Granto
Dołączył/a: październik 2010
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To jeśli on ma grać na skrzydle to o wiele lepiej kupić Dembele. Chłopak jest genialny, a do tego uważam, że o wiele lepiej pasuje niż Eriksen + ma potencjał na bycie absolutnym topem. Świetnie rozgrywa, dośrodkowuje, drybling, szybkość. Też często wchodzi w pomoc więc jeśli szukać takiego piłkarza to Ousmane zdecydowanie. Ale jeśli chcemy grać z Messim w pomocy to wtedy musimy kupić pomocnika który będzie zapierdzielał w obronie jak wół. Nie wyobrażam sobie Busquetsa w tej taktyce bo jest po prostu mało dynamiczny i ma słabą kondycję. Sergio jest idealny do gry pozycyjnej, a nie do agresywnego pressingu i w grze w odbiorze na wślizgu. Tu by się przydał taki Kante albo gdy chcemy kogoś kto do tego dorzuci jeszcze błysk w rozegraniu to oczywiście Verratti. Ale chyba obydwoje zdajemy sobie sprawę, że Barcy nie stać na kupno w jednym okienku Bellerina, Dembele i Verrattiego.
0
Coutinho nie jest skrzydłowym! Od zawsze jego nominalną pozycją była ofensywna pomoc. Tak grał od początku w Liverpoolu. Dopiero od tego sezonu Klopp go ustawił na skrzydle. Zresztą tylko ślepy nie zauważy jak Cou schodzi w trakcie meczów do środka i tam ciągnie grę. Poza tym Klopp powiedział już na konferencji, że od przyszłego sezonu Coutinho wraca do pomocy bo tam gra najlepiej - 3 ostatnie mecze sezonu na ofensywnej pomocy miał świetne. Dlatego też Liverpool kupuje Salaha żeby mieć dwa skrzydła fajnie zajęte. Jestem pewien, że w przyszłym sezonie notowania Coutinho pójdą niesamowicie do góry i będziemy sobie pluli, że go nie kupiliśmy wcześniej. Za rok trzeba będzie szukać na gwałt zastępcy Iniesty i po prostu nie ma lepszego kandydata niż Philippe. Co do Eriksena włącz sobie byle jaki filmik z jego zagraniami - 80% asyst i kluczowych podań to dośrodkowania z wolnych, rożnych i podania górą do wysokiego napastnika. Czyli dokładnie to samo co Rakitić w Sevilli :)
0
Eriksen to nie jest zawodnik pasujący do Barcelony. To jest bardziej ofensywna postać Rakiticia. Zobaczcie sobie w jakim miejscu na boisku on gra i jak gra. Jest idealny do angielskiej piłki gdzie ma pełno miejsca na długie podania i dośrodkowania. On się nadaje do takiej bezpośredniej, a nie do gry na małej przestrzeni. Niestety nie ma tej techniki i szybkości. Na ofensywną pomoc do nas pasuje tylko i wyłącznie Coutinho. Daje sobie rękę uciąć, że Eriksen byłby transferem na miare Rakiticia, czyli może być ale bez szału.
1
Powiem Wam szczerze, że jeszcze się to okienko transferowe na dobre nie zaczęło a ja już mam dosyć. Co chwile jakieś pierdoły, sprzeczne informacje. Chciałbym już wiedzieć jakieś konkrety np. jak ściągaliśmy Suareza to ok trwało to może jakieś 3-4tyg, ale przynajmniej czuło się, że coś z tego może być. Codziennie jakieś nowe informacje na ten temat odnośnie spotkania włodarzy Barcy z Liverpoolem itp Do tego dochodziło to podniecenie, że taki crack do nas dojdzie. Teraz tak kompletnie nie ma. Dalej jesteśmy w kropce bo nie wiemy co chce Valverde, jaki ma plan na drużynę itd. Chciałbym żeby coś się ruszyło, żeby było ewidentnie widać, że klub coś robi w danym kierunku. Najbardziej się tylko obawiam takiego niespodziewanego, słabego transferu jak Gomes rok temu albo Turan 2 lata temu. Transfery po cichu, ale takie nie do końca trafione, jakby nieprzemyślane. Teraz mam podobne obawy jeśli chodzi o te plotki z Di Marią. Taki co prawda całkiem głośny transfer, ale tak naprawdę bezsensu czyli coś w stylu naszego zarządu. 29-letni jednowymiarowy skrzydłowy podczas gdy potrzebujemy na gwałt PO, pomocnika i potem jakiegoś fajnego, młodego skrzydłowego - Dembele to byłoby coś niesamowitego, ale uważam, że priorytet to PO i pomocnik klasy światowej.
0
Przecież whiketh ewidentnie opisał gre Seriego w tym danym meczu.
0
Gdybyśmy nie wygrali to by wygrało Alaves a nie Real :)
0
Święty komentarz kolego, mało takich mądrych i przemyślanych wypowiedzi. Miałem ochotę napisać coś podobnego no ale wiedzę że już mnie wyreczyles ;) Ten komentarz powinien być podpięty żeby każdy sobie przeczytał bo uderzyłes w samo sedno. Tylko, powtarzam tylko Barca jest w stanie powstrzymać ten Real. Atletico jest średnie, Juve nie ma tego czegoś(genu zwycięzcy że tak powiem), Bayern to niewiadoma bo wymagają wielkich zmian w kadrze. Chelsea może coś się postara ale pewnie na dwa fronty nie dadzą rady. Zostaje tylko Barca która wymaga 2 transferów z topu żeby powrócić do rywalizacji. Bez tego można Realowi gratulowac kolejnych tytułów.
1
Alves, Messi, Iniesta, Busquets, Pique też mają po 2 tryplety z roku 2009 i 2015. Tak więc jeśli Dani wygra LM to będzie rekordzistą z trzema trypletami.
3
Lucas Perez to jest taki przykład co się może stać z Serim gdy do nas przyjdzie. Rok temu też świetny sezon w Deportivo i pełno osób chciało go u nas. Przeszedł do innej ligi, do Arsenalu i totalna klapa. Tak to jest z zawodnikami jednego sezonu. Być może z Murzynkiem byłoby inaczej no ale pewności nie ma. Po prostu uważam, że Barca nie ma już czasu na eksperymenty. Najlepsi nasi zawodnicy, niesamowite pokolenie kończy już 30 lat. Mamy jakieś 3, góra 4 lata żeby wykorzystać ich maksymalnie, zwłaszcza Messiego. Szkoda zmarnować ten czas na sprowadzanie półśrodków ala Gomes. Potrzeba klasowych zawodników, którzy z marszu wejdą do pierwszego składu.
0
Uważam, że Alena i tak nie ma szans na pierwszą drużynę. On powinien odejść do jakiegoś ciekawego zespołu, w którym grałby regularnie i ogrywał się na wysokim poziomie. Coś a'la Asensio, Morata czy Llorente w Realu.
1
O ile plotki transferu Seriego są prawdziwe i rzeczywiście go sprowadzimy to wszystko zależy od tego jaki plan/pomysł ma zarząd i trener. Jeśli to transfer na ławkę i za powiedzmy Rakiticia czy Gomesa to ok. Ale jeśli to ma być ten zawodnik co odmieni naszą pomoc to po prostu śmiech na sali i kompromitacja zarządu. Rozumiem, że można by ściągnąć takiego kota w worku gdyby rok temu nie przyszedł Gomes. Ale teraz? Gdy potrzeba i to strasznie kogoś z topu, kogoś kto od razu się wpasuje do drużyny. Oczywiście to mogą być tylko plotki i oby tak zostało, ale strasznie się obawiam, że to może być prawda bo to taki transfer w stylu pana Fernandeza...
2
Przecież Roberto i Suarez dostali jeszcze czerwona kartkę w meczu z Atletico.
0
Nie ma lepszego zastępcy Iniesty niż Coutinho. Po prostu nie ma. Żaden inny zawodnik nie ma takiej techniki, wizji gry i magii. Cou jest pomocnikiem, na skrzydło go przesunął dopiero Klopp. Jeśli nie wierzysz to zobacz sobie na staty. Każdy mój znajomy za Liv mówi, że to ofensywny pomocnik i że to ideolo dla Barcy. Trzeba się zastanowić czy naprawdę potrzebujemy bardziej rozgrywającego czy kogoś za Andresa. Roberto przechodzi do pomocy, a jak wiemy to super wyglądał na pozycji takiego box to box i naprawdę fajnie sobie radził z rozgrywaniem. Natomiast za Inieste nie mamy nikogo. Rafinha, Denis to nie ten poziom i koniec kropka. Iniesta gra coraz mniej, nie wiadomo co będzie w przyszłym sezonie. Jeśli miałbym wybierać to postawiłbym na kupno ofensywnego pomocnika.
26
Uważasz, że Coutinho nie pasuje do Barcelony? O Dzizas chłopie to musisz jeszcze sporo się nauczyć o piłce.
4
Niesamowicie mnie interesuje co Valverde zrobi z naszym składem. Kogo się pozbędzie, kogo kupi. Przede wszystkim potrzebujemy PO i pomocnika. Jakiego pomocnika? To już zależy od planu trenera. Jeśli Roberto ma wrócić do pomocy to pewnie będzie grał bardziej cofnięty i wtedy możemy sobie pozwolić na zakup bardziej ofensywnego pomocnika. Roberto już pokazywał, że potrafi rozgrywać i bronić. Uważam, że przyszły sezon może być jego. Kogo bym kupił na miejsce Iniesty? Tylko i wyłącznie Coutinho. Nikt z dostępnych i możliwych do kupienia zawodników na rynku nie pasuje do Barcy tak jak Brazylijczyk. Ma niesamowitą technikę, przegląd pola, inteligencje, szybkość. Pamiętam jak już od jego początków w Liverpoolu mówiłem, że to zastępca Andresa. Uważacie, że to skrzydłowy? To słabo znacie jego karierę. On jest przede wszystkim pomocnikiem, który potrafi naprawdę głęboko się cofać po piłkę. Mam kumpla, fana Liv i on uważa, że Cou to ideał dla Barcy na ofensywną pomoc. Philippe tam grał od zawsze i dopiero Klopp go przesunął na skrzydło. Z resztą wystarczy zobaczyć sobie ostatnie mecze The Reds w lidze i zobaczyć gdzie i jak grał. Nie grał na skrzydle, grał w pomocy i to genialnie. Strasznie liczę na ten transfer, mam dosyć przeciętniaków, zawodników, którzy kompletnie nie pasują do naszego stylu, odstają technicznie. Jeśli tylko Brazylijczykowi dopisze zdrowie to daje sobie rękę uciąć, że to będzie jeden z najlepszych transferów Barcy.
0
Dobry transfer to Rakitić, a nie Mathieu. Jeremy to pomyłka transferowa i tyle. To, że strzelił dwie bramki o niczym nie świadczy. Chwała mu za te bramki, ale to tylko tyle. W większości meczów był słabo albo beznadziejny. W innych meczach nie zagrał bo miał kontuzje.
2
Możesz przejść do najlepszego klubu na świecie i tam zbudować swoją legendę. Ale to wymaga niezwykłych umiejętności i samozaparcia. Niektórzy tego nie chcą albo po prostu nie potrafią.
0
Jeżeli to prawda to Real nieźle z nas pewnie ciśnie beke. Przypomina się sytuacja gdy rok temu Real walczył o Gomesa, już mieli go praktycznie pewnego i nagle bum przechodzi do Barcy. Jeśli tak samo będzie z Hernandezem to znaczy, że nasz zarząd kompletnie nie myśli i nie potrafi planować transferów. Ale nie chce mi się wierzyć żeby kupili trzeciego LO. Po co?
0
Poprosiłby Bayern i oni by się zgodzili po niskiej cenie? :D O chłopie! Bayern to jeden z najlepiej zarządzanych zespołów na świecie. Dam sobie rękę uciąć, że za mniej niż 80mln by go nie puścili. Thiago odszedł z Barcy gdy był tuż za Xavim i Iniestą w kolejce po skład. Wystarczyło poczekać 1, 2 sezony. Trudno przegrał rywalizację, chciał odejść to odszedł. Co Barca miała do powiedzenia. Moim zdaniem jedynym błędem klubu było, że nie powalczyli o zwiększenie klauzuli i że odszedł za takie marne pieniądze.
0
Messi, Iniesta, Xavi, Ronaldinho, Pique, Puyol, Abidal.
0
My mamy 5 LM :)
0
Nie wiem na co czeka Enrique. Chyba po raz kolejny nie trafił ze składem. Teraz już nie ma co bronić, trzeba ostro zaatakować. Musimy przejść na 3-4-3 i najlepiej dać Paco za Rakiticia, który póki co nie daje nic.
0
Prawda jest taka, że gdyby nasi grali tak jak teraz w Turynie to by nie było teraz czego gonić. Smutne, że tak u nas siedzi motywacja. Uważam, że są winni sami sobie.
0
Siiiii!!!!!
0
Ciekawe czy Święcicki i polskie media będą się teraz pluć, że to hańba i wstyd tak awansować...
6
Prawda jest niestety taka, że Real to obecnie najsilniejszy klub na świecie. Niby wszyscy się śmiali z Zidana, Ronaldo ale ten sezon pokazuje, że oni mają niesamowitą kadrę. Tam nie ma po prostu słabych zawodników. Na ławce siedzą zawodnicy, którzy w większości klubów(nawet w Barcelonie) graliby w wyjściowym składzie. Zidane niby słaby, ale kondycyjnie ich niesamowicie przygotował do sezonu. Zobaczcie na jakiej intensywności oni grają, po prostu coś niesamowite. Potrafią tak docisnąć, że dawno czegoś takiego nie widziałem. Do tego widać u nich mega motywacje, nie to co w Barcy gdy dopiero pod ścianą gdy są to coś próbują. I tutaj też duża rola Zidana, który jak widać motywatorem jest świetnym. Aha no i taktyka - wydaję się, że same wrzutki no ale skoro skuteczne to czemu tak nie grać. Tym bardziej, że to nie są tępe wrzutki na pałe w pole karne tylko często dokładne i przemyślane podania na nos. Niestety, ale Real wygra w tym roku LM i jako pierwszy zespół w historii obroni tytuł co mnie strasznie boli. Głównie dlatego, że mieliśmy nasz czas Guardioli z Messim w niesamowitej formie i co by tu nie mówić graliśmy wtedy coś magicznego, cały świat nam zazdrościł. Robiliśmy większe wtedy wrażenie niż Real, a mimo to nie udało nam się i to właśnie boli mnie i pewnie też Was najbardziej.
33
No błagam Panowie nie nazywajcie trio PMS czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego :P MSP powinno być ;)
0
Verratti to nie jest pozycja Iniesty! On by przyszedł jako zastępca Xaviego, którego wciąż nie mamy. Nie zmienia to faktu, że za rok trzeba będzie kupić typowego ofensywnego pomocnika za Andresa.
0
I teraz wyobraźcie sobie że w meczu poprzednim nie zagralby Dybala. Nawiązuje tutaj do sytuacji z Lewym. Zarówno w Juve i Bayernie są to kluczowi zawodnicy i nie da się ich zastąpić. No ale cóż Realowi od dawna przypisuje szczęście.
0
Czy Barca gra u siebie? To jest po prosty wstyd i żenada to co oni robią. Wynik na styku zamiast gryźć trawę to oni ustawiają jakiś nieudolny autobus. Co za paranoja, co się dzieje z tą drużyną.