1

Oj tam będą jeszcze lepsze czasy :D

0

Ciekawe czy Barcelona by wygała choć jeden mecz gdybyś był trenerem ;)

0

To jest już inna kwestia, ale rozpętanie wojny z Messim to też nie jest najlepszy pomysł. Szkoda, że nie ma tu Pepa... :)

0

No przecież! Suarez grał na obronie, a ten trenerzyna stawia go w ataku. Fuck logic...

3

Nie wiem czy nie najlepszą opcją, skoro i tak nasza pomoc na razie gra jedno wielkie G, postawić na opcję Mascherano, Rakitić, Messi i Rafinha w pomocy, a przed nimi Suarez, Neymar

0

Messi, Neymar i Bravo to jedyni piłkarze którzy trzymają wysoki poziom w tym sezonie. No może jeszcze Masche, ale on w obronie nie może pokazać maksa swoich umiejętności.

0

I za każdego 80 mln :D

1

Oj już przestań się spinać, czy 7 goli i 7 asyst w 9 meczach to jest słaby rezultat? Dla mnie jest jak najbardziej OK i przy indolencji naszej pomocy i kapitalnej formie strzeleckiej Neymara, no i posiadaniu kogoś takiego jak Suarez, Messi nie musi strzelać goli, może wykorzystać inne swoje atuty - np. genialne podania.

0

Strzelanie w każdym meczu 2-3 goli, niezależnie jakim drużynom jest imponujące, tak jak jarałem się tym co wyczyniał Leo w sezonie 11/12 i w 12/13 tak teraz łapię się za głowę gdy widzę co robi Ronaldo.

3

Ale muszę przyznać, że już dawno mnie nikt tak nie zaskoczył jak CR - kiedy w sezonie 12/13 strzelił "tylko" 31 goli stwierdziłem, że się zaczyna już powoli starzeć, że już będzie tylko gorzej - początek sezonu 13/14(pierwsze 3-4 mecze) tylko potwierdzał moją tezę, no ostatecznie władował 34 gole w lidze, co jak na niego nie jest jakąś niesamowitą liczbą.
A tutaj takie coś ;) Nie zdziwię się jak skończy z 60 - cóż to byłby za wynik, chyba niewyobrażalna granica 50 goli Messiego pęknie w tym roku :P

0

To ci sie udało :D

4

17 goli w 9 meczach to rzeczywiscie jest "kilka goli" :)

0

Jeszcze, z tą różnicą że Sneijder grał padakę po odejściu Mou (jak cały Inter) od połowy roku. Dziwę się, że ci krzykacze, którzy twierdzili że w 2010 ZP dla Sneijdera, teraz nie walczą o ZP dla Di Marii - bardzo podobna sytuacja - Liga Mistrzów + wicemistrzostwo świata, w obu turniejach był zawodnikiem kluczowym, niemal odbicie lustrzane z Holendra ;)
PS. Oczywiście ZP dla Ronaldo to oczywista oczywistość, jak ZP dla Ronaldo za 2008, Messiego za 2009 czy 2011 i 2012 (w 2010 mógł wygrać każdy z 4: Xavi, Iniesta, Messi, Sneijder i byłoby to sprawiedliwe, tak samo w zeszłym roku - gdyby wygrał Robben albo Ribery to też nikt nie mógłby mieć pretensji)

6

Właśnie mnie dziwi, że ta sprawa przeszła bez echa. Sam pisałem, że mam nadzieję, że go nie zawieszą, bo to by była strata dla futbolu (a za coś takiego 10 spotkan murowane) ale, żeby tak całkiem to zignorowano to się nie spodziewałem. Jakąś karę (choćby i finansową) dostać powinien, bo jednak sierpowy w twarz, to dla mnie jest nawet gorsze niż ugryzienie ( chociaż bardziej "cywilizowane" jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało :P)

1

Obrońca to obrońca, Puyi nie miał nigdy sezonu w którym by grał na takim poziomie, że przyćmiewał np. napastników :PBardziej mnie smuci brak ZP dla Xaviego, ten 2010 rok... niby fajnie że wygrał Leo, ale jednak Generał to najineligentniejszy pomocnik jakiego widziałem.Tak w ogóle to do teraz mam wątpliwość kto był najlepszym pomocnikiem którego oglądałem - Don Andres czy Xavi? :) Ale chyba jednak Xavi, Andresito był bardziej spektakularny, ale Xavi to Xavi :)

3

Bo 10 sek wczesniej był rzut rożny? A Iniesta się dał zrobić jak amator ;/

1

Messi wykonuje karne od plus minus 2007 roku(no wtedy nie wszystkie wykonywał, ale trochę ich strzelał już) , a Ronaldo od 2010 :P

4

W pierwszej połowie Busquets grał genialnie, aż sam byłem zdziwiony. W drugiej puścili trening Realu ;)

1

Dlaczego wszyscy uważają, że to jak gra drużyna w danym momencie, oznacza jak będzie grała cały sezon? To że gramy z lepszymi do dupy, nie znaczy, że będzie tak cały czas. Dla mnie zatrudnienie Lucho to nie była właściwa decyzja, ale skoro jest Misterem to daję mu czas - gra się jeszcze może odmienić o 180 stopni.

3

Tu problem nie leży w obrońcach (chociaż Mathieu pokazał, że na LO sie nie nadaje) tylko w napastnikach. Neymar sobie podbiegł od czasu do czasu, Suarez coś tam czasem przycisnął, Messi w pierwszej połowie też, ale to nie ma sensu - jest 7 broniących i 3 gości latających gdzieś z przodu - to nie może tak wyglądać. Pressing jest tragiczny - od 3 sezonów jest to samo - pressing się nasila - tak owszem,ale co z tego, skoro jest totalnie nie uporządkowany? Nie biegnie CAŁA drużyna, tylko poszczególni piłkarze oddzielnie. Na słabe kluby intensywny a zarazem "słaby" (pod wzgledem taktycznym) pressing działa bardzo dobrze. Ale na topowe kluby NIGDY taki pressing nie zadziała - co widzimy w każdym kolejnym meczu z Realem czy w LM. Straciliśmy naszą broń
1) Zorganizowany (a nie tylko intensywny) i mocny pressing
2) Wychodzenie z piłki pod pressingiem w obronie
3) Zaangażowanie

Przez pierwsze 6-8 minut widziałem tą PRAWDZIWĄ Barcelonę, w której piłka pięknie chodziła w trójkątach, która była naprawdę świetna. Szkoda, że tak krótko.
No zobaczymy co Lucho z tego wymodzi - ma nieziemski atak, wypaloną pomoc, niezłą obronę i świetnych bramkarzy. Co z tego wyniknie? Zobaczymy po sezonie :)

1

Gdyby na miejscu Realu była Barcelona i miała takie okazje przy 3-1 to by się to skończyło 6-1. Real jest zbyt miękki przy takim prowadzeniu, żeby nas pogrążyć - Barca była lepsza przez pierwsze 5 min - w pozostałym czasie do 75 min dominował Real, a w ostatnich 15 minutach my mielismy piłkę, a Real kontrolował.

0

Suarez zagrał bardzo dobrze, zaliczył asyste i wystawił patelnię Messiemu - a musiał się miotać gdzieś pomiędzy skrzydłem a '9'. I to w debiucie przeciwko Realowi.

1

I wy chcecie wywalić Alvesa, jak on jest obok Mascherano i Neymara jedynym który ma jeszcze jakieś ambicje i chęci w końcówce :)

1

Wolnego to powinien Suarez wykonywać - razem z Balem najlepszy wykonawca wolnych na świecie.

6

Jakby na to nie patrzeć Suarez ma asystę i wystawił patelnię do Messiego - która była najlepszą okazją na gola z naszej strony w pierwszej połowie - szkoda, że nie wpadło :) Ale jak na razie Luis na plus, nawet bardzo na plus, zobaczymy, czy jak sie oswoi z atmosferą itd to czy nie pyknie jakiejś brameczki, bo Leo jeszcze nie zagrał żadnej genialnej piłki za obronę, a to mu się nieczęsto zdarza, więc można liczyć na jakieś super podanko w 2 połowie :D

1

ALe w ten sposób mamy 2 ultrawysokich zawodników + Suareza, więc przy stałych fragmentach gry raczej nie będzie srania po gaciach, bo będzie miał kto pokryć Ronaldo i Ramosa :P Aczkolwiek tego 2 jak jest w formie, to sie nie da pokryć :P

1

Dlatego napisałem ze maksymalnie dwoma nazwiskami się pomylę: jedyne miejsca w których nie można być na 100% pewnym kto wystąpi to Xavi-Rakitić, oraz Pedro-Suarez, ale i tutaj łatwo przypuszczać kto zagra ;)
Owszem trudniej nasz skład przewidzieć, niż Realu, co niezmienia faktu, że można to zrobić dosyć łatwo.

3

Bravo, Alves, Mascherano, Mathieu, Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar.
Zapewniam cię, że co najwyżej w dwóch nazwiskach się pomyle :)

2

Otóż obie formy "meczy" i "meczów" są po prawne, o ile są używane konsekwentnie (nie mieszamy ich w swojej wypowiedzi) ;) Bez spiny.

1

A 5-1 z Espanyolem na wyjezdzie, 6-2 z Realem, 5-0 z Realem Sociedad, 5-0 z Sevillą ? Nie chce mi sie już wymieniać, ale było od cholery manit i pogromów z wielkimi rywalami .

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?