Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dla mnie w rundzie jesiennej grał kapitalnie - może nie nastrzelał wtedy wielu goli czy nie zdobywał asyst jak na zawołanie, ale grał wybitne mecze - wreszcie ktoś potrafił zrobić różnicę w przodzie - ktoś poza Messim i Iniestą - minąć 2-3 rywali itd. Jest kapitalnym piłkarzem, może nie jest odpowiednio wykorzystywany w Barcelonie, ale może się to zmieni! ;)
0
Po angielsku wygląda bardziej profesjonalnie, więc musiał wkleić :D
1
Właśnie nie wiem, bo TAS jest niezależny od FIFY i UEFY, więc mieszanie w to UEFY będzie tym bardziej komiczne :)
13
Śmiejecie się z płaczu hala dzieci, a ja jestem ciekawy jaki płacz byłby tutaj, gdyby tej kary nie skrócili (oby nie! ;p) - UEFA mafia itd byłoby w co 2 komentarzu ;)
0
Jeżeli Leo wróciłby do gry z sezonu 10/11 czy 11/12 (chodzi mi o poziom, nie o styl gry Barcy, bo gdyby Barca i Leo wróciła do dyspozycji z 11/12 to Suarez i Neymar, mimo że obaj są geniuszami byliby równie potrzebni co Cuenca i Tello, bo Leo zdobyłby 50% goli ;p) to Ronaldo może zgarnąć i następne 5 Złotych Piłek, bo taka gra Messiego będzie gwarantować trofea - te najważniejsze - i żadna Złota Piłka nie będzie ważniejsza od triumfu w LM :)
0
Tylko co do pkt. 3 - liczymy tu chyba rok 2014 - a w ROKU Messi ma więcej bramek od CR - w sezonie 13/14 owszem to Ronaldo zdobył więcej goli (głównie przez kontuzje Leo).
0
Gadanie w tym momencie o Złotej Piłce jest co najmniej śmieszne. To nagroda za rok a nie za sezon - na razie Ronaldo ma dużą przewagę nad Messim, ale nie wiadomo jak będą wyglądać kolejne 4 miesiące.
Przypomnę rok 2010: za pierwsze 6 miesięcy Sneijder z palcem w d*** wygrał by złotą piłkę. Jednak to co robiła Barcelona a w szczególności Messi w sezonie 10/11 w rundzie jesiennej (m.in. Manita z Realem, strzelenie w 13 spotkaniach ok. 50 goli) i to jak słabo grał Holender w tragicznym Interze Beniteza przesądziło, że nagrodę wygrał Messi, bo w przekroju całego sezonu był lepszy indywidualnie.
Także wszystko może się wydarzyć :)
9
Za 2 bramki? ;p
0
Filozofia (obiektywna oczywiście) wg białych:
Cassilas > Ter Stegen
Marcelo>Alba
Ramos>Pique
Pepe>Bartra
Carvajal>Alves
Kroos>Busquets
Modrić>Rakitić
James>Iniesta
Ronaldo>Krychowiak>Wawrzyniak>Messi
Benzema>Suarez
Bale>Neymar
A jakoś i tak później dostają w Gran Derbi... i nie wiedzą gdzie popełnili błąd :D
0
No nie przesadzajmy - Kroos poszedł za 30 mln, Rakitić za 20, Isco (rok temu) za 25+5. Ceny pomocników (nie licząc Jamesa) jeszcze nie oszalały (co dziwne), bo obrońcy i napastnicy to już totalny kosmos co się w tej chwili dzieje :P
0
Wszyscy gadają, że Kroos jest super, tylko kurde, nie wiem czy ja się do niego źle na stawiłem czy co, ale dla mnie to po prostu niezły grajek i nic więcej.
Największym jego minusem jest to, że jest cholernie wolny, nie ma przyspieszenia i zwinności - gdyby miał te cechy, byłby dla mnie jednym z 2-3 najlepszych pomocników świata, bo piłki potrafi rzucać genialne, ma też super uderzenie z dystansu, a w defensywie nie jest jakiś genialny - taka hybryda rozgrywającego i defensywnego pomocnika - po trochu z każdego i wychodzi... g*** ;p
On stoi w miejscu i rozgrywa (wiem, że to brzmi jak hejt gimbusa w stylu "Ronaldo tylko dokłada nogę" sorry, ale nie wiem jak to inaczej określić ;p) jest maksymalnie statyczny. Jeżeli będzie wyższy pressing skierowany w jego kierunku, to przestanie istnieć (tak jak w Bayernie ).
Proszę tego nie odbierać jako jakiegoś hejtu w stronę Realu albo ich transferów, ale dla mnie Di Maria jest nieporównywalnie lepszy od Jamesa (teraz i przez najbliższe 2-3 lata) dlatego modlę się, żeby Man Utd sypnął kasą i go wziął :D A Kroos... no cóż - na pewno nie będzie lepszy od Xabiego Alonso (tej jego najlepszej wersji, bo powoli i on zaczyna się starzeć).
PS. D.Suarez to diament! Za 2 lata będzie wracał do nas jako gwiazda La Ligii, a inne kluby będą dawać po 30 mln za niego :)
1
Smutne jest to, że za 2 lata na Inieście będą wieszane te same psy co teraz na Xavim...
0
mi się wyświetla normalnie - naucz sie kopiować linki z tej strony(zawsze ucina) xd
2
Zależy które zdjęcie - na wielu nie widać zbytniego podobieństwa, ale tutaj:
http://mrpopat.in/admin/upload/wallpaper/2012010213255043601842079311.jpg
są bardzo podobni do siebie, wręcz niemal identyczni ;p
2
Dokładnie - to co wyprawiał w sezonie 10/11 to było nie do opisania - czyścił wszystko co się dało, potrafił wyprowadzić piłkę mając 2 przeciwników tuż obok siebie ...
Wielki piłkarz, wielki człowiek!
Szkoda, że nie dane mu było podnieść pucharu Ligi Mistrzów w sezonie 12/13 ale niestety byliśmy wtedy za słabi - a byłoby to cudowne ukoronowanie jego kariery w Barcie :)
1
Rafinha
1
Dziwię się, że mając Adriano, który na PO gra równie dobrze co na LO od dawna nie był próbowany na tej pozycji - gdy tam grał (w sezonie 12/13) to zawsze grał dobrze - dla mnie to dosyć dziwne (wiadomo, że Alba miał długo kontuzje w tym sezonie, ale Adriano nie raz siedział na ławce, gdy mógł grać jako PO)
0
Ostatnio na treningach rozgrzewał się odpowiednio z Masche i Mathieu, może teraz mu nie przypadł nikt do gustu :p
1
Suarez to inna pozycja, więc nie ma co porównywać - Luis nie pokazywałby tego co Bale na skrzydle (bo nie ma takiej szybkości, ani szybkiego zejścia do środka i strzału) tak samo jak Bale na środku nie byłby w stanie robić tego co Suarez(tu za dużo braków żeby je wymienić :p)
1
Jeszcze by musiał osiągnąć poziom Ronaldo, którego nie osiągnie nigdy, dopóki będzie grał z nim w jednej drużynie :P
0
No VV był co najwyżej niezłym bramkarzem, ale patrząc przekrojowo Barcelona nie potrzebowała innego GK. VV potrafił świetnie grać nogami, był ostatnim obrońcą - tego potrzebowała głównie Barcelona - Victor nie zawalił nam żadnego "arcyważnego" spotkania w swojej karierze - nie przegraliśmy po jego błędach żadnego finału LM (ponadto w 2006 roku bronił kapitalnie, a w pozostałych 2 grał na odpowiednim poziomie) nie przegraliśmy mistrzostwa przez klopsy Victora - pare meczy, jeden puchar (który i tak byśmy przegrali, nawet gdyby nie drybling z Di Marią, bo Valdes wybronił nam 4 setki w pierwszych 15 minutach meczu na Santiago w rewanżu) - wielu dużo lepszych bramkarzy nie wytrzymywało ciśnienia i zawalali piekielnie ważne mecze - VV przez całą karierę nic "ważnego" nie zawalił więc to jest najważniejsze.
2
Hahah no rozwalają mnie ludzie udowadniający wszystkim, że Rafinha ma podobno "większy talent" niż Thiago. A cóż jest wyznacznikiem tego talentu? Bo chyba nie ich gra, w odpowiednich momentach ich karier? Thiago jest 1,5 roku starszy od Rafy, a moment, w którym jest teraz Rafinha, Thiago "zaliczył" już 3 lata temu... A o ile miał trudniej od swojego brata - nie był na wypożyczeniu i rywalizować musiał z najlepszą wersją Xaviego, który zostawiał wszystkich daleko w tyle - poza Iniestą, z którym... Thiago również musiał rywalizować. Do tego Cesc, który byle kim nie jest i ulubieniec Pepa (nie bez powodu) - Keita. Miał nieporównywalnie trudniej niż swój brat, a jednak przebił się. Dodatkowo potrafił być liderem w meczach pokroju Gran Derbi już w wieku 20 lat. Rafa na GD pewnie nawet nie wyjdzie.
Kolejna sprawa- postura ciała nie jest bynajmniej kluczową cechą - popatrz na Xaviego czy Iniestę. Ilu było lepszych pomocników od nich w HISTORII piłki nożnej ? Można by wymienić może kilku, ale nie będzie to łatwe. A są typowymi chucherkami ;) Co do drugiej kwestii się zgodzę - jest szklany i trochę mu to przeszkadza, ale jednak kiedy nie ma kontuzji gra wyśmienicie.
Thiago się zatrzymał? Chyba nie oglądałeś meczy Bayernu w tym sezonie - on z sezonu na sezon jest coraz lepszy, a teraz zaliczył spektakularny progres - z rezerwowego Barcelony, do mózgu Bayernu. Jak mi nie wierzysz popatrz na komentarze kibiców Bayernu - nikt się nie martwi Kroosem, ale zdrowiem Thiago - bo to Hiszpan jest tam mózgiem i absolutnie kluczowym elementem układanki Pepa - bez niego ta cała "tiki-taka" którą próbuje grać Bayern traci sens, bo brakuje im polotu w środkowej linii - nieszablonowych podań takich jak Thiago nie zagra ci żaden Kroos, Schweinsteiger czy Martinez - to Alcantara nadawał tej drużynie odpowiedni kształt.
0
Jak zredukują karę Suareza, to będzie trzeba dodać jeszcze jedną osobę do twojego wyliczenia ;)
Fajna wypowiedź, praktycznie ze wszystkim się zgadzam, oby tylko Deulofeu "wystrzelił", a Rafinha jeżeli będzie się rozwijać w takim tempie jak dotychczas za pare lat będzie w czubie najlepszych pomocników świata, bo jak napisałeś - jak dla mnie tak dobry jak Thiago nie jest, ale bardzo możliwe że będzie jednym z najlepszych, ew. bardzo bardzo dobrym pomocnikiem. A w razie czegoś jest jeszcze genialnie rokujący Halilović no i Denis Suarez już teraz jest bardzo dobry a będzie jeszcze lepszy :)
0
*najlepszy napastnik świata :)
0
Już się raz przeliczyłem (w związku z Goetze) więc teraz się jakoś szczególnie nie nastawiam na coś wyjątkowego ;p Nie to, że Cesca nie lubie, tylko po prostu lubię takie "oprawy okolicznościowe" ;D
0
No, ciężko, żeby Wenger złapał kontuzję na ławce :D Śmieszna pomyłka :P
2
Pele też przeciętniak bo nic nie pokazał w Europie :P
1
A ciekawe kto? ...
0
Nie wiem kto się jarał Busquetsem po tym sezonie - Sergio ostatnio utrzymywał wysoki (ten mistrzowski) poziom przez dłuższy czas w ostatnim sezonie Pepa - potem było gorzej, aczkolwiek miał świetne momenty - ogólnie sezon 12/13 był w jego wykonaniu dosyć dobry, ale ten ostatni to wyraźny spadek formy - Mascherano na Mundialu pokazał klasę światową, więc dla mnie jak najbardziej Masche jest głównym kandydatem do obsadzenia pozycji DM. Mamy bardzo dobrą sytuację, gdyż mamy dwóch kapitalnych defensywnych pomocników - obaj są w absolutnym światowym top i trzeba umieć to wykorzystać:
Busquets to zawodnik który ma świetną orientację, kontrolę piłki i potrafi świetnie rozgrywać - będzie się idealnie nadawać na mecze z rywalami technicznymi (np. Bayern czy Real w obecnym kształcie).
Mascherano ma niesamowite wślizgi, potrafi niesamowicie przewidywać grę i czyścić - w dodatku jak nikt nikt inny ma wyczucie kiedy przerwać akcję faulem, kiedy warto zarobić żółtko, a kiedy lepiej odpuścić - dodatkowo ma żelazne płuca i serce do gry :) Będzie się idealnie nadawać na zespoły bardziej fizyczne i grające typowo z kontry (np. Atletico, Chelsea).
1
10+ 5 za występy + 3,8 za wygranie LM