16

Niestety już jest... może nie w takim stopniu jak Iker, ale połowa dzieciaków tutaj nie widziała Xaviego za jego najlepszych czasów i go wyszydza i poniża... smutne ;/

0

Ale wiesz to też wynika z nastawienia - jak przedwczoraj Atleti grało z Realem, to dla mnie każda akcja Realu była piekielnie groźna i bałem się w każdej chwili, że im dowalą tego gola - a przecież patrząc obiektywnie, to Real bił głową w mur.
Tak samo u nas - kiedy idzie kontra boimy się, że zaraz będzie gol dla przeciwnika, a gdy idzie kontra np. na Real to ja czuję, że zaraz stracą piłkę, że się nie uda - takie czarnowidztwo ;P

0

Hah, twoje porównania są śmieszne - gdzie Benzemie do Neymara albo Suareza... ;)
I kto tu pisze głupoty ;)
Na papierze BBC wygląda śmiesznie w porównaniu do MSN - zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce - z tym się zgodzę z Rakiticiem.

1

Szkoda że Real ma w 1 kolejce Cordobę u siebie, bo po meczach z Atleti nie są szczególnie wypoczęci, a jak było widać z przygotowaniem kondycyjnym nie jest u nich najlepiej w tej chwili, dlatego gdyby trafili na Valencię(jak np. 2 sezony temu) to mogłoby się to skończyć tak jak wtedy - czyli stratą punktów. A tak Cordoba raczej nie będzie rywalem dla Królewskim - już to Elche byłoby lepsze, bo oni potrafią postawić niezły autobus, co pokazywali przez cały poprzedni sezon :)

0

Podsumowując:

Kadra jest bardzo dobra, szkoda że Deulofeu się nie odnalazł, bo wtedy była by już cudna (pomijając PO) no ale trzeba liczyć że kontuzje będą omijać naszych cracków, bo wtedy BBC wygląda śmiesznie w porównaniu z naszym atakiem, a przecież BBC i tak jest zdecydowanie przed innymi klubami (jedynie trio z Bayernu, Ribery-Lewy-Robben może się z nim równać).

0

Cóż z tego, że mamy 4 piłkarzy na 3 pozycje, jak wśród nich Suarez, Messi i Neymar - każdy w pojedynkę jest w stanie pociągnąć zespół do zwycięstwa w meczu z najlepszymi klubami świata! W dodatku bardzo rzadko odnoszą kontuzje (Messi miał cięzki 2013 rok ale to już za nim - w normalnych warunkach jest niezniszczalny, Suarez jeszcze nie przegapił meczu w klubie przez kontuzje, a Neymar mimo że teraz troche się poobijał to sporo z tych kontuzji to był po prostu pech i kontuzji mięsniowych nie łapie w ogóle). W razie czegoś jest Pedro, ale przecież atak MSN przy odrobinie (naprawde odrobinie!) szczęścia mógłby rozegrać 90% minut w sezonie!
Poza tym eliminowanie gracza przez to że jest "stary", albo że jest "nowy" jest co najmniej śmieszne.
Xavi nadal potrafi wnieść coś ciekawego do gry -zwłaszcza, gdyby trzeba było ją uspokoić przy niepewnym prowadzeniu -gracz na to idealny.
Rafinha to nie jest żadna niewiadoma - bardzo utalentowany piłkarz, nieszablonowy, który co nieco pokaże w tym sezonie.
Rakitić - co z tego, że jest nowy, jak z Iniestą tworzą wspaniałą parę - nie tak dobrą jak duet Xavi&Iniesta w swoich najlepszych latach, ale wreszcie ktoś kto pasuje do gry Iniesty - bo Cesc nie pasował kompletnie. W dodatku ma siłę, wzrost, uderzenie z dystansu i super SFG + doskonałe długie podania, przy dobrej technice i przeglądzie gry - czego chcieć więcej?
Jedynie co martwi to obrona - środek jest dosyć dobry - Bartra jest OK, Mathieu na ten i przyszły sezon na spokojnie da rade, a Pique może będzie grać jak rok temu - wtedy będzie OK.

1

No nie gadaj - to że prezentował się słabo w presezonie jeszcze niczego nie przesądza - w poprzednim sezonie grał bardzo dobrze, w przekroju całego sezonu był naszym najlepszym stoperem (bo Bartra gdzieś tak w 2/3 sezonu zgubił tą kapitalną formę z rundy jesiennej) w każdym ważnym meczu grał na wysokim poziomie (czy to z Realem czy Atletico) a gdy go brakowało - wtedy zaczynały się problemy.
Wystarczy porównać ilość straconych bramek przez Barcelonę w zeszłym sezonie z Atletico i Realem - Materace to najlepsza defensywa świata (jak dla mnie) a Real to wielkie nazwiska w obronie (Pepe, Ramos itd) - stracilismy kilka goli wiecej niz Atleti i o kilka mniej niż Real - a przecież ile straciliśmy ze stałych fragmentów, w których byliśmy bezradni mając jedynie jednego piłkarza zdolnego powalczyć o górną piłkę - właśnie Pique (bo Busquets ma taki wyskok że by go Messi przeskoczył).

Dla mnie Pique z poprzedniego sezonu to absolutne TOP10 stoperów na świecie i tyle mnie satysfakcjonuje - oczywiście kiedyś był jeszcze lepszy, ale na jego poziom z zeszłego sezonu nie ma co narzekać.
Boateng to również klasa światowa, ale a bym ich nie wymienił - wolę zaryzykować i liczyć na to że Pique zagra tak samo, albo lepiej niż w zeszłym sezonie jak brać pewniejszego Niemca (ale na pewno nie jakoś przesadnie równego - równy to w zeszłym sezonie był np. Godin ale na pewno nie Boateng ;p)

1

Panem defensywy Bayernu to był Neuer :P
No ale czy Pique nie był liderem naszej defensywy ? Był, z tym że niejednokrotnie prezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwanego poziomu. O ile do zeszłego sezonu nie można się przyczepić, bo grał na prawdę dobrze (zaskakująco dobrze - po meczach presezonu obawiam się że wraca stary, "nie-dobry" Pique ;/) o tyle w sezonie 12/13 to była totalna klapa ;)

Dlatego mówię, że Boateng to podobny piłkarz do naszego Gerarda - chociaż trochę równiejszy, ale za to ta "najlepsza wersja" Pique jest lepsza niż Niemca - ale to tylko moje zdanie.

1

Bayern też lekko zdesperowany jest - mają Boatenga, Dante i Batstubera w tej chwili. Z czego Dante to był wyraźnie transfer na 1,5 roku, bo od pewnego czasu się posypał i jest bardzo przeciętny (zresztą ma chyba 31 lat), Batstuber nie grał 1,5 roku więc zanim wróci do formy (o ile mu się uda) to trochę minie, a Boateng to trochę taki ich Pique - niby dobry, wysoki, silny i w miarę młody, ale jednak jak przychodzi co do czego to zdarzają mu się beznadziejne spotkania.
Bayern ma w tej chwili (nie licząc Benatii o ile to prawda) dużo gorszą sytuację w obronie niż my 2 miesiące temu - gdy mieli Martineza, który od biedy mógł grac jako ŚO to jeszcze nie było tragedii ale teraz są bardzo zdesperowani ;)

0

To też prawda - Messiego załatwili na pół roku w spotkaniu z PSG, ciekawe co będzie z Ronaldo - też nieciekawie to wygląda - finał LM z kontuzją, potem MŚ będąc nie do konca zdrowym, teraz takie babranie - gadali , że będzie grać do 40stki, a tu ta kontuzja, może nie teraz, może wyjść i skrócić mu karierę - i to na prawdę porządnie, bo za 3-4 lata może mu się ten mięsień posypać i cóż z tego, że całe ciało będzie gotowe do gry, jak w lewej nodze będzie czuł ból przy każdym zrywie?

0

Dla mnie to ewidentne wykluczenie - niezależnie czy to byłby Suarez czy Ronaldo, za takie uderzenie (zwłaszcza ten drugi cios, bo ten pierwszy to coś takiego zdarza się co kilka meczy i najczesciej przechodzi bez echa) powinno być co najmniej 8 spotkan kary - niedopuszczalne jest takie zachowanie na boisku.
Osobiście wolałbym, żeby tej kary nie było, bo Real bez Ronaldo to nie to samo (aczkolwiek perspektywa zgubienia kilku punktów przez to jest kusząca :D) a co dopiero w Gran Derbi? Raczej obejdzie się bez żadnego zawieszenia, ale sprawiedliwie byłoby porządnie go ukarać.

0

Hmmmm dobrze mi się wydaje, że Pique pauzuje za żółte kartki, Mathieu za czerwo (tu się mogę mylić?) a Vermaelen ma kontuzje? ;p

0

Ma ktoś linka do sytuacji?
To była jakaś ostatnia akcja meczu?

0

Czy ja sieje jakąś panikę? Mówię tylko, że to dziwne, że Neymar nie odnosi kontuzji mięśniowych, bo takowe się przydarzają piłkarzom dosyć często - tak jak wspomniał sqr3byq te kontuzje, których doznawał to po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności, a nie słabość organizmu.

5

Dziwne jest ich nie mieć - niezależnie w jakim wieku.
Prawda, że im człowiek starszy tym bardziej podatny na tego typu kontuzje, ale kontuzje mięśniowe są bardzo częste wśród piłkarzy, niezależnie w jakim wieku.

0

Tzn sopcasta możesz na luzie pobrać, a linki to jest problem - czasami z rojadirecta jest coś fajnego na sopcasta, a jak nie to trzeba szukać w necie "XXX vs YYY sopcast" ;p

0

Sopcast jest w 90% po rosyjsku ;/
Szkoda że nie po angielsku, albo chociaż po hiszpańsku, no ale obraz jest zbliżony do HD i bardzo rzadko przycina, więc coś za coś :p

0

Raczej szybkości łącza i obciążenia transmisji.
Ale jeżeli masz starego gruchota, to nawet net 600 Mb/s i idealna transmisja nie pomoże ;P

2

Wiesz, że spamując tutaj, wywołujesz zwiększenie ilości komentarzy, przez co właściciele strony zarobią więcej na reklamach?
Kilku takich trolli, kilku ludzi sie wkurzy, a kasa leci - nikomu nie robisz na złość -zapewniam cię :)

0

Coraz sensowniejsze mecze nam czytelniku wyszukujesz - czyżbyś zmądrzał? :)

0

Bayern z Lewym, Robbenem, Riberym i Goetze vs Wolfsburg z ... Lordem Bendtnerem.
Pep będzie mógł być bardzo zadowolonym jeżeli skończy się mniejszym laniem niż od Realu :D

0

Owszem, zauważyłem - sprzedaliśmy graczy za sumę ok. 80 mln euro. Jesteśmy na minusie ok. 80 mln. Zwykle kupowaliśmy piłkarzy za ok. 60-80 mln euro i sprzedawaliśmy za ok. 20-30, zatem byliśmy na minusie w granicach 30-40 mln a nie tak jak teraz ponad 80.

0

Pewnie cos kolo 150-200 mln ;)

1

Ronaldinho, Xavi, Messi

3

Oni juz wydali pieniadze z nastepnych okienek- zawsze wydawali po 50-60 mln a teraz wydali 160 mln...

0

Chodzi ci o to okienko w ktorym zażyczyl sobie Ibrę czy to w ktorym kupil Villę i Mascherano? ;)

0

Za 30 mln oczywiscie ;p Chociazby dlatego zeby oslabic Real xd
Ale Reusa nawet za 25 nie chce

0

Oby nigdy ;) Tym razem niech Zubi uda sie na zasluzony urlop(chyba ze ma na oku jakiegos PO)

0

Ciekawe kto ci naopowiadal takich bzdur xd

0

Juz ci mowie - FIFA ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?