Granto
Dołączył/a: październik 2010
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Boże człowieku odrozniasz w ogóle pozycje na boisku, znasz się na piłce? Xavi czy Verratti a Eriksen czy Coutinho to kompletnie inny rodzaj zawodnika. Obecnie potrzebujemy ROZGRYWAJĄCEGO, kogoś kogo nie mamy w składzie. Zawodnika, który reguluje tempo gry, który rozrzuca piłki, który walczy w defensywie i pressingu. Verratti to jest zawodnik marzenie, warty ceny w okolicach 100mln. Duńczyk i Brazylijczyk to ofensywni pomocnicy, a na ich pozycji mamy Inieste, Denisa, Rafinhe i Alenie. Już pomijam fakt, że Eriksen do nas kompletnie nie pasuje bo jest kolesiem który preferuje angielską piłkę nastawiona na wrzutki, dosrodkowania.
2
No właśnie nie wiemy co robi u nas taki Gomes. Kompletnie nie pasuje do Barcy, Rakitic to też nie jest w 100% zawodnik którego teraz potrzeba. Eriksen to jest szybsza wersja Rakiticia.
3
No oczywiście, że się da, ale wątpię że z tym zarządem. Jeśli by miał przyjść Verratti to ja też bym się pożegnał z Rakiticiem, do tego Turan i ktoś z dwójki Rafinha, Denis. Za któregoś z nich wprowadzać Alenie. Iniesta to według mnie legenda i nie wyobrażam sobie go sprzedać. Uważam, że w tamtym sezonie Enrique go za bardzo oszczędzal przez co nie mógł złapać formy. Potrafi grać jeszcze na najwyższym poziomie, jestem tego pewien. Ten sezon będzie kluczowy bo jeśli Andres nie odnajdzie formy i dalej będzie miał kontuzję co chwilę to za rok pewnie sam odejdzie.
1
Piękne aczkolwiek niemożliwe. Licząc tak lekko: Verratti 90mln + Bellerin 50mln+ Dembele 70mln= 210mln!!
To więcej niż pewnie City wyda na transfery. Nasz budżet to pewnie jakieś 80mln :D Ze sprzedaży obstawiam ze zgarniemy jakieś śmieszne 40mln więc mamy ledwo ponad 100mln. Będzie ledwo co na dwóch Panów z tej listy.
0
Mahrez to nie jest opcja do pomocy tylko na prawe skrzydło.
1
Ogólnie jeśli chodzi o prestiż to Barca >> Juve, czemu lepsze zarobki? Barca daje najwięcej piłkarzom, więc pewnie dostanie kwotę zaraz za MSN kolo 10mln. Juve nikomu tyle nie płaci. W Barcy ma walkę o LM i o znacznie lepsza ligę hiszpańską.
0
Juventus to nie to samo co Barca. Oni sprawiają wrażenie, że ubiegły sezon to Max co potrafią. Natomiast Barca no jest w stanie zrobić wielkie rzeczy.
0
Prosta piłka - nie ma szans wyciągnąć Verrattiego jeśli on sam nie wymusi tego na PSG. Jeśli by poszedł do trenera, zarządu i poprosił o transfer, powiedział, że chce zmienić, że już nie chce tu grać po prostu postawił sprawę jasno, to uważam, że Barca może go kupić. Oczywiście nie mówię tu o żydowskich sumach, które w głowie Barcy typu 70mln, ale jakieś 90-100mln. W innym przypadku jeśli Marco się nie określi to nie ma szans na ten transfer i można się skupić na kimś innym. Trener też musi mieć czas na obmyślenie wszystkiego. Czy kupujemy wtedy alternatywę w stylu Seriego czy ofensywnego pomocnika typu Coutinho, Eriksen. Albo zmieniamy formację i wtedy duże pieniądze wydajemy na Dembele.
5
Jeśli Juventus nas uprzedzi to będę wściekły. Już nawet nie mówię o tym, że zarząd zaśpi co byłoby wręcz katastrofalne, ale jeśli po prostu Verratti będzie wolał Włochy to naprawdę będzie mi źle. Marzę o tym kolesiu w Barcy od paru lat i ciągle mam nadzieję, że przejdzie. Uważam, że o wiele bardziej pasuje do nas niż do typowego, brzydkiego włoskiego futbolu. No cóż to okienko chyba pokaże co jest najważniejsze dla Marco - dobre pieniądze czy projekt sportowy. Naprawdę dziwi mnie jak można odmawiać takiej Barcy, która potrzebuje Ciebie na gwałt, da Ci pewny pierwszy skład, dobre pieniądze i walkę o najwyższe cele. No i do tego oczywiście gra z takimi piłkarzami jak Messi, Iniesta, Suarez, Neymar, Busquets.
0
Ja wiem, że Dembele to niesamowity potencjał i w przyszłości może być topem, ale mimo to uważam że 90mln to strasznie przesadzona cena. Tyle to jest warty Verratti czyli zawodnik od paru sezonów na najwyższym poziomie. Tym bardziej mnie śmieszy ta cena bo jak BVB sprzedawalo swoich liderów - Goetze, Hummels, Mkhitaryan to tacy wymagający nie byli. Mkhita w swoim ostatnim sezonie grał lepiej niż Dembele a i tak go oddali za 40mln. Teraz nagle krzyczą 90mln za 20 latka po jednym sezonie?
0
Nie chodzi o wprowadzanie nowych zawodnik, a o ułożenie drużyny. Arsenal regularnie co sezon dobrze gra na jesień, a potem przychodzi totalna w klapa. W tym był tak źle, że nie załapali się do LM. Facet już dawno stracił kontrolę nad zespołem. Taki nierówny Arsenal nie sprzyja rozwojowi i utrzymywaniu formy młodemu zawodnikowi jak Hector. Plus do tego doszła zmiana taktyki przez co stracił miejsce w wyjściowej 11, podobnie jak Alba u nas.
1
Hmm może dlatego , że jest powołany do kadry U21 przed MŚ?
1
Z zawodników, których wymieniłeś topowy jest jedynie Azpilicueta no i powiedzmy Walker. Cesar po pierwsze nie pasuje do Barcy stylem gry, a po drugie jest podstawowym zawodnikiem Chelsea i nie do wyciągnięcia. Co do Walkera to ok zgadzam się jest bardzo fajnym PO i jednym z lepszych obecnie na świecie, ale minusem jest na pewno to, że jest Anglikiem. A jak pokazuje historia im nigdy nie było po drodze z Barca. Cena też pewnie byłaby z kosmosu bo nie dość, że Tottenham, to właśnie Anglik no i rywalizacja o niego z City. Aha no i warto dodać, że obydwaj Panowie mają 27/28 lat co nie jest mało jak na transfer za jakieś 60mln.
7
Czemu mocno? Nowego sztabu kompletnie nie zna, to co ma obcych ludzi na wesele zapraszać? Tak samo z zarządem, przecież to są jego pracownicy, a nie przyjaciele. Po co takie osoby zapraszać na prywatną imprezę.
0
Strasznie przekręcasz człowieku fakty i statystyki i to nie po raz pierwszy. Sprawdź najpierw, a nie piszesz pierdoły.
0
A Semedo nie jest zbyt ryzykowny? Tak naprawdę większość z nas usłyszała o nim dopiero w ostatnich miesiącach. Do tego gra w słabej lidze portugalskiej. Uważam, że skoro mieli by kosztować takie same pieniądze to mniejsze ryzyko jest przy Bellerinie bo całkiem dobry poziom będzie trzymał. Semedo ma potencjał(z tego co patrzę na filmikach na yt) żeby być świetnym PO no ale ryzyko jest bardzo duże. Bellerin rok temu pokazał, że grać potrafi. W tym sezonie rzeczywiście było znacznie gorzej, ale to co mówisz o Oxladzie to też po części efekt tego, że Wenger zmienił trochę taktykę - patrz Alba w tym sezonie przy 3-4-3. Też powiemy, że Alba jest słaby bo stracił miejsce w składzie?Potem Bellerin pograł trochę na skrzydle no i tak naprawdę się sezon skończył. Zresztą nabił 3tys minut więc takim ławkowiczem to on nie był.
0
Ahh taka świeża rybka wędzona, narobiłes ochotę! :P
1
To nie jest rozgrywający tylko ofensywny pomocnik z tendencją do schodzenia na prawe skrzydło.
0
Czy ja napisałem że sam bym tak zrobił? No on rzucił się na nich z pięściami więc idąc Twoim wspaniałym rozumowaniem ma tak samo pusty łeb jak ja :)
0
Tzn nie jestem zwolennikiem żeby Vidal został naszym głównym i jedynym tak naprawdę PO. Przede wszystkim to nie jest jego główna pozycja, ma już 28 lat więc nie poprawi się za bardzo, po kontuzji też niewiadomo jak będzie grał. Uważam, że trzeba kupić typowego PO, Vidal wtedy na zmiennika lub opcja na skrzydło prawe, a Palencia od czasu do czasu może dostać powołanie. Chyba, że chłopak pójdzie na wypożyczenie itp. Nie wiem kogo Barca powinna kupić, duży dylemat. Nie ma obecnie na rynku typowych PO, którzy są możliwi do kupienia. Mnie się najbardziej spodobał ten Semedo. Nie widziałem za bardzo jego meczów(może z 3), ale z tego co czytam na necie i sam widziałem wydaje się być naprawdę bardzo dobrze rokującym zawodnikiem. Świetny technicznie, szybki, dobry z klepki, dobry w defensywie. No czego chcieć więcej.
0
Z jednej strony bohaterski czyn, ale z drugiej strasznie głupi. Bo można było wyjść w paru kolesi, zacząć rzucać czymś w terrorystów i tak dawać czas innym, zwłaszcza kobietom i starszym. A tak to co wyszedł, krzyknął, dostał 8 ciosów i tyle.
5
Dodajmy do tego, że Vidal ma o wiele lepszy drybling i wykończenie od Bellerina :)
0
Gdyby chcieli zrobić na serio to cały trailer by polegał na rożnych i dośrodkowaniach pod różnym kątem i Ronaldo strzelający bramki z głowki lub nogi z odległości 5m od bramki :D
3
Odnośnie Bellerina zapytałem się o zdanie kumpla fana Liverpoolu, który często ogląda Arsenal i jego opinia jest mniej więcej taka:
Najlepszy PO ubiegłego sezonu, w tym o wiele gorzej. Można stwierdzić, że skoro młody to nie trzyma formy cały czas, Arsenal też grał przez dużą część kiepsko, ale oglądając mecze Kanonierów to się zastanawiał jakim cudem Hector był rok temu tak wychwalany. Bardzo szybki i całkiem niezły w wyprowadzaniu piłki no i tak naprawdę to tyle zalet. W powietrzu średni, w pojedynkach 1 na 1 bardzo średni, technicznie przeciętny, z grą na jeden kontakt to czasami wychodzi a czasami nie więc nie jest za dobrze i dosyć schematyczny, grę opiera na szybkości. Aha no i dodał, że ogólnie na twitterze ludzie się śmieją, że za taki hajs przejdzie dosyć średni jak na Barcę zawodnik i że może być drugim Hlebem.
Tak więc optymistycznie to nie brzmi, wiadomo koleś jest młody i może się poprawić no ale czy aż tyle?
1
Obstawiam, że błąd redaktora z tym Bellerinem. Pewnie chodziło o Verrattiego. W tym wszystkim jedno mnie zastanawia, na co oni liczyli jeśli chcą wyciągnąć Verrattiego? Że go kupią za 40mln? Po prostu skręca mnie gdy takie coś czytam, Marco to jest sam top, jest warty najwyższych pieniędzy. Ale skoro oni tego nie widzą i wolą wydawać pieniądze na alternatywy to nic dziwnego, że Real broni LM i pewnie zdobędzie kolejne tytuły w przyszłym sezonie. Z takim Serim zostanie nam tylko walka o La Ligę i to tyle.
3
Zgadzam się w 100%. Fajnie, że ktoś widzi podobieństwo do Rakiticia. Większość jest nim oczarowana(i słusznie) bo w Anglii z Totkami robi super robotę. I chwała mu za to, jest bardzo dobrym ofensywnym pomocnikiem, ALE NIE DLA BARCY. I jestem tego pewien, że nie sprawdziłby się tak dobrze w Barcy. Zresztą wystarczy popatrzeć na statystyki. Baaaardzo mało podań prostopadłych, całkiem dużo kluczowych podań, ale jakieś 70% to podania górą. Po prostu koleś idealnie pasuje do angielskiej piłki, gdzie gra się na długie piłki, na dośrodkowania. Z takim stylem gry idealnie pasuje do Realu, ale nie do nas. Aha no i warto pamiętać, że jest Duńczykiem, który nigdy nie miał kontaktu z językiem hiszpańskim czy portugalskim. Jakby przyszedł to przez rok będzie pewnie średnio czaił o co chodzi.
5
Chyba rozśmieszyli, że kupujemy 29 letniego skrzydłowego za grube pieniądze w momencie gdy potrzebujemy pomocnika i PO.
0
Nice odrzuciło ofertę Romy za Seriego. Podobno mówi się o kwocie w okolicach 40mln.
5
Czyli możemy się spodziewać transferu w stylu Gomesa rok temu...
Też cicho i spokojnie i była totalna klapa. Prawda jest taka, że przy sprowadzaniu topowych graczy zawsze jest głośno. Tego nie da się uniknąć. Jeśli oni to robią tak cicho to musi być jakiś kaszalot.
0
Dokładnie. Tak jak powtarzałem wiele razy Eriksen jest bardzo dobrym piłkarzem, ale nie do Barcy. To kompletnie nie ten styl gry. Będzie nowym Rakiticiem bo to styl Ivana - bardzo podobnie wyglądał w Sevilli i na tym samym bazowała jego gra.