1

@matirix20 Bardzo fajne wrażenie zrobił, widać w nim determinację i ambicje. Trzymam za niego kciuki :)

21

Pique i nasz ulubiony Eder Sarabia podczas dzisiejszego meczu FC Andory.


0

@lukasz9197 To być może taka sama sytuacja jak z GME, bo wtedy też ludzie się umówili na Reddicie (grupa: wallstreetbets) aby dojechał fundusze, które obstawiły shorty (czyli spadki akcji) i kilkadziesiąt tysięcy ludzi zaczęło kupować akcje GME co spowodowało nagły wzrost, a fundusze straciły kupe kasy, bo miały shorty porobione na dużych dźwigniach. Może tu też była jakaś zorganizowana akcja, bo sporo osób obstawiało że XRP będzie spadać.

6

Nasi rządzący w Polsce też jak coś odjanią na Twitterze, to potem się tłumaczą atakiem hakerskim, może to Ci sami hakerzy :-P

0

@lukasz9197 Jeden z wielu "pump & dump". Takie sytuacje mają miejsce wiele razy w ciągu roku na różnych aktywach. Tzn no robi wrażenie, sporo osób zarobiło i sporo utopiło (kupując na górce), ale to nic nadzwyczajnego. Zaskoczenie jedynie, bo to XRP.

0

@lukasz9197 Ja sprzedałem XRP jakoś w połowie stycznia z powodu przewlekłych problemów z SEC jakie mają, polecam zdecydowanie bardziej ADA, ETH i BTC oczywiście :) BTC niedługo przebije swoje ATH, a za nim polecą altcoiny, także będzie co zbierać.

0

@KORTIS Krytycy zapytają za co tyle zarabia, jak siedzi na murawie i nic nie robi.

3

@BarcaInfo I prawidłowo.

0

@pluszek ?? :D
A te dane to masz skąd? Z El Mundo? Jakieś konkrety czy tylko gadka niepoparta niczym? Barcelona była zespołem przynoszącym największe dochody na świecie do czasu Covidu... Amen.

0

@leonek160 Gdyby nie Covid, to Barcelona by wypłaciła to z pocałowaniem ręki. Kto mógł przewidzieć, że będzie taka "awaria" na całym świecie? Przełożą wypłacenie tego pewnie na nawet za kilka lat, bo Messiemu nie ubędzie w portfelu, ale wypłacą kiedy sytuacja się poprawi.

1

A kiedy Messi powiedział, że uważa że to Bartomeu stoi za wyciekiem? Czy może to kolejny wymysł?

0

@tmQbassive Na to wychodzi, ale kurde nie pamiętam kiedy on strzelił np. 15 rzutów wolnych, a co dopiero 56... Zaraz się okaże, że zaczęli mu je liczyć tak samo jak Pele sobie gole zliczał..

9

@mr_robot Karny jak byk, ale to FC Barcelona a nie Real Madryt, więc nie było.

10

@ZielonySzparag To jest nieprawdopodobne... że CR ma 56 strzelonych rzutów wolnych xD

4

Jeżeli taki ma zapis w kontrakcie, to nie wiem czemu miałoby to być dziwne. To, że Messi mógłby się zgodzić, aby otrzymać ten srogi hajs za np. 5 lat, bo teraz klub jest w trudnej sytuacji (i pewnie jeśli go o to zapytają, to nie będzie miał nic przeciwko) to już inna sprawa, ale jeśli mu się należy, to powinien go dostać w jakimś tam dogadanym terminie. Temat można zamykać.

0

Alba po co ty się odzywasz jak przecież wiesz, że uja wskórasz a i tak żółtą wyłapiesz no ja pindole...

1

@Roobo Kilkanaście strzałów w nogi naszych jedynie..

4

Nie wiem jak Wy, ale te ostatnimi czasy wyciąganie brudów Barcelony, dziwne i niepotwierdzone informacje przeciwko klubowi czy poszczególnym piłkarzom albo teraz pisanie przez El Mundo, że Messi dostaje X kasy od Barcelony (chyba nie trzeba przypominać, że to Madrycka gazeta) ale nie wspominanie ile dzięki nim klub zyskuje (ilość kibiców, trofeów, praw, gadżetów, koszulek, sponsorów), itd. to dla mnie ewidentna nagonka na FC Barcelonę ze strony osób, które przez jej sukcesy w w ostatnich 15 latach i dominację w lidze hiszpańskiej straciły dość sporo albo dość sporo nie zarobiły - Madryt na czele.

Oczywiście sam klub też sobie "pomagał" podejmując czasem dziwne decyzje, ale ilość syfu jaka wypływa, a potem po X czasie zostaje zdementowana albo nikt z tym nic nie robi, bo jak zwykle okazało się to typową plotą (ale X osób łyknęło, zwyzywało kogo trzeba, podało dalej na insta/facebooku - więc cel plotki się urzeczywistnił) to jest niepojęte i dziwie się, że niektóre osoby przy każdej kolejnej plocie łykają "po same heble" nie weryfikując chociażby źródła.

3

@MesQueUnClub96 Ale po co te uszczypliwości? :) Ja sam też się przed chwilą dowiedziałem, bo dopiero sprawdziłem wynik meczów.

0

@ViscaElBarca98 Czyli teraz kiedy płód jest skazany na niemal śmierć po urodzeniu, ale nie zagraża to życiu matki i jest mocno zdeformowany, to trzeba go rodzić? Wydaje mi się, że tam były określane jakieś przypadki. Np. Dziecko z podejrzeniem zespołu downa nie można poddać aborcji, ale jeśli płód wiadomo że będzie powykręcany, to było to poruszane i można taki zabieg wykonać, bo dziecko nie ma szans na przeżycie.

5

@Sandu! W mojej opinii aborcja do jakiegoś określonego czasu (ale nie do 9 miesiąca bez jaj już..) powinna być dozwolona. A już wgl takie przypadki jak gwałt to jakieś nieporozumienie... kobieta ma całe życie mieć traume i przypominać sobie o tym strasznym wydarzeniu? A jeśli nie ma płynności finansowej i państwo uja pomaga? Zdecydowanie za aborcją jestem (do określonego czasu, np. kilkanaście tygodni)

P.S. Tak BTW: Dziennik Ustaw chyba przewiduje, że jeśli płód jest mocno zdeformowany albo życie matki jest zagrożone, to aborcja NADAL JEST DOZWOLONA, ale ludzie lecą za emocjami i sobie wmawiają, że "mają rodzić potwory" albo "umierać przy porodzie". Trochę mnie to bawi jak niepotrzebna spirala się nakręca :) Plus taki, że PiS dostaje dzięki temu.

11

@th@les Ale byśmy mieli pomoc na lata!

5

Czyli mówiąc w skrócie według rządu jest u nas zajebiście i nie ma co narzekać. Git!

0

Kierwa tylko nie dogrywka.. Na rekord z nimi będziemy powoli szli :-(

5

Odnośnie długu Barcelony vs Realu Madryt i wypowiedzi Pana Jordi Moix:

Tu chodzi bardziej o to, że wszystkie gazety "cisną" Barce, że ma w pytę długu jakby była wyjątkiem, kiedy to inne kluby też są w złej sytuacji i wcale nie maja dużo mniej. Tu nie chodzi o tłumaczenie że "my mamy ale oni też mają", tylko o stwierdzenie faktu, że nie jesteśmy WYJĄTKIEM na skalę światową i nie mamy tak jak do niedawna (chyba nawet Kręcidło na TT) pisano, że musimy oddać prawie 1.8 miliarda euro długu, kiedy faktycznie jego wysokość jest znacznie mniejsza (choć nadal wysoka). Po prostu ta cała nagonka tworzy pewien nieprawdziwy obraz, że wszystkie większe kluby mają dobrą sytuację, a my jesteśmy w "czarnej", a prawda jest taka, że wiele większych klubów z różnych przyczyn jest właśnie tam gdzie światło nie gości.

0

Może próbują rozgryźć to:


2

Oby 2021..............

2

@ShawnC Dla mnie dziwne są te kwoty, bo wyglądają jak pomieszane brutto z netto. Z tego co pamiętam, to wyglądało to mniej więcej tak:
- Messi - 50 mln netto
- Griezmann - 20/23mln netto
- Couthino - 16/18 mln netto
- De Jong - 8 mln netto
- Umtiti - 6/8 mln netto
- Langlet - 2mln netto

Czyli brutto to powyższa kwota x2.
Oczywiście nadal to sporo.

+ w Anglii piłkarze zarabiają mniej, bo też podatek który płacą jest niższy (w Hiszpanii zawodnik płaci 50%) + trzeba kwoty przeliczać zawsze na tę samą walutę, aby oddać efekt. De Bruyne zarabia prawie 21mln euro, czyli coś koło Griezmanna może, ale zostaje mu raczej więcej, bo płaci podatek niższy.

2

@MesQueUnClub96 Szanse wyglądają w obu przypadkach na 50%:
Brzęczek / Wisła Płock CHCE - Zidane / Real NIE CHCE.

2

@Damiano27psk
- PRO8L3M - w sumie wszystkie płyty
- Pezet - Muzyka klasyczna/poważna/rozrywkowa/emocjonalna/współczesna
- VNM - Etenszyn: Drimz Kamyn Tru

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?