6

Najlepsza Barcelona w historii (2006-2011) wzięła się nie tylko z pracy i talentu piłkarzy, ale dobrze zorganizowanej struktury korporacyjnej. Ci sami ludzie, którzy budowali ówczesną Barcelonę, z powodzeniem budują od lat Manchester City, tj. nasz były wiceprezydent Ferran Soriano, który od 2012 jest CEO w City oraz nasz były dyrektor sportowy Txiki Begiristain, który od 2012 jest dyrektorem sportowym w City. Plus od 2016 roku mają Pepa Guardiolę.
Z tym kontekstem można pewne wnioski odnośnie Laporty wyciągnąć, tj. dlaczego jego obydwie kadencje tak drastycznie się różnią pod względem wizerunkowym, sportowym i merytorycznym.
Śmiem twierdzić, iż w latach 2003-2010 Laporta był jedynie swego rodzaju "twarzą" projektu, na który w dużej części zasuwali inni, natomiast w obecnej kadencji niestety już często samodzielnie podejmuje decyzje, a do współpracy zaprasza ludzi po znajomości, a nie z uwagi na przygotowanie merytoryczne, czego efekty widzimy niestety prawie każdego dnia.
Fajnie by było, jakby ww. trójka Panów kiedyś powiedziała sobie, że czas "naprawić zło" i w trójkę ogłosiła chęć powrotu do klubu po wyborach, natomiast raczej to nie jest realne, by chcieli się pakować do tego gnoju z socios w roli głównej.
No ale hej, przecież mamy demokrację, a to najlepszy ustrój na świecie...dlatego dostaniemy teraz pewnie jakiegoś Fonta, co naobiecuje więcej niż Tusk i Kaczyński podczas ostatniej kampanii razem wzięci...

0

@HypeR to se będzie chciał xD przedstawią mu wyniki z "laboratorium" ze wskazaniem, że Simons nie ma DNA przegrywa, znaczy Barcelony, a Olmo takowy gen posiada, także wybór będzie jeden ;)
Do tego potrzeba jeszcze jakiegoś kolejnego skrzydłowego bez szybkości i dryblingu oraz DM'a co w każdym meczu będzie zakręcony jak koń na światłach.
Transfery tego klubu od odejścia Txiki Begiristaina to po prostu jest nieśmieszny żart. To nie Laporta dobrze budował drużynę w poprzedniej kadencji, tylko właśnie Txiki...to ostatni fachowiec jaki zajmował się transferami w Barcelonie, a o jego klasie może świadczyć m.in. jego następne miejsce pracy, które ma zresztą do dzisiaj.

1

Jakie Simonsy, przecież znając ten klub będą woleli kupić tego placka, Ferrana 2.0. czyli Olmo.

0

@Mario96w 2 lata temu Bayern dał za De Ligta 67 mln + 10 mln zmiennych, Gvardiol rok temu do City za 90 mln euro, Chelsea za Fofanę 80 mln...więc cena rzędu ok 80 mln jest właściwa dla wieku, umiejętności, reputacji i doświadczenia.

a z de Jongiem też jest już inna sytuacja, bo zostało mu 2, a nie 4 lata kontraktu, więc może być bardziej otwarty na oferty z innych klubów.

0

@Bzyczekk od 2017 roku: 0-3 Juventus, 0-3 Roma, 0-4 Liverpool, 2-8 Bayern, 1-4 PSG...teraz w tym roku znowu 1-4 z PSG. Wskaż mi jedną inną drużynę w Europie, która w fazie pucharowej LM ma taką serię blamaży (porażki min. 3 golami)...jedną drużynę tylko proszę.

3

@Faro no tak, bo Wirtz w skróconym dla niego sezonie 21/22 (2 lata temu) robił double-double za trenera Alonso xDD

0

@Pedri16Future @michal26 zależy kogo sprzedamy...jeżeli dostaniemy od La Ligi zgodę na transfery 1:1, to będzie można zrobić wiele ciekawych ruchów...Araujo 80 mln, Pedri 50 mln, De Jong 60 mln - takie wartości są realne. Może Raphinhia też odejdzie. Trochę przemodelować będzie to można wszystko. Ferrana to pewnie nikt nie będzie chciał kupić.

1

@Bzyczekk co z tego, że dał młodym szansę, jak równocześnie skrzywił im już psychikę na kluczowe mecze LM jak Valverde z naszą poprzednią generacją...

0

Mam nadzieję tylko, że Flick uzgodnił z Laportą transfer Wirtza, który jest niezbędny do ciekawej gry w systemie 4-2-3-1. Nawet za cenę sprzedaży Araujo i Pedriego. Potrzebna nam klasowa "10" i duży transfer w odpowiedzi na Mbappe. Jeżeli się uda sprzedać też de Jonga, to akurat powinno się spiąć również tranfery Nico Williamsa i Kimmicha.

1

@Tasde ta, tylko zauważ, że nasi odpuścili wtedy końcówkę sezonu jak mieli zapewnie mistrzostwo i zdobyli tylko 3/12 pkt w ostatnich 4 meczach, nie grając o nic. Gdyby im Real siedział na karku, to byłoby przynajmniej +7 pkt więcej wtedy.

0

Fermin na EURO z uwagi na 26 osobowe kadry na pewno pojedzie. Nie jako starter oczywiście, ale takiego zawodnika co po prostu umie wejść w pole karne, odnaleźć się tam i strzelić bramkę warto mieć kadrze w razie konieczności gonienia wyniku w końcówce meczu.

0

Chciałbym, żebyśmy za Flicka pograli trochę w stylu...Realu za Mourinho, tj. szybkie bezpośrednie ataki, błyskawiczne kontry. Coś innego, niż męczyliśmy przez ostatnie lata. Za Flicka jest to możliwe, jeżeli chce grać 4-2-3-1, tylko do tego ustawienia potrzebujemy gracza w stylu Ozila na "10".

0

Czy po dzisiejszej wygranej United z City w finale, Barcelona Xavi'ego jest największym rozczarowaniem tego sezonu w europejskiej piłce, czy jednak Bayern?

1

Pomijając lata trenerskiej amatorki Flicka na poziomie 3 i 4 poziomu rozgrywkowego w Niemczech sprzed 20 lat, który należy po prostu przemilczeć, to bierzemy trenera mającego de facto w CV rozegranych 111 oficjalnych meczów w karierze w charakterze głównego trenera? Ja rozumiem, że czasem się ryzykuje z mało doświadczonym szkoleniowcem bo robiliśmy to stosunkowo często, ale zazwyczaj jak takie rozwiązanie zakończy się klęską (Xavi), to kluby sięgają wtedy raczej po jakiegoś doświadczonego szkoleniowca...

1

Niestety kontuzje jej zrujnowały zeszły sezon, a w tym jest jednak głównie rezerwową, dlatego kontrakt tylko na 2 lata, bo nikt nie wie, czy wróci na swój poprzedni poziom, czy może to już schyłek kariery. Na szczęście Aitana weszła na jej miejsce z drzwiami.

0

@FcPortoFan1999 jak samo nazwa brzmi, to Victoria’s Secret, więc tylko kobiece.

1

@FcPortoFan1999 wiesz, ja np. generalnie nie, poza naturalnie Victoria’s Secret Fashion Show, które z każdego roku sobie obejrzę...oczywiście dla artystów i walorów występów muzycznych :)

0

@QQL5 płaciłeś może kartą?
ps. jeżeli tak, to w przypadku braku zwrotu środków w terminie, możesz wpierw uruchomić procedurę chargeback, tyle że trwa to do miesiąca.

3

@QQL5 To po kolei:
1. Napisz do sprzedawcy, że:
a) anulowanie zamówienia jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy na podstawie art. 27 ust. 1 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2759., dalej jako "u.p.k").
b) jednocześnie, niezależnie od tego co wskazano powyżej, z najdalej idącej ostrożności procesowej niniejszym składasz oświadczenie na podstawie art. 27 ust. 1 u.p.k. o odstąpieniu od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa.
c) informujesz, iż zgodnie z art. 32 ust. 1 u.p.k. przedsiębiorca ma obowiązek w ciągu 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.
d) oświadczasz, że zgodnie z lit. c i treścią art. 32 ust. 1 u.p.k. wyznaczasz mu na dzień xx.05.2024 r. (14 dni od anulowania) nieprzekraczalny termin do zwrotu wszystkich wpłaconych przez Ciebie środków finansowych, w sposób określony przez art. 32 ust. 2 u.p.k.
e) jednocześnie wskazujesz, iż w przypadku braku zwrotu środków w wyznaczonym terminie podejmiesz kroki prawne, które skutkować będą dla niego dodatkowymi kosztami procesu i zastępstwa procesowego oraz ew. kosztami egzekucyjnymi.

2. Wysyłasz to mailem na adres poczty elektronicznej jego przedsiębiorstwa oraz jako pismo w formie pisemnej na adres właściwy z CEiDG/KRS listem POLECONYM.

Jeżeli Ci do tego czasu (lit. d) nie zwróci, napisz tutaj i wywołaj mnie.

0

@QQL5 kupowałeś na fv?

0

@DLFCB znając poziom merytoryczny tego programu, to Rzeczpospolita Polska, Republika Federalna Niemiec czy Chińska Republika Ludowa także byłyby błędnymi odpowiedziami.

0

Czy UEFA z nadchodzącą reformą LM, LE i LKE zmieni wreszcie kolejność rozgrywania finałów LE i LKE? bo to absurd, że ten pierwszy finał jest przed drugim...w ogóle powinni zrobić event, że finały europejskich pucharów powinny iść w jednym mieście, na jednym stadionie jeden po drugim, np. czwartek LKE, piątek LE i sobota LM. Nie da się zrobić z LKE i LE marek samych w sobie, ale gdyby wszystkie finały połączyć w ramach jednej dłuższej imprezy, to na pewno marketingowo nastąpiłaby pewna synergia.

0

Wiadomo, że z Chelsea zawsze beka, ale warto zauważyć, że w sezonie 22/23 zdobyli 44 punkty (1,15 na mecz), w tym sezonie w pierwszych 18 kolejkach zdobyli ledwo 22 punkty (1,22 na mecz), by w następnych 20 meczach zdobyć 41 punktów (2,05 na mecz). Progres jednak znacząco nastąpił po fatalnym półtorarocznym okresie, do mistrzostwa wiadomo, że mają lata świetlne, ale wydaje mi się, że w kolejnym sezonie w TOP4 meldują się bankowo.

0

@Kgorecki2500 i dobrze, jeszcze jacyś normalni są w Europie, którzy nie chcą legitymizować terrorystów reprezentujących wojujący Islam, który jest dla nas dużo większym zagrożeniem, niż Rosja.

3

Dopóki Guardiola nie wygra mistrzostwa z Tottenhamem oraz Lechem Poznań, dopóty będzie po prostu "tylko" świetnym trenerem. Jeżeli chce być najlepszy w historii, to niech zrobi to, czego nie umie nikt inny.

0

@FcPortoFan1999 szkoda, że teraz się nie udało, bo na własnym stadionie zawsze fajniej.

1

@FcPortoFan1999 moja Kotwica Kołobrzeg w 1 lidze! :) jak tam u Ciebie? bo nie wiem czy tam się liczą bramki, bezpośrednie itd. mają awans, czy jeszcze potrzebują 1 pkt?

0

@JanneAhonen Szkoda tylko kobiet, że przegrały w grupie z Niemcami, bo potem wylądowały po dużo mocniejszej stronie drabinki. Gdyby wygrały z grupę, też moim zdaniem by awansowały.

11

Polska reprezentacja (mężczyzn) w koszykówce 3x3 po dramatycznym meczu z Mongolią, pogonią za niekorzystnym wynikiem i fantastycznym rzucie Zamoyskiego w dogrywce wygrywa ostatecznie 22:20, zajmuje 3 miejsce w turnieju i awansuje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!!! Będzie co oglądać, bo ta reprezentacja zapewnia emocje jak za Wenty w piłce ręcznej.

9

Marc Guiu (2 gole) > Marc Andre Ter Stegen (0 goli)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?