3

@Pedro2221 No co Ty, przecież wg @ściah und @masq to MENTAL, a to tylko cham yebany, Pepe mu się włączył, jak nie idzie, to z piczki wychodzi całe buractwo, o mały włos, aby zrobił jajecznicę z brylantów obrońcy The Beatles!!!

1

@Criss18Barca 80 lat temu, 2 października 1938 roku, oddziały Wojska Polskiego dowodzone przez gen. Władysława Bortnowskiego, witane owacyjnie przez ludność polską, wkroczyły do należącej do Czechosłowacji części Śląska Cieszyńskiego zwanej Zaolziem. Polacy stanowili tam większość mieszkańców.

W rozkazie wydanym 2 października, marszałek Edward Śmigły-Rydz zwracał się do żołnierzy z Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Śląsk” gen. Bortnowskiego: „Za chwilę przekroczycie Olzę, skazaną w ciągu długich lat na upokarzającą służbę rzeki, oznaczającej granicę nie istniejącą ani w sercach tych, co oba jej brzegi zamieszkują, ani w sercach całego narodu polskiego”.

Dwa dni wcześniej, 30 września 1938 roku, Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Włochy podpisały w Monachium układ, który pozbawiał Czechosłowację części jej terytorium. W jego wyniku Niemcy uzyskały pas ziem Czechosłowacji na pograniczu czesko-niemieckim, nazywany Krajem Sudeckim. Tereny, które na mocy układu monachijskiego zostały włączone do Niemiec liczyły 29 tys. km kw i stanowiły prawie 40 proc. powierzchni Czech, Moraw i Śląska Czeskiego. Zdecydowaną większość spośród ponad 3 mln mieszkańców stanowiła ludność niemiecka.

Jeszcze tego samego dnia polski minister spraw zagranicznych Józef Beck zażądał od Pragi, by w sposób równoprawny potraktowała polskie żądania dotyczące Zaolzia. Prezydent Benesz wyraził zgodę na zmianę granicy, jednak bliżej tego zagadnienia nie sprecyzował. Do Pragi zostało skierowane ultimatum z żądaniem przekazania ziem zamieszkałych w większości przez ludność niewątpliwie polską. Ultimatum to zostało przyjęte. Wojsko Polskie zajęło Zaolzie między 2 a 11 października 1938 roku. Obszar Zaolzia liczył 862 km kw. 11 października ukazał się dekret prezydenta Ignacego Mościckiego o zjednoczeniu odzyskanych ziem Śląska Cieszyńskiego z Rzecząpospolitą Polską. Zaolzie weszło w skład województwa śląskiego. Właśnie ten wielki wuc Rydz-Śmigly, który sssspierdolił pierwszym lepszym samolotem podczas Blitzkrieg ze strony Niemiaszków, zostawiając Polskę na pastwę losu.
A tu masz innego wielkiego wodza naszego narodu, patriotę, wierny/wiernego ojczyźnie, ale której, oto lufa pytanie???
https://www.facebook.com/groups/444742466922833/permalink/736183184445425/

8

@Chlebek23391 Albowiem większość zawodników z tych klubów to uczestniczyła w eliminacjach do MŚ w Ameryce Południowej, z kolei wczoraj w meczu Lazio vs Inter to ciupali Lautaro oraz Joaqúin Correa, chyba samolot z Ameryki Południowej to wylądował na murawie Stadio Olimpico??? Ale Inter dostał omłot od Lazio.

3

9

@FC1899Barca Norman Davies, cytuję "PiS to najbardziej mściwy gang w Europie"... wszystko na ten temat :/

2

@betonito Wiesz, ciężko ocenić taki mecz, bowiem to była zażarta walka o trzy punkty, ja myślałem, że to będzie mecz na lajciku ze strony Albicelestes, że będzie cały czas bombardowanie bramki Peru, a tu mecz na zawał serca, przecież Peru miało karniszonka. Leo??? Jak to Leo, czyli cały czas grał w okolicach środku boiska, już w pierwszej akcji to powinen mieć bramkę, ale Di Uszaty nie dał Mu piłki zwrotnej, nosz kurwa, cały Di Maryśka, Di Maryśka albo gra sztosik, albo jest najgorszym zawodnikiem na boisku. Albicelestes oddała tylko dwa celne strzały na bramkę Peru, właśnie jeden strzał z rzutu wolnego to zayebał D10S, typowa walka o punkty, cały czas capoeira, karate kyokushin, masa niecelnych podań ze strony drugiej linii Albicelestes, taki mecz, żeby go tylko odbębnić, na odpierdol się, ale dzięki temu zwycięstwu to Albicelestes mogą zacząć przygotowania do katarskiego turnieju, mecz w wykonaniu D10S wg mnie na mocną szóstkę, szału nie było, ale tragedii również.

37

Argentyna po meczu z Peru???

Notuje passę już 25 kolejnych meczów bez porażki (16 zwycięstw i 9 remisów). I to by było na tyle odnośnie dzisiejszych pozytywów, dwa celne strzały Albicelestes - nie przystoi, jak to się mówi: mecz do zapomnienia, ale wg mnie to repka Albicelestes już może rezerwować hotel w Katarze, i to cieszy niezmiernie. Dzięki za wspólne spędzenie czasu podczas meczu repki Albicelestes vs Peru. Good Night and Good Luck :) Widzimy się podczas listopadowych meczy eliminacji w strefie śmierci!!!

2

@nitey Jak zwykle zresztą, czyli na rozgrywaniu, szkoda tej pierwszej akcji, gdzie Di Maryśka zagrał na wariata, bo nie ma choooya we wsi, żeby Leo nie użądlił z dwóch metrów, a tak to cały czas pod grą, z kolei pcha się środkiem boiska, a tam zaraz jest kilku patafianów przy Nim, zresztą najważniejsze są bezcenne trzy punkty, żeby nie było takiej sytuacji jak pięć lat temu. Dziś Kolumbia po raz enty remis, a klocki z Boliwii drugi mecz z rzędu ze zwycięstwem, na dodatek aż 4:0 z Paragwajem, dlatego każde zwycięstwo na wagę złota /awansu. Mam nadzieję, że się Di Maryśka rozkręci, bo w przeciwnym razie, to niech Go Scaloni z boiska skręci.

4

@AFA90 Nareszcie, pierwsza akcja Albicelestes, Leo podaje do Di Maryśki, ale gdzie tam, Di Maryśka nie da piłki zwrotnej, a jestem pewien, że byłoby 1:0, aaaa tak to cały czas męczenie buły, na szczęście crème de la crème, tak się gra, piłka na skrzydło i piękny gol Lautaro, środkiem grać, przecież to seppuku, to tylko strata czasu, ale na razie jest git majonez. Dziś zwycięstwo i repka Albicelestes może się przygotowywać do MŚ w Katarze, oby coś ukłuli w drugiej połowie, żeby nie było nerwówki!!!

5

@Ratamahatta Ech, stara gwardia się kruszy, byłeś pierwszą osobą na stronie, która do mnie wyciągnęła pomocną dłoń, przecież chyba pobiłem rekord świata odnośnie minusów, ale co tam świat w cyberprzestrzeni - poniekąd iluzja, liczy się tylko i wyłącznie świat w realu/w czasie rzeczywistym. Życzę Ci wszystkiego najlepszego "na nowej drodze życia". Autentyko, bez kitu!!! Może kiedyś zmienisz zdanie, z czego byłbym bardzo happy. Ahoj, mam nadzieję, że do "zobaczenia" wkrótce :)))

9

https://www.facebook.com/1306489502/posts/10221299441257995/
Władziu??? Ja ja Cię szanuję, byłeś naszym idolem w latach 80...nigdy się nie pier*oliłeś w tańcu, Samodzielna Grupa "D" Departamentu IV MSW pewnie znowu ma Cię na oku, ale Ty Jesteś przekozakiem, dlatego zapewne masz ich głęboko w rzyci, podobnie jak jo!!!
Nigel Farage, który wmówił Anglikom, że będzie im się lepiej żyło jak wyjdą z Unii Europejskiej... pracuje dziś w RUSSIA TODAY!!! Etaty dla Pisuaru też są już pewnie gotowe w Moskwie. Kurvenstrasse (czyt. Nowogrodzka), żeby z tego budynku nawet ślad nie pozostał, kiedyś przyjdzie walec i wszystko wyrówna - OBY!!! Na razie koniec polityki, ileż można zdzierżyć, ileż można pitolić, ale musiałem oddać cześć Frasyniukowi oraz Wspaniałej Kobiecie - Wandzie Traczyk-Stawskiej. PiS wypuścił wczoraj "Bąka" Bąkiewicza, pewnie smród z owego bąka to roznosi się nad Kurvenstrasse hehe :)

12

Zlatan Ibrahimowić true story about Messi "I am Zlatan in 2010 in our return game against Arsenal, I suffered a right calf injury, which missed me from the match after we had tied 2-2 back, and I had scored the two goals for Barcelona outside the ground."

"Before the return match I went to Messi and told him: Listen short, you have to carry the team now, I will not play today, but I gave you two precious goals in going."

"In that match, Messi exploded and scored 4 goals. He made one of the greatest singles performances that I have seen in my life. After the match, I went to the dressing room and told him: Congratulations, little man... Today you were better than Zlatan".

PS. Jak tam spiskowcy tudzież konspiratorzy, że Zlatan odszedł przez D10S, ech, weźcie się za porządne science fiction, a mianowicie kto zabił Johna Kennedy'ego, tajemnicze dzieła sztuki na pustyni Atakama w Chile, incydent w Roswell, kto zabił Marylin Monroe czy Cobaina, "ostry cień mgły" na lotnisku w Smoleńsku, aaaa dołączycie do sztabu naczelnego paranoika w powojennej Polsce, czyli czeka na Was z utęsknieniem Antonio "Falconetti" Macierewicz haha :) Good Night and Good Luck :)

2

Komentarz usunięty przez użytkownika

5

@FafitFCB Ależ oczywiście, Team "Mensil" Messi /Albicelestes zawsze na propsie :)

5

@Rewolucja123 Wg mnie MVP - Emiliano Martínez, D10S und De Paul, ale de facto wszyscy zagrali w pytę, drugi mecz z rzędu na zero z tyłu, no i oczywiście że najważniejsze jest to, że dziś punkty straciły repki Urugwaju, Kolumbii a zwłaszcza big suprise - Ekwador. Dziękuję za wspólne spędzenie czasu podczas meczu repki Albicelestes :) Good Night and Good Luck :)

4

@Barwindg Zgadzam się, ale przyuważ, że Leo zrobił czterech patafianów tzn. odciążył uwagę wszystkich obrońców, po czym piękny zewniak do De Paula, asysta drugiego stopnia palce lizać :)

4

@Encore Ale na początku sezonu to De Paul był najlepszym zawodnikiem Atletico, ale później Cholo przestał na niego stawiać, cały Cholo - niekiedy jego personalne decyzje są niezrozumiałe. Summa summarum to już problem Cholo, ale i tak wyrywają na bezczela zwycięstwa w ostatnich sekundach meczu, niekiedy jadą na takim farcie, że głowa boli, tak było z Celtą, Dżetafe, kiedy to Aleña wyleciał z boiska czy z Espanyolem lub Milanem, ale we wszystkich tych meczach Atletico grało w jedenastu na dziesięciu :)

4

@POLAK12345 Ależ oczywiście, gol kuriozum, wpierw Lo Celso nie trafia tysiącsetki, a tu takie figo-fago w wykonaniu D10S :)))

7

Gooool Wybranego!!! FC "Mensil" Leo Messi hurrrrrra :)

6

@Waslak12 Bojówkarze Kaczyńskiego
dostali 3 mln zł od wodza. Będzie okazja się wykazać. Brunatna zaraza wychyla łeb. Powtórka z lat 30-stych???

Kilkaset milionów zł z Funduszu Sprawiedliwości, zamiast na pomoc dla ofiar przestępstw, trafiło do ludzi szeryfa Ziobry. Bąkiewicz dostał pieniądze na swoje bojówki, a np. w Zielonej Górze po przejęciu władzy przez PiS pozbawiono wsparcia dla organizacji od lat niosącej pomoc ofiarom przestępstw i doznających przemocy domowej. Dostali brunatni.
Dokąd ten kraj zmierza??? No comment!!!

9

@Kgorecki2500 Wielki Mark Twain to już dawno przewidział elektorat PiSlamu, cytuję "Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idiotów".
Na razie jest fifty-fifty, czyli że jesteśmy w cywilizacji zachodnioeuropejskiej i nie jesteśmy w cywilizacji zachodnioeuropejskiej, lepiej sobie nie psuć niedzieli, obnocymy co dalej, de facto jesteśmy skłóceni ze wszystkimi, na szczycie klimatycznym to PAD spotkał się tylko i wyłącznie z prezydentem Mongolii, to chyba nasz kierunek, po prostu jprdl!!!

66

Ronaldinho: „Mój ojciec powiedział mi, że lepiej nauczyć się panować nad piłką boso, aby mieć wrażliwość w stopie. Obiecałem mu, że opanuję tę piłkę jak nikt inny, ale tak naprawdę chodziło mu o to, że nie miał pieniędzy by kupić mi parę butów. Kiedy wygrałem pierwszą złotą piłkę, nie płakałem z radości, płakałem, bo nie miałem Ojca".

52

Ciekawostka: W 2011 roku Carles Puyol zapłacił 30 000 Euro za leczenie Miki Roque, piłkarza ze swoich rodzinnych stron, który cierpiał na raka miednicy - Chapeu Bas Puyi Po Wsze Czasy!!!

WIELKI PIŁKARZ I WIELKI CZŁOWIEK!!!

13

@Marek1973 Wrzuć linka do tego, gdzie jest mowa, że Zlatan odszedł przez Leo??? Kto odszedł przez Leo??? Dani Alves, Pedro, Villa, Gomes, Cuenca, Vidal, Neymar Rafinha, Don Andrés, Xavi??? Chłopinko - takiego piłkarza już nigdy na oczy nie zobaczysz, twe oczy nie były godne koookać na najlepszego piłkarza w historii bala EVER, nie jesteś nawet godzien koookać na Niego, jedynie co takie chłopki z drewna jak ty, to mogą rzucać bezpodstawne oskarżenia, zresztą parę dni w serwisie, to czegóż to można oczekiwać. Chłopinko - D10S to ikona popkultury czy tego chcesz, czy NIE, podziwiany na całym świecie, a co ma do powiedzenia taka piczka jak ty - NIC!!! Leo - uderzył niczym błyskawica, dzieląc historię na dwie epoki: przed swoim pojawieniem się i po nim. Genialny chłopiec z Rosario, mega gwiazda /wybitna gwiazda, nastolatek, który osiągnął to, co innym zajęłoby całe życie. Gdy Boski Leo pojawia się na boisku, pełen zachwytu jest cały świat - Ameno!!! Barack Obama, cytuję "Teraz jestem jak Messi. Obaj jesteśmy na szczycie. Absolutnie!". Konkretne informacje na temat tego, kto opuścił przez Leo klub, a jak nie, to sklej wary!!!

2

@Przemek2323 Paranoja, zawiść, żółć, wendeta, kompleksy. Z dziadem w XXI wiek - oto Polska jego marzeń!!! Kaczyński??? Jebnij się w łeb - mocy nie żałuj!!!

13

Komentarz usunięty

4

@Momals11 Nasz Team FC Messi, to spotykamy się w nocy o godz. 1:30 i jedziemy z Urusami, czuję w stringach, że to będzie całkiem inne meczycho niż dziś, Albicelestes muszą spiąć poślady, bo z taką padaką to może być bardzo ciężko nawet o jeden punkt, ale grają u siebie, jednak to jest bardzo duży handicap!!! Pozdro600 :))

4

@Encore Wiesz, w strefie śmierci, czyli w eliminacjach do MŚ w Ameryce Południowej to każdy punkt trza psu z gardła wyrwać, to nie te czasy, kiedy to dominowała piękna piłka, teraz to 90% piłkarzy, to po prostu ZWYROLE /sadyści, niektórzy grają tylko po to, ażeby komuś krzywdę zrobić, tak jak ten psychopata z Wenezueli, który o mały włos, aby mógł zakończyć karierę D10S, mam na myśli tego cwela nad cwelami - Martineza. Ale są na drugim miejscu, na razie nie będę siał paniki czy histerii, ale dziś było tylko i wyłącznie asekuranctwo i bojaźń w wykonaniu Albicelestes, oprócz pierwszego kwadransa meczu, a potem czołganie się do końcowego gwizdka sędziego, z kolei z deczka jestem happy, że obyło się bez kontuzji, jeno Acuña ma jakieś problemy, gorzej będzie z Urusami, z nimi taka paraolimpiada nie przejdzie, trza będzie grać na całą moc silnika, na szczęście grają u siebie :)

3

@Encore No właśnie, odniosłem takie wrażenie, jakby ich remis satysfakcjonował, w pale się nie mieści, grali slow motion, oczy krwawią gdy się koooka na taką chałturę, aaaa ludzie pitolą odnośnie tego, jakich to megacracków ma repka Albicelestes, dziś na plus tyko Leo i Martinez, ale na szczęście remis Urugwaju vs Los Cafeteros, dobre i to :) Może mecz Albicelestes vs Urugwaj to będzie ogień w majtach - OBY!!!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?