1

Marzę o tym żeby Messi grał u nas do końca kariery i tak długo powiedzmy do 40 roku życia :)

4

No tego to się akurat nie spodziewałem :D

0

To zależy. Popatrz sobie na taki przykład Liverpoolu. Sprzedali Suareza za ponad 80mln, a za to nakupili pełno szrotu. Sztuką jest mądrze kupić, a nie dużo kupić.

0

Oczywiście ja nie mówię, że każdy drogi transfer to świetny transfer i zawodnik na pewno się sprawdzi. Liga angielska bardzo zepsuła rynek ponieważ zaczęli kupować średnich piłkarzy za po prostu chore pieniądze. Co do Pogby to oczywiście cena zawyżona, ale chłopak ma taki potencjał i taką medialność, że w niedługim czasie pewnie się zwróci. Tym bardziej, że był liderem Juventusu więc doświadczenie ma niemałe. Porównajmy sobie chociażby Alcacera i Davida Ville. 6 lat różnicy, a zobacz jak się ceny zmieniły. Za Ville daliśmy 40mln - za topowego napastnika, najlepszego snajpera reprezentacji Hiszpanii i jednego z najlepszych w La Liga. Dzisiaj kupujemy Alcacera za 30mln - mamy młodego napastnika z potencjałem, ale takiego który jeszcze nic wielkiego nie osiągnął. Nie mówię, że cena za Paco jest zła. Po prostu takie mamy czasy i ceny za piłkarzy rosną.

25

Co do kontrowersyjnego tytułu na sport.pl - ,,Za 120 mln euro Barcelona mogłaby mieć Pogbę, ma samych rezerwowych''. Racja tytuł trochę nietrafiony, ale po przeczytaniu artykułu trochę inaczej się rozumie te słowa. Autor nie wyśmiewa naszych transferów tylko próbuje uwidocznić, że w dzisiejszych czasach chcąc kupić klasowego zawodnika do podstawowego składu i do topowego zespołu trzeba wydać pełno pieniędzy. A po 40mln chodzą młodzi, obiecujący zawodnicy. Zresztą pod koniec sam podkreśla, że Enrique postawił na ilość, ale też na jakość kupując młodych i perspektywicznych zawodników.

0

Mimo wszystko najtrudniej będzie gdy odejdzie Iniesta i Messi. A zwłaszcza Leo, który jest fenomenem i zawodnikiem w mojej opinii nie do zastąpienia. To dzięki niemu Barca uzyskala taki niesamowity poziom.

0

Sevilla, Borussia zdecydowanie za wysoko. To są zespoły idealne do 3 klasy. Zastanawiałbym się jeszcze nad Arsenalem w 3 klasie. To jednak topowy zespół z Anglii i ja dałbym go do 2 klasy.

0

No super, ale po co specjalnie wrzucasz ławkę z Bayernu gdy mają pełno kontuzjowanych zawodników? Chyba wiesz jacy tam zawodnicy grają. Brakuje Boatenga, Badstubera, Costy, Robbena, Comana. Wyobraź sobie ich ławkę gdy wrócą Ci zawodnicy. Na ławce wtedy pewnie będzie: Martinez, Badstuber, Kimmich, Sanches, Coman, Ribery, Robben.

0

A Suarez czy Benzema to nie są zawodnicy robiący różnicę? A Iniesta, Modric? Moim zdaniem najbardziej szeroki skład ma Bayern. Barca i Real rzeczywiście bogaty skład, ale dla mnie Niemcy miażdżą. Zobacz sobie na ich obronę, na ich środek pola, na atak. U nich zmiennicy są na bardzo wysokim poziomie. Dla mnie to są faworyci do wygrania wszystkiego w tym roku. Ok Barca ma fajną ławkę, ale weźmy poprawkę na to, że tacy zawodnicy jak Gomes, Denis, Alcacer to takie trochę koty w worku. Mogą stać się klasowymi zawodnikami, ale nie muszą. Tym bardziej w tym sezonie gdy to będzie dla nich coś nowego i dopiero będą wchodzić do drużyny. Nie liczyłbym na to, że któryś z nich wejdzie w takim Gran Derbi i zrobi olbrzymią różnicę. Real ma dosyć podobnie z tym, że u nich na ławce jest James i Morata. Pierwszy to wg mnie świetny piłkarz, w sezonie 14/15 był chyba najlepszym zawodnikiem Realu i w formie powinien nawet grać w podstawie. A Morata to jednak chłopak, który już grał w Juventusie na najwyższym poziomie i póki co jest jednak lepszy od Alcacera. O ile Paco w ogóle przejdzie do nas. Tak więc spokojnie, poczekajmy jak się to wszystko potoczy. Moim zdaniem najsilniejszy kadrowo jest Bayern, a potem Real.

0

Ciekawią mnie jeszcze staty Ancelottiego jakie miał w Milanie i Realu.

0

Dokładnie mam takie samo zdanie. Od samego początku ten transfer mi śmierdzi niewypałem no ale obym się mylił. Trzeba dać mu czas, jest młody i ciężko tak od razu wejść do zespołu Barcy tym bardziej na pozycji Iniesty. Myślę, że w tym sezonie trzeba traktować go ulgowo i wprowadzać stopniowo zaczynając od meczów ze słabszymi rywalami lub przy pewnym wyniku.

1

Hmm może po to żeby mieć zmiennika dla tak fatalnego Suareza jak dzisiaj? Arda gra na skrzydle, a Suarez na 9 jest rożnica co nie?

0

Tak, ale dwa podania były karygodne! O ile w tym pierwszym to może Busquets nie ruszył do piłki, ale to drugie to już dramat. Końcowka meczu i taki wynik a on podaje mocno po ziemi. Żaden zawodnik się nie spodziewa takiego podania w takim momencie tym bardziej gdy widać, że wszyscy idą do przodu.

0

UFFFF koniec dzizas jakie nerwy! Ale Suarez dzisiaj to jakaś porażka.

0

Jaki żałosny jest ten Muniain

2

Co ten chłop ma z umysłem!! Przez łeb w szatni od Enrique. Żaden zawodnik nie jest gotowy na takie podanie.

0

Co odwala dzisiaj Suarez to ja nie mam pojęcia...

2

Zamknijcie się już z tym Bravo... Pogódź się, że teraz broni Ter Stegen i tyle.

0

Ale to piłkarze wywalczyli ten awans bezpośrednio, a nie grube szychy z zarządu. Gdyby nie piłkarze to by nie było awansu. Więc to chyba oczywiste, że im się należy nagroda za awans, nieważne w jakim stylu.

41

Wiecie co mnie najbardziej w tej całej sytuacji śmieszy? Że niektórzy zarzucają Ter Stegenowi, że wypłakał sobie pierwsze miejsce w bramce, no bo tak twierdzi Mundo Deportivo albo Sport. LUDZIE SERIO? Bierzecie na serio to co te durne gazety piszą? Wierzycie, że taki Niemiec poszedł do zarządu i do samego Enrique czyli chłopa z charyzmą i jajami i powiedział, że on chce pierwszy skład bo jak nie to odchodzi. Przecież to jest komiczne. Oczywiście być może Stegen rozmawiał z trenerem o odwróceniu sytuacji czyli on liga, a Bravo LM. Nie wiem jak to było i nikt z nas tego nie wie, ale nie będę opierał swojej opinii na bredniach z gazety. A sam osobiście uważam, że ligę jak najbardziej powinien objąć Niemiec. Mówcie co chcecie, ale Bravo z końcówki tego sezonu to nie ten sam bramkarz co z sezonu 14/15. Grał solidnie, ale nic więcej. I jeśli nie wierzycie to zobaczcie sobie te mecze od nowa jeśli macie tyle czasu. Na co Ter Stegen ma czekać? Ma 24 lata, talent i potencjał. Poradził sobie w LM, broniąc z najlepszymi. Nie dziwcie się, że zdarzały mu się wpadki gdy grał raz na 2 tygodnie i to w najlepszym wypadku. Tak się nie da wypracować trwałej formy. On musi zacząć grać regularnie bo inaczej zepsujemy talent. Bravo już wyższego poziomu nie osiągnie. Gadanie, że będzie grał do 40 jest żałosne. Buffon to wyjątek i koniec. Oczywiście najlepszym wyjściem byłby Stegen w lidze i Bravo w LM no ale skoro Chilijczyk wybrał ofertę City to trudno. Dziękuję mu za te 2 sezony i życzę powodzenia w City. Ale nie będę z niego robił legendy itp bo aż takiego poziomu nie osiągnął.

10

No cóż mocarna jedenastka, aczkolwiek ja mimo sympatii Pirlo bym nie wybrał. Uważam, że byli lepsi pomocnicy niż Włoch. W sumie gdybym miał wybierać 11 to wybierałbym jedynie spośród zawodników których widziałem w akcji, a więc Pele i Maradone bym odrzucił.

0

Więcej niż piłkarz!! Ależ on dzisiaj gra. MESSI!!!!!

0

Strasznie pewna siebie ta Marysia, może to dobrze może to źle. Ja nie lubię jak ktoś tak gada no ale zobaczymy.

0

Musisz sprawdzić bo nie pamiętam jak tam jest z płatnością, ale chyba można przelewem. Ja bardzo polecam player.pl oglądałem tam cały poprzedni sezon i super jakość, praktycznie zero ścinek. Oczywiście warunek to szybki Internet. Ja mam 30Mbit i tak jak mówię jest idealnie.

0

http://www.fullmatchesandshows.com/2016/08/17/barcelona-vs-sevilla-highlights-full-match-4/3/
Mega stronka, masz całe mecze(zazwyczaj po angielsku więc super), krótkie i długie skróty.

0

Czemu to mają być ostatnie IO Bolta? Przecież on ma 29 lat. Spokojnie da radę na dwóch MŚ i jednych Igrzyskach.

0

Oczywiście wiem, że to pierwszy mecz Gomesa i chłopak wygląda naprawdę fajnie, ale nie macie takiego poczucia, że za mało ciągnie do przodu? Oczywiście nie wymagam od niego tego już teraz zaraz, ale fajnie jakby pokazał taką większą odwagę. Często miał dużo miejsca przed sobą gdzie mógłby przyspieszyć i wjechać z piłką. Ja liczę na niego jako ofensywnego zawodnika i chciałbym widzieć u niego taki pazur właśnie. Teraz gra poprawnie, ale tak bardzo asekuracyjnie. Wiadomo pierwszy mecz i mam nadzieję, że to się zmieni.

1

Gra słabo bo nie gra na swojej pozycji i oby Enrique jak najszybciej to wyłapał. Jego miejsce to pozycja Iniesty/lewe skrzydło. W miejscu Rakiticia go po prostu zmarnujemy.

0

Ale brednie. Opinie o Stegenie gwiazdorze zaciągnąłeś z tak rzetelnego źródła jak Sport albo Marca? Bravo w drugim sezonie w Barcy grał gorzej niż rok wcześniej i chyba każdy to widział. Nie umniejszam mu bo jest bardzo dobrym bramkarzem, ale gadanie że jest najlepszy na świecie i że będzie grał do 40 bo tak gra Buffon jest po prostu śmieszne. Mamy dwóch bardzo dobrych bramkarzy na praktycznie równym tylko, że jeden z nich ma już 33 lata i jest doświadczony. Jak Stegen ma łapać doświadczenie grając raz na 2 tygodnie. To jest oczywista zmiana. Bravo nie jest takim kolosem, że wymiana w bramce to coś nieprawdopodobnego. Nadszedł czas Niemca i tyle. Skoro Bravo nie chce grać tylko w pucharach to odchodzi i tyle proste.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?