Don-Corleone
Dołączył/a: czerwiec 2013
Zawiercie
408 obserwujących
437 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Encore Daj spokój, tak się właśnie gra, gdy nie ma typowej dziewiątki, Lautaro kontuzja, to chociaż Scaloni powinen mieć w odwodzie tego klocka Icardiego, przynajmniej świetnie gra swoim czerepem, aaaa ustawienie 4:4:2 to o kant dupy potłuc, wszystko szło środkiem boiska. Brak kreatywności ze strony drugiej linii, przecież De Paul czy Paredes to przecinaki, tak wiem, że De Paul w ubiegłym sezonie to został królem asyst w Serie A, ale w tym sezonie to jest raczej rezerwowym w Atletico, Leo wykreował co najmniej z cztery setunie, ale Di Maryśka to, kurwa, pokazał dzisiaj klasę - WTF!!! Na dodatek ten portero Paragwaju to naprawdę dobry zawodnik, jprdl, zamiast na lajciku i na początku meczu 2:0 dla Arhentiny, to o mały włos, aby wdupcyli ów mecz, Martinez to jednak weltklasse, no cóż - capoeira, karate kyokushin, cały czas faule czy symulki - Welcome To The Jungle w Ameryce Południowej, czyli zero taktyki, niech zrobi coś Leo...
nihil-novi, szkoda tylko że Ocampos nie doszedł do siebie po kontuzji, w każdym razie szmira /kicha, jedynie Leo pokazał parę magicznych podań i świetny strzał Papu Gomeza i to by było na tyle - resztę na Sybir zesłać!!! :)
3
@Momals11 Ależ oczywiście, przecież w finale MŚ w RPA, to Robben był sam na sam z Ikerem, w dobie VAR-u, to kto wie czy dany sędzia nie podyktowałby rzutu z wapna dla repki Oranje. Koookałem na tę sytuację z kilkadziesiąt razy i nie wiem czy tam był rzut z wapna, czy nie, w każdym razie sytuacja bardzo sporna. Tak, tak, oprócz umiejętności to trza mieć furę szczęścia, Albicelestes powinna wygrać w finale MŚ na plażach Copacabany co najmniej z 4:1, jedynie strzał w słupek Höwedesa i to by było na tyle w wykonaniu Helmutów, , ale 113. minuta Schurrle do Götzego i choooy strzelił bombki, aaaa ŚP. Dieguito w finale MŚ w '86 de facto nie istniał, aaaa jednak podał do El Burru na 3:2 i odtąd stał się "Bogiem" futbolu - c'est la vie.
1
@Encore D10S Mu załadował najwięcej bramek w Jego niebywałym curriculum vitae, musiał się nieźle naschylać, ażeby wyjmować z sieci piłki po genialnych golach w wykonaniu Leo, zapewne nie wspomina najlepiej pojedynków vis-a-vis z Geniuszem z Rosario, ale było /minęło - arcypiękne czasy dla wszystkich Culés i nie tylko :)
2
@Encore Na dodatek dwa zawały serca przeszedł i żyje, ponoć trzeci to już kaplica, oczywiście, że nie życzę Mu tego, co to to nie, świetny portero, pomimo że z obozu "wroga", to trza docenić Jego niesamowitą klasę sportową oraz grę/postawę w duchu fair play, że się tak wyrażę :)
2
@Encore Dokładnie, natenczas był Numero Uno na świecie.
5
@barcelonaLM Casillias im dupę uratował oraz niezawodny David Villa, gdyby Iker nie obronił rzutu z wapna, to mogło być niewesoło dla repki La Furia Roja, aaaa na ławce repki Paragwaju natenczas zasiadał "Tata" Martino, w każdym razie ów mecz był sztosik :)
3
@Kurkmen Dziś prezes Przyłębska, funkcjonariuszka PiS, odkrycie towarzyskie Kaczyńskiego i dobra kucharka, to wszystko niweczy. Lenin mówił, że kucharka może rządzić państwem. I rządzi — skomentował wyrok TK - Leszek Miller.
Atak na sądownictwo jest bezprecedensowy"
– To są wyssane z palca tezy – odpowiada sędzia Zdziennicki. – Można się powoływać na orzeczenia w innych państwach, ale one dotyczyły zupełnie czegoś innego. Tymczasem w Polsce władza polityczna nagminnie łamie Konstytucję i jednocześnie twierdzi, że jej broni. A atak na sądownictwo, będące kręgosłupem państwa, jest bezprecedensowy, a ludziom wmawia się, że to orzeczenia TSUE są atakiem na suwerenność Polski.
Joachim Brudziński - okradł kolegę w pociągu!!!
Beata Kempa - okradła dzieci z Syrii!!!
Ryszard Czarnecki - okradł parlament Unii Europejskiej!!!
Anna Zalewska - okradła PCK!!!
Maciej Wąsik - okradł stację benzynową!!!
Na temat Kamińskiego to szkoda cośkolwiek pierdolić - poprawczak, alkoholik, przestępca - trzy lata bezwarunkowego pierdzenia w pasiaki!!!
I mógłbym tak wymieniać do meczu najukochańszej repki Albicelestes, ale po co /na co??? DOBRA ZMIANA - JPRDL!!!
18
7 PAŹDZIERNIKA
Kucharka przed kamerą żółte zęby szczerzy.
Cieszą się przebierańcy, a z nimi dublerzy.
Podeptali traktaty, umowy podarli,
wyrokiem Trybunału swe tyłki podtarli,
a teraz syci chwały oczekują dumni,
słów pochwały ze strony żoliborskiej mumii.
Żegnaj durny narodzie światowe salony.
Zostań biedny, samotny i odosobniony.
Właśnie ci kuchta prosta sznur wkłada na szyję.
Aż strach bierze gdy myślę co jeszcze przeżyjesz.
Adam Mickiewicz.
13
@Junngeas Lionel Messi is the only player ever to score 50+ non-penalty goals in a single season more than once. He has done it 3 different times: 11/12, 12/13, 14/15.
Ronaldo has never done it once in his career.
5️⃣0️⃣+ Goals in a Calendar Year
???????? Messi 9️⃣x ???????? Ronaldo 7️⃣x
2012⚽️ 91 2013⚽️ 69
2010⚽️ 60 2012⚽️ 63
2016⚽️ 59 2014⚽️ 61
2011⚽️ 59 2011⚽️ 60
2014⚽️ 58 2015⚽️ 57
2015⚽️ 52 2016⚽️ 55
2017⚽️ 54 2017⚽️ 53
2018⚽️ 51
2019⚽️ 50
Two Beasts With Unreal
To ile D10S powinen mieć Zlotych Gał gdyby się liczyły tylko i wyłącznie staty???
Messi vs Ronaldo:
???????? More Goals
???????? More Assists
???????? More G/A
???????? More Trophies
???????? More Ballon d’Or
???????? More Golden Boots
???????? More Freekicks
???????? More Penalties
???????? More Outside-the-box Goals
???????? More Key Passes
???????? More Dribbles
???????? More Awards
???????? More MOTM
???????? More MVP
It isn’t a debate.
Lionel Messi is the only player ever to score 50+ non-penalty goals in a single season more than once. He has done it 3 different times: 11/12, 12/13, 14/15.
Ronaldo has never done it once in his career.
Messi w reprezentacji:
79 goli, 52 asysty i 153 spotkania: 0,51(same bramki), 0,85 (bramki + asysty).
CR w reprezentacji:
111 goli, 41 asyst i 180 spotkań: 0,61 ( same bramki), 0,84 (bramki + asysty).
Różnica 0,61 - 0,51= 0,1 (same bramki) dla CR. Różnica 0,85 - 0, 84 - 0,01 dla Leo.
https://www.transfermarkt.pl/lionel-messi/nationalmannschaft/spieler/28003
https://www.transfermarkt.pl/cristiano-ronaldo/nationalmannschaft/spieler/8198
Messi w LM:
120 goli, 41 asyst i 149 spotkań: 0,80 same bramki, 1,08 bramki + asysty.
CR w LM:
134 gole, 48 asyst i 176 spotkań: 0,76 same bramki, 1,03 bramki + asysty.
Różnica 0,80 - 0,76 = 0,04 dla Leo. Różnica bramki + asysty 1,08 - 1,03 = 0,05 dla Leo.
https://www.transfermarkt.pl/lionel-messi/leistungsdatendetails/spieler/28003/plus/0?saison=&verein=&liga=&wettbewerb=CL&pos=&trainer_id=
https://www.transfermarkt.pl/cristiano-ronaldo/leistungsdatendetails/spieler/8198/plus/0?saison=&verein=&liga=&wettbewerb=CL&pos=&trainer_id=
Messi w LL (sezony od kiedy CR był w Realu):
352 bramki, 149 asyst i 309 spotkań: 1,13 same bramki i 1,62 bramki + asysty.
CR w LL:
311 goli, 96 asyst i 292 spotkania: 1,06 bramki i 1,32 bramki + asysty.
Różnica bramki 1,13 - 1,06 = 0,07 dla Leo. Różnica bramki + asysty 1,62 - 1,32 = 0,6 dla Leo.
https://www.transfermarkt.pl/lionel-messi/leistungsdatendetails/spieler/28003/plus/0?saison=&verein=&liga=&wettbewerb=ES1&pos=&trainer_id=
https://www.transfermarkt.pl/cristiano-ronaldo/leistungsdatendetails/spieler/8198/plus/0?saison=&verein=&liga=&wettbewerb=ES1&pos=&trainer_id=
Asysty według transfermarkt.
Ceerunio czy Jahwe futbolu - Leo Messi? Kto jest lepszym piłkarzem? To pytanie pojawia się od wielu lat. I od wielu lat nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Zmienić postanowili to naukowcy, którzy do wskazania najlepszego zawodnika użyli specjalnego superkomputera.
Leo Messi, bo urodził się z wielkim talentem. Cristiano Ronaldo , bo ciężko pracował na sukces. Messi, bo piłka lepiej się go słucha. Dyskusja o tym, który z najlepszych piłkarzy obecnych czasów jest tym najwybitniejszym trwa od wielu lat. I od wielu lat, mimo dziesiątek przyznawanych nagród indywidualnych, nikt nie jest w stanie powiedzieć, dlaczego lepszy jest akurat ten, a nie inny. Spór dzielący miliony osób na całym świecie postanowili więc rozstrzygnąć naukowcy z uniwersytetu KU Leuven.
Naukowcy ze wspomnianego uniwersytetu postanowili wykorzystać zaawansowany sprzęt, by raz na zawsze udowodnić, kto jest lepszy. W tym celu nawiązali współprace z agencją analityki sportowej, SciSports. Wspólnie z nimi stworzyli algorytm, w którym uwzględnili gole, asysty, poszczególne akcje ze wszystkich meczów obydwu graczy w latach 2013-2018, a także każde pojedyncze zagranie (średnio na jeden mecz takich zagrań, zawierających podania, dryblingi, przechwyty, wślizgi itd., jest nawet 1600) i wpływ na zdobywanie bramek przez innych zawodników.
Dokładnych kryteriów i procesu badania nie ujawniono. Ujawniono natomiast wynik, który dla Cristiano Ronaldo był bezlitosny. Wartość jednego występu Portugalczyka oszacowano na 0,61 pkt. podczas gdy Leo Messi uzyskał niemal dwa razy większą ocenę - 1,21 pkt. - Na początku gry w lidze hiszpańskiej obydwaj mieli podobne wyniki. Messi wyraźnie uciekł Ronaldo w sezonie 2015/16. Wtedy zyskał na wszechstronności - powiedział Tom Decroos, doktorant uniwersytetu KU Leuven. - Zawodnicy ofensywni dzielą się na dwie grupy - tych, którzy wykonują mnóstwo zagrań o niższej wartości, a także tych, którzy rzadziej mają kontakt z piłką, ale każdy z tych kontaktów ma ogromny wpływ na wynik. Takimi zawodnikami są m.in. Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah czy Harry Kane. Fenomen Messiego polega na tym, że można go zaliczyć do obydwu grup - dodał Decroos.
W teorii wynik superkomputera raz na zawsze powinien więc zakończyć dyskusje i porównania Ceerunia z Boskim Geniuszem z Rosario!!!
13
Komentarz usunięty
7
https://www.facebook.com/groups/1721577191263682/permalink/4374167399337968/
Na razie człowiekowi pozostaje branzlowanie się nad wypowiedziami wielkich tego świata na temat Leo, "dobre" i to, no i oczywiście że kolejna strata punktów przez "Zazdrość całej Europy Zachodniej", czyli Los Blancos :)
3
@Encore Dokładnie, trochę kuleje Barça, to trza się gdzieś wyżyć :)
2
https://www.facebook.com/groups/133408070032151/permalink/4610585238981056/
Dobra, ja mieszkam na owej ulicy, gdy zmienione nazwę ulicy, to nie miałem z tym większego problemu, ale przyuważyłem że co poniektórzy moi sąsiedzi to są trochę zniesmaczeni, że się tak wyrażę, ale wg mnie nazwa ulicy w pytę jeża /prima sort - strzał w przysłowiową dziesiątkę!!! :)
3
@LS 1- Lionel Messi, 113 goals (2012).
2- Gerd Muller 97 goals (1972).
3- Pele 96 goals (1958).
4- Messi 95 goals (2011).
5- Messi 90 goals (2016).
1940s: Bican - (470 ⚽️)
1950s: Di Stefano - (301 ⚽️)
1960s: Pelé - (403 ⚽️)
1970s: Müller - (452 ⚽️)
1980s: Sanchez - (315 ⚽️)
1990s: Romario - (340 ⚽️)
2000s: Henry - (313 ⚽️)
2010s: Messi - (579 ⚽️)
Lionel Messi został wybrany przez IFFHS najlepszym piłkarzem minionej dekady
W ostatniej dekadzie:
Najwięcej goli: Lionel Messi
Najwięcej asyst: Lionel Messi
Najwięcej kluczowych podań: Lionel Messi
Najwięcej udziałów w akcjach podbramkowych: Lionel Messi
Najwięcej goli zdobytych strzałami spoza pola karnego i tego półkoła przed nim (tzw. D-box): Lionel Messi
Najwięcej goli w finałach oficjalnych turniejów: Lionel Messi
Najwięcej udanych dryblingów: Lionel Messi
Najwięcej wykreowanych okazji podbramkowych: Lionel Messi
Najwięcej goli zdobytych z gry: Lionel Messi
Najwięcej goli zdobytych z rzutów wolnych: Lionel Messi
Najwięcej Złotych Piłek: Lionel Messi
Najwięcej Złotych Butów: Lionel Messi
Najwięcej nagród najlepszego piłkarza roku wg FIFA: Lionel Messi
Najwięcej tytułów najlepszego piłkarza sezonu w lidze hiszpańskiej: Lionel Messi
Najwięcej nagród IFFHS: Lionel Messi
Najwięcej tytułów króla strzelców w ligowych rozgrywkach (uwzględniając rozgrywki ligowe na całym świecie): Lionel Messi
Najwięcej nagród "Pichichi" dla króla strzelców ligi hiszpańskiej: Lionel Messi
Najwięcej tytułów MVP w międzynarodowych turniejach klubowych: Lionel Messi
Najwięcej nagród związanych ze strzelaniem goli: Lionel Messi
Najwięcej nagród najlepszego piłkarza meczu: Lionel Messi
Najwięcej razy ponad 50 goli strzelonych w jednym roku kalendarzowym: Lionel Messi
Najwięcej razy ponad 50 goli strzelonych w jednym sezonie: Lionel Messi
Najwięcej razy ponad 20 asyst w jednym roku kalendarzowym: Lionel Messi
Najwięcej razy ponad 20 asyst w jednym sezonie: Lionel Messi
Najwięcej razy ponad 70 goli i asyst w jednym roku kalendarzowym: Lionel Messi
Najwięcej razy ponad 70 goli i asyst w jednym sezonie: Lionel Messi
Najwięcej goli w jednym roku kalendarzowym: Lionel Messi
Najwięcej goli w jednym sezonie: Lionel Messi
Najwięcej asyst w jednym roku kalendarzowym: Lionel Messi
Najwięcej asyst w jednym sezonie: Lionel Messi
Najwięcej goli i asyst w jednym roku kalendarzowym: Lionel Messi
Najwięcej goli i asyst w jednym sezonie: Lionel Messi
Leo Messi - Total stats.
Ponad sto wszelakiej maści rekordów - SZOK!!!
Leo Messi for you
◾Most assists in club football - 305
◽Most assists in international football - 52
◾Most assists in football history - 372
10x La Liga
4x Champions League
7x Copa Del Rey
3x FIFA Club World Cup
8x Spanish Super Cup
3x UEFA Super Cup
1x U20 World Cup
1x Olympic Games Gold Medal
✅6x Ballon d'Or
✅6x FIFA Best Player
✅6x Golden Boot
✅8x Pichichi Trophy
✅4x Best Playmaker Award
✅1x FIFA World Cup Golden Ball
✅1x Copa America Golden Ball
✅1x Laureus Best Sports Person
Enjoy Leo Messi while you can. The Greatest Eve
Leo Messi for you!!!
◾Most assists in club football - 305
◽Most assists in international football - 52
◾Most assists in football history - 372
Mógłbym tak spamować w nieskończoność, bowiem to tylko ułamek wszelakiej maści rekordów w wykonaniu Messidony, ale po co, wszystkich rekordów nie może posiadać jeden piłkarz, bez jaj Ladies and Gentleman, a te, które dzierży Leo - KOSMOS :)
3
@Cochise Trochę tak, ale dalej był najlepszym dryblerem na Starym Kontynencie, chyba tylko Traore miał bodajże jeden udany drybling więcej od Leo. Leo to już typowa Mediapunta, nawet Copa America to pokazała, oczywiście, że parę goli zaliczył czy asysty, z kolei ostatnio nawet Mourinho zmienił narrację odnośnie D10S, bowiem zapodał: "Jeśli jesteś z Leo sam na sam - zginiesz". Dać piłkę Leo w tempo i nie ma bata, ażeby ich nie mijał jak tyczki na stoku narciarskim, nawet w ubiegłym sezonie to miał mecze, gdzie licznik dryblingów zatrzymał się na piętnaście i więcej np. z Sevillą itd. Ale tak - masz rację, że już nie ma takiego speeda w giczołach jak kilka lat temu, ale nadrabia to m. in. asystami, cały czas pod grą, piłki do napadziorów a'la "praska uliczka", jeśli trza to drybluje, jeśli trza to wali cudowne croissanty zza pola karnego itd. Jeszcze D10S nie powiedział ostatniego słowa, jestem tego pewien na 200%, oczywiście, że o ile bezcenne zdrówko dopisze!!! :) Pozdrowionka dla Szeryfa :) "Fenomenu Leo nie da się zrozumieć, trzeba Go podziwiać"... Pep Guardiola!!!
1
@LS আজ থেকে ৪০ বছর পরে যখন ছেলেপেলেরা নীল সাদার জার্সিতে রাস্তায় দৌড়াবে ..আমি তখন লাঠি ভড় দিয়ে কোনোরকম হেটে গিয়ে জানালার পর্দা সরিয়ে দেখতে থাকবো ...
অতঃপর চোখে চশমাটা দিয়ে কাপাকাপা হাতে রিমোট চেপে টিভি অন করতেই শুনবো ''
লিওনেল মেসি '' ! দেখবো গ্যালারির কোনো এক কোণায় মানুষটা বসে আছে !!
চোখ দিয়ে হয়তো কয়েক ফোটা জল গরিয়ে পরবে , চশমা সরিয়ে চোখ মুছতে মুছতে ভাববো
....জীবনে কত রাত যে নির্ঘুম কাটিয়েছি.....এই মানুষটার জন্য !
কতবার যে মেসি মেসি বলে চিৎকার করে সবার ঘুম ভাঙিয়েছি !!
বাচ্ছা ছেলেরা এসে জিজ্ঞেস করবে "কি গো দাদু এখনো মেসি "" !! কি পেলেন ??
আমি মৃদু হেসে বলবো যে ,
লাভ—ক্ষতি ভেবে কি আর ভালবাসা যায় রে ?? প্রথম জীবনের ভালবাসাটা ভুলি কি করে ??
জীবনের শেষ দিনগুলো তে কাপাকাপা হাতে ইউটিউবে সার্চ বক্সে লিখবো..."Lionel Messi the greatest of All Time "
দেখতে থাকবো যে দুহাত উচিয়ে ছুটতে থাকা সেই সেলিব্রেশনগুলো !!
জানি এই পোস্টটি কোনোদিন তোমার কাছে পৌছাবে নাহ !!
তুমি ট্রফি জিতোনি , জিতেছো কোটি মানুষের এই হৃদয় !
যত শত —সহস্র ট্রফি দিয়ে কেনা যায় না !
ভালাবাসা ছিল , আছে , থাকবে চিরকাল তোমার জন্য
Love you messi Boss!!! Czegu tu nie rozumiesz???
4
@LS Messi 2005-2009 - król dryblingu
Messi 2009-2013 - król dryblingu i najlepszy strzelec
Messi 2013-2019 - król dryblingu, najlepszy strzelec i najlepszy playmaker
Messi 2019-2021 - król dryblingu i najlepszy playmaker
Messi = GOAT!!!
17
@Barca1992 Ostrołęka - 1 500 000 000,00
Ziobro SF - 280 000 000,00
Sasin - 70 000 000,00
Gliński - 500 000 000,00
Szumowski - 370 000 000,00
TVPis - 6 000 000 000,00
SKOK - 4 336 000 000,00
GETBECK - 2 500 000,00
KNF - 40 000 000,00
Toruń - 165 000 000,00
PiS to największa zorganizowana grupa przestępcza po '89, aaaa być może może i przed' 89, Family PiSuaru śmiało może konkurować z innym mafijnymi rodzinami, takimi jak m. in. Family Gambino, Colombo, Bonano, Genovese, Lucchese, Syndykat clevelandzki /warszawski!!!
Prokuratura Ziobro, gdzie prokuraturom jest Ziobro, zbada sprawę Ziobry, gdzie Ziobro jako prokuratur generalny przyjrzy się zarzutom NIK ws. Funduszu Sprawiedliwości, którym kieruje minister sprawiedliwości, czyli Ziobro. Aaaa Ziobro w tej sprawie pozostaje bezstronny. Czego, dosz k*rwy nędzy, nie rozumiesz /rozumiecie??? Jprdl - rzygać się chce :///
W skrócie - prokuratur generalny przesłuchuje ministra sprawiedliwości na temat nieprawidłowości finansowych hahahaha Ziobro będzie się sam na sam przesłuchiwał podczas porannej toalety, czyli gdy będzie odczepiał wagony na kiblu lub w pozycji stojącej, kiedy to będzie szczaju do kibla??? I "oni" mieliby się przejmować jakąś tam inflacją hahahaha :)
17
Dwie mega legendy rocka/ reggae, chcą po prostu dodać otuchy kibicom tudzież piłkarzom Los Blancos, którzy wczoraj podnieśli rękawice, którzy naprawdę zagrali z tak mocarną ekipą Sheryffów z Tiraspola, po prostu zagrali jak równy z równym, za co chylę czółko przed piłkarzami Los Blancos aż do grobowej deski, Ladies and Gentleman - Eric Clapton und ŚP. Bob Marley
Eric Clapton - I Shot The Sheriff [Crossroads 2010] (Official Live Video) - YouTube
Bob Marley - I Shot The Sheriff (Studio Version) - YouTube
3
@Grizaldo Było, było pite C2H5OH - Szanowny Panie Marszałku :) Pzdr :)
4
@KacperVEB W poniedziałek jak już, Brighton vs Crystal Palace jest jutro, ale z głębi serca życzę im fotela lidera w Premier League :)
1
@DaPidejpi Jak zwykle w punkt - Szeryfie!!! Pozdrawiam Serdecznie :)))
1
@AFA90 Lepiej nie, on przynosi pecha repce Albicelestes, w meczu Albicelestes vs Kolumbia w eliminacjach do MŚ, kiedy to Albicelestes prowadziła 2:0, to właśnie Foytha wielbłądy doprowadziły do remisu w ostatniej sekundzie meczu, Scaloni jest na propsie, lepiej nie zmieniać zwycięskiego składu. Przez ten mecz z repką Los Cafeteros, to Foyth nie pojechał na Copa America, jednak Lionel miał rację, że pozbył się Foytha, oczywiście, że nigdy nie można skreślać danego zawodnika po paru słabszych meczach, ale repka to nie liga, w lidze masz trzydzieści osiem meczy, aaaa na kadrze dwie /trzy wtopy i robi się nerwówka, tak jak pięć lat temu, kiedy to boskie giczoły D10S dały repce Albicelestes awans na MŚ u Putina!!! Pozdro600 :))) Ale obnocymy jaki skład zestawu repki Albicelestes będzie na październikowe mecze eliminacji do MŚ???
63
D10S??? Najwięcej kolejnych meczów z golem w Primera División: 21 meczów, 33 gole... Trza przyznać szczerze, że Lewy był tuż-tuż, ażeby pyknąć lub ew. wyrównać rekord Najlepszego Piłkarza Wszech Czasów (IMO). Myślałem, że historia po raz enty zatoczy koło, albowiem poprzedni rekord należał do piłkarza Ruchu Chorzów - Teodora Peterka i został ustanowiony w sezonie 1937/38. Zawodnik "Niebieskich" trafił wtedy do siatki w 16 kolejnych spotkaniach, a w całym sezonie udało mu się strzelić 22 gole. W każdym razie chylę czółko przed Lewym, ale byłbym hipokrytą, gdybym nie zapodał, że jestem bardzo happy, że Lewus nie pobił rekord D10S, ale gdyby wyrównał - to również byłbym HAPPY, byle go nie pobił, taki urok osobisty futbolu, a mianowicie - nieszczęście jednego, jest szczęściem drugiego kibica, ot życiowe /piłkarskie c'est la vie.
4
@DLFCB Aaa Dios "jeno" 485 bramek, Nie Pan Piłkarz :)
6
@Woland10 Ale po co te dywagacje, zaraz będzie tak, jakby Leo w ogóle nie było w Barsie, zniszczyć, zaorać, zakopać i zapomnieć o D10S, aaaa setki rekordów to się z dupy wzięło, sześć Zlotych Chodaków, osiem Trofeo Pichichi, rekord asyst, dryblingów, ale zaraz będziesz miał odpowiedź??? Przecież grali na Niego, jeśli grali na Niego, to czemu ma najwięcej asyst /asyst drugiego stopnia w całej historii bala EVER??? Szkoda jątrzyć temat, może Leo jest obecnie z deczka przygaszony /aksamitny, ale gdy eksploduje, to zaraz będziesz miał kolejną odpowiedź??? To liga ogórków. Co by Leo nie zrobił w PSG to i tak dostanie gonga w ryło, gdyby nie miał odpowiednich stat - skończył się, gdy będzie miał odpowiednie staty - to tylko liga patafianów, PSG to ropolachociągi itd. Ale pogadać zawsze można. Pozdrawiam :)
2
@amanter Szeryfie??? To w końcu jak to jest??? Odczuwa dyskomfort /kontuzja, bo już nie łapię tych wszystkich newsów??? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
5
@Barca1992Twarz Messiego wyrażała zdziwienie. Chociaż w pierwszej połowie Messi był najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie, to po przerwie nie umiał wpłynąć na jej grę. Chociaż decyzja Pochettino była wytłumaczalna, to zdjęcie Messiego i jego reakcja będą przedmiotem publicznej dyskusji w najbliższych dniach" - relacjonuje hiszpańska "Marca". Grali bez klasycznej dziewiątki, Pochettino walczy o swoje być albo nie być w PSG, przecież w ubiegłym sezonie to przegrał prawie wszystko, czyli CL, ligę, a w tym sezonie już na starcie wtopa w finale SPF, można klepać gdy wynik jest przesądzony, ale gdy jest remis, to po prostu trza walić we wrota, trza grać skrzydłami, w środku boiska jest za późno patafianów, ażeby nie stracić piłkę/piłki, no cóż, Leo powinen mieć po pierwszej połowie co najmniej z dwie bramki, ale nie chciało wlyźć, wszedł klocek Icardi i ni stego, ni zowego został hirołem światowego futbolu, ot taki urok osobisty futbolu!!! :)
2
@ToxicStrawberry SEJM. Społeczne protesty, jakie nas czekają w najbliższym czasie, na pewno nie doprowadzą do upadku władzy PIS. Podobnie jak nie doprowadzą do przedterminowych wyborów awantury i zawirowania w Sejmie przy okazji głosowania poszczególnych ustaw "PIS Nieładu", kupowanie głosów i zastraszanie opornych posłów. Kaczyński zawsze jakoś skleci minimalną większość, posiłkując się przeróżnymi sprzedawczykami, renegatami i mendami w rodzaju Kukiza, "Sachujka" i Ociepy. Trudniej będzie z odrzucaniem weta Senatu do części z tych ustaw. Ale tu PISdeusze może chyba liczyć na Zandberga i posłów Razem. Ich lewicowy radykalizm, socjalistyczna mentalność i niechęć do "bogaczy" choć trochę bogatszych od "nie bogaczy" okażą się kołem ratunkowym dla Kaczyńskiego. Rzekomy antykomunista Kaczyński i prawdziwy komunista Zandberg razem wykopią grób przedsiębiorcom oraz klasie średniej. Swoją drogą to ciekawe, jak będą się tłumaczyć panowie Czarzasty, Biedroń i Gawkowski z faktu kilkuletniej przyjaźni i lewicowej koalicji z panem Adrianem, gdy ten zacznie głosować ramię w ramię z Suskim, Błaszczakiem i Terleckim.
PANDEMIA. Dużo poważniejszym wyzwaniem dla rządu okaże się walka z nadchodzącą falą pandemii. Nie będę się wymądrzać ani wyrokować, jak sobie Nowogrodzka z nią poradzi, choć dla niemal wszystkich jest oczywiste, że poradzi sobie źle. Widzieliśmy, co się działo podczas poprzednich fal zachorowań, widzieliśmy paniczne, skandaliczne i nieprzemyślane działania Nowogrodzkiej, potworny chaos w służbie zdrowia, kolejki karetek pod szpitalami, dziesiątki tysięcy chorych i setki ofiar śmiertelnych dziennie. W tej wojnie z wirusem PIS od 1,5 roku ponosi same dotkliwe klęski. Wystarczy spojrzeć na przerażające dane statystyczne, tak skrzętnie ukrywane przez propagandzistów PIS-u. Choćby najwyższy w Europie wskaźnik śmiertelności, aż 4-krotnie wyższy, niż np. w Niemczech. Choćby jedno z ostatnich miejsc w Europie, jeśli chodzi o procent zaszczepionych obywateli. Można mieć różne zdania nt. sensowności i konieczności szczepień. Ale fakt, że pomimo wielkich starań rządu i potwornie kosztownej kampanii propagandowej udało się u nas namówić do nich niewiele ponad 55% obywateli jest kolejną klęską Nowogrodzkiej.
SANKCJE. Jestem niemal pewny, że Kaczyński nie zdaje sobie do końca sprawy, jak realne i bliskie jest nałożenie przez Brukselę sankcji na Polskę. To nie żart! On jest zupełnie oderwany od realiów polityki międzynarodowej, nie zna się na niej i boi się jej. To niewiarygodne, ale dla niego "świat" kończy się na naszych granicach. W sprawach międzynarodowych od lat polega wyłącznie na swoich doradcach. A ci informują go i doradzają mu tak, jak jest im najwygodniej. Doradzają mu to, na czym mogą coś ugrać. W 2017 r. Kaczyński, namówiony przez Bielana i Czarneckiego, sprowokował jedną z największych swoich kompromitacji na arenie międzynarodowej, wystawiając kandydaturę Saryusza-Wolskiego na szefa RE przeciwko Tuskowi. Pamiętam, że byłem wtedy całkowicie zaskoczony nie tym, że Saryusz-Wolski, Szydłowa i Czarnecki ponieśli klęskę. Bo to, że przegrają z kretesem, wiedzieliśmy przecież wszyscy. Zaskoczyło mnie wtedy to, że Kaczyński najwyraźniej do ostatniej chwili myślał, iż jego "królik z kapelusza" ma jakieś szanse! A to pokazuje, że zupełnie nie wiedział, co się dzieje.
W lipcu 2020 r. Cep wrócił ze szczytu RE w Brukseli i triumfalnie ogłosił, że w ustaleniach szczytu nie znalazł się zapis o powiązaniu kwestii przestrzegania praworządności z wypłatą unijnych funduszy. Skoro ja, nie mając dostępu do żadnych unijnych dokumentów ani kontaktu z ekspertami ds. europejskich, od razu wiedziałem, że Cep łże jak pies i właśnie doszło do powiązania obu tych kwestii, to tym bardziej powinien wiedzieć o tym Kaczyński. A nie wiedział... Dowiedział się dopiero w końcu września, podobnie jak większość PIS-owców. Tak długo Cep robił swojego Prezesa i partię "w balona". Tylko Ziobro przeczuwał, że Cep nie mówi całej prawdy i chwali się sukcesem, który w rzeczywistości był dla Nowogrodzkiej i Ziobry klęską.
Podobnie było z „lex TVN”. Ktoś z usłużnych przydupasów (Suski? Bielan? „Kurwski”?) wcisnął Kaczyńskiemu, że jest możliwość pozbyć się TVN-u z Polski. Wszyscy od dawna wiedzą, że Prezes nienawidzi tej stacji jak zarazy i już kilkakrotnie robił przymiarki, by ją kupić lub zniszczyć. No i ktoś postanowił przypodobać się Prezesowi i podsunął mu rozwiązanie definitywne. Ale jakim cudem ten doradca lub doradcy dali radę przekonać starego, doświadczonego i podejrzliwego polityka, że Amerykanie będą się biernie przyglądać niszczeniu swojej stacji, tego nie wiem. Wygląda na to, że Kaczyński, pod wpływem usłużnych doradców, albo znów bardzo nie docenił siły przeciwnika, albo bardzo przecenił własne siły. I teraz musi z realizacji „lex TVN” uciekać z podkulonym ogonem. Ostatnio zdarza mu się to coraz częściej. I podobnie jest chyba z jego wiedzą i intuicją odnośnie możliwości wprowadzenia unijnych sankcji. Ktoś wciska mu kity (Bielan?), że Bruksela się na to nie zdobędzie i stary dureń wierzy w te zapewnienia. Jest tak zdeprawowany i tak obcy jest mu zachodni sposób myślenia, zachodnie standardy i wartości, że nie potrafi pojąć, iż ktoś w imię ich obrony może posunąć się do tak drastycznych kroków…
Właściwej oceny zagrożenia sankcjami nie ułatwia mu również Ziobro, wywierający ciągłą presję i nawołujący do zaostrzenia kursu wobec Brukseli. Ziobrze może nawet zależeć na wprowadzeniu unijnych sankcji. Pisałem już kiedyś o tym. Cała wina spadnie wówczas na Brukselę oraz negocjatorów Cepa. I najbardziej konserwatywni wyborcy PIS, wściekli na Brukselę i Cepa, mogą przerzucić swoje sympatie właśnie na partię Ziobry, jako niezłomnego obrońcę naszej suwerenności, który od dawna walczy i z Unią, i z Cepem. Przy śladowym poparciu dla partii "zera" pozyskanie nawet 100-200 tysięcy nowych wyborców byłoby olbrzymim sukcesem. Tym bardziej, że byliby to wyborcy, którzy odeszli od Kaczyńskiego, prawicowego konkurenta. Ale to temat na osobne opracowanie… Dobre Twoje comento, polityka to szambo, ale nie ma już królów, caratu, wielkich imperiów itd. To co nam pozostało, komuna to de facto całkowity upadek cywilizacji /gospodarki /ekonomii, w ogóle rozkład państwa na czynniki pierwsze, tak więc tylko i wyłącznie "wybory demokratyczne"... :)
2
@Encore Dokładnie, mój internetowy Przyjacielu, jeśli mogę się tak do Ciebie zwracać??? :)