0

,,piłkom''? Serio? :D

1

Ale Barca też miała swoje okazje więc takie gadanie, że mogło być 3:4 to głupota.

0

To w takim razie masz jakiś problem z Internetem. Ja mam 30Mbit i mi chodzi elegancko. Żadnych ścinek i jakość tak jak napisane czyli HD. Nie jest to fullHD, ale naprawdę dobra jakość 720p.

0

To, że strzelił nie znaczy, że sam strzał był jakiś wybitny. Zobacz sobie powtórkę - strzelił nie za mocno i nie przy słupku tak więc gdyby bramkarz się rzucił w drugą stronę spokojnie by to wybronił. Oczywiście nie mówię, że Suarez nie może wykonywać karnych, ale poczekajmy niech ich wykona trochę i wtedy będzie można mówić kto je lepiej strzela.

10

Łapcie skrót z Hudsonem ;)

1

Nie wiem jak Wam, ale mi najbardziej przeszkadza brak strzałów z dystansu. Przecież można od czasu do czasu spróbować. Bardzo rzadko korzystamy z tych strzałów, a naprawdę można łatwo zaskoczyć bramkarza i walnąć bramkę.

4

A co to nas interesuje? Czemu ma być pisane o piłkarzu niezwiązanym z Barca w sprawie w ogole nie dotyczącej Barcy? Jak ktos chce niech sobie gdzie indziej o tym poczyta.

0

Ale pamiętaj, że grają bez Benzemy, Jamesa i Bale. To są olbrzymie osłabienia w ataku, zwłaszcza ta pierwsza dwójka ma główną rolę w kreowaniu sytuacji i strzelaniu bramek. Jeśli obrona pozostanie taka szczelna to przy powrocie tamtej czwórki moga być cholernie mocni.

1

Ja bym bardzo chciał zobaczyć Pique i Vermaelena, ale tego sprzed kontuzji. Wątpię ze zdąży dojść do formy przed GD. Musiałby zagrać w LM i w lidze po 90min.

1

Śmiem twierdzić, że trio Messi, Eto, Henry bylo równie świetne. Główna różnica polega na tym, że ono było takie dobre tylko jeden sezon, a MSN ma szansę dłużej przetrwać :) Xavi i Iniesta z 2008r obecnie to byłby jakiś kosmos aż ciężko to sobie wyobrazić.

3

Dlaczego nie komentujecie meczu pod artykułem o meczu tylko tutaj? Jak jest mecz to piszmy o meczu na głównym artykule bo tutaj jest taki ściek, że się to wszystko tak miesza.

0

Podbijam pytanie, ja bym z chęcią kupił koszulkę z zeszłego sezonu 14/15. Niby to tylko zeszły sezon, ale jakoś nie mogę jej znaleźć na necie.

0

Jutro mają być wyniki do senatu, a dzisiaj po 18 oficjalne wyniki.

1

Teorytycznie najłatwiej będzie Lewandowskiemu. Nie dość, że sam ma formę to jeszcze gra w Bayernie, który no co by nie mówić jest mocny i ma duży potencjał. Lewy ma za sobą świetną pomoc i zabójcze skrzydła. Do tego sama Bundesliga jest po prostu słaba i Bayern nie będzie miał tam godnego rywala. Aubameyang też ma szansę no ale jednak Borussia ma krótszą ławkę od Bayernu i w przypadku wypadnięcia jakiegoś kluczowego zawodnika może być im trudniej. Neymar ma ciężko no bo jest skrzydłowym i do tego niebawem wraca Leo więc gra będzie kierowana na Messiego.

0

Roberto wraca już za tydzień :)

6

I że niby to zgłoszenie się liniowego do prokuratury to wymysły prasy? Ja już nie wierzę w przypadki. Dzisiaj sędzia główny robił wszystko żeby Barca utrudnić mecz po prostu jawna kpina. Brak kartek dla przeciwników, czerwona za nic, żółta dla Pique za nic, kończy mecz gdy Suarez ma setkę. Jak dobrze, że Luis strzelił na 3:1 i uciszył sędziego bo widać było, że robi to żeby nam utrudnić końcówkę.

0

Alves to po prostu hańbi numer 6. Niech wraca Messi bo w tym momencie nasza prawa flanka to śmiech na sali. W sumie to w ogóle jej nie ma. Roberto może bd za Daniego, ale jak znam życie to będzie gra za nazwisko. Ogólnie brakuje kreatywności w pomocy i to strasznie. Styczeń to będzie dla nas jak oddech - Turan i Vidal to będą niesamowite wzmocnienia.

0

Co wyprawia Alves, aż szkoda słów. Niech wraca Roberto jak najszybciej bo Brazylijczyka nie da się po prostu patrzeć.

6

Czy Wy też tak macie, że przy każdej akcji przeciwnika macie zawał?

0

No bo transfermarkt wylicza przede wszystkim wartość piłkarską danej osoby, natomiast Forbes patrzy typowo na wartość reklamową, medialną.

0

Mimo, że kocham piłkę nożną to troszkę mnie śmieszą te teksty o przemęczeniu zawodników. Tak wiem, że mogą być zmęczeni, ale jak sobie myślę, że graja raz na 2/3 dni, a na co dzień mają 2h treningu i to nie zawsze to naprawdę trochę śmiać się chce. Ja pracuję i studiuję codziennie w sumie po jakieś 11h i jakoś daję radę i nie mam wymówki od zmęczenia :)

0

Nie żeby coś no ale Real właśnie zagrał z lepszym rywalem i to jeszcze na wyjeździe no i bramki nie stracił. PSG to już górna półka i byli wręcz uważani za faworyta tego meczu. Tymczasem Real zwłaszcza w pierwszej połowie mimo osłabień kadrowych wyglądał zdecydowanie lepiej. Naprawdę obrona Realu imponuje w tym sezonie, zwłaszcza Navas, która ma życiową formę. Wiadomo poczekamy, zobaczymy no ale ile tych lepszych zespołów od PSG zostało? Barca, Bayern, City(?), Atletico(?). Za 2tyg rewanż i zobaczymy jak u siebie zagrają Halowcy.

1

Mam nadzieję, że uda mu się wygrać walkę z tą chorobą, ale niestety rak płuc to najbardziej śmiertelny nowotwór. W Polsce średnio rocznie na raka płuc umiera ponad 20tys ludzi, ale oby Johanowi się udało. Nie pozostało życzyć nic innego niż zdrowia!

2

Jeszcze co chciałem powiedzieć do ubezpieczeń i opieki zdrowotnej. To jak mówi Korwin - jesteśmy za biedni póki co żeby sprywatyzować opiekę zdrowotną. Wiadomo zaraz powiedzą prawicowcy, że zniesiemy podatki itp i się super wszyscy wzbogacą. Niestety tak łatwo i szybko to nie działa. To jest bardzo długi proces i myślę, że póki co Polacy nie są gotowi na to żeby samemu sobie opłacać leczenie i żyć bez żadnego ubezpieczenia. Nigdy nie wiemy co nas spotka. Jedna osoba może być zdrowa przez całe życie i że tak powiem na tym traci no bo płaci i nic z tego nie ma. Ale znów inna osoba nie mając jeszcze zaoszczędzonych pieniędzy no bo powiedzmy dopiero zaczyna pracę, dzięki ubezpieczeniu w przypadku choroby może być leczona. Sam mam kontakt ze służbą zdrowia codziennie i uwierz mi bez pomocy od państwa 3/4 ludzi by umierało na ulicy. Wiadomo nie wszystko jest idealne, ale trzeba wprowadzać niewielkie zmiany a być może za kilkadziesiąt lat będzie ekstra.

0

,,Po trzecie, ilu ludzi umiera na raka lub ciężkie choroby? 1%? 0.5%? Jestem pewien, że gdyby prywatna służba zdrowia dysponowała środkami finansowymi bardzo możliwe, że szybciej wymyślono by lek na raka czy inne poważne schorzenia. Obecna służba zdrowia nie ma jak się tym zajmować, bo topi pieniądze w nierentownych szpitalach.''
Ty tak na serio? :D Na raka lub ciężkie choroby 1%? To w takim razie na co ludzie umierają, ze starości? Akurat siedzę w tym temacie i jakbyś nie wiedział to główną przyczyną śmierci w Polsce są choroby układu krążenia, potem nowotwory i wypadki, urazy. Średnio rocznie na nowotwory ginie ok 15% ludzi(z puli osób umierających) tak więc to nie jest mało. Do tego można doliczyć, że liczne powikłania chorób nowotworowych mogą się przyczynić do występowania innych schorzeń więc tak naprawdę procent wzrasta. Co do finansowania ,,leku na raka'' to nie ma w ogóle takiego pojęcia. Nowotwory to tak zaawansowana działka, że nie ma jednego uniwersalnego środka. Nawet tak bogate kraje jak USA czy Japonia są w niektórych przypadkach bezradne mimo, że mają fundusze na badania i mają świetnie wyszkolonych naukowców, lekarzy. W Polsce jest problem z refundowaniem niektórych leków bo są one po prostu cholernie drogie. Niektóre terapie są innowacyjne więc państwo nie może opłacać czegoś co jest niepewne. Wiem, że trochę odbiegłem od meritum Waszej rozmowy, ale tak chciałem zwrócić uwagę :)

0

Tylko nie wiadomo czy jest sens go ściągać. W tym sezonie mamy 2 a nawet 3 zawodników do gry na PO. Jest Alves, Roberto(jak przyjdzie Turan to pewnie chłopak będzie zmiennikiem Alvesa) no i Vidal. Co do Aleixa to też zależy czy będzie grał na prawej pomocy/skrzydle czy na obronie. Po odejściu Alvesa będzie można pomyśleć o Bellerinie.

0

Pique gra zdecydowanie gorzej od Mathieu. Niemal każda jego interwencja jest zła, przechodzą go jak jakiś słupek. Przy każdej akcji Rayo zwłaszcza jak biegnie ten Murzyn szybki to mam po prostu zawał. Bartra ok 65min powinien wejść za Pique, a za Sandro rzecz jasna Munir.

6

Zastanawia mnie to, że Ronaldo zarabia więcej niż Messi z samego kontraktu. Wydaje mi się, że jak Messi podpisywał nowy kontrakt to cały czas mówiło się, że jest najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie jeśli chodzi o umowy z klubowe. Z tego co pamiętam to była gadka o 20mln euro netto.

0

Z FIFA nigdy nic nie wiadomo. Co prawda głosują dziennikarze i piłkarze, selekcjonerzy, ale wszystko jest możliwe. Ronaldo może nabić bramek przez co statystyki będzie miał niesamowite i wszyscy zamiast patrzeć na poprzednim sezon będą zaczarowani grą Ronaldo. Też nie chce mi się wierzyć żeby Leo to przegrał no ale cóż wszystko jest możliwe.

0

A powiedz mi kogo ma wystawić? Nie mamy silnej ławki i tak to wygląda. Niestety, ale do stycznia Barca musi nauczyć się grać efektywnie z dwoma DM. Jedyni bardziej kreatywni zawodnicy w pomocy to na ten moment Iniesta i jako tako Rakitić mimo, że obecnie Chorwat gra beznadziejnie. Rafinha ma kontuzję, Roberto gra jak gra widać jakiś postęp, ale chyba lepiej mu idzie na obronie. Być może z braku opcji przez to pół roku coś się rozwinie w tej pomocy. Iniesta nie może grać co mecz bo musimy rotować składem żeby na wiosnę nie umrzeć. Inna bajka gdyby mógł grać Turan czy Vidal. No ale niestety nie grają i niemal na 100% nie zagrają bo FIFA jest chora.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?