0

@Visca_barca a Ty od kiedy Barcelonie kibicujesz? zapomniałeś sezon 14/15?

0

@Bobert_Kubicki nie no, rewanże 2 rundy el LKE będą chyba przypadać na 1 sierpnia, ale zakładam, że 2 rundę ktoś może przejść, to wtedy do tego 15 sierpnia pograją.

ps. Mistrz Polski ma jednak zagwarantowaną 4 rundę eliminacji LKE.

0

Brakuje jeszcze, żeby Górnik i Śląsk przeskoczyły Lecha w lidze i ekipę na puchary mamy jak się patrzy ;) Wrócą piękne czasy, kiedy w połowie sierpnia mieliśmy już pograne w pucharach i człowiek nie musiał się już niczym denerwować xD

1

@Stinger_ Wisła w w tym Pucharze Polski to polski Bayer Leverkusen xD

1

@FcPortoFan1999 Kotwica to synonim wyrażenia "zesrać się metr przed kiblem" xD

1

@Robert_Kubica spróbuj kibicować Kotwicy Kołobrzeg, to jeszcze wyższy poziom absurdu.

0

ten Rodado to powinien stać minimalnie przed środkową linią, a nie metr za nią...bo na własnej połowie nie ma spalonego, prawda?

0

@FcPortoFan1999 jeszcze ta Lechia może wypaść z TOP2, bo mają ciężki terminarz na koniec, bo mecz z 3 w tabeli Tychami, potem 5 Wisła Kraków i obecny w-ce lider Arka.

0

@FcPortoFan1999 a to szkoda, myślałem że jakaś "historia" się wydarzy. Nie mniej, jeżeli wygrają Puchar Polski, to wypada już wtedy awansować xD

1

@Katalończyk 99 chyba raczej europy.

0

Czy w historii polskiej piłki była kiedyś drużyna w europejskich pucharach, która jednocześnie nie grała na najwyższym ligowym poziomie rozgrywkowym? xD

1

@Criss18Barca bawimy się dzisiaj w oczywistości. To się przyłączę. Romeu to nie jest piłkarz na poziom Barcelony.

0

@MOLESTA standardowe działanie, jak zostanie wystawiony list gończy to wyjadą do kraju bez ekstradycji, następnie ich pełnomocnicy wystąpią o list żelazny w myśl przepisów k.p.k. i wrócą na proces, a przed wyrokiem sądu II instancji za 6-8 lat znowu wyjadą w oczekiwaniu na wyrok. Żyjemy w chorym państwie z tzw. aresztem wydobywczym, to nie ma się co im dziwić.

1

Kielce +2 do przerwy ;)

0

Tak mi się dzisiaj przypomniał ten mecz, to był jeden z pierwszych meczów Barcelony jakie chyba oglądałem, a na pewno najstarszy jaki został w mojej pamięci. Zresztą ciężko, żeby w pamięci nie został, bo był po prostu po**bany...kto pamięta mecz Espanyol - Barcelona z 2003 roku? ;) Cruyff strzelający dla Espanyolu, czarujący Ronaldinho, 6 czerwonych kartek i setki spieprzone aż się wierzyć nie chciało xD
ps. na razie nic lepszego na yt nie znalazłem.


1

@MichalZZZ najlepszy dzisiaj to byłby obustronny walkower (np. po wprowadzeniu przez obie drużyny zawodnika nieuprawnionego z ławki). Wtedy obie ekipy odpadają z automatu, a finału LM w tym sezonie nie będzie ;)

1

@abram3k a dlaczego miał wpaść? Ty też tak z sentymentu jeździsz sobie po byłych zakładach pracy? xD

3

@blakkudium aż się nie chce wierzyć, że La Masia wypuściła tak słabego technicznie pomocnika.

2

Ostatnio tak trochę bardziej interesuję się historią USA z XIX wieku i powiem wam, że to jest niesamowite. Każdy kojarzy oczywiście wojnę o niepodległość 1775-1783, ale jednak należy pamiętać, że to było "tylko" 13 kolonii, które zajmowały terytorium ok 11% dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Swoją potęgę terytorialną Stany Zjednoczone uzyskały dopiero po wojnie z Meksykiem zakończonej w 1848 roku (Kalifornia, dostęp do Pacyfiku), a same granice kontynentalne ustaliły dopiero w 1853 roku (dodatkowo Alaska zakupiona została w 1867 r.). To naprawdę niesamowite, jak państwo od 1853 roku, kiedy nabrało jako takiego kształtu już niecałe 70 lat później podczas I Wojny Światowej były największym światowym hegemonem, decydującym o losach całego świata.
Kojarzy ktoś jakiś fajny film/serię dokumentalną odnośnie historii rozwoju USA, który nie skupia się wyłącznie na wojnie o niepodległość i wojnie secesyjnej?

2

@zadafcb Trzeba było pisać o Derricku Blacku, to by było ok.

0

@Radioactive9705 jestem przekonany, że kiedyś podręczniki historyczne wskazywały, że największe terytorium mieliśmy za Władysława IV, a Zygmunta III.

1

Patrząc dzisiaj na piłkę, nie tylko na najwyższym poziomie, to szkoda że przez regulacje UE nie udało się wprowadzić przez UEFA zasady 6+5, tj. tego że w każdej drużynie na boisku musi się znajdować przynajmniej 6 zawodników narodowości właściwej dla federacji państwa danego klubu. Jest to jedna z niewielu rzeczy, którą chciała wprowadzić UEFA, której nie udało się przeforsować, a byłaby korzystna dla piłki nożnej. Dzięki temu kluby musiałyby się bardziej skupić na szkoleniu zawodników, a nie wydawaniu nie wiadomo jak dużej kwoty pieniędzy na transfery i windowaniu przy tym jednocześnie kwot samych kontraktów piłkarzy.

0

@cules100pro poczekałby z 3 lata to dostałby 12 mln za sezon.

0

@D.Villa może na Sevillę w ostatniej kolejce.

1

pomyśleć jeszcze, że jeszcze tylko z 4 sezony i będą się kończyć teksty o "zajeżdżaniu" młodego ;)

3

ale dzisiaj wspaniały wieczór piłkarski, na początku mecz wagi ciężkiej w ekstraklapie, tj. potężna Puszcza Niepołomice zmierzy się w Krakowie z Koroną Kielce w walce o utrzymanie, a potem nasza Barcelona spuści pewnie potężny wpierdziel 1-0 drużynie Valencii.

2

@messiiiiik jeżeli zatrułeś się metanolem, to możesz wypić np. etanol, powinno zobojętnić zatrucie alkoholowe. Czyli np. czysta wódka powinna pomóc.

0

Przed przyszłym sezonie wygląda to źle...nie mamy porządnego DM'a, nie mamy oprócz Yamala żadnych wartościowych skrzydłowych...aż się prosi o zmianę taktyki na 1-3-5-2 z wahadłami. Jednego na lewą stronę mamy (Balde), drugi jest na rynku ze stosunkowo niską klauzulą (Frimpong, 40 mln), przy 3 świetnych środkowych obrońcach, tj. Cubarsi, Araujo, Kounde (a na awans i minuty liczy Faye, jest też Inigo) nie potrzeba nam klasycznego DM'a, to co mamy obecnie w środku pola wystarczy (Gavi, Pedri, Gundogan jako starterzy, FdJ, Fermin i Bernal jako zmiennicy), w ataku jest Lewandowski, Raphinhia, Yamal i Ferran na dwie pozycje w ataku. Trochę brakuje wtedy tylko miejsca dla Roque.

0

@RafiVeB tu akurat trochę pudło, bo Śląsk jako tako w ramach różnych księstw posiadał pewną autonomię od rozbicia dzielnicowego do likwidacji Świętego Cesarstwa Rzymskiego w 1806 roku.
Co nie zmienia faktu, że mając w porywach 5% populacji na określonym terytorium nie możesz nawet myśleć o niepodległości i nie podlega to dyskusji. O niepodległości można zacząć mówić dopiero, jeżeli etniczna mniejszość staje się/jest w istocie większością na danym terytorium.

1

@Bobo25 według danych z ostatniego spisu powszechnego w województwie śląskim mieszka 4 403 000 osób, a 231 800 zadeklarowało, iż w pierwszej kolejności czuje się Ślązakami. Nawet jeżeli by założyć, że całe 231 tys mieszka w województwie śląskim, to stanowi to i tak niewiele ponad 5% populacji.
Dla porównania Katalończyków w Katalonii jest ok 6 mln i stanowią 70-75% populacji.
Widzisz różnicę?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?