FCB_dimiC
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Ostatnio różnie, raz tu, raz tam
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26, to chyba bardzo dużo nerwów was to wszystko kosztuje jeśli takie sytuacje mają miejsce. Sporo osób nie powinno w ogóle pracować w służbie zdrowia, no aleee… Ludzi i tak brakuje :D
@Bykunn co masz na myśli pisząc o tych składkach?
0
@Bykunn, tylko, że te 115k niesie za sobą masę przykrych chwil i ciężkich momentów z tego co pamietam. Mimo wszystko lepiej żeby te kwoty były jak najmniejsze
@Nazio_87, pewno najwiecej komentowały starsze osoby? ;p
0
@Nazio_87, tak jak pisałem wyżej to badania nie dla mnie, a nie wiem jaką decyzję podejmie moja.
@joloskyy, prawdopodobnie tak będzie trzeba postąpić. Trafić na dobrego rodzinnego to również sztuka :D Dobrze, że chociaż masz w kim wybierać
1
@joloskyy, miałem na myśli to, że nie wiem jakie dokładnie badania, myślałem, że pytasz o konkrety. Jeśli chodzi o to czy takie badania można otrzymać na NFZ to jestem pewny, że tak, bo rodzinny w zeszłym roku i dwa lata temu wypisał bez problemu skierowanie. Tym razem nie, ponieważ jeśli stać na wizyty prywatne to stać też na prywatne badania ;p
0
@Nazio_87, luzik. Smacznej kawusi
0
@joloskyy pisząc „tak jak wyżej” miałem na myśli Twój wpis o rezonansie i moje info, że nie chodziło o rezonans ;)
@Nazio_87, nie rozmawiamy o rezonansie. Wiem doskonale, że rodzinny nie ma możliwości skierować Cię na takie badania, bo zdarzało mi się już bulić za rezonans czy wizyty, bo do pieprzonego ortopedy ciężko było się dostać. Aktualnie mówię tylko o podstawowych badaniach, które są refundowane przez NFZ
0
@joloskyy, No właśnie nie wystawił :D a badania robi raz na rok, bo stan zdrowia tego wymaga
1
@Nazio_87, gość nie za bardzo wie o czym rozmawia, rezonans może wystawić tylko SPECJALISTA. Rodzinny nie ma takiej możliwości.
@joloskyy, tak jak wyżej.
@priest9999, chłopie jeśli idziesz do specjalisty w styczniu 2022 roku, a za rok masz wrócić z badaniami, które będą potrzebne na wizycie i masz pełna historie od specjalisty, który Cię bada to dlaczego masz nie dostać tych badań na NFZ jeśli tylko specjalista, który prowadzi Twoją chorobę daje wszystkie zalecenia? Jak specjalista, który ma umowę z NFZ ma Ci wystawić skierowanie ważne na rok do przodu? XD
0
@bartekvisca , no widzisz jakoś u swojego lekarza rodzinnego nigdy nie miałem problemu żeby otrzymać skierowania na różne badania, a sugerował się właśnie tym co zalecił lekarz specjalista ;) A wiesz dlaczego się tym sugerował? Bo dostać się do specjalistów na NFZ jest bardzo ciężko, a jak się nie dostaniesz do specjalisty na NFZ to jedynym Twoim ratunkiem żeby wykonać część badań, za które płacisz co miesiąc hajs jest lekarz rodzinny ;)
Ciekawe czy byłbyś taki wyszczekany gdybyś miał spore problemy ze zdrowiem i za wszystko musiałbyś płacić :)
1
@michal26, akurat Ty po swoich przygodach ze szpitalami i lekarzami będziesz bardzo dobrze rozumiał co mam na myśli XD przykre, ale prawdziwe
0
@priest9999, jakie prawo by złamał jeśli wypisałby Ci badania na podstawie historii leczenia u innego specjalisty? :D
@joloskyy, nie znam szczegółów na temat tego jakie to dokładnie badania, bo to nie dla mnie
1
@Nazio_87, badania są różne i jest ich rożna ilość. Za podstawę zapłacisz niewiele, ale jak się robi ich sporo to oprócz wizyty za kilka stówek, dojazdu do większego miasta masz jeszcze płacić za badania, bo NFZ nie jest w stanie ogarnąć wizyty wcześniej niż za 5 lat?
2
@Luciano99, dokładnie to mam na myśli. NFZ jeśli nie jest w stanie zapewnić wizyt u niektórych specjalistów to chociaż te durne badania powinni pomoc ogarnąć za te składki, które się odprowadza co miesiąc XD A tu Ci typ powie, że nie, bo jak stać na prywatne wizyty u lekarzy, którzy biorą miedzy 350-500zł za wizytę to stać tez na badania XD
Idąc do takiego lekarza masz ze sobą całą dokumentację i historie badań u specjalisty, wiec rodzinny nie powinien robić żadnych problemów żeby chociaż temu pacjentowi te badania NFZ zrefundował
1
@priest9999, spróbuj jeszcze raz przeczytać co napisałem
1
@joloskyy, idąc do niektórych specjalistów na kontrolę rzeczy, które mogą zagrażać Twojemu życiu czasem trzeba mieć ze sobą badania krwi żeby ten specjalista to ocenił.
Narzeczona chodzi do jednego raz do roku i po prostu potrzebuje badania żeby ten lekarz mógł je ocenić + wykonać własne. Badań krwi nie zrobią na miejscu i trzeba z nimi po prostu przyjść
5
Mieliście kiedyś taką sytuacje, że lekarz rodzinny nie wypisał wam skierowania na badania potrzebne dla innego specjalisty, do którego idziecie prywatnie, bo jeśli was stać na wizytę prywatną to stać was tez na badania?
Cały ten NFZ i służba zdrowia w Polsce to jeden wielki żart. Jeśli ktoś idzie do specjalisty prywatnie to prawdopodobnie dlatego, że na NFZ może się nie doczekać, a jeśli sprawa może wpływać na kogoś zdrowie to chyba choćby miał pożyczyć pieniądze to pójdzie do tego specjalisty dla własnego ŻYCIA i ZDROWIA. Nie dość, że co miesiąc odprowadza się składki na te patologię to jeszcze Ci nie wypisze badań, bo jak stać na wizyty prywatne to stać też na prywatne badania. Ku*as.
0
@LaminekYamal, jeszcze niedawno miałeś wpisane „Pruszków” XD Ustal jedną wersję, stwórz w miarę legitnie wyglądające konto i może wtedy nie wylecisz tak samo jak na pięciu poprzednich
2
@mekston, na pewno z takiego, w którym mają kino. Wiadomo jakie
4
@LaminekYamal widze, że obrałeś inna taktykę
0
@bartekvisca , akurat w tym co się aktualnie dzieje to Laporta ma najmniej udziału. Zarząd zrobił co mógł żeby klub jako tako się prezentował jeśli chodzi o skład. Gdyby Laporta wyszedł na boisko to by pokazał więcej zaangażowania niż niektóre gwiazdy
0
Wiadomo już czy Cancelo i jego otoczenie mają pozytywne odczucia w związku z kontuzją?
5
@Rl9k1nG, najlepiej przesyłać w jak największej jakości żeby dostrzec najwiecej szczegółów taktycznych drużyny Xaviego
1
@Rust_Cohle dobrze
0
@MesQueUnClub96, Lewandowski
1
@Rewolucja123, to był bandaż leczniczy
0
@Trojanek23, opanuj się, bo Ci dam bana
8
@TheNekro94 jednak miał złe odczucia
0
@Emhyr, tez się zastanawiam. Jak dostawał szanse to raczej nie wyróżniał się jakoś mocno
1
@AFA90, Kielce w żałobie
0
@MarioVeB! Dodi jest chory