Granto
Dołączył/a: październik 2010
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To stanowczo za mało tym bardziej, że jest DM, a w obronie jest po prostu słaby. Zresztą zobaczmy byle jaki mecz Barcy z tego sezonu. Ile on popełnia błędów! Poprzez swoje durne straty naraża zespół na niebezpieczne kontry. Mam momentami wrażenia, że Sergio po prostu stracił jaja. Bardzo bym chciał zobaczyć zamiast niego Mascherano. Javier na tej pozycji wymiata! I pokazał to zresztą na MŚ. Twardy, waleczny, zadziorny, ze znakomitym wślizgiem. Do tego stanowi świetne połączenie między obroną i pomocą co też pokazał na Mundialu. Przecież to on blokował wślizgami Holendrów! No i jeszcze nie zapominajmy o jego wspaniałych crossach. Naprawdę dziwi mnie Enrique, że nie daje mu szansy na tej pozycji.
0
To prawda Del Bosque powinien odejść bo już nie ogarnia tej reprezentacji i niie potrafi dostosować stylu gry do piłkarzy. Ale moim zdaniem po prostu zawodnicy, którzy stanowili trzon tego zespołu pare lat temu albo już odeszli z kadry albo po prostu się wypalili, nie mają formy. Casillas gra bardzo słabo, Puyola nie ma, Pique średnio, Ramos jak mu mecz wypali to potrafi zagrać super zawody. Następnie pomoc czyli jeszcze niedawno najsilniejsza pozycja Hiszpanii teraz pomocnicy wyglądają jak dzieci we mgle. Śmiem twierdzić, że gdy Barca odnosiła sukcesy to i Hiszpania grała super. Trzon zespołu to był Busquets, Xavi, Iniesta i Alonso. I żaden z tych zawodników w tym momencie nie pokazuje choćby 50% tego co kiedyś. No może Xavi potrafi jeszcze zagrać fajną piłkę, ale facet ma już swoje lata i może być jedynie zmiennikiem. Busquets gra po prostu FATALNIE zarówno w Barcy jak i reprezentacji. Ani nie jest stanowczy w obronie ani nie potrafi zagrać piłki do przodu no po prostu drewniak. Iniesta również gra bardzo słabo jak na jego możliwości, brakuje w nim magii, którą tak czarował. Alonso tak jak Xaviego nawet nie ma w kadrze. Koke, który miał być nowym Xavim jak na razie sobie po prostu nie radzi albo po prostu nie jest takim dobrym zawodnikiem. Co do ataku to w ogóle szkoda komentować. Costa, który jest świetnym snajperem po prostu nie pasuje do tego systemu gry. On żyje z gry z kontry natomiast tutaj jest katowany klepaniem piłki. Podobnie jak Fabregas, który znacznie lepiej czuje się w grze szybkiej do przodu. No i jeszcze oczywiście nasz Pedro, który jest napastnikiem chyba już tylko na papierze bo na boisku nie robi nic. Co tu dużo mówić Hiszpania jako zespół ma potencjał, ale nie z tym trenerem. Potrzeba czegoś świeżego, trzeba przestawić zespół na szybką grę z kontry, trzeba dopasować styl gry do zawodników bo inaczej będzie więcej takich meczów jak ten.
0
Od kiedy jesteś bo nie masz tego na profilu? :)
15
Powiem szczerze, że już od pewnego czasu nie komentuje niczego na tej stronie. Strona sama w sobie jest świetna i z chęcią czytam nowe posty, ale poziom komentarzy jest dramatyczny. Tak naprawdę na palcach dwóch rąk można wyliczyć użytkowników, którzy trzymają poziom i z którymi z chęcią by się siadło przy piwie i pogadało o piłce lub obejrzało mecz. Podczas meczu Barcy zamiast siedzieć i oglądać, a potem pisać wnioski to 3/4 strony zmienia skład, wywala trenera i wyzywa siebie nawzajem. Gdy Real gra mecz to u nas nagle pojawia się 1500 komentarzy bo przecież trzeba pohejtować i wyśmiać się z drużyny przeciwnej. Ok mnie też śmieszy to, że powiedzmy Ronaldo czasami doda coś od siebie, ale na litość Boską ile można o tym pisać! Koleś jest genialnym piłkarzem i zamiast pogratulować, że ma super skuteczność to lepiej zwyzywać i opluć. Ważniejsze jest dla Was żeby Ronaldo nic nie strzelał i Messi był królem strzelców niż żeby Barca wygrała. Marudzicie gdy Barca wygra, ale Leo nie strzeli. Ok ja też uwielbiam Leo, ale już bez przesady. Przestańcie się tak podniecać tym wszystkim, ja wiem sport wywołuje emocje u mnie też i to wielkie podczas meczu, ale wole sobie przekląć pod nosem niż lecieć na forum i pisać pierdoły. Pozdrawiam ogarniętych użytkowników i liczę, że coś się zmieni.
0
Moim zdaniem Suarez nie wyjdzie w pierwszym składzie. Za Busquetsa wolałbym Mascherano, Mathieu na lewej obronie, Pique i Bartra w środku. Ale dam sobie rękę uciąć, ze niestety tak nie będzie.
5
Wiadomo, że to dopiero pierwsze przetarcie Suareza, ale dziwi mnie, że nie gra typowo na środku ataku. Zauważcie, że dwie ostatnie bramki powinny być jego łupem gdyby grał na typowej dla siebie pozycji. Przy pierwszej był na prawym skrzydle, a przy drugiej na lewym. Oczywiście cieszę się, że młodzi strzelili i to taki mecz o pietruszkę jednak liczyłem, że Luis odda chociaż strzał.
24
Nie martwi Was jedna rzecz, a mianowicie rezerwowi w Barcy? Przyjrzyjcie się pomocy - odpukac Iniesta lub Rakitic dostają kontuzji i co na kluczowe mecze wchodzi już niestety stary i coraz słabszy Xavi? A może młodzik typu Roberto, Rafinha? Ok Alcantara ma potencjał i może wypalić, ale może byc tak ze nie bedzie graczem wybitnym a tacy powinni grać w Barcy. Spokój jest z DM bo mamy Sergio i Javiera. Ale w tym momencie Real ma na ławce Di Marię(!), Isco, Alonso, Iiiare i Khedire. W obronie niby jest spokój, ale mi nie daje pewności Vermaelen. Koles regularnie ma problemy ze zdrowiem. Tak więc jesli Thomas bd zdrowy i Mathieu nie będzie miał problemów z kondycją to jest w miarę ok. Znów troszkę slabo wygląda PO. Alves to nie ten piłkarz co kiedyś, ma problemy z koncentracją, wydolność też nie ta sama. Montoya jak Rafinha może wypalic, ale nie musi. Co do ataku jeśli tylko Suarez będzie grał na środku to jest ogień. Taki gracz na prawej stronie to będzie moim zdaniem kompromitacja. No ale co w przypadku kontuzji? Jest tylko Pedro. I patrząc na jego grę w ostatnich latach to jest fajnym zmiennikiem na slabe zespoły z ligii, a czy wyobrażacie sobie go w meczu powiedzmy z Realem. Dawny Pedro byłby super wzmocnieniem, ale teraz jak powiedziałem jest tylko dobrym, przyzwoitym rezerwowym. Jeśli nie przyjdzie Cuadrado to cała nadzieja w Munirze bo nie wierzę ze jedną trójką da się wygrać cały sezon. Pozdrawiam!
0
Chodziło mi o ,,jury" czyli grupę osób, która głosowała :)
8
Ronaldo zasłużył i Ronaldo wygra. Zdobył LM, był liderem Realu i zdecydowanie najlepszym pilkarzem tych rozgrywek, król strzelców i przy tym pobił rekord. Do tego zdobył Złotego Buta. Trochę nie rozumiem pozycji Robbena tak wysoko byl dobry, ale zwłaszcza na Mundialu w Bayernie cała drużyna grała dobrze. Zdecydowanie za nisko Suarez. Najlepszy zawodnik Premier League i do tego Złoty But mimo ze nie grał przez 10 kolejek. Myślę, ze wszystko przez to jego ugryzienie, komisja inaczej na niego popatrzyła. Co do Jamesa rzeczywiście dziwne ze jest tak wysoko. W Ligue 1 tak średnio, a na Mundialu no ok nie odbieram mu ze został Królem Strzelców, ale trzeba przyznać, ze Kolumbia nie miała jakiś super silnych rywali. Gdy trafiła na jednego z faworytów to gra Kolumbijczykow wyglądała mocno średnio.
0
Teraz kara jest prawidłowa. Oczywiście szkoda, ze wcześniej nie zagra no ale sam sobie zgotowal taki los. Zawieszenie 4 miesiące jak najbardziej sprawiedliwe. Niektórzy już sie śmiali i dogryzali kibicom Realu to teraz mają. Na przyszłość niech się ogarna.
0
Teraz kara jest prawidłowa. Nie wiem co z prezentacją bo ona również powinna zostać dozwolona. Oczywiście szkoda, ze wcześniej nie zagra no ale sam sobie zgotowal taki los. Zawieszenie 4 miesiące jak najbardziej sprawiedliwe. Niektórzy już sie śmiali i dogryzali kibicom Realu to teraz mają. Na przyszłość niech się ogarna.
1
Tak jak napisałem inne faule również powinny byc karane. Ktoś bezmyślnie sfauluje i złamie nogę rywalowi to dostaje parę miesięcy. Tylko wiesz o co chodzi są często takie sytuację jak np tą z Zuniga, ze koles się wybroni. No bo powie ze walczył po piłkę wyskoczył, Neymar został nisko i go uderzył przypadkiem. Tak samo różne wslizgi, zazwyczaj wynikają z walki o piłkę. Natomiast jak wytlumaczysz ugryzienie? Bieglem z otwartą buzia i jak poczułem ramię to zacisnalem szczękę? No błagam.
1
Oczywiście takie chamskie zachowania również zasługują na surową karę. Nie chcę tłumaczyć Pepe ale zrozum o co mi chodzi to jest sytuacja która się zdarza dosyć często no i jest znana w piłce, koles używ do tego faulu nogi. Natomiast ugryzienie? No kurcze to jest cos niespotykanego nawet wśród dzieci rzadko spotykane. Tym bardziej powtarzam gdy jest to po raz 3!!
3
Najbardziej mnie śmieszą osoby, które już się śmieją z kibiców Realu w związku z Suarezem. Ludzie ogarnijcie się, ile Wy macie lat 12? Jeszcze nic nie jest pewne, kara może zostać utrzymana, a Wy już gadacie o jakimś płaczu i tonach maści na stronie Realu. Nawet jakby ja skrócili to co trzeba drażnić się z innymi? Nauczcie się trochę opanowania. I z drugiej strony trochę się nie dziwię niektórym z RM, ze ich to denerwuje bo trzeba sobie przyznać, ze Suarez na taką karę zasługuje. Może zakaz trenowania i prezentacji to przesada, ale to zawieszenie na mecze jak najbardziej słuszne. Ludzie on ugryzł człowieka! I to już 3 raz. To nie jest normalne i nie ma to żadnego zwiazku z piłką nożną. Niektore faule można jeszcze wytłumaczyć, ze w walce kopnął czy uderzył, ale ugryźć no WTF!
0
Nie przesadzajcie już. Ok Neymar jest medialny, ale to co on już nie może w wakacje po całym roku pracy pojechać na Ibize i zabawić się ze znajomymi? Ludzie on ma 22 lata, a nie 60. A po drugie skąd te domysły, ze musi zalewac się w trupa, brać kokaine i obracać panienki? Raptem zrobil sobie zdjęcie i nagrał filmik o Boze rzeczywiście dramat. Po to ma wakacje, ze moze sie zabawić potem wraca do Barcy i zapierdziela w presezonie.
0
Jeden doświadczony solidny bramkarz, a drugi swietnie rokujacy. 30 i 29 letni obrońcy których Barca potrzebowała czyli doświadczeni, wysocy, silni i lewonozni. Genialny pomocnik rewelacja tamtego sezonu, jeden z najlepszych napastników świata i dwóch świetnych wychowanków. Do tego możliwe ze dojdzie Cuadrado. Naprawdę tak się nie podoba?
0
Wiecie czego się najbardziej obawiam? Mediów w Hiszpanii. Teraz mieliśmy przykład. Niby głupie ustawienie formacji i zawodników, ale to już narzuca trochę Enrique jak inni chcą to widzieć. Pamiętamy chyba co hiszpańskie gazety zrobiły z Martino w ubiegłym sezonie. Oby LE okazał się bardziej odporny na różne naciski i wystawiał zawodników w najlepszej formie i na swoich nominalnych pozycjach.
0
A Ty kim jesteś, ze piszesz ,,wziąść'', a nie ,,wziąć"? :D
0
Wy naprawdę chcecie Hummelsa w Barcelonie? Nie widzicie, że to drugi Pique tylko bardziej szklany? Barca potrzebuje szybkiego, a przy tym silnego i wysokiego obrońcę. Tymczasem Mats jest bardzo wolny i swoją koordynacją już nie raz się ośmieszał. Jedyne jego plusy to wzrost, dobra gra głową i fajne wyprowadzenie piłki.
0
Nie masz racji. Cena 86mln zawiera już doliczony podatek. Cena wyjściowa to było 57mln do tego trzeba doliczyć podatek i koszt scautingu. Wtedy wychodzi ok 86mln. Po doliczeniu wartości kontraktu i sumy dla agenta wychodzi chyba ok 130mln. Ale doliczając hajs dla agenta i kontrakt Bale kosztował ok 150mln.
0
Nie można tylko polegać na szkółce bo takie pokolenie piłkarzy jak w XXIw zdarza się zazwyczaj raz w historii. Żeby dalej wygrywać trzeba się zmieniać kupować nowych piłkarzy,
0
I bardzo dobrze Reus jest niepotrzebny. Na tej pozycji mamy Neymara więc Reus i tak by nie grał. Może w pomocy, ale szkoda marnować jego potencjał. Z ataku potrzebowaliśmy najbardziej klasycznej 9 i chyba dostaniemy najlepszą na świecie.
6
Póki co Messi chyba najgorszy zawodnik Argentyny. Nie dość ze nie wychodzą mu zagrania i drybling to jeszcze w ogole nie walczy. Nie mogę patrzeć na takie coś.
1
Dobry wslizg Holendra, ale jestem pewien, ze kiedyś Messi by Flarowi nie dał szans. Brakuje Leo przyspieszenia i to bardzo.
0
A co ma powiedzieć? Przecież sam Kroos powiedział, ze bedzie rozmawiał o transferze po Mundialu.
1
Jakby nie patrzeć Suarez złotego buta zgarnął ;)
0
Dlaczego niby gorzej? Falcao to jeden z najlepszych napastników świata. Na pewno lepszy od Rodrigueza. Radamel to koleś, który w ważnych meczach nigdy nie zawodzil więc mysle, ze z nim w składzie byliby jeszcze lepsi.
1
A Fabregas nie został sprzedany?
0
Zauważcie jak silną pomoc będzie miał Real w nowym sezonie: Khedira, Alonso, Modric, Kroos,Isco, Di Maria no i Iiiaramendi. Tymczasem u nas Busquets,Mascherano, Xavi( nie wiadomo czy odejdzie nawet jesli nie to chyba każdy przyzna, ze nie daje już tyle zespołowi co kiedyś), Rakitic, Iniesta(już ma swoje lata i zdarzają się kontuzje), Rafinha(wielka niewiadoma) no i Roberto. No szczerze powiedziawszy naszą pomoc wygląda średnio zeby nie powiedzieć słabo walcząc na 3 frontach. Fajnie jak będzie zdrowy Iniesta i Rakitic, ale co gdy któryś z nich nie będzie mógł grać? W LM będziemy się opierać znowu na Xavim czy na niedoświadczonym Rafinhii? Oby ten ostatni wypalił bo inaczej tego nie widzę.
0
Nie wiem czemu niektórzy pisza, że albo on albo obrona. Barca potrzebuje klasowej 9 jak i obrońców zwłaszcza środkowych. Jeśli chce się wrócić na top to trudno trzeba wydać tym bardziej, ze za rok zakaz transferowy może wrócić więc trzeba zrobić transfery jak na 2 lata.