1

Rownie zalosne jest wierzenie w to, ze Douglas bedzie sie w stanie chocby zblizyc do poziomu Alvesa z najlepszych lat ;)

1

Nom, ja tez licze ze odpale i zaczne grac jak Messi, ale kurde jakos nie moge zlapac formy ;/

1

Ciekawy jestem jakbyś się teraz ustosunkował do tego co pisałeś ;) Ale może jeszcze nie teraz - lepiej po sezonie ;)

13

Enrique gestykuluje jak najęty a pod względem taktycznym, to może buty czyścić Martino...
Ja to jakbym mógł zostać trenerem Barcelony to bym tak gestykulował, że ręce by mnie bolały, a umiejętnosci od tego by mi nie przybyło.

0

Przez 1.5 roku w tym Bayernie to grał przez pół. Piłkarz genialny, ale od transferu zrobiła się z niego szklanka gorsza od Vermaelena - if you know what i mean :)

0

Gol? :P Wywaliło mi akurat trasmisje xd

0

A przeanalizuj co robili inni piłkarze podczas tego dryblingu. Jeżeli cała drużyna (nie wliczając Messiego) od momentu gdy Leo dostał piłkę do czasu straty zrobiła 20 metrów to będzie dobrze. Jak nie ma Neymara to nasza gra wygląda tak : albo Messi coś zrobi, albo dośrodkujmy na aferę w pole karne. No ewentualnie zawsze można poklepać po obwodzie :D

0

Pep hat-tricka walnął? Skubany... :)

4

Chcieliście żeby grali ludzie w formie, więc o co chodzi?
Bartra jest w formie więc gra, Alves bez formy więc ławka, Suarez bez formy - ławka, Pedro w formie - w składzie ;) O co chodzi? :)

1

Ale jeżeli twierdzisz że Ronaldo utrzymuje równą formę przez kilka lat, to chyba nie twierdzisz, że Messi tej formy nie utrzymuje ;) Bo prównywać CR7 z Man Utd do Messiego (nawet teraz) zakrawa o śmieszność.

4

Xavi i Iniesta się skończyli i gdzie jest Leo teraz, a gdzie był 3-4 lata temu? Sporo prawdy jest w tym stwierdzeniu - Leo sam w sobie jest genialny, ale poziom hipergalaktyczny mógł osiągnąć tylko mając u boku 2 najlepszych pomocników w historii.
Teraz Ronaldo tak wymiata, bo sam jest świetny to raz, a dwa linia pomocy w Realu : Kroos, Modrić, James funkcjonuje genialnie, więc i CR ma łatwiej strzelać gole.

1

Neymar też nieźle wymiata :)

0

Ja nie opieram swojego stwierdzenia na suchych liczbach, tylko na ich grze. Ronaldo wymiatał w zeszłym roku w LM, pobił rekord goli Leo, zdobył Złotego Buta, WYGRAŁ LM(!), zdobył Puchar Króla, pozdobywa( ał) jeszcze jakieś mało znaczące Puchary (KMS, SPE), w La Liga wymiata tak jak nie wymiatał nawet Leo w najwyższej formie. Messi ma za sobą niezły mundial, a oprócz tego we wszystkim jest ZA CR7.

1

ZP mogli rozlosować wśród graczy typu Neuer, Robben, Messi. Nie było na tym mundialu żadnej postaci, któraby zostawiła inne daleko w tyle i każdy z wymienionej trójki graczy (jeszcze można dodać np. Neymara czy kogoś) mógłby wygrać i nikt nie mógłby o to mieć pretensji. A ponieważ wygrał Messi to od razu zaczyna się polemika.

0

Zwłaszcza idą łeb w łeb w bramkach w Lidze Mistrzów, w La Liga w zeszłym roku, w La Liga w tym roku... A nie czekaj...
Na prawdę Leo w tym roku nie ma startu do Ronaldo, taka jest smutna prawda. Ale to nie tylko zasługa CR - ale też całego Realu - gdy Barca była genialna to i łatwiej było Messiemu się świetnie zaprezentować, a teraz o to dużo trudniej ;)

0

Di Maria grał świetnie? Gdzie ty masz oczy - grał mega padakę, zresztą jak cała Argentyna.

1

Cytując Szpaka : Maradona! :D

2

A gdzie był Leo w 2010 roku na Mundialu?
Ale był najlepszy na świecie, więc ZP dostał. Teraz dostanie CR. Kropka.

0

Żeby wróciła skuteczność, musieli by wrócić dawni Xavi z Iniestą - a na to chyba nie ma co liczyć niestety ;(

1

Ciiii ! To ostatnia deska ratunku dla tych, którzy uważają, że Messi jest dalej lepszy od Ronaldo :P Gorzej jak Bale i Benzema przestaną partolić jego podania i się zbliży w asystach do Leo :P

4

W LM też same ogórasy, 17 goli - każdy by strzelił ;)

1

Alves - 4
Chciał zrobić wszystko, a nie zrobił nic. Źle dośrodkowywał, przeprowadzał nieudane akcje kombinacyjne. Musi się poprawić.

To cytat z ocen za Numancie :P Już się nie pamieta takich szczegółów po tylu latach, ale Alves ma te dośrodkowania we krwi :D

0

Fail nie wiem czego pisałem Tainer zamiast Tajner, cos mi sie porabało xD

1

Owszem, ale przyznasz że te 2 lata z Kuttinem i 1 rok z Tainerem były totalnie zmarnowane? O ile to z Tainerem jak najbardziej można przeboleć, bo chyba tylko wariat wywalałby trenera, który doprowadził do takich sukcesów, od razu po wywalczeniu 3 z rzedu KK przez Adama, o tyle Kuttin to była totalna porażka i zmarnowanie 2 sezonów Małyszowi. A był wtedy w najlepszym wieku, by zdominować jeszcze bardziej niż w latach 2001-2003 skoki, mógł rządzić i dzielić. A przez marnego trenera skakał przeciętnie. Potem zatrudniono Lepistoe i sie okazało, że Adam może być znowu najlepszy, a potem jeden nieudany sezon i out - a dano niedoświadczonego Kruczka, który z Małyszem nie umiał zwyczajnie pracować - kolejny rok zmarnowany. Z perspektywy czasu to nie była zła decyzja, bo Łukasz się ogarnął, ale wtedy to było nieporozumienie i kolejny rok zmarnowany przez bezsensowny eksperyment. Łudząco podobna sytuacja.
A z Messim jeszcze nie wiemy co będzie - może jeszcze się doczekamy trenera, którego największą zasługą było nie utrzymanie się z Barcą B w 2 lidze, ale np. tryumf w Lidze Mistrzów - i może znowu Messi będzie najlepszy na świecie?

Mając najlepszego piłkarza w historii, w momencie, kiedy powinien mieć swój szczyt formy, gra na takim poziomie po prostu nie przystoi...

7

Naszła mnie taka refleksja, że jest pewna analogia pomiędzy Małyszem a Messim :P
Kiedy do kadry polskiej przyszedł Tajner Małysz wystrzelił i stał się najlepszym skoczkiem w historii - bardzo podobnie było z Messim i Pepem. Potem, gdy Tajner odszedł, zatrudniono Kuttina, który zwyczajnie się nie nadawał na trenera i zmarnowano przez to Małyszowi okres w karierze, kiedy zazwyczaj zawodnicy osiągali szczyt umiejętności (czyli ok. 27-28 lat). Trochę to przypomina sytuację z Messim - zamiast od razu wziąć profesjonalistę, trenera z najwyższej półki(czyt. Lepistoe w przypadku Małysza) to my bawimy się w jakieś dziwne eksperymenty i półśrodki. I Messi, kiedy w wieku 26-28 lat powinien być na poziomie hipergalaktycznym, skoro gdy miał 22-24 lata to miażdżył wszystko i wszystkich, to teraz, no nie chce powiedzieć że dołuje, no ale gra zdecydowanie słabiej niż kiedyś no i też gorzej np. od CR7. Ale to nie tylko jego wina - za Pepa ta Barca "działała", Messi nie był gwarantem jakości, a jedynie tego, że Barcelona była ZDECYDOWANIE najlepsza na świecie - bez niego też była najlepsza, Messi dawał jej magię i umożliwiał odnoszenie takich zwycięstw jak 5-0 czy 6-2 z Realem - bez niego te mecze kończyłyby się wynikami pokroju 2-0, 3-2. Teraz bez Messiego (czyli też, gdy Messi jest wyłączony z gry) Barcelona absolutnie nie łapie się do najlepszych drużyn. Przynajmniej nie w tej chwili - Neymar potrafi być liderem, ale gdy "nie ma" Messiego ten sam zawodnik nic nie zdziała, a Suarez jeszcze nie złapał formy i nie wkomponował się w zespół. Pomoc nie istnieje, pressing jest nieskładny, przez co obrona (w tym sezonie lecielismy na farcie z tym rekordem + wielkimi umiejetnosciami Bravo) jest bardzo słaba. Do tego dochodzi wypalenie, nasycenie i brak formy i jakości.

1

Ja tam mówiłem, że Enrique się nie nadaje już przed sezonem, ale nie skreślę go przed zakończeniem sezonu. No chyba że zacznie przegrywać wszystko jak leci (oby nie ;p), ale na oceny czas przyjdzie po sezonie. W każdym razie, tak czy tak taktyka stawiania na dziwnych trenerów, bez doświadczenia totalnie nie wypala, z Pepem się udało a z innymi raczej(zobaczymy co z Luisa będzie) nie.

1

Jeszcze się rozkręci - od 4 miesięcy nie grał w poważnym meczu, jest nowy w klubie, jeszcze będzie wymiatać ;) Neymar potrzebował rok, żeby pokazać pełnię umiejętności, Luisowi zajmie to mniej, ale jednak troche czasu potrzeba ;)

0

Z definicji ktoś kto jest najlepszy, może być tylko jeden :)

3

A jakby poprosił o zmianę, to byście mu nie dali spokoju, bo "panience krew pociekła to już chce zmiany". Już nie popadajcie w skrajności - można krytykować Busquetsa za grę, bo w ostatnim czasie jest mocno pod formą, ale takie rzeczy? Bez przesady....

1

Mourinho bym w Barcelonie nie zniósł po tym co robił będąc trenerem Realu - szanujmy się choć trochę .

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?