2

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie te koszulki to mistrzostwo. Perfekcyjne połączenie tradycji z nowoczesną stylistyką i do tego te ciemne kolory :)
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/1496687_583398951806239_1082095189853867032_n.jpg?oh=639b46f29e03cd9048665a89c0633305&oe=550067D1&__gda__=1426449537_7f3969e0cd9ff66caec17906b98a27e0

0

Jak coś to Pogba zarabia 70 tys bo niedawno podpisał nowy kontrakt ;)

1

Zgadzam się w 100%. Już wcześniej pisałem o tym, że śmieszy mnie porównywanie go do Neymara czy chociażby Alexisa. Ney to szczeniak, który przyszedł z ligi brazylijskiej w wieku 21 lat wiec rozumiem, że mógł mieć jeden rok aklimatyzacji. Zresztą pierwszą połowę sezonu i tak miał zaskakująco dobrą. Sanchez też przyszedł bardzo młody, ok z lepszej ligi no ale i tak musiał dojrzeć. A Suarez? Dzizas ludzie to jest topowy napardzior! 27 lat, ogromne doświadczenie, nie można mówić, że za rok wypali. No śmiech na sali. Od niego się wymaga, żeby od początku grał bardzo dobrze. Ok daje mu trochę czasu na rozegranie się, ale uważam, że takie podstawy jak wykorzystywanie setek czy przyjęcie piłki to podstawa! Do tego mam wrażenie, że jest znacznie wolniejszy niż w Liverpoolu co widać przy starcie do piłki. Ja również nie byłem zwolennikiem odejścia Alexisa. Chciałem żeby grali z nim na prawym skrzydle, a z Messim jako klasyczna 10. Wiem, że ustawienie mocno ofensywne, ale Sanchez świetnie grał w pressingu więc myślę, że nie byłoby dużych problemów. No cóż pozostaje liczyć na to, że Urus jak najszybciej wypali bo inaczej będzie blado.

0

A Wy dalej swoje. Ogarnijcie się, cały rok przed nami. Można wszystko wygrać, ale równie dobrze wszystko przegrać. Będzie można coś mówić po tym sezonie, a nie w styczniu.

1

Dla mnie autobus nie zasługuje na chociażby remis. Nie pokazali nic ciekawego, jedynie postawienie całej drużyny w polu karnym. Ja nie kupuje takiej gry, nie trawię gry Atletico i mam nadzieję, że Barca ich dobije w rewanżu.

0

Szkoda gadać o stylu gry Atletico. To jest autobus, a nawet dwa. Drugi raz z rzędu wygrywamy z jedną z najlepszych drużyn w Europie, a Tobie na pasuje? Atletico nie miało ani jednej groźniej akcji i Ty uważasz, że remis byłby zasłużony? haha ciekawe za co ATM miałoby go dostać, chyba jedynie za nieskuteczność Barcy.

1

Mimo, że nie jest źle to widać jednak trochę różnicę pomiędzy tym meczem a tym w lidze. Wiecie czemu? Bo Simeone to nie jest byle jaki trener i potrafi wyciągać wnioski. Może w ustawieniu nie ma aż dużej różnicy, ale każdy kto ogarnia chociaż trochę taktykę to widzi, że obrona Atletico jest bardziej szczelna. W ostatnim meczu piłkarze Atletico byli wyciągani do skrzydła przez co w środku robiło się więcej miejsca. Dzisiaj tak nie ma dlatego dosyć często Messi ma na skrzydle całkiem sporo miejsca no ale co z tego skoro schodząc do środka ma cały mur piłkarzy. No i jeszcze te kontry dzisiaj są gorsze. Suarez zmarnował setkę no i ma problemy z przyjęciem czyli standard. Ja wiem, że on musi się wgrać w zespół, ale błagam Was porównujecie go do Neymara czy Alexisa?! Ney to młodziutki piłkarz, który przyszedł ze słabej ligi brazylijskiej, jeden rok aklimatyzacji to było minimum. Sanchez też przyszedł bardzo młody, ok z silniejszej ligi włoskiej no ale nie był doświadczonym piłkarzem, grał w słabym Udinese. Natomiast Suarez to stary wyga! Koleś grał w Premier League, był gwiazdą Liverpoolu i najlepszym snajperem tej ligi. On nie może mieć 2 lat na rozegranie się. On praktycznie od początku powinien dobrze grać. Nie mówię o jakiś super rajdach, ale wykorzystywanie banalnych sytuacji to obowiązek. Ja póki co jestem rozczarowany Urusem i nikt mi nie powie, że jest super.

1

Czyli rozumiem, że można od 16 roku życia?

0

Mam prośbę czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem Real sprowadza zawodnika(Odegaard) przed ukończeniem 18 roku życia, a przy tym(tak przeczytałem, nie wiem czy to 100% prawda) załatwia w Realu pracę jego ojcu? Przecież dokładnie za takie coś Barca została ukarana banem na transfery - nieletni piłkarz i praca dla rodziców. A co do samego chłopaka to ok może się spalić, ale równie dobrze może być top piłkarzem bo co jak co, ale potencjał ma ogromny. Szczerze powiedziawszy od dawna żaden młody piłkarz nie robi na mnie takiego wrażenia. Chłopak mimo młodego wieku sprawia wrażenie w grze bardzo dojrzałego, opanowanego. Ma świetną kontrolę piłki, drybling, technika, przegląd pola, inteligentna gra i do tego całkiem niezłe wykończenie. Dysponuje zarówno balansem ciała jak i różnymi przeplatankami, trickami. Jego styl bardzo mi przypomina Zidana i cholernie się obawiam, że chłopak będzie chociaż w 50% tak dobry. Nie będę udawał zazdroszczę Realowi tego transferu, wolałbym żeby nie wypalił w Barcy niż wypalił w Realu bo za parę lat on może być najlepszy.

1

Świetni komentatorzy! Naprawdę dawno ich nie słyszałem, a bardzo przyjemnie się ogląda mecz z nimi. Potrafią wprowadzić emocje, a do tego mówią ciekawie i z fajnym poczuciem humoru. Mam nadzieję, że będą więcej komentować bo mogą stworzyć duet jak Nahorny i Twarowski ;) A co do meczu no to spełnili obowiązek, cieszy forma Messiego, dobra aktywna gra drużyny no i brak kontuzji. Jakbym miał szukać minusów no to postawa Iniesty i Suareza. Andres totalnie bezproduktywny i niewidoczny, znacznie więcej ożywienia do gry wprowadził Rafinha. A Luis niestety niepewny. Widać u niego taką nerwowość, ma wielkie chęci do gry, ale jest bardzo nieskuteczny. No i do tego te proste błędy w przyjęciu. Mam nadzieję, że w środę będzie znacznie lepiej!

6

Ludzie ogarnijcie się. Czwarty mecz roku, a Wy o ZP gadacie. Fajnie by było, ale najpierw trzeba coś wygrać, a potem można spekulować.

0

Znając Enrique obstawiam, ze nie zagra Neymar, który był mocno poturbowany po meczu z ATM tym bardziej ze w środę znowu z nimi gramy. Lucho będzie chciał oszczedzic paru piłkarzy więc bardzo możliwy jest występ od pierwszej minuty Pedro,Rafinhi czy Bartry.

1

Wiadomo, że po 3pkt. Każdy będzie miał takie same warunki no tak tylko nie każdy zespół gra w piłkę. Niektóre jak większość rywali w La Liga woli w meczach z Barca stać 10 w polu karnym i wtedy mają naprawdę gdzieś jaka jest murawa :)

1

Ile szans? Pełno. Zobacz sobie statystki w ilu meczach grał i nie mówcie, że zawsze grał na środku ataku. Pamiętam wiele fatalnych meczów Fabregasa na środku pomocy. On po prostu jest urodzony do gry w Anglii. W PL jest pełno miejsca, myślę, że Barca tak ustawione zespoły by klepała po 5:0. Tam posłać prostopadłą piłkę to nic trudnego zwłaszcza z gorszymi rywalami. Barca ostatnie takie przestrzenie miała może w 2008 roku potem zaczęły się autobusy. Zresztą zobacz sobie mecze Chelsea z lepiej ustawionymi zespołami chociażby z West Hamem. Było 0:0 i nawet Mourinho nie poradził sobie.

2

Zgadzam się z Tobą w 100%. Destro chyba nigdy w piłkę nie grał na trawie i nie wie jaką to robi różnicę. Tym bardziej gdy mówimy o Barcy, która raczej nie gra wysokimi podaniami tylko krótkie, szybki piłki. Boiska w Hiszpanii na mniejszych stadionach są po prostu fatalne i do tego jeszcze niektóre teamy mają totalnie wywalone na to żeby coś z tym zrobić tym bardziej gdy przyjeżdża Barca.

0

Ja się obawiam tylko tego, że taką naprawdę dobrze grającą Barce będziemy oglądać głównie w meczach z silnymi rywalami. Enrique nie jest motywatorem stąd te wpadki ze słabszymi rywalami. W Barcy jest paru już zawodników troszkę wypalonych(Iniesta, Xavi, Alves, Busquets), którym się po prostu nie chce grać w mniej ważnych meczach i to widać. Jakbym miał obstawiać to chyba większe mamy szanse wygrać LM niż La Liga :)

0

Żółty to myślę, że brzydka i chamska gra Atletico.

0

Moim zdaniem: Neuer - Lahm, Ramos, Godin, Alaba - Kroos, Di Maria, Messi - Robben, Suarez, Ronaldo :)

0

Nie zgadzam się. Na takie wydarzenia jest jakiś dress code i ktoś kto chce być uważany za poważnego człowieka powinien się dostosować bo tego wymaga od nas kultura osobista. Jak ktoś przychodzi na elegancką, dostojną galę, w butach sportowych i krótkich spodenkach to dla mnie wieśniactwo.

0

Pierwszy raz widze taki wyrównany pojedynek w sondzie! Messi i Ronaldo po 43.73% :)

0

A co to ma do znaczenia? Nie powiesz mi, że uważałeś Barcę za wielkiego faworyta i że Atletico nie ma szans. Już bez przesady, większość marudziła i płakała, że przegramy a remis biorą w ciemno. Atletico miało super kurs, sam się zastanawiałem czy nie postawić, ale to nic nie ma do tego komu kibicuje. Gdyby Atletico wygrała to chociaż pewna radość pieniężna by była. A jeśli wygrała Barca no to kurde radość jest zawsze. Wiadomo tysiak to duża sumka no ale bogatemu zabronisz? :)

0

A skąd wiesz jakby było? Co za żałosne gadanie. Rakitić jest najsłabszy na boisku, jedynie w defensywie pracuje.

0

A powiedzcie mi co to za różnica przy stałych fragmentach? Busquets wtedy wchodzi do pola i jest do wybijania piłek. A czy wyglądałoby to inaczej gdyby Masche był na DM? Wtedy Bartra który ma tyle samo wzrostu co Sergio by bronił. Oczywiście jest różnica w dośrodkowaniach z gry gdy Busquets nie wróci no i w twardości gry w środku pola no bo wiadomo, ze Hiszpan jest wolniejszy i bardziej delikatny.

9

Bardzo dobrze, ze moderatorzy wzięli się za poetów, bo to juz zaczyna wkurzac. Fajne i śmieszne bylo na początku, teraz zamiast konstruktywnych opinii, większość komentarzy to kunkursy poetyckie na dłuższy i jeszcze glupszy wierszyk. Zaczął taki LOL, a potem podchwycila reszta dzieci.

0

Nie wierzę w to, ze Enrique wystawi Mascherano na DM. Przez cały sezon do tej pory w najważniejszych meczach stawiał na Sergio. Jedyną szansą zeby zagrał tam Javier to gra dwoma DM i zrezygnowanie z Rakiticia.

1

Masz racje, ale błagam Cię ,,wziąść"?! Piszę się wziąć ;)

0

Przecież on przyznał już, ze nie pojedzie na galę.

4

Po części ocen mam wrażenie, że inny mecz oglądałem. Iniesta jak to wszystkie pojedynki przegrywał? Moim zdaniem był najlepszy z pomocy. Wiadomo to nie jest stary Andres, ale i tak widziałem momentami to jego charakterystyczne trzymanie piłki i próby dryblingu. Pare razy pociągnął grę, ale brak ruchu z przodu i autobus spowodowały, że musiał ją oddać do tyłu. Co do Suareza to co mi z tej jego aktywności? Piłkarz takiej klasy, za taką sumę nie może wymagać 5 miesięcy na to żeby wykorzystać 100% sytuację! Do tego przypominam, że mógł mieć banalną asystę gdy z lewej części pola karnego mógł podać do wolnego Messiego i Neymara. Tymczasem co on robi? Podaje przed pole karne. Do tego dochodzą problemy z przyjęciem i niedokładne podania. Aha no i jeszcze jakakolwiek próba indywidualnej akcji to była strata. Dla mnie ten jego mecz to porażka. Wiadomo Munir był gorszy bo nic nie robił, ale patrząc na różnice klas, moim zdaniem Suarez był jednym z najgorszych. Jeszcze mam wątpliwości co do oceny Neymara. Jak to był niewidoczny? Praktycznie sam sobie wypracował dwie sytuacje, a po drugiej z nich Suarez mógł mieć asystę o której wcześniej wspominałem.

0

3 miejsce daje pewne miejsce w LM, dopiero 4 lokata zmusza do kwalifikacji ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?