1

na ME 2036 swoją ofertę organizacji turnieju powinna złożyć tzw. Grupa Wyszechradzka. 5 stadionów w Polsce, 2 w Czechach, 2 na Węgrzech, 1 na Słowacji. Wreszcie będzie ukończona dobra sieć dróg i autostrad (bo i tak to robimy), duże lotnisko hubowe (miejmy nadzieję), stadiony już właściwe są, tylko co najwyżej trzeba będzie zrobić remont/lifting, baza hotelowa fajna już jest, centra pobytowe też są. W organizacji dla nas byłby to mega "tani" turniej.

1

@takisobiektos @JanneAhonen nie, turniej miał być po prostu na Półwyspie Iberyjskim, który jest takim naturalnym połączeniem jak np. Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, Kraje Beneluxu, Kraje Bałtyckie, Bałkany. Generalnie rozumiem łączenie gospodarzy w ramach historycznych krain geograficznych, ale to Maroko jest dodane sztucznie, powinni sami robić np. z Algierią i ew. Tunezją.
Tak samo ten turniej Włochy i Turcja - porażka kompletna...to powinny być same Włochy, ew. Włochy i Słowienia, albo Turcja i Grecja (to wiadomo, że na razie politycznie niemożliwe).

0

@JanneAhonen to Maroko też bez sensu tam jest.

0

@mordini123 z tego pięknego turnieju Hiszpania i Portugalia zrobili straszną "poczwarkę".

1

@Herato Paulo Bento?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

Za pominięcie Skywalkera życzę Holandii na tegorocznym EURO 0 punktów i szybki wyjazd do domu. Tak się po prostu nie robi.

1

@KamQiX Moim zdaniem żeby nabrać sentymentu do dzieła po pierwsze potrzeba czasu. Poza tym, większą wagę przypisujemy dla dzieł "pierwszych" w swojej kategorii. Po trzecie i najważniejsze chyba - masz dzisiaj znacznie więcej wydawanych tytułów niż kiedyś, co wpływa na to, że odbiorcy tych dzieł kultury są jakby bardziej rozproszeni.
Moim zdaniem gdyby w czasach Tolkien żył i pisał np. Brandon Sanderson - chyba najpopularniejszy obecnie pisarz fantasy, to byłby wymieniany jednym tchem z Tolkienem, jak nie przed nim (ja akurat uwielbiam serię Archiwum Burzowego Światła). Niestety, zważywszy na to w jakich czasach obecnie żyjemy - mało kto dzisiaj wie, kim jest ów autor. Z tego też względu, żeby było coś nazwane jako "kultowe" musi mieć dużą liczbę odbiorców/fanów, co jest jak wskazałem dzisiaj dużo trudniejsze, niż kiedyś. Wydaje mi się, że z perspektywy czasu kultowe będzie "Infinity Saga" od Marvela (jak pierwsza trylogia Star Wars), bo to było pierwsze tak duże (i udane) uniwersum filmowe z wyrazistym Robertem Downeyem Jr. na czele. Kultowe moim zdaniem jest też np. HIMYM ze względu na również wyrazistego Neila Patricka Harrisa.

0

Ja tam akurat jestem za zakazem handlu w sobotę, a uwolnieniem handlu w niedzielę.

0

@Sulimo będą robić spin-offy, ten jeden na razie co poszedł, to był spoko.

0

Za chwilę ostatni sparing przed Euro, nie znam się na Irlandzkich piłkarzach, ale przypuszczam, że jakby nie było potencjału na hattricka CR7, to nie byliby ostatnim sprawdzianem Portugalii przed Euro ;)

1

Dobrze, że naszymi reprezentantami na EURO nie są tutejsi użytkownicy, którzy by pewnie pojechali ubrani w wory pokutne, a w każdym meczu poprosili o walkower, bo to tylko 0-3...

12

@TaleOfUs zupełnie jak to typowe PO, praworządność (czyt. stosowanie prawa) ważne tylko jak nam pasuje, ale jak ktoś inny domaga się stosowania prawa, które nam nie pasuje, to pajacerka.
a Braun akurat na tym się trochę zna:


0

@Destroyer_of_Worlds chociaż jest też możliwość, że wejdzie jako 6 Berkowicz z Małopolskiego, bo w sumie według d'hondta ma 105k głosów, a Buczek z listy 96k głosów.

0

Foryś z Korony też nie wchodzi...lepszy wynik miała lista w Podkarpackiem, dlatego wchodzi Buczek z Ruchu Narodowego. To oznacza, że nie zajmie on miejsca Brauna w Sejmie, tylko do Sejmu wejdzie kolejny z listy Michał Połuboczek z Nowej Nadziei...
Reasumując: Nowa Nadzieja 3 (Zajączkowska, Sypniewski, Tyszka), Ruch Narodowy 2 (Bryłka, Buczek) i Korona 1 (Braun). W Sejmie delikatna korekta, bo Korona - 1 a Ruch Narodowy +1.

1

Sośnierz nie wchodzi xD przegrał o 49 głosów z "1" na śląskiej liście w okręgu nr 11 Marcinem Sypniewskim.

0

Dzisiejsze wybory dadzą pewnie sporo do myślenia w PiS w sprawie kandydata na Prezydenta. Moim zdaniem wszystkie standardowe opcje im odpadły, bo potrzebują kogoś nowego, niezwiązanego z rządami w latach 15-23, tak aby w II turze taki kandydat mógł dostać poparcie i zgarnąć głosy Bosaka. To jedyna szansa na wygraną dla prawicowego kandydata. Zobaczymy, czy znajdą Andrzeja Dudę 2.0., tj. człowieka, którego nikt nie zna, ale jednocześnie łatwo go będzie sprzedać.

0

@Emhyr ale wiesz, że brakuje ci 4 drużyn, które wychodzą z grup? xD

0

wjechała korekta sondaży, PO -1, PiS +1 w mandatach, reszta bez zmian.

1

@Criss18Barca bez przesady. Anna Bryłka dużo sympatyczniejsza.

0

@michal26 no ja też...a jeżeli suma nie da tych 38%? będzie trzeba gdzieś dosypać xD

0

@michal26 wpierw trzeba przeliczyć, jeżeli się zgadza, to dopiero oficjalnie podajesz do publicznej wiadomości.

0

@messi564 Duńczycy kiedyś robili badania, gdzie stwierdzili, że jak nie uprawiasz seksu z m.in. murzynkami, to jesteś rasistą. Jesteśmy przecież światłymi europejczykami, którzy gardzą rasizmem, więc odpowiedź jest oczywista.

7

@Matan_Zajcev Przeczytaj kiedyś ustawę budżetową i zobacz na co są wypieprzane pieniądze, to będziesz wiedział, skąd je wziąć na obniżkę podatków. Sam program 800+ to blisko 64 mld zł.

0

@Mixtape AFD wynik % poniżej oczekiwań jednak

0

Zajączkowska wygrywa z Kamińskim w Warszawie? to dobrze, ten drugi ma mandat poselski, więc aż tak tego nie potrzebuje.

0

@Saviola88 a europejska róża? na to samo wychodzi.

2

najważniejsze, że na 100% wchodzi Pani Anna Bryłka ;)
ciekawe kto w Warszawie i Krakowie, tj. Kamiński vs Zajączkowska i Berkowicz vs Braun.

1

@ProMILs 21-19-6-4-3

1

szkoda, że 3D ma aż 4 mandaty, bo pewnie wyjdzie Warszawa, Kraków, Katowice i Wrocław, czyli europejska Róża pewnie wejdzie :( wstyd.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?