Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ta bo Enrique może oglądał spotkania Sao Paulo? Nie bądź śmieszny - miał lepsze rzeczy do roboty.
Skauci przedstawili mu raport (bo ponoć go obserwowano od dawna) - przedstawili mocne i słabe strony, Lucho stwierdził, że może być, więc zajęli się finalizacją.
Gdyby Lucho go "wypatrzył" i rzeczywiście go tak bardzo "chciał" to Douglas by był u nas już w czerwcu - bo to transfer z rodzaju tych "banalnych" w dodatku bardzo tani, więc nie byłoby żadnych problemów z finalizacją go dużo wcześniej.
Jedynym wytłumaczeniem, że o Douglasie mówi się dopiero teraz jest to, że był opcją awaryjną (pytanie dla kogo, bo dla mnie Cuadrado i tak sie na PO nie nadaje).
Dla mnie to będzie drugi Affelay - pogra troche, cos pokaże ciekawego, a potem będą go ciągać po wypożyczeniach. Ale obym sie mylił.
3
No i co ten Alves na skrzydle zrobi? Przecież on przez 60% meczu stoi na skrzydle i co z tego dla nas wynika? Nie pamiętam kiedy wykonał ostatni rajd, albo spróbował ofensywnego wejścia. Poza dośrodkowaniami i podaniami do tyłu (bo jest tak wysunięty, że nie może już podać do przodu - ale fakt pozostaje faktem, ze odgrywa do tyłu) nie robi praktycznie nic.
Niestety Dani jest już stary - nie można mieć pretensji, że gra jak gra, kiedyś był najlepszy, teraz jest daleki od tamtego poziomu ;/
0
Nie powinno się patrzeć przy kandydaturach pokroju Songa - ale przecież oczywistym jest, że to Messi a nie ktokolwiek inny prowadził w głównej mierze Barcę do sukcesów i to Ronaldo poprowadził Real do Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie (co prawda w finale nie błysnął, ale w każdym z wcześniejszych meczów grał genialnie). Dlatego warto brać to też pod uwagę.
Ale wiadomo ZP nie ma żadnego regulaminu czy coś w tym stylu i liczy się subiektywna opinia dziennikarzy, kapitanów i trenerów - a zazwyczaj ci z Kambodży itd nie mają zielonego pojęcia o futbolu europejskim (o czym świadczą głosy na Klose albo Eto'o chyba nawet w 2013 roku ;p)
0
Dokładnie- na tej stronie z jednej skrajności w drugą - najpierw hejty na Mathieu a potem robienie z niego boga.
Ja byłem pozytywnie nastawiony do tego transferu i na razie się jakoś bardzo nie zawiodłem, ale na pewno nie jest jakimś genialnym obrońcą - to że zagrał nieźle z Elche, które nawet nie zbliżyło się do naszej bramki (poza sytuacją z czerwienią dla Javiera) jeszcze nic nie przesądza - czekam na mecze z Realem i LM.
Widać w nim taką "prostą" szkołę obrońcy - zwykle ci najlepsi obrońcy mają swój własny "styl", Mathieu robi wszystko "podręcznikowo" (zawsze ustawia się tak samo - do zawodnika wg zasady "zmusić go do zejścia na słabszą nogę" itd) ale nie jest w tym geniuszem - nie raz go ośmieszą w tym sezonie - ale kogo nie ośmieszali - mimo wszystko mam nadzieje ze da radę.
0
Zaraz po Suarezie, Rakiticiu i Haliloviciu - oh wait...
0
Doskonale widać, dlaczego dany zawodnik zdobywał Złotą piłkę w danym czasie:
http://screenshooter.net/100010601/htcicgh
0
Za 2 lata Rafinha będzie już grał na wysokim poziomie (oby), w dodatku jest Halilović, który również za jakiś czas zostanie włączony do 1 drużyny (zapewne za rok). Nie ma potrzeby kupowania kolejnej gwiazdy - zresztą za co (wydalismy juz ze 170 mln) i kogo? Koke powiedział, chyba z 2-3 razy w to lato, że się nigdzie nie rusza, ze cięzko było odrzucić ofertę Barcy, ale jednak Atletico to jego klub i nie chce się stąd ruszać. Pogba? Wydatek rzędu 70 mln -bez sensu. Vidal? Prezydent Juve powiedział, że zostaje z nimi. Więc kto? Ja nie widzę za dużo środkowych pomocników, którzy byliby dostępni. W dodatku teraz mamy dosyć spokojną sytuację - żadna gwiazda nie siedzi na ławce (poza Xavim, ale on swoje lata ma) a gdyby przyszedł taki Koke bądź Reus to ktoś by siedział - dla mnie zupełnie bez sensu.
0
Po co zawodnik do środka pola? Jeżeli będziemy mieli 4 sprawnych ŚO to wątpie by Lucho stawiał na Masche jako obrońcę (bo po co?) a raczej jako rywala dla Busiego. Wtedy mamy 2 DM(nawet bez Songa) + podstawową parę pomocników - Rakitić - Iniesta, a w zapasie doświadczony Xavi, talent Rafinha i Roberto, który potrafi przyjąć piłkę. Jak nie będzie pomoru z kontuzjami (czyli np. wypada 3 zawodników z tej 5tki) to nie będzie źle - zwłaszcza że w rezerwach jest jeszcze Halilović ;)
1
Licząc wszystkie transfery są 10 albo 15 mln euro na minusie, więc spokojnie mogą sobie pozwolić na wydatek rzędu 60 mln euro.
Barcelona w takiej sytuacji (zaznaczam w normalnych warunkach, a nie totalnej przebudowy jaką widzielismy w tym okienku) mogłaby wydać jeszcze z 40 mln, ale Real ma odrobinę wiecej kasy :P
0
Hahahaha Ibra bije go na głowe? Suarez? Owszem sezon 13/14 mieli bardzo podobny, jeżeli chodzi o indywidualną jakość, ale kurde -ile lat na topie jest Ronaldo,a ile Suarez?
Messi w przekroju całej kariery tak, ale w przekroju ostatnich 1,5 roku -zdecydowanie nie.
Coś drgnęło na mundialu i na początku tego sezonu - oby Messi utrzymał poziom z 1 meczu :)
3
Dlaczego niesprawiedliwe? 5-0 z Bayernem, 3-2 z BVB (ale roztrzygnęli mecz już w 1 spotkaniu, a w rewanżu za bardzo się rozluźnili) 9-2 (?) z Schalke, 4-1 z Atletico?
Co w tym było niesprawiedliwego? Real średnio zasługiwał na gola w finale, ale go zdobył - a gdy zdobył to i rozbił Atletico - nie było w tym nic jakoś wielce niesprawiedliwego.
Za to Chelsea 11/12 to fart na farcie, poganiany fartem i pech nad pechem przeciwników ;)
0
Ale wiesz jak wygląda czasem BPL? Mecze w środku tygodnia to standard - dodatkowo mają nie dość, że Puchar Anglii to jeszcze Puchar Ligi Angielskiej - tam nawet bez ligi mistrzów gra się od cholery spotkań z dużym natężeniem.
0
Suarez od 6 kolejki BPL zeszłego sezonu (czyli od kiedy mu sie skonczyło zawieszenie za poprzednie ugryzienie :D) rozegrał 100% minut w lidze - wszystkie mecze po 90 minut. Neymar zasadniczo (gdy go nie trapią kontuzje -ale to raczej zbieg wielu nieszczęśliwych okoliczności - szklany to on nie jest) gra też cholernie dużo, a Messi to Messi - teraz będzie znowu grać po 90 minut i nikt tego nie zmieni. Owszem Munir ma 2 miesiące, żeby się pokazać (choć gdy wróci Neymar, nie wiem czy pierwszym wyborem nie będzie Pedro lub Rafinha) ale potem to sobie za dużo nie pogra.
0
Napastnicy u nas mają cholernie mało czasu - co sezon jest kupowana jakaś gwiazda do ataku : Suarez, Neymar, --- , Sanchez, Villa, Ibra...
Jeżeli ktoś wchodzi do drużyny w wieku 20 lat , a w przeciągu 2-3 lat dołącza do ataku 2 cracków światowego formatu? Nie ma czasu na rozwój - albo wystrzelisz od razu, albo przepadłeś.
W obronie nie ma takich przetasowan - kupiliśmy 2xLO w przeciągu ostatnich 5 lat, 1 PO w ostatnich 6 latach... nie liczac tego roku przez 5 lat nie kupilismy zadnego ŚO. Dużo łatwiej jest się tu przebić.
Tak samo w pomocy - Jest Xavi, Iniesta (to prawda, ze ciężko) - kupiliśmy Rakiticia i Fabregasa w przeciagu 6 ostatnich lat. Jest miejsce dla szkółki. A w ataku co rok jest transfer cracka, dlatego młodzi nie mają szans. Z drugiej strony w pomocy mamy większe talenty (z oczywistych względów) i mają wiekszą siłę przebicia (gdzie porównywać Rafinhę, Thiago do Bojana czy Cuenci).
0
Bo uważam że są najlepszymi na świecie.
Bale co prawda w Realu jeszcze nie pokazał pełni swoich umiejętności, ale pamiętam go z Totków, gdy wygrywał nagrodę dla najlepszego piłkarza BPL - był na prawdę kapitalny.
A Robben to Robben - w zeszłym sezonie był jednym z najlepszych - w Bundeslidze brylował, a w Lidze Mistrzów nie raz pokazywał się ze świetnej strony- nawet w meczu z Realem jako jedyny próbował coś zrobić i pare rzeczy mu wtedy wyszło -dla mnie Arjen (mimo ze go nie cierpię) jest jednym z kilku najlepszych na świecie -na pewno nei jest tak spektakularny jak Neymar czy Ronaldo, ale na pewno gra na najwyższym poziomie.
0
O ilę potrafie liczyć to Messi zadebiutował w sezonie 04/05 - niedawno była nawet informacja, że mineło 10 lat od debiutu Leo. Dlatego napisałem w ostatnich +/- 8 latach - +/- nie 10 lat, ale może z pół roku.
Gdyby osiągnął poziom Pedro to byłbym bardzo zadowolony - ale Pedro jako jedyny osiągnął w ostatnich 8 latach poziom, który kwalifikował go do pierwszej drużyny na dłużej niż rok. Ale na pewno nie powiesz mi, że Pedro kiedykolwiek zaliczał się do najlepszych na świecie - nawet w sezonach 09/10 i 10/11 był po prostu bardzo dobrym zawodnikiem.
A szanse, że ten poziom osiągnie są niemal zerowe. Zwłaszcza teraz, gdy mamy trio zawodników na najbliższe 4 lata, Munir nie ma siły przebicia. Bo taki Pedro gdy wchodził do 1 drużyny nie miał aż tak dobrych konkurentów (choć nie przeczę, że łatwo też nie miał).
1
Weźcie pod uwagę, że Neymar albo Suarez w formie to najlepsi zawodnicy na świecie, poziom, który mogą osiągnąć jedynie oni i Messi, Ronaldo, Bale, Robben(?). Jeżeli będą w formie, to Munir nie ma szans by im dorównać ani teraz ani w przyszłości (wszyscy się jarali Deulofeu, Dongou, Cuencą, Tello, Bojanem itd a jedynym napastnikiem/skrzydłowym który wszedł do pierwszej drużyny z rezerw i w niej zagościł w ostatnich +/- 8 latach jest Pedro. Wszyscy wiemy, że to nie jest top światowy, jedynie solidny zawodnik, więc nie napalajcie się na Munira bo jestem przekonany, że za 2-3 lata skończy tak samo jak w/w. Nie to, że mu źle życzę, bo póki co niech gra jak tylko potrafi najlepiej, bo może kiedyś się go uda opchnąć za jakies 20 mln (jak Real Moratę) a nie będziemy oddawać go za darmo jak Bojana czy Cuencę...
2
Hahah co gazeta to wyższa oferta za Di Marię:
70 w 1wszej, 75 w drugiej, 75+zmienne w 3ciej i 80 w 4tej ;P
Dobrze, że nie ma więcej gazet w przeglądzie, bo by się okazało, że Di Maria pójdzie za 120 mln ;)
1
Żeby to się w przyszłości nie skończyło "Lordem Roberto" :P
0
Koke na pewno nie jest w naszym zasięgu, bo już chyba 2 czy 3 razy mówił że chce zostać w Atletico, a jakies 2 tyg. temu przyznał, że "oczywiście nie łatwo było mu odrzucić ofertę Barcelony, ale jego przyszłością jest Atletico".
Raczej mało prawdopodobny transfer.
3
Czy tylko mi pisze, że możliwośc oceniania została wyłączona?
0
Ja bym już zdjął Iniestę, bo go strasznie koszą - Xavi teraz byłby idealny
0
Dla mnie - Busquets na SO, Rakitić jako DM, Rafinha do pomocy, Messi wolny elektron, Munir jako SN.
Można by coś takiego zobaczyć - chociaż to lekkie ryzyko. Dlatego bezpieczniej by było wprowadzić Bartre za Munira (ew. Rafinhę).
0
No cóż - błąd Mascherano - nie powinien przepuścić tej piłki -potem ten błąd "naprawiał" chociaż chyba zrobił to nieco przypadkowo.
Podobna sytuacja do tej z Gran Derbi - Neymar vs Ramos, tylko teraz Mascherano nie położył na nim ręki..
Szkoda ;/
0
Nikt by tego tak nie zrobił! Jak tylko przyjął piłkę, wiedziałem ze bedzie gol! :D
4
Hahaha - komentator Hiszpanski :
Munir! Munir do Suareza!
A nie SUarez nie gra! xD
0
Ufff już bałem się, że coś z kolanem ...
0
Ja jeszcze rozumiem, że Enrique woli Busquetsa na DM niż Masche.
Ale skoro DM ma się cofać do obrony i przez dużą część meczu tworzyć blok złożony z 3 zawodników, to chyba lepszego zawodnika niż Mascherano na taką pozycję nie ma (świetny DM, w dodatku ogromne doświadczenie jako ŚO) - jaka w tym logika?
0
Zawieszenie to dostać powinien, bo złamał przepisy, ale rozumiem go w 100% dlaczego się tak zachował.No i niestety mecze Atleti bez niego to nie to samo - to showman w dosłownym tego słowa znaczeniu - kapitalny trener!
0
No ja sympatyzuje z Atleti (ciężko to jeszcze nazwać kibicowaniem) i kibicuje im w każdym meczu poza meczami z Barcą no i ew. meczami o mistrzostwo w La Liga(czyt. ostatnie kolejki poprzedniego sezonu) :P Barcelona zawsze na 1 miejscu, a dalej Liverpool i Atletico ;)