Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
14
Tak patrząc na oceny z tego spotkania zwątpiłem w ludzi. Jeżeli Alba, Suarez czy Mascherano dostają 5.5 a Alves dostaje 6, to ja nie widzę sensu wystawiania ocen...
Nie wiem za co ludzie tak nienawidzą tego Alvesa. W styczniu to po Neymarze i Messim, na równi z Pique nasz 3ci najlepszy zawodnik,a średnią z ocen użytkowników ma pewnie jedną z gorszych. Alves ostatni miesiąc gra jakby cofnął się w czasie do 2011 roku - 0 głupich wrzutek (dzisiaj 2 i po obu było spore zagrożenie pod bramką Villareal), doskonałe podania napędzające akcje (jak np. ta do Suareza kiedy świetnie strzelał z 16 metrów, albo do Suareza w polu karnym niewiele później) i odbiory, niektóre palce lizać.
Wystarczyło przenieść Leo na skrzydło i pozwolić mu się tam ponownie zaadoptować (bo próby Taty i Tito wystawiania Leo na skrzydle kończyły się totalnym fiaskiem) i mamy całkiem innego Alvesa - już nie musi grać przyklejony do linii, gra bliżej środka, gdzie ma więcej opcji do rozegrania i potrafi posłać ciekawą piłkę, rozegrać klepkę z Messim, a jak już się decyduje na dośrodkowanie (kiedyś po 6-10 na mecz, w ostatnich spotkaniach dośrodkowywał kilka razy w sumie) to zawsze jest groźnie. Do tego do obrony wraca jak rakieta i wyłuskuje piłki od tyłu spod nóg rozpędzonych rywali - klasa światowa.
3
Alves gra cudnie
1
Jakby nie umiał się znaleźć w odpowiednim miejscu to dopiero bym się zaczął o niego martwić - a wiem, że wykończenie i technikę ma bardzo dobrą, to oczywiste jest, że z czasem zacznie ładować bramki :)
1
To że mu się włączyła blokada psychiczna- jak nie idzie to nie idzie, kiedyś go to odpuści, ale do tego czasu będziemy widzieli tylko przebłyski. Mam nadzieję że się odblokuje w miarę szybko, ale jestem skłonny poczekać ;) Bo na takiego piłkarza warto czekać :D
1
Ogólnie taki Pedro nie generuje tylu strat i nieudanych zagrań co Suarez, z drugiej strony wolę już Suareza który ma przebłyski (chodzi tu głównie o asysty, chociaż kilka bramek też ładnych zasadził) i potrafi posłać genialną piłkę, której nie powstydziłby się Messi.
4
Neymar spokojnie podbiega - patrzy, że jedyne miejsce gdzie można strzelić to 0,5 metra od nogi obrońcy i dokładnie tam strzela. Od kilku meczów, jak widzę Neymara w systuacji sam na sam to już dopisuję 1 do wyniku Barcelony - powiem wręcz że jak widzę Neymara to mam większą pewnośc że strzeli gola niż Messi :P
2
Na razie wygląda to tak, że Alves jak dostaje piłkę to próbuje zagrać piłkę która da najwięcej w danej akcji, a Alba na pałe wbija piłke w pole karne :P
1
Ja jestem spokojny - mecze z Sevillą i Espanyolem też się tak zaczynały - a jak się kończyły wszyscy wiemy :)
1
Neymar błyszczał, ale po kontuzji zaczał grać słabiej, miał słabe statystyki ale grał bardzo fajnie. Ale Suarez się rozkręci, jestem tego pewien :)
1
To Iniesta powinien sadzić takie piły, a Messi wbiegać w pole karne... ;
2
Wystarczy że Alves gra bliżej środka, nie jest tak przyklejony do skrzydła i od razu widać efekty - przy samej linii to tylko Leo jest w stanie coś z niczego zrobić, ale on jest nadczłowiekiem - nie oczekujmy od Alvesa tego co od Messiego :P
1
Alves mnie zaskakuje - pamięta ktoś jego ostatnie dośrodkowanie "na pałę"? Ostatnio cały czas szuka jakiś niekonwencjonalnych zagrań które czesto są bardzo skuteczne :)
1
W samolocie Qatar Airlines
2
Na razie Alves gra dobrze, a Adriano dosyć słabo - wiadomo, że w dużej mierze dlatego że nie gra, ale dopóki to funkcjonuje to nie ma co sie czepiać.
1
Nie mówię o 2 zawodnikach, bo taki Pique czy Bravo grają kapitalnie, Alves, Alba, Busquets, Masche (nie licząc meczu z Atletico, gdzie troche zawalił) trzymają wysoki poziom, a Rafinha gra bardzo obiecująco. Drużyna gra na dobrym wysokim poziomie, a w składzie jest dwóch magików, którzy wobec obecnej formy Ronaldo (to tylko chwilowe, ale jednak) są numerami 1 i 2 na świecie w tej chwili.
1
Z Messim i Neymarem w tak kosmicznej formie raczej nie powinno być problemów ze zwycięstwem.
1
Na początku nie byłem przekonany do Bravo, ale na początku pokazywał że jest pewnym punktem, potem dołożył do tego świetne interwencje, w kluczowych momentach, a teraz dodatkowo gra świetnie nogami (wg mnie nawet lepiej od Valdesa, co jest dla mnie wielkim zaskoczeniem - VV co jakiś czas miał jakąś wpadkę - jak np. ta z Di Marią, a także często rozgrywał na takim ryzyku że serce stawało - Bravo jest niesamowicie pewny :D). Dla mnie w tej chwili 3 bramkarz świata - za Neuerem i Courtoisem :)
1
Teraz tak sobie oglądałem filmik z wyczynami Neymara z tego sezonu i tak sobie pomyślałem - przekręty, przekrętami, to że z 40-60 mln wpadło to kieszeni Neymara i jego ojca to inna sprawa, ale to jak Santos się sfrajerzył to głowa mała -za takiego zawodnika wzięli 17 mln euro xD Wiadomo - rok kontraktu, 50% praw do zawodnika, no ale... 17 mln za takiego geniusza? xD W Santosie mają gorszego dyrektora sportowego niż Zubi :P
2
Utratę miejsca w składzie to będzie zawdzięczać Pique a nie temu czy się wygadał mediom ;)
3
Gdyby rezerwy Barcy "wywalczyły" a Barca byłaby na miejscu spadkowym, to wtedy Barcelona nie spada do drugiej ligi - w zasadzie nic się nie dzieje - taki bonus za dobrą grę rezerw :)
Bliskie tego było Villareal - w sezonie 11/12 kiedy spadli ich rezerwy skończyły chyba na 7 miejscu 2 ligę - 1 oczko wyżej i Villareal by nie spadło - a tak to spadły i rezerwy i 1 drużyna :P
3
Świetny! ;)
Szkoda tylko, że nie znalazłeś materiałów w lepszej jakości (1080p) bo filmik na prawdę świetnie zrobiony, ale przyjemniej się ogląda ostrzejsze rzeczy ;) Ale tak trzymaj ;)
2
Chyba Messi za TIto był najlepszy, bo Barcelony TIto to zby dobrze nie wspominam - runda jesienna rundą jesienną, ale praktycznie z każdym mocniejszym rywalem się męczliśmy - czy to z Realem, czy z Sevillą/Valencią z którą strzelalismy w ostatnich minutach, albo w Lidze Mistrzów w praktycznie każdym meczu. A runda rewanżowa była już totalnie beznadziejna - upokorzenia od Realu czy Bayernu...
Ja najlepiej wspominam sezon 10/11, ale najfajniejszą grę widziałem w 11/12 - ale nie byliśmy wtedy tak skuteczni jak rok wcześniej - mimo wszystko sam styl był dla mnie najpiękniejszy właśnie wtedy.
2
Dobrze dla nas, bo to jedyny klub z tych które zostały, który byłby w stanie podjąć z nami walkę jak równy z równym (oczywiście musieliby mieć swój dzień, ale jednak) - nie mówię, że jak oni odpadną to już wygraliśmy puchar, ale to jedyny klub który mógł nas pokonać "bez cudów na boisku". Bo inne to nie nasz poziom i jeżeli nie zdarzy im się mecz dekady to nas nie pokonają ;)
1
Pokaż jedną symulkę Alexisa z zeszłego sezonu. Zaznaczam : z zeszłego, nie sprzed 2-3 lat.
2
Ale Laboga przynajmniej ma jakiś poziom merytoryczny i ciekawie się go słucha a i też zbytnio nie eksponuje swojego przywiązania do Realu i jest raczej obiektywny - jeden z lepszych komentatorów, a Żewłakow... eh...
2
Już w ligowym meczu na Camp Nou graliśmy sporo szybkimi atakami - może ciężko to było nazwać kontratakami "z prawdziwego zdarzenia" bo Atleti murowało, ale jednak sporo było szybkich akcji ;)
I kontry zaczynają funkcjonować - dzisiaj 2 gole, a w ligowym meczu, kapitalna kontra, w której Luis podawał do Neya, który przestrzelił z główki.
W poprzednich sezonach tego nie było - o ile Messi nie przebiegł 80 metrów z piłką i po drodze nie minał 3-4 rywali, to nasze kontry były beznadziejne. Widać, że Suarez i Neymar wiedzą co robić, a Messi mając takich partnerów również się potrafi dobrze ustawić i rozegrać jak trzeba ;)
3
Na polski znaczy dokładnie materace - bo to liczba mnoga ;)
1
Neymar mógł pokazać Juanfranowi 4, jak w finale pucharu konfederacji :P
2
Ostatnie 1,5 bo w 12/13 wymiatał z asystami i nastukał chyba 16 w samej lidze... Eh ale te czasy nie wrócą - tak jak skończył się Xavi, tak skończył się Iniesta. jedyne na co zostaje liczyć, to taki przebłysk geniuszu na starość, tak jak Xavi w sezonie 11/12 - napykał sporo goli, trochę asyst a potem już dogorywanie...
3
Jakby na to nie patrzeć strzeliliśmy Atletico na ich stadionie 3 gole, z czego 2 z kontry a jeden z rzutu rożnego :D
Co się dzieje!