Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Gdyby był na poziomie Pedro, to by go nikt nie wypożyczał :)
1
Wątpię - gdyby prezentacja odbyła się bezpośrednio po transferze - wtedy owszem, byłaby szansa na przebicie Neymara, ale teraz? Sprawa "ucichła" co jest oczywistością, po takim czasie - na fali entuzjazmu tym transferem ludzie kupowali koszulki, próbowali dostać się do Suareza - panowało istne szaleństwo - teraz wszystko się uspokoiło.
Oczywiście przyjdzie sporo ludzi - ale więcej niż 20 tys. bym się nie spodziewał.
Chyba, że jego prezentacja będzie połączona z prezentacją zespołu na sezon - wtedy "rekord" może paść , bo zawsze przychodzi na tą przentacje ok. 50 tys. ludzi, więc dla Suareza jeszcze kilkanaście tysięcy przyjdzie- ale to już rekordem nie może się zwać :P
0
Również uwielbiam Luisa, ale to uwielbienie zaczęło mi się mniej więcej w połowie zeszłego sezonu - był taki moment, że Suarez w 11 meczach miał chyba 17 goli i 7 asyst, czy jakoś tak - jak patrzyłem na jego grę, to aż mi się wierzyć nie chciało :)
Apropo Luisa : nie wiem czy widziałeś ten filmik, ale polecam - pokazuje, jak kapitalnym piłkarzem jest Urugwajczyk - nie tylko gole, asysty, ale też niesamowity drybling i kontrola piłki:
0
Wtedy Ronaldo wstaje i zaczyna bić brawo.
4
Nienawidzę tego ćwiczenia :P
0
No czasem tak jest - z piłkarzy Barcelony jeszcze niezbyt przepadam za Albą - jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonał. A skoro już tak odbiegliśmy od tematu, to apropos Sturridge - bardzo mi się podoba ten piłkarz- taki pozytywnie arogancki (oczywiście w moim odczuciu, bo ty go nie lubisz ;p) a i styl ma ciekawy - w ogóle zastanawiające jest to, że Daniel strzelił 26 goli, Suarez 31, dodatkowo Anglik jest o 3 lata młodszy od Luisa, a w ogóle nie słychać o zainteresowaniu ze strony innych klubów tym grajkiem. Oczywiście, mimo, że różnica w golach jest niewielka, to jednak klasa Sturridge'a to nie to samo co Urusa, ale dziwi to, że jeszcze się tym chłopakiem nikt na poważnie nie zainteresował - oglądałem Liverpool w zeszłym sezonie i powiem, ze Daniel był dla mnie najbardziej realistycznym wzmocnieniem naszego ataku - nie byłby drogi, a przez to że Suarez grał jako typowa '9' to Sturridge musiał grać na 'pół-prawym' skrzydle czasem całe mecze.
Ale mamy Luisa i ja nie narzekam - to był moj priorytet, ale myślałem o nim raczej w kategorii "nierealne marzenia" ale jednak się spełniły, z czego się bardzo cieszę :)
A Bale'a też nie lubię :P
0
Haha - teraz cię rozumiem, bo mam dokładnie odwrotny pogląd, niż ty :D Dla mnie Bartra jest super i dla mnie może być kiedyś jednym z najlepszych, a taki Deulofeu czy Munir nie przekonują mnie zupełnie :P Na szczęście oni są dużo młodsi, więc może się jeszcze dużo zmienić w ich grze (w co liczę) ale na razie jakoś do mnie nie przemawiają.
0
Dla mnie nie jest w żadnym stopniu przereklamowany - Bartra zdecydowanie jest jeszcze nieopierzony - często idzie na raz i zdarza się, że się przeliczy - ale ja jestem spokojny, bo takie rzeczy przychodzą z wiekiem i z liczbą rozegranych meczy - za 2-3 lata takie pomyłki nie będą mu się przytrafiać prawie w ogóle.
Możesz nie uważać, że nie ma potencjału na jednego z najlepszych stoperów - masz do tego prawo, ja uważam całkiem inaczej - jeszcze nie popadam w zachwyt nad nim, jak co po niektórzy na tej stronce, bo widać w jego grze, jeszcze wiele mankamentów, ale ma czas by je poprawiać i wierzę, że to zrobi.
1
Dokładnie cytowana wypowiedź Bartry z okazji NOWEGO ROKU (pytanie: czego sobie życzysz w nowym roku?)
"W 2014 roku życzyłbym sobie pucharu Ligi Mistrzów, mistrzostwa Hiszpanii i Pucharu Króla. Fantastycznie byłoby wygrać te trzy trofea. Zawodnik Barçy powinien być ambitny. To logiczne, że ciężko jest zwyciężyć w trzech rozgrywkach, ale powalczymy, by to osiągnąć. Ludzie też powinni być świadomi, iż wygrywanie jest bardzo trudne. Problem tkwi w tym, że kiedy osiągasz doskonałość, kibiców nie zadawala już tylko jeden tytuł w sezonie."
Nie wiem czy jest tu cokolwiek czym mógłby do siebie zrazić... czysta ambicja i wiara w drużynę, bez żadnej przesady.
Co do poziomu Bartry - oczywiście, że nie jest jeszcze jednym z najlepszych stoperów świata, ale kiedy miał się nim stać? Sezon 13/14 to de facto jego pierwszy sezon w 1 zespole (12/13 nie licze, bo zagrał moze 500 minut) .
A pokazywał klasę w wielu meczach - z Atletico w LM, z Villareal, z Rayo... Miał wiele wspaniałych występów, a nadal jest jak na stopera dosyć młody, bo przecież rozwój stopera przebiega inaczej niż rozwój pomocnika, czy napastnika - obrońca najlepszy okres ma w wieku 28-30 lat, często do 25-26 roku życia jest przeciętniakiem, by później wystrzelić. Z Bartry jeszcze moze być jeden z najlepszych stoperów świata, bo ma duży margines rozwoju :)
0
Co z tego, że wypowiedziałbyś się o wiele bardziej profesjonalnie, skoro nie masz nawet 1/100 jego umiejętności? Piłkarz jest od grania, a nie opowiadania przed kamerami, a że chłopak jest ambitny to co w tym złego? Poza tym, z tego co pamiętam, redaktor pytał się, jakie ma życzenia na ten sezon, a Marc odpowiedział, że życzyłby sobie wygrać tryplet. Co w tym złego?
2
Problem w tym, że miałby mniejsze szanse na grę - w Evertonie to się on nie nagrał... za to w Sevilli ma szanse na regularne występy po 90 minut - a przecież Sevilla to nie jest słaby klub, wg mnie to główny kandydat do zajęcia 4 miejsca i wywalczenia prawa gry w Lidze Mistrzów.
I lepiej żeby teraz go ciągali po wypożyczeniach, a nie jak Bojana, który przesiedział na ławce praktycznie 2 lata i dopiero potem zaczęli go rzucać po Europie, albo Tello czy Cuencę.
0
Prawidłowo, ale nie sprawiedliwie - przepis powinien nigdy nie powstać w takiej formie, w jakiej funkcjonuje obecnie.
0
Nie, uważam, że wchodzenie na stronę odwiecznego rywala nie mając nic konstruktywnego do powiedzenia i próbując sprowokować inne dzieci na tej stronie jest nienormalne.
3
Prawda jest taka że wszyscy tutaj zgrywają super praworządnych ludzi, twierdząc, że kara dla Legii jest właściwa. Może i nie jest nieprawidłowa, ale na pewno nie jest sprawiedliwa. Jeżeli przepisy mówią jak mówią, to należy je zmienić, bo to, że Legia w takiej sytuacji jest pozbawiona prawa dalszej gry w eliminacjach (o czym niektórzy zapominają, że Legia do LM jeszcze się nie dostała) do LM, jest totalnym absurdem, rodem z ... Polski i naszych kapitalnych przepisów prawnych, w skutek których wystawiane są rachunki za prąd na 0,00, albo komornik wkracza do mieszkania, bo ktoś niedopłacił 4 gr rachunku i odsetki po kilkunastu latach urosły do 100kilku złotych.
Jeżeli prawo jest głupie, to należy je zmienić- i nikt mi nie powie, że w tej sytuacji ten przepis nie jest absurdalny.
1
Również mam nadzieję na to, że to jego ostatni wybryk - w oficjalnych przeprosinach napisał, że to ostatni raz - zastanowiłem się przez chwilę, czy nie pisał tego za każdym razem - znalazłem przeprosiny za Ivanovica, Evrę i tego co ugryzł jako 1wszego - w żadnych nie pisał, że to się wiecej nie powtórzy, więc mam nadzieję, że skoro teraz zaznaczył to wyraźnie, to będzie słowny :D
0
Wow, szkoda Luisa, ale widać jaką ma motywację, żeby u nas grać.
0
Suarez nie opuścił z powodu kontuzji jeszcze ani jednego meczu w karierze, a gra zawsze po 90 minut w każdym spotkaniu, więc u niego bardziej martwiłbym się, czy znowu czegoś nie wywinie, a nie czy złapie kontuzje :)
0
Wyjdź madrycki trollu :)
1
I tak zrobili bardzo dużo - Suarez jak będzie mógł występować w meczach będzie w dużo lepszej sytuacji niż ludzie którzy mieli 2 miesięczne kontuzje - w końcu będzie mógł trenować z zespołem - na treningach będzie mógł wypracować bardzo dużo, a jak zacznie grać to wystarczy kilka spotkań żeby się w pełni zaadaptował.
Gdyby nie znieśli zakazu treningów z drużyną, za 2 miesiące mielibyśmy zawodnika totalnie bez formy - indywidualne treningi nic ci nie dadzą - nie będzie przecież odbijał piłki od ściany! Dlatego ja się cieszę z decyzji TASu - oczywiście chciałem, żeby mu tą karę zredukowali, ale teraz przy pozwoleniu na treningi Luis nie będzie potrzebował tyle czasu na zaadoptowanie się w drużynie i śmiem twierdzić że na Gran Derbi wybiegnie w pierwszym składzie - takiej klasy piłkarz nie będzie potrzebował ogrania meczowego, żeby zaprezentować się dobrze (nie oczekujmy wtedy po nim jakiś hat-tircków ;p) .
5
Już od 2-3 dni cała strona tylko huczała od komentarzy ludzi, którzy nie mogli doczekać się bólu dupy Hala Dzieci i śmiała się z ich naiwności, dowodząc że TAS nie ma nic wspólnego z UEFĄ ani FIFĄ.
Teraz okazuje się, że to wy macie ból dupy i rozwalają mnie te komentarze w stylu FIFA mafia :D
0
Raczej od 6 albo 7.
0
Żałosne, że nie ma Suareza - 8 miejsce, to parodia (mało powiedziane) - Muller nawet nie miał do niego startu a jest dużo wyżej :) Już nie wspominam o Jamesie, którego obecność tutaj jest jedną z większych niespodzianek ostatnimi czasy :)
1
40 goli i 11 asyst w 41 meczach to są liczby jak na normalnego piłkarza kapitalne- jak na Messiego przeciętne, no ale w takich plebiscytach trzeba Messiego mierzyć miarą innych piłkarzy, a nie Messiego, dlatego nie jest niczym dziwnym, że on jest wśród nominowanych :)
0
Chyba najlepsza możliwa kolejność - można by się spierać, czy na 3. miejscu Di Maria czy Robben, ale Holender miał przez cały sezon bardzo równą formę, a Di Maria grał świetnie w pierwszych 3-4 kolejkach i odpalił dopiero w końcówce - dałym jednak 4. miejsce Di Marii a 5. Coście albo Messiemu
0
4h14 minut
Ależ odliczanie :P
2
Barcelona spełniła moje dwa marzenia transferowe - pod koniec sezonu 11/12 powiedziałem, że za wszelką cenę (no wtedy nie myślałem o tym tak dosłownie, ale tak potraktował to zarząd :D) musimy go sprowadzić. Zaś w listopadzie/grudniu zeszłego roku wymarzyłem sobie Suareza, ale wiedziałem, że transfer jest nierealny - a tu taka niespodzianka :D Muszę szybko wybrać na cel kolejnego dobrego piłkarza, to Zubi może mnie jeszcze raz posłucha :P
0
Jeszcze tylko 12h 30min do decyzji w sprawie Suareza :D
0
No w zasadzie na PO to mają problem, bo skoro wypada Javi, skoro Thiago nie jest zdolny do gry, skoro odszedł Kroos, to w pomocy mają: Goetze, Mullera(na siłę), Rode i Schweinsteigera. Zatem Lahm dalej będzie grał w pomocy, zatem mają Rafinhę i młodziutkiego Bernata.
Z drugiej strony Pep kombinuje coś z 3-4-3 więc nie wiadomo czy mu ten PO bedzie potrzebny. Dziwie się, że jeszcze na Cuadrado nie zarzucił sieci, bo do takiej formacji nadaje sie idealnie ;p
2
Hmmm jak Martinez wypada, to może wcisnąć Songa Pepowi? :P On lubi takie dziwaczne i całkiem nie wytłumaczalne transfery :D
7
Potrafił już brylować w ważnych meczach - w pierwszym Gran Derbi był obok Iniesty najlepszym naszym graczem - kapitalna bramka i super asysta, oprócz tego wiele dobrych zagrań. Wywalczył nam Superpuchar Hiszpanii bramką w bardzo trudnym momencie i niewiele brakowało, że wprowadziłby nas do półfinału Ligi Mistrzów - bramka na Camp Nou - pierwsza setka w meczu, obok siebie ma Juanfrana, a przed sobą najlepszego GK świata i strzela bez cienia wątpliwości - w rewanżu był zdecydowanie najlepszy, gdyby reszta dostosowała się do jego poziomu to byśmy przeszli na luzie, a i tak niewiele brakło, że strzeliłby bramkę.
Dla mnie Neymar jak na pierwszy sezon zrobił bardzo dużo - nie zawodził w ważnych meczach (no może finał Pucharu Króla nie był zbytnio udany, ale gdyby nie słupek w 92 minucie inaczej byśmy postrzegali jego występ) dodatkowo, gdy nie było Messiego to na siebie brał ciężar gry.
Osobiście oczekiwałem ze strony Neymara lepszych statystyk (więcej goli itd) ale gorszej gry (nie liczyłem, że będzie miał aż tyle udanych dryblingów, że będzie w stanie przejąć rolę lidera w obliczu kontuzji Messiego). Dla mnie sezon na 0 - ani słaby ani dobry,a teraz może być tylko lepiej :)