Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Skoro dostajemy wpierdol od PSG, które jest bezradne z 5 drużyną Bundesligi....nie mam słów.
0
Skoro są w kinematografii Oscary i Złote Maliny, to w piłce obok gali Złotej Piłki czy "11 roku FIFA" powinien być jakiś odpowiednik Złotych Malin, gdzie wybieralibyśmy najgorszego trenera sezonu, najgorszych zawodników na danych pozycjach (naturalnie w stosunku do oczekiwań) czy najgłupsze zagranie. Przypuszczam, że mielibyśmy wielu laureatów za miniony sezon.
1
@Amidamaru Tebasa
0
Odniesienie do TOP10 Lig Europejskich:
Lider Premier League - 77% możliwych punktów
Lider Primera Division - 83% możliwych punktów
Lider Serie A - 85% możliwych punktów
Lider Ligue 1 - 75% możliwych punktów
Lider Bundesligi - 88% możliwych punktów
Lider Primeira Liga (Portugalia) - 88% możliwych punktów
Lider Eredivisie - 91% możliwych punktów
Lider Süper Lig (Turcja) - 91% możliwych punktów
Lider Czeskiej Ekstraklasy - 85% możliwych punktów
Zwycięzca rundy zasadniczej Jupiler Pro League (Belgia) - 78% możliwych punktów*
LIDER EKSTRAKLASY - 60% możliwych punktów
------------------------------------------------------------------------
*tam w Belgi jest potem podział, grupa mistrzowska najlepszych drużyn i dane nie są wtedy miarodajne dalej, dlatego poprzestałem na rundzie zasadniczej.
Reasumując, mamy jedną z najbardziej wyrównanych lig w Europie, a może i na świecie. Tylko niestety za tym nie idą wyniki w europejskich pucharach, bo rywale krajowi zazwyczaj starają się równać do najsilniejszego, a jeżeli ten najsilniejszy jest słaby, to wszyscy są wtedy słabi. Nie miałby nic przeciwko, dla dobra polskiej piłki, żeby wzorem krajów takich jak Belgia, Czechy, Turcja, Holandia czy Portugalia zebrała się grupa z 3-5 drużyn, które organizacyjnie i finansowo odjadą całej reszcie ligi na lata. Może Ekstraklasa nie będzie wtedy dla wszystkich konkurencyjna, ale przynajmniej ogólny poziom wszystkich drużyn z czasem się podniesie.
2
@esem91 Świątek z urodą np. Emmy Raducanu byłaby dziś w TOP10 najbardziej rozpoznawalnych sportowców świata razem z Messim, Cristiano, LeBronem, Djokoviciem, Nadalem, Neymarem etc., a zdecydowanie TOP1 wśród kobiet.
1
@Maker0 Francja 3+1 kolego.
0
w tym sezonie Lyon po 14 kolejkach (na 34) miał 1 wygraną, 7 pkt i ostatnie miejsce w tabeli.
tj. od 15 kolejki zrobili 40 pkt w 18 meczów, czyli śr. 2,22 pkt/mecz.
0
@TR3YWAY i Olmo.
0
@dariooo lepiej byśmy wyszli z transferem Kvaratskheli. Nie dość, że 45 mln euro tańszy, z 2-3 krotnie mniejszą pensją, to jeszcze zdecydowanie bardziej odpowiadający naszym potrzebom na naszej newralgicznej pozycji, tj. lewym skrzydle.
0
@Luciano99 Biorąc pod uwagę kwotę transferów, wynagrodzenia piłkarzy i to co nam za to zaoferowali, to słabo. Lewandowski zagrał ledwo niecałe 4 miesiące na poziomie jakiego od niego oczekiwaliśmy...a Raphinhia za mało w grze daje, brakuje mu skutecznych pojedynków 1 vs 1, powodujących konieczność podwojenia krycia etc. Na szczęścia na prawą stronę mamy Yamala.
0
@Amidamaru o kolejny świetny kandydat obok Olmo czy Bernardo Silny. Ferran Torres 2.0 ci się zamarzył?
0
Ferran Torres - 55 mln euro, Raphinhia 58 mln euro, Lewandowski 45 mln euro, Roque 40 mln euro...wydaliśmy 198 mln euro na napastników, z których żaden nie spełnił oczekiwań, w zasadzie każdego z nich bez żalu byśmy oddali, ale poza Roque to wszyscy zadowoleni i nie chcą odchodzić. Po prostu katastrofa...będąc w naszej sytuacji finansowej nie wolno było przepalić tych pieniędzy. Zamiast w jakość poszliśmy w ilość, przez co taki Wirtz jest dzisiaj poza naszym zasięgiem finansowym. Bo po co taki Wirtz, lepiej za to przecież wziąć Olmo i Bernardo i przepalić przy okazji jeszcze więcej kasy. Bierzemy przeciętniaków za duże pieniądze i takie są efekty, tj. przeciętne wyniki.
1
@Volk a dajemy im szansę? Co Guiu wszedł, to strzelał bramkę, a w nagrodę był odsyłany na koniec ławki/do rezerw.
0
@Emhyr po co nam on, chyba zapomniałeś, że mamy jeszcze w kadrze upośledzonego delfina na skrzydle za 55 mln euro...
1
@FcPortoFan1999 pewnie kontrolują mecz, jak wczoraj Legia xD
1
Tymczasem Wisła Kraków przegrywa po 1 połowie z ostatnią drużyną w tabeli...piękna polska piłka ;)
0
@Radioactive9705 100 lat to akurat trafne w przypadku Alvesa xD
0
Karol Stopa typuje grę i wynik Sabalenki podczas tie-breaka ;)
0
btw. Barcelona Athletic pewna gry w barażach o Segunda. Są jeszcze niewielkie szanse na bezpośredni awans, szkoda dzisiejszego zwycięstwa Deportivo.
1
Ja tam od klęski z PSG odpuściłem sobie oglądanie meczów w tym sezonie, tylko sprawdzę wynik czy zobaczę bramki. Jak widać podjąłem słuszną decyzję xD
0
@ViscaelBarca2007 zdecyduje Tottenham xD
1
@FcPortoFan1999 Radunia dzisiaj przegrana, Kalisz też punkty stracił xD ciekawe jak jutro Siedlce zagrają, bo w przypadku wygranej mają praktycznie pewny awans.
0
@FcPortoFan1999 Kotwica bilans w rundzie rewanżowej ma 3-5-4, tj. 14/36 pkt, więc też szału nie ma xD i to wygląda średnio dopiero po dzisiejszej wygranej.
0
@FcPortoFan1999 Kotwica dzisiaj wygrała...idealnie się układa, żeby tak przed ostatnią kolejką być na miejscu dającym bezpośredni awans i w ostatnim meczu z ostatnią drużyną w tabeli wszystko zaprzepaścić xD
0
@FcPortoFan1999 mam nadzieję, że piłkarze Lecha karnie za dzisiejszą porażkę będą musieli jutro zagrać w II lidze z KKS Kalisz ;)
2
Wspaniała ta nasza ekstraklapa, kiedy wydaje się, że jakaś drużyna jest w formie i będzie walczyć o puchary, a może nawet mistrzostwo, to jedzie na boisko drużyny walczącej o utrzymanie i dostaje w cymbał 0:4 ;)
Najbardziej wyrównana liga świata, nie ma drugiej takiej, gdzie dosłownie każdy może wygrać z każdym.
1
@Visca_barca Dennis Seimen
0
@prokar1 Austria z grupy nie wychodzi kolego, My ich ogrywamy ;)
3
EURO śledzę od 2004 r. i szczerze, to chyba w tym roku szykuje nam się najsilniejszy turniej w historii. Nigdy nie było chyba turnieju, gdzie tak wiele drużyn jechałoby z realnym celem jego wygrania. Anglia i Francja to oczywistość, ale Niemcy pierwszy raz od wygranego Mundialu zbudowali naprawdę potężną ekipę, bo jak inaczej określić obecnie drużynę z Neuerem, Kimmichem, Tahen, Rudigerem, Krossem, Gundoganem, Musialą, Wirtzem, Sane i Havertzem. Brakuje tylko klasowego LO no i bardziej klasycznej 9. Do tego świetna ostatnimi czasy Portugalia i bardzo ciekawa Hiszpania, która mając na skrzydłach Nico i Yamala może nam wreszcie zaprezentować coś innego niż zwykle, co może być zaskakujące dla rywali. Chociaż tutaj pewnie Morata na "9" pozbawi ich złudzeń na końcowy triumf. Holandia, Włochy, Belgia i Chorwacja będą moim zdaniem tłem dla też wyżej wskazanej 5. Czarnego konia w tym roku upatruję raczej w reprezentacji Węgier, niż w Turkach czy Duńczykach.
0
Bayer pewnie dzisiaj standardowo, tj. 0-2 w dupę do 85 minuty i wyciągną w 6 doliczonej minucie na 3-2.