FrankliN7
Dołączył/a: wrzesień 2020
Łódź
7 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Emhyr szacunek, bo w tym słońcu mało komu się chcę. Sam swój pierwszy półmaraton zrobiłem poniżej 2h, a teraz w te pogody na 17-18km jestem już dętka i resztę robię z przerwami na marsz i wejściami do żabki po izotonika. To są jedynę chwilę gdy tęsknię,a powrotem do malgo miasta i wstępem do lasu:D
1
@VegetaPolska nie pamiętam nic takiego, może taka koncepcja gdzieś tam się przewija, ale nie przychodzi mi do głowy nic godnego polecania, co mogłoby konkurować z Dexterem w tej kategorii. Chyba że... Hannibal?
1
@VegetaPolska nie powiem, zakaz spojlerów ;)
Sprawdź sobie w Internecie, kim był prawdziwy Dahmer i zdecyduj, czy chcesz/chcecie oglądać serial. Postać jest prawdziwa. Teoretycznie serial jest oparty na faktach.
0
@VegetaPolska to zupełnie inna produkcja, mocna i poważna. Aczkolwiek warta zobaczenia, choć moim zdaniem, nie wgniecie Cię w fotel. Dexter zdecydowanie lepszy. Ale ciężko to porównywać, bo to inny klimat.
1
@macio_944 zależy o której masz zamiar się położyć spać :D
0
@VegetaPolska skąd ten pomysł? Zupełnie inny klimat :D
3
@barcelonaLM dokładnie to samo pomyślałem :)
0
@tomek8756 te strony do generowania artykułów były modne w 1410
1
@barcadreed uszy bolały od e-booków? Albo chodziło o audiobooki, albo pomyliłeś zmysły kolego xD
0
@SenseiFCB niestety lekarze często mają bardzo niskie pojęcie o odżywianiu, szczególnie Ci starej daty. Lekarz to nie dietetyk.
Nie, setka wódki nie będzie zdrowsza niż energetyk, ani cokolwiek innego, co znajdziesz w sklepie. Alkohol generalnie jest jedynym dostępnym produktem spożywczym, który śmiało można nazwać trucizną, i tak też jest przez nas organizm traktowany, bez względu na spożytą ilość.
1
@Emhyr to tylko zasłona dymna przed prawdziwą bombą transferową, czyli potężnym Arielem Romeo.
0
@martool2 co za bzdura, tauryna jest korzystna dla naszego zdrowia, choć w samych energetykach i tak jest jej zbyt mało, abyśmy mogli w pełni korzystać z jej właściwości.
2
@Krystian1588 ponieważ zapowiadała się ciekawa dyskusja ;)
1
@DCHX no tak, ale to są skutki nadużywania kofeiny, o czym też wspominałem. I dotyczy to wszystkich źródeł kofeiny, a nie tylko energetyków.
Co do próchnicy i otyłości, to jest to wina cukru. Również bez względu na jego źródło. Ale tu na szczęście mamy możliwość rezygnacji z jego dodatku w napojach na rzecz słodzików, które w racjonalnych ilościach są całkowicie bezpieczne.
5
@Ghostface chodziło mi o dzienną bezpieczną dawkę spożycia - dzięki za zwrócenie uwagi.
I jeszcze raz powtórzę - nie jestem przeciwnikiem energetyków. Nie lubię ich demonizowania i sam wypijam kilka tygodniowo. Chodzi mi o spożywanie kofeiny przez dzieciaki.
7
@Deviler ciekawe, bo ja wiem tylko o zakazie sprzedaży alkoholu, nikotyny i napojów energetycznych.
I żaden z tych produktów nie powinien być dostępny dla osób poniżej 18 lat.
5
@A4ron w przypadku 250ml Red Bulla tak, ale już w przypadku popularnych wśród młodzieży 500ml Monasterów czy Dzików, dawki wynoszą 180 i 200 mg kofeiny. Ale generalnie kawy też dzieci pić nie powinny.
2
@Kidd po pierwsze, w tych kawach zawartość kofeiny jest znacznie mniejsza niż w energetykach.
Po drugie, konsumpcja kawy wśród osób młodych jest znikoma, a energetyków ogromna.
Ale generalnie masz rację, że ta ustawa nie powinna być selektywna i obowiązywać również w przypadku kawy, czy coli.
3
@MessiForeverTheBest tak, też może być po przekroczeniu pewnej dawki. Natomiast w przypadku dorosłych te dawki są o wiele wyższe.
No i mimo wszystko naturalną rzeczą jest to, iż osoba dorosła, która odpowiada sama za siebie, może o sobie decydować w większym stopniu, niż dziecko.
71
Widzę, że zdecydowana większość kompletnie nie rozumie, dlaczego wprowadza się zakaz sprzedaży energetyków osobom nieletnim.
Chodzi o kofeinę, której dzienna dawka spożycia jest znaczenie mniejsza, niż u osoby dorosłej. Dodatkowo, w momencie jej znacznego nadużywania, organizm może zacząć odczuwać skutki uzależnienia. Nie ma co ukrywać, że obecnie to właśnie młode osoby były głównymi konsumentami tych napojów, regularnie nadużywając wspomnianą kofeinę, co jest dla nich po prostu szkodliwe.
Energetyki są OK, ale nie dla dzieciaków, i ten zakaz jest bardzo dobrą decyzją.
1
@Danny Gaucho Wujas - Ballada o nocach w kasynach
0
@SenoX co kto lubi ;)
0
@SenoX energetyki to po prostu napoje gazowane z kofeiną. Za to to Twoje 40%, to już prawdziwa trutka.
0
https://vm.tiktok.com/ZGJ4AspM8/
Narzekacie na inflację, a wystarczy się modlić, tak jak prezes powiedział :)
35
@Katalończyk 99 tak, ma. Skoro ma nakaz jazdy po ścieżce rowerowej, to oznacza to zakaz poruszania się po drodze. Jak masz nakaz skrętu w prawo, to nikt Ci dodatkowo nie stawia zakazu skrętu w lewo.
0
@cules100pro Ani trochę mnie Oriol nie przekonuje. Moim zdaniem zaliczy parę spotkań w trakcie sezonu i trzeba będzie się głowić, jak się go pozbyć.
Brak inwestycji w Fabricio Diaza dla mnie też kompletnie nie zrozumiały. Gość kosztuje śmieszne pieniądze, a zapowiada się świetnie. Ciężko wyobrazić sobie scenariusz, w którym nie zyskalibyśmy na tej transakcji.
0
@marcin62 zmienili, bo linia 666 powinna jeździć na Hell, a nie Hel :D
0
@Gaz nie zgodzę się co do transferów przychodzących. W przypadku Ferrana faktycznie okazuje się, że wypiliśmy kasę, natomiast on będąc jeszcze zawodnikiem City, nie wyglądał wcale tragicznie. No ale dobra - Ferran na minus. Jeżeli chodzi o Lewego, Raphinhę i Kounde, to ci gracze po prostu byli warci tych pieniędzy i jakby nie patrzeć, to każdy jest dla nas ważnym zawodnikiem.
Natomiast w przypadku sprzedaży - fakt, dalej jest źle. Może to po części wina tego, że nie mamy pozycji do negocjacji, ale mimo wszystko czuję, że z niektórych odejść dało się wyciągnąć więcej.
Martwi mnie brak zdecydowania w przypadku postępowania z zawodnikami takimi jak Ferran, Garcia, Alonso, którzy moim zdaniem w przyszłym sezonie będą bezużyteczni, a ich transfery mogłyby poprawić naszą sytuację w obecnym okienku. Natomiast jak na razie pewne wydaje się tylko wytransferowanie Kessiego.
2
@tomek8756 mogliby też kabaret założyć całą ekipą, PiS = Prześmiewczo i Satyrycznie
5
@fart inflacja jest już w odwrocie, nie trzeba się jej bać