Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Herato bo większość od średnio-dużych firm i tak nie płaci tych podatków? to co miało się zmienić?
3
@Kazragore cóż...przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem :p
6
Ja tam popieram zrównanie w Primera pensji minimalnych dla piłkarzy i piłkarek...
dlaczego? bo 1 dzień po tym WSZYSTKIE żeńskie piłkarskie kluby/sekcje w Hiszpanii by się po prostu zamknęły, a tępe feministki by może się wreszcie nauczyły, że pieniądze w sporcie nie są zrywane z drzewa, tylko muszą być wypracowane marką i poziomem sportowym.
0
@MesQueUnClub_87 tylko w odróżnieniu od każdego innego trenera naszej reprezentacji w XXI wieku, oprócz klęski, ma też wielki sukces. Jeżeli po 3 meczach miałbyś oceniać trenera, to Guardiola by już dawno poleciał z City.
@hayek ale tamta drużyna miała coś jeszcze innego - charakter. Nawet jak przegrywała, to nie wymiękała. Dzisiejsza kadra przyjmie 1 bramkę na ryj i już się sypie wszystko...
3
Może wreszcie się doczekamy 2 kadencji Adama Nawałki i wreszcie emocje powrócą na mecze reprezentacji? Szczerze bardzo na to liczę, bo byłem wielkim fanem kadry (lub może bardziej emocji, które budziła) z lat 2013-2018.
4
@Siro przyzwyczajają się do stylu Barcelony xD
0
Szkoda, że tego Roberto wybrali...od czasów Puyola (2004 - 2014) nasi kapitanowie zbyt długo w klubie nie zostawali...Xavi (2014 - 2015), Iniesta (2015 - 2018), Messi (2018-2021), Busquets (2021-2023), teraz Roberto też nie będzie miał kadencji zbyt długiej...przy MATSie byśmy mieli stabilizację na 5-6 lat...
moim zdaniem jeszcze parę lat poczekamy na kapitana, który będzie pełnił tę funkcję trochę dłużej i moim zdaniem (co może dzisiaj brzmieć absurdalnie, ale mam nadzieję, że za 6 lat takie nie będzie) będzie to Gavi, który ma potencjał, by być na boisku naszym "nowym" Puyolem jak nabierze trochę ogłady i doświadczenia...a to że jest prawdziwym wychowankiem tylko mu w tym może pomóc.
ps. plus płacz i kwik madrytu za Gavi'ego kapitana byłby do tego wszystkiego miłym dodatkiem.
0
@BorzyKrzys to po prostu placek hawajski i tyle.
0
@Bobert_Kubicki takie rozważania teraz nie mają sensu...mistrzem z tej 3 będzie ta drużyna, która nie awansuje do fazy grupowej pucharów.
0
@Herato ale problem z handlowymi niedzielami był taki, że niektórzy po prostu chcą mieć dzień wolny i spędzić czas z rodziną, zamiast pracować, nawet za stawkę x2. Każdy ma inne priorytety.
Ja w ogóle uważam, że te wszystkie "wojny" pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami można by łatwo rozwiązać poprzez umożliwienie każdej marce handlowej wyboru 1 niedzieli handlowej w danym miesiącu. Rynek swoje zrobi i generalnie każdy będzie mógł zrobić zakupy w niedzielę, bo w pierwsze niedziele będzie otwarty sklep X, a w drugie niedziele sklep Y itd. Jeżeli będzie piąta niedziela w miesiącu, to niech wszyscy się otwierają. Tak byś miał możliwie najbardziej kompromisowe rozwiązanie.
edit.
i najważniejsze! w celu ochrony praw pracowników - nie mogą oni świadczyć pracy w niedzielę na podstawie umowy o pracę, tylko na podstawie innego stosunku, np. zlecenia.
3
@klopx koledzy Beckhama to chyba już dawno kariery pokończyli :p Figo, Raul, Zidane, Ronaldo, Casillas itd.
0
@Kinginiesta zawsze możesz wziąć przez Turcję...działa bez VPN, płacisz te 20-22 zł miesięcznie za najwyższy pakiet (zależy od kursu, 6 lipca mi pobrało z polskiej karty kredytowej 21,68 PLN), żadnego sprawdzania współdzielenia na razie nie ma...chociaż oferta jest tak słaba, że są miesiące, że nic nie obejrzę.
1
tego Ferrana to niech wyślą do wynoszenia gruzu z Camp Nou, będzie wreszcie jakoś użyteczny dla klubu...a i może przemyśli wtedy jeszcze raz kwestię odejścia.
0
@SuperPatsonFCB moim zdaniem w zeszłym sezonie wsiedliśmy do kolejki p.t. "liga konferencji" w ostatniej możliwej chwili, żeby powalczyć o TOP15 rankingu UEFA.
2
@RosjaninBut większość jego magii to wypuścić sobie piłkę i wyprzedzić rywali...dla mnie to nie magia, dość toporne rozwiązywanie akcji, ale nie można oczywiście odmówić mu przy tym efektywności. Jedyne co ma moim zdaniem na poziomie dawnych mistrzów to strzał - faktycznie piłka mu dość często siada do efektownych bramek...ale same strzały to nie to o co mi chodziło. Bardziej chodziło o efektowny drybling, sztuczki techniczne etc.
16
Kontrowersyjna opinia...Neymar to na tę chwilę ostatni "wielki" piłkarz grający w Europie, który wnosi trochę magii i pozytywnego szaleństwa na boisku. Cała reszta najlepszych ma oczywiście świetną technikę użytkową, są perfekcyjni taktycznie, bardziej efektywni w statystykach niż Neymar...ale przy tym są dość nudni, schematyczni, bezpłciowi.
I ludzie się dziwią, że od piłki odpływają kibice...a to wina klubów, które dążąc do perfekcji (w ich mniemaniu) w szkoleniu młodzieży zatraciły u tej młodzieży jakiś ten pierwiastek, który przyciągał przed TV. Przynajmniej mnie. Dlatego bardzo chcę powrotu Neymara do Barcelony - nie tyle ze względu na poziom sportowy, ale po to żeby przywrócił jak kiedyś R10 kibicom radość z oglądania piłki.
15
@SkilledHydra16 no generalnie poziom piłki w Europie mocno spadł...weź na przykład fakt, że dzisiaj za 3 najlepszych piłkarzy w Europie uznaje się Haalanda, Mbappe i Vinicusa...to przyrównując ich do tego co było jeszcze stosunkowo niedawno, tj. Ronaldo w Realu i Neymara i Messiego w Barcelonie, to jest przepaść...masz teraz wielu podobnych piłkarzy, typu niby świetnie wyszkolonych technicznie i taktycznie, ale przy tym jednocześnie takich bezpłciowych, nijakich, nudnych...piłkarzy w jakiś sposób się wyróżniających masz już bardzo mało w porównaniu do przełomu I i II dekady tego wieku.
0
@pioz123 @FcPortoFan1999
dlatego ja po latach dopiero zrozumiałem przekaz Kukiza - tego Kukiza jeszcze nie wariata, z którego wszyscy mieli beke, tj. JOW, JOW, JOW - recepta na całe zło.
Faktycznie, dzisiaj uważam, że w polskich warunkach jednomandatowe okręgi wyborcze byłyby zbawcze dla polityki. Dzisiaj macie taką sytuację, że jako zwykły poseł musicie lizać dupę liderowi partii, bo jak was nie da na listę, albo na niskie miejsce, to pewnie nie wejdziecie do Sejmu. Przy JOWach sytuacja ulegnie diametralnej zmianie, ponieważ ten lokalny polityk będzie dużo bardziej niezależny od swojego ugrupowania, bo jeżeli raz już wejdzie i będzie mocno i uczciwie pracował na rzecz swojego okręgu, to będzie go ciężko usunąć przez takiego lidera partii. Bo faktem jest, że przy JOWach będziemy mieli pewnie koniec końców system dwupartyjny (nazwijmy je partie A i B). Tylko wtedy lider partii A, jeżeli będzie chciał się pozbyć swojego zbyt niezależnego posła, to będzie musiał kogoś innego wystawić w wyborach w takim okręgu. Tamten dobry, odsunięty poseł z partii A też sam wystartuje. Głosy się między nimi podzielą i wygra pewnie kandydat...partii B, a lider partii A straci posła z danego okręgu. Dlatego lider partii będzie musiał iść na ustępstwa, żeby zachować jako tako mandat partyjny w danym okręgu, a każdy poseł będzie na koniec znacznie bardziej niezależny, nie będzie bał się mówić co uważa - co będzie potem oznaczało większe zmiany we władzach samych partii, bo ludzie nie będą się bali kontr-kandydować czy głosować na kogo innego niż lider w wyborach partyjnych, bo tak poseł będzie poniekąd nietykalny dla lidera ugrupowania ze względu na poparcie w swoim okręgu wynikające z dobrze wykonywanego mandatu. Tak to trochę działa w USA i się im sprawdza.
0
@pioz123 ale widzisz, ja nie widzę problemu w partiach! Amerykanie prawie od 170 lat wybierają między jedną z dwóch ;) mi chodzi o to, że jak to możliwe, że liderami tych obozów politycznych są cały te dwie osoby. To jest dla mnie niepojęte.
7
w 2005 roku Polacy wybierali między Tuskiem a Kaczyńskim...mamy 2023 rok, a wygląda na to, że Polacy nadal będą wybierać między Tuskiem a Kaczyńskim...tylko prawdziwie zje***y naród może zaakceptować taką sytuację i przejść nad tym do porządku dziennego. I nie chodzi mi o PiS czy PO konkretnie, bo to jest naturalne, że duże partie nie upadają, tylko o to, że to są ciągle te same nazwiska...
0
@Herato Izrael w piłkę nawet jedzie na igrzyska jako reprezentant Europy xD
2
@barcu$ ale niektórzy naprawdę nie mają na kogo zagłosować...
https://www.civisliber.org/wp-content/uploads/2016/04/CIVIS-LIBER-KOMPAS-POLITYCZNY.png
jak popatrzysz na tę grafikę, to na czerwonym polu byś umiejscowił PiS, na zielonym Lewicę, KO czy pewnie PSL (jedne dalej drugie bliżej od czerwonego pola), Konfederacja to granatowe pole, natomiast na niebieskim nie ma niczego. Jestem idealnym wyborcą ideologii libertariański, dla którego na scenie politycznej nie ma ŻADNEJ partii która by reprezentowała jego poglądy. Mam poniekąd tak samo blisko poglądami do Konfederacji jak i Lewicy.
0
@kkbarca prędzej czy później z 51% zrobi się dużo mniej. Inwestor musi wtedy jedynie "przekupić" z 2 osoby z zarządu stowarzyszenia (żeby zachować zasady reprezentacji), które razem z nim zrobią zgromadzenie bez formalnego zwołania ze 100%, podejmą tam uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego np. o 1 mld euro, następnie stowarzyszenia nie będzie stać na wykorzystanie prawa pierwszeństwa i finalnie inwestor obejmie zdecydowana większość akcji nowej emisji. I tyle będziesz miał z tych 51%...
0
@Tomo1989 na pewno jest mocno podrażniony po poprzednim sezonie. Szkoda, że nie ma kogoś "3" do czołówki, bo wtedy byłoby jeszcze ciekawiej, jak w czasach Contadora, Evansa i A.Schlecka...
ps. za kogoś "3" mam na myśli Roglica, który mógłby zmienić team i porywalizować z panami na TdF.
0
@Tomo1989 najważniejsze, że Pogacar wygrał! ;) to materiał na najlepszego kolarza w historii.
2
Nie oglądam Wimbledonu, bo to turniej dyskryminujący mężczyzn. Świat nie powinien akceptować faktu, że ktoś na taką samą nagrodę/wynagrodzenie może mniej pracować wyłącznie ze względu na posiadaną płeć.
0
@mekston pierwsze z brzegu: https://www.newsweek.pl/messi-nie-chce-odejsc-z-barcelony/bgwr9zq "Nigdy nie odejdę z Barcelony z powodów finansowych. Nie skuszą mnie żadne pieniądze. Chcę tu zakończyć karierę. Odejdę wtedy, gdy uznam, że nie jestem wystarczająco dobry albo gdy szefowie klubu zrezygnują ze mnie (...)"
1
@michal26 ale on nie napisał, że nie powinien dostać lub że nie powinni mu płacić, tylko wskazuje na to, że Messi ostatnio buduje swój wizerunek na rzucaniu tekstów że pieniądze nie mają dla niego żadnego znaczenia, kiedy swoimi czynami na każdym kroku pokazuje, że jest zupełnie odwrotnie. Tylko tyle i aż tyle.
1
@Artysta9 czemu? akurat klub z Florydy biorący Hiszpanów i zawodników hiszpańskojęzycznych ma duży sens marketingowy dla nich.
0
@JaroCoach jak się to potwierdzi, to moim zdaniem głupotą byłby wybór innego rywala w Pucharze Gampera...klub by trochę więcej na droższych biletach.