Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@MesQueUnClub96 udało mu się uniknąć spalonego, dzięki czemu drużyna mogła strzelić? xD
0
@FcPortoFan1999 no właśnie pytanie trochę miało się sprowadzić do A i B, bo nie wiem czy pamiętasz, ale po złotym medalu Stocha w Soczi Małysz otwarcie mówił, że oddałby swoje 3 srebra i brąz za jedno złoto. Każdy różnie się na to zapatruje.
1
Co byście "w ciemno" wzięli przed IO w Paryżu?
a) złoto kobiet w siatkówkę i zwyczajowy ćwierćfinał mężczyzn
czy
b) dwa srebra w siatkówkę
czy
c) nic w ciemno, bo będą dwa złote medale ;)
ps. opcji d, tj. złota mężczyzn i braku medalu kobiet nie ma, bo to za oczywiste.
1
@NeroTFP1 Argentyna 2022
0
@Criss18Barca a Łukasz Łukaszczyk? poziomem sportowym nadaje się już do kadry B.
1
@JimMorrisonFCB jego karierę można podsumować jednym zdaniem:
może i wielkiej kariery sportowej na miarę swojego talentu nie zrobił, ale co naruchał, to jego ;) ważne przecież, żeby w życiu być szczęśliwym i realizować swoje marzenia.
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-gwiazdor-wloskiej-pilki-uprawial-seks-z-700-kobietami,nId,224647#crp_state=1
0
Swoją drogą, nie znam się na niemieckiej konstytucji - zdążą zmienić prawnie swój hymn przed meczem 14 czerwca ze Szkocją? Ten nowy to będzie totalnie światowa TOPka zaraz obok włoskiego Fratelli d'Italia.
2
@Faro a pomidorowa to z makaronem czy ryżem? i ważne co Flick zamówił do picia - piwo, żeby pokazać, że będzie się trzymał własnych zasad? a może wino, żeby pokazać, że ma zamiar przystosować się do lokalnych zwyczajów? a może jeszcze poprosił o pół litra i walnął przy Laporcie jak Góralski na hejnał, żeby udowodnić, że żadnych wyzwań się nie boi? tyle pytań i tak mało odpowiedzi...
0
@tbas Anka do Lewandowskiego przy dzisiejszej kolacji przed jego wylotem na Euro do Niemiec.
3
no spoko, że udali się na kolację, ale to tylko tyle? żadnych nowych informacji? co Flick zamówił? czy mu smakowało? przecież dobór dań może nas nakierować na to, czy będziemy grali 4-2-3-1 czy jednak pozostaniemy przy 4-3-3.
0
Ci z Solidarnej Polski to też nieźli nieudacznicy...mieli 8 lat, żeby odpowiednio się nakraść, sprzedać wszystko co mają, zainwestować te środki np. w Paragwaju w nieruchomości, dzisiaj tam wyjechać, czekać na nakaz aresztowania, wystąpić o list żelazny, wrócić sobie na luzie na postępowanie przygotowawcze, które potrwa +/- 1 rok, kolejne 5-7 w sądzie I Instancji, na ogłoszenie wyroku w apelacji czekać z powrotem w Paragwaju, i albo już tam zostać i sobie przyjemnie żyć z czynszów, albo znowu wrócić, bo nierzadko wyroki karne I instancji są uchylane do ponownego rozpoznania, to kolejne 2-3 lata by mogli tu pobyć...
Reasumując, mistrzów zbrodni to my nie mamy, ale czego oczekiwać od tych poselskich miernot. Ja zawszę wychodzę z założenia, że jak już coś robisz, to rób to dobrze, szczególnie jeżeli wyłudzasz już państwowe środki xD
0
@kondzix2115 pomyśl może o orange flex, bierzesz sobie online nowy numer na 1 miesiąc za 80 zł i masz prawie 19gb w roamingu UE.
2
14 lipca 2024 r., godz. ok 22:55 Hiszpania - Portugalia 3-2 (3x Yamal, 2x Ronaldo) w finale Euro.
15 lipca 2024 r, godz. ok 3:55 Argentyna - Brazylia 3-2 (3x Messi, 2x Vinicius) w finale Copa.
15 lipca 2024, godz. ok. 5:00 w Madrycie ogłaszają, że kanalizacja w całym mieście została zapchana.
Tak będzie, zobaczycie.
2
@kondzix2115 chyba musisz być trochę bardziej precyzyjny, bo w zależności czy to UE czy Białoruś, to odpowiedzi mogą być różne.
2
@Comentateiro zapomniałeś o darmowym kursie bachaty od samej Anny Stachurskiej i degustacji mocnych trunków z Jackiem Góralskim.
2
ciekawe ile 17-letni Yamal strzeli bramek na Euro 2024. Osobiście liczę na 2.
3
@MichuZ44 19 letni Cubarsi...on z jakiegoś Maroka jest, że mu też licznik cofali?
3
Coraz lepiej. Właściwy klub już namierzony. Jeszcze tylko właściwe nazwisko (Wirtz) i wszystko będzie cacy ;)
1
@Pawlak1992 zupełnie jak z innym newsem dzisiaj...chcesz zastąpić Romeu Kimmichem, ale przychodzi Guerra...no progres oczywiście jest, ale chyba nie do końca nam o to chodzi. Wolałbym jednak jednego z najbardziej uznanych na świecie dyrektorów sportowych, w dodatku naszego byłego piłkarza i twórcę potęgi Barcelony z lat 2006-2011, niż Mateu Alemanego, który znany jest tylko raczej z inżynierii finansowej, finansowaniu "dzisiaj" ze środków "jutra", niż jakiejś przemyślanej i długoterminowej strategii budowania zespołu. Jest idealny oczywiście dla Laporty na "tu i teraz", ale czy taki super dla Barcelony w perspektywnie dłuższej, niż 2-3 sezony?
0
ale nowina...gdyby chodziło o Txiki Begiristaina, że wraca to byłaby "bomba", a tak to nic specjalnego.
1
@TheNekro94 to akurat głupia decyzja...albo genialna. Bo wiadomo, że nawet po kontuzji jest w TOP3 bramkarzy i normalne jest, że takiego gościa bierzesz i testujesz na treningach, najwyżej na ławce usiądzie. Może jednak nie chodziło o aspekty sportowe, tylko osobiste, żeby nie było kwasów na lini KdB - Courtois, które rozwalały szatnię.
0
@cinero1996 bez przesady, z grupy można wyjść z 3 punktami. Na Euro 2016 3 punkty i bilans 0, na EURO 2020 (2021) 3 punkty i bramki -1. Już nie ma co pieprzyć bez sensu, że tego nie jesteśmy w stanie osiągnąć.
2
Aporo pozostania Felixa i wątku Mendesa, to jeżeli ten w ramach dealu znajdzie dla innego swojego klienta, niejakiego Ansu Fati jakąś drużynę, która go wypożyczy i przejmie 100% wynagrodzenia, a Felix w Barcelonie będzie dostawał porównywalne wynagrodzenie co w obecnym sezonie, to popieram pozostanie Felixa na wypożyczeniu w 100%!
Przecież Felix nie musi grać, a za niecałe 400 tys euro rocznie taki rezerwowy do głębi składu jest świetny. Pewnie w Barcy Athletic niektórzy dostają więcej, a naszym głównym problemem jest obecnie wynagrodzenie Fatiego.
0
@PatrykBarca trzeba być naprawdę niezłym dzbanem, by uważać, że Xavi zasługiwał na wyższy kontrakt, niż Jurgen Klopp w Liverpoolu.
1
@Emhyr wielki Cule, który będąc na początku swojej trenerskiej kariery, w klubie z problemami finansowymi poprosił o kontrakt wynoszący ok 24 mln euro rocznie (12 mln netto). Więcej mają tylko Simeone i Guardiola, a mniej w Liverpoolu miał nawet Klopp...ten klub to taki mem xD
0
Ostatnie 4 finały LM kończyły się wynikiem 1-0...myślicie, że warto tracić teraz w sobotę na to czas? nawet nie chodzi o to, że Real wygra, tylko obawiam się, że będzie po prostu nudny mecz...jak już muszą wygrać, to niech to będzie jakieś 4-3, a nie 1-0...
0
@VegetaPolska daj Boże żeby tak było, to przynajmniej trochę punktów potracą ;) przy 4-2-3-1 logiczne jest bardziej postawienie na dwóch pivotów, chyba że to będzie bardziej 4-3-3, to wtedy Valverde>Camavinga.
0
@TheNekro94 no właśnie, tam będzie raczej 4-2-3-1 jak za Mourinho, Bellingham dostanie "10" na boisku, za nimi Tchuameni-Camavinga, ew. Valverde na słabszych przeciwników zamiast jednego z nich oraz jako zmiennika Bellinghama.
0
@jakub1906 wiesz, mi bardziej chodziło o pokazanie ludzi, którzy pokazali pewną "powtarzalność". To nie było tak, że tylko w jednym miejscu i określonych warunkach stworzyli świetny zespół, ale zrobili to dwukrotnie, w tym drugi raz w zupełnie obcym dla nich środowisku, co pokazuje pewien poziom.
Nie pamiętam za ich czasów "sag" transferowych, była obserwacja, decyzja, potem info, że Txiki gdzieś się udał, to wiadomo było, że temat będzie domknięty. Nie było afer jak z Neymarem, że do dzisiaj nie wiadomo ile za niego zapłaciliśmy (i komu). Jak były ciężkie decyzje do podjęcia, jak sprzedaż w 2008 roku Ronaldinho, to robiliśmy to, tak po prostu. Standardy z dzisiejszej perspektywy nie do wyobrażenia. Dzisiejszy zarząd, zupełnie jak z FdJ, by takiego Ronaldinho trzymał pewnie do 2014 roku, licząc że jeszcze odpali xD
6
Najlepsza Barcelona w historii (2006-2011) wzięła się nie tylko z pracy i talentu piłkarzy, ale dobrze zorganizowanej struktury korporacyjnej. Ci sami ludzie, którzy budowali ówczesną Barcelonę, z powodzeniem budują od lat Manchester City, tj. nasz były wiceprezydent Ferran Soriano, który od 2012 jest CEO w City oraz nasz były dyrektor sportowy Txiki Begiristain, który od 2012 jest dyrektorem sportowym w City. Plus od 2016 roku mają Pepa Guardiolę.
Z tym kontekstem można pewne wnioski odnośnie Laporty wyciągnąć, tj. dlaczego jego obydwie kadencje tak drastycznie się różnią pod względem wizerunkowym, sportowym i merytorycznym.
Śmiem twierdzić, iż w latach 2003-2010 Laporta był jedynie swego rodzaju "twarzą" projektu, na który w dużej części zasuwali inni, natomiast w obecnej kadencji niestety już często samodzielnie podejmuje decyzje, a do współpracy zaprasza ludzi po znajomości, a nie z uwagi na przygotowanie merytoryczne, czego efekty widzimy niestety prawie każdego dnia.
Fajnie by było, jakby ww. trójka Panów kiedyś powiedziała sobie, że czas "naprawić zło" i w trójkę ogłosiła chęć powrotu do klubu po wyborach, natomiast raczej to nie jest realne, by chcieli się pakować do tego gnoju z socios w roli głównej.
No ale hej, przecież mamy demokrację, a to najlepszy ustrój na świecie...dlatego dostaniemy teraz pewnie jakiegoś Fonta, co naobiecuje więcej niż Tusk i Kaczyński podczas ostatniej kampanii razem wzięci...