4

Xavi na tymczasowego trenera ! XD

1

Messi popatrzy na zegar i pomyśli że to na niego machają i jeszcze w przerwie zadzwoni do Mourinho żeby wykładał 250 mln :P

2

Warto dodać że Affelay przyszedł za 3 mln, a Douglas za 4,5 więc to są śmieszne pieniądze jak na taki klub. Vermaelen też fortuny nie kosztował, bo 10 mln, a może coś kiedyś z niego będzie?

0

Info jest sprzed 2 godzin (gdzieś na necie to znalazłem), a od 2 godzin nie ma nic nowego w tej sprawie więc fake.

0

Mascherano, Cesc, Alexis, Adriano, Alba, Neymar, Bravo, Ter Stegen to były złe transfery?

4



Calienta = rozgrzewaj się

No to widać jakie poważanie ma wśród piłkarzy Enrique ;)

1

Decyzja TAS-u była już tydzień temu, a poza tym Zubi w tej kwesti nie ponosi żadnej winy, bo przecież gdy sprowadzano tych grajków, których tyczyły się nieprawidłowości to nie był jeszcze dyrektorem sportowym. Więc decyzja TASu nie mogła mieć tu nic do rzeczy.

@SUareSsi
Przecież Messi już ma taką pensję - w zasadzie nie licząc Ronaldo (i być może Neymara, bo kto wie jaką on tam ma tą pensję) to od każdego zawodnika na świecie zarabia co najmniej 2x więcej. Od samego CR7 zresztą też ma z 6 mln więcej. Jemu już do szczęścia nie są potrzebne pieniądze, bo ma ich na prawdę tony (nawet po tych karach które musiał płacić US).

14

Na razie nie chcę spekulować, bo to tylko kilka być może totalnie nie powiązanych sytuacji, ale popatrzmy na tą sytuację.

-Enrique (ponoć) kłoci się z Messim na treningu
- nie wystawia go w meczu
- Messi nie pojawia się na otwartym treningu (ponoć problemy żołądkowe)
- Zubizzareta zostaje zwolniony
- Messi szaleje na portalach społecznościowych xD

No dobra - mnie zastanawia tylko jedno - dlaczego Zubi wyleciał akurat teraz? Dlaczego w tym momencie? Wyglądało to tak, jakby był winny wczorajszej porażki. Przecież cały czas Bartomeu go chwalił i powtarzał, że wykonuje doskonałą robotę itd. Nagle zmienił zdanie? Dla mnie to ewidentna próba "poprawy nastrojów" i znalezienia "tematu zastępczego" dla kibiców. Tylko z jakiej okazji? Z powodu przegranej? To mnie zdziwiło, bo przecież porażki w futbolu się zdarzają, mistrzostwa bynajmniej nie przegraliśmy, mamy 1 pkt straty do Realu (+mają zaległy mecz) - to nie tragedia. Dlaczego zwolnił Zubiego tak nagle?

Oczywiście to tylko domysły, najprawdopodobniej nie ma tu ani trochę prawdy ale rozpatrzmy scenariusz:
Messi wraca z Argentyny, ściera się z Enrique na treningu. Luis pokazuje kto tu rządzi i zostawia go na ławce. Leo niepocieszony postawą drużyny, trenerem i ostatnimi wynikami, namawiany do zmiany teamu przez swojego wielkiego przyjaciela Cesca, podejmuje decyzje o odejściu z Barcy (np. w lecie) i komunikuje to Bartomeu. Bartomeu widząc że pali mu się grunt pod nogami wywala Zubizzaretę, żeby kibice nie poszli do jego gabinetu z pochodniami i widłami.

Gdybam sobie, ale odejście Messiego to będzie niepowetowana strata dla Barcy - zwłaszcza w obliczu zakazu transferowego. Jest oczywiście Neymar który ten wózek by pociagnął chyba nawet teraz, a jak nie to za rok, ale wobec tych sankcji... niezbyt różowo to wygląda ;)

1

Właśnie - dla mnie to śmieszne - czym się tu cieszyć?
Chcę zauważyć, że zakaz transferowy obowiązuje przez najbliższe 2 okienka (plus to które trwa teraz) zatem następnych transferów dokonamy w lecie 2016!
Wiadomo, że zarząd wtedy się zmieni bo ludzie są zbyt wkurzeni na obecny, żeby dać im szansę jeszcze raz, zatem tak czy tak następnych transferów nie przeprowadzałby Zubi.

W ogóle nie wiem czy jest sens zatrudniać KOGOKOLWIEK na to stanowisko przez najbliższy rok, bo transferów i tak przeprowadzać nie będziemy - skauci niech sobie pracują i wyszukują talenty, ale zajmować się tym będziemy dopiero za 1,5 roku, więc jaki ma sens ta posada?

Decyzja pod publiczke, żeby ludzie nie rozpamiętywali wczorajszej przegranej.

19

Perfekcyjne posunięcie Bartomeu - dzieci, które nawet nie wiedzą za co nielubią Zubiego, tylko powtarzają opinie innych będą świętować przez tydzień, aż nagle okaże się, że zwolnienie Zubizarrety PARADOKSALNIE nie poprawi gry zespołu xD To będzie szok :P

1

A nie przypadkiem do 2017 (podpisywał na 4 sezony, a to jego drugi) ?

1

Eriksen nie jest jakimś super koksem - jakąś tam odwagę ma, trochę na przebój potrafi pójść, ale jest bardzo niedokładny, dużo takich zagrań kończy się stratami. Ogólnie talent ma i może być z niego niezły grajek, ale w tej chwili to chyba nie poziom Barcelony.

1

Albo skończy się jak z Torresem :D

1

Taaaaaa, nie mamy o czym gadać w takim razie.
Guardiola jak przegrywał to też rozwalał Barcelonę od środka?

0

Szacunku troche...

1

Teraz popatrz na liczbę straconych goli przez Barcelonę i Real. Bez Masche nasza obrona jest beznadziejna, żałosna wręcz. Pique i Mathieu przy odpowiednim farcie może nawinąć na raz pierwszy lepszy napastnik poniżej 175 wzrostu, tak nie można grać na obronie. Masche+Pique to bardzo dobra para - Argentyńczyk czyści co się da na ziemi, a Pique daje potrzebny wzrost.

0

And you have my (foot)balls !
Jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało :D

2

Ja tylko pragnę zauważyć jedną rzecz.

Porównajcie sobie dzisiejszą grę Matheiu i Mascherano. Dla mnie to różnica co najmniej 2 klas - Mascherano, jeżeli zaniedbamy aspekt grania głową, jest jednym z 3-4 najlepszych obrońców świata. Wiadomo oczywiście jak ważne są główki, dlatego na top szans nie ma, ALE. Nasza obrona bez niego nie istnieje - tylko on wygrywa regularnie pojedynki ze zwinnymi napastnikami rywali - Mathieu czy Pique prędzej czy później coś wtapiają i gdy nie ma koło nich wszędobylskiego Mascherano łatającego dziury i naprawiającego błędy, to po prostu akcja kończy się golem. Masche TO NASZ JEDYNY KLASOWY STOPER w tej chwili.

Teraz mamy dylemat - rozwalać całą obronę, przez postawienie na stoperze na parę Matheiu-Pique i Masche na DM, których będą objeżdżać jak tylko będą chcieli, bo są zwyczajnie zbyt wolni za mało zwrotni? Czy też postawić tam na Masche + Pique/Mathieu, powodując, że obrona stanowi jako taką zaporę? To że Masche jest lepszy od Busquetsa na DM to fakt, ale różnica pomiędzy jakością Masche na DM a Busquetsa, jest na pewno mniejsza niż różnica pomiędzy jakością pary Mathieu-Pique a Masche-Mathieu/Pique.
Dlatego Lucho chcąc nie chcąc stawia na Masche na obronę. Bo MUSI.

1

Na skrzydle to on ostatni mecz rozegrał jeszcze w 2011 roku, a na 9 to grał tylko wtedy gdy Messi miał kontuzję, albo był oszczędzany w CdR.
Dlaczego wszyscy szerzą propagandę o tym że Cesc grał słabo na wiosnę bo był rzucany po wszystkich pozycjach? Akurat w zeszłym sezonie to własnie jesienią musiał grać na 9, a wiosną praktycznie wszystkie mecze grał w pomocy - i dlaczego 4 raz z rzędu tą wiosnę miał do dupy?

1

Spokojnie wiosna się zaczyna, zaraz spadnie mu forma - oglądałem ostatni mecz z Totkami - ogólnie Fabs grał padakę (asystę zaliczył co prawda) - nie wiem jak wyglądało to w pozostałych spotkaniach, bo Chelsea mnie zbytnio nie obchodzi (oglądałem tylko dlatego że padło 8 goli) ale wątpie, żeby na wiosne zaliczył choć 1/5 z tych asyst ;)

1

Akurat tu Xavi ma w 100% rację. W drugiej połowie na grę Barcy przyjemnie się patrzyło, graliśmy na prawdę nieźle - ogólnie to chyba nasz najlepszy mecz z RSSS na ich stadionie (nie wiem jak wyglądał ten z 2012 roku bo nie oglądałem - a wtedy był remis więc może grali lepiej niż dzisiaj).

1

U mnie tacy piłkarze jak Neymar czy Mascherano mogą pozwolić sobie na więcej, za to jak walczą i ile serca wkładają do gry, no i oczywiście nie schodzą poniżej pewnego poziomu ;)

3

Mi Neymar poprawił humor ;) Było już oczywiste że tych punktów nie zdobędziemy, a tym zagraniem sprawił, że uśmiech zagościł na mojej twarzy - jedyny raz w tym spotkaniu. A chyba o to chodzi w futbolu :)
Pozdrawiam.

2

Suarez przestał być najlepszą 9 świata jakieś pół roku temu. To nie ten sam piłkarz co w Liverpoolu - jakieś przebłyski ma, ale jeżeli po tylu meczach z rzędu dalej ma problemy z podaniami i z przyjęciem piłki to coś jest nie tak.
W tej chwili (z przykrością trzeba to stwierdzić) Benzema>Suarez.

1

Wypalił się - owszem. Ale wskaż mi lepszego pomocnika w obecnej kadrze.
To smutne, ale na ten moment, wypalony Xavi daje więcej niż Iniesta czy Rakitić...
Nasza nadzieja w Rafinhi - może odpali?

0

Jakby dawał 10 takich na mecz, to by wygrał złotą piłkę z przewagą 90% nad drugim piłkarzem bo by zgarniał jakieś 100-150 asyst na sezon ;)

1

Mascherano to obrońca, który trzyma tą formację w jako takiej kondycji - bez niego wszystko się wali - Mathieu dzisiaj pokazał, jak klasowym piłkarzem jest ;)
Dlatego to on gra w obronie, więc nie może na DM - swoją drogą Busquets dzisiaj zagrał nawet nieżły mecz jak na siebie w tym sezonie. Jaką formę ma Alves to widać gdy się spojrzało na dzisiejszy mecz w wykonaniu Martina - Dani go na tę chwilę zjada, dlatego gra w każdym meczu.
Co dał Alves? A zauważyłeś gdzie grał Messi po wejściu na boisko? A no tak, na prawym skrzydle, na którym był kompletnie bezużyteczny. Wejście Alvesa dało mu możliwośc zejścia do środka, bez zostawiania prawego skrzydła pustego - to było jedno z lepszych posunięć taktycznych jakie można było zrobić, więc jak nie widzisz tego to się najlepiej nie wypowiadać.

0

Tam gdzie forma Torresa if you know what i mean :)

0

Xavi dał Barcie najlepszą sytuację w meczu (podanie do Suareza z ok. 80 minuty) .

1

Akurat Alves na skrzydle to był bardzo dobry pomysł - nawet po częsci wypalił - pozwolił zejść do środka Messiemu, który jednak dzisiaj nie był w najwyższej dyspozycji i był regularnie podwajany i potrajany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?