4

Pozwolę sobie skopiować wcześniejszą wypowiedź: Oczywiście nie odbieram Bielsie fachu trenerskiego, ale tutaj bardziej chodzi moim zdaniem o autorytet i obeznanie z dużymi klubami. Łatwiej jest osiągać sukcesy w mniejszych klubach, w których nie ma takiej presji. Barca to światowy top, tutaj wymaga się od trenera zmian i to od razu. Musi pokierować najlepszymi piłkarzami na świecie, którzy wygrali już wszystko. Do tego dochodzi cholerna presja ze strony zarządu, kibiców i mediów. Barca potrzebuje kogoś wielkiego, z samej czołówki. Tylko jest taki problem, że większość tych najlepszych ma świetne posady w wielkich klubach. Ancelotti, Mourinho, Guardiola, Simeone, Van Gaal. Moim zdaniem najłatwiejszy do wyciągnięcia byłby Klopp i jego bardzo bym chciał zobaczyć w Barcy. Borussia się rozpada, myślę, że z chęcią by zmienił środowisko. Taktycznie potrafił rozwalić największych, do tego charyzma i motywator.Ps. Poza tym nie liczmy, że każdy kolejny trener z ,,DNA'' Barcelony będzie nowym Guardiolą. Nie takiego trenera już nie będziemy mieli. Ta cała koncepcja się już wypaliła, musimy coś zmienić żeby iść do przodu. Nie mówie, że Barca ma zacząć grać catenaccio w każdym meczu i odejść od futbolu totalnego wyznaczonego przed Cruyffa, ale potrzeba gruntownych zmian, a śmiem wątpić, że Bielsa by tego dokonał.

0

Ja się z Tobą zgadzam. Oczywiście nie obieram Bielsie fachu trenerskiego, ale tutaj bardziej chodzi moim zdaniem o autorytet i obeznanie z dużymi klubami. Łatwiej jest osiągać sukcesy w mniejszych klubach, w których nie ma takiej presji. Barca to światowy top, tutaj wymaga się od trenera zmian i to od razu. Musi pokierować najlepszymi piłkarzami na świecie, którzy wygrali już wszystko. Do tego dochodzi cholerna presja ze strony zarządu, kibiców i mediów. Barca potrzebuje kogoś wielkiego, z samej czołówki. Tylko jest taki problem, że większość tych najlepszych ma świetne posady w wielkich klubach. Ancelotti, Mourinho, Guardiola, Simeone, Van Gaal. Moim zdaniem najłatwiejszy do wyciągnięcia byłby Klopp i jego bardzo bym chciał zobaczyć w Barcy. Borussia się rozpada, myślę, że z chęcią by zmienił środowisko. Taktycznie potrafił rozwalić największych, do tego charyzma i motywator.

0

Jakie 14mln. Z tego co pamiętam to chyba 7mln.

0

130 euro bilet i hotel? To gdzie Ty chłopie masz te miejsca?! :D

0

Jeśli Messi i Neymar nie wejdą natychmiast w drugiej połowie to nie wygramy tego meczu.

0

Oczywiście odpukać, ale skąd wiecie czy Messi nie dostał jakiegoś drobnego urazu na rozgrzewce? Jeśli wszyscy są zdrowi to zgadzam się Enrique jest chory. Na tak ważny mecz wystawia średni skład bez dwóch najlepszych zawodników. No cóż jeśli stracimy punkty tylko przez to ustawienie to nie daruję tego LE.

0

Ale my mamy za tydzień jeszcze mecz z Atletico, z którym chyba nie trzeba przypominać wybitnie nam nie idzie ostatnio. Przed Barcą niezwykle ważne mecze w Lidze i tak naprawdę po tym meczach będziemy mogli coś szacować odnośnie meczu z CIty.

0

Wygrana Valencii oczywiście cieszy jednak prawdziwa radość będzie dopiero po zwycięstwie Barcelony. My mamy tak samo trudne zadanie jak dzisiaj Real, gramy na cholernym Anoeta i Sociedad będzie na pewno nie mniej zmotywowane niż Valencia. Tak więc koledzy i koleżanki troszke ogłady i kibicujemy o 21!

1

Błysk, talent się skończy? O czym Ty bredzisz czlowieku. To wlasnie z wiekiem gdy motoryka i zdrowie już nie jest najlepsze piłkarze bazują na wrodzonej inteligencji, talencie. Jestem pewien, ze stary Messi będzie znacznie lepszy od starego Ronaldo, który w 80% bazuje na swojej szybkości, zwinnosci i sile.

0

Graja słabo, wolno i bez pomysłu. Nie widzę tutaj żadnego zgrania pomiędzy pomocą a atakiem.

0

Lepiej by było widzieć jak strzelają obaj bramki ;)

0

Już? Biletów na Grand Derbi nie ma już od paru dobrych miesięcy. Jak patrzyłem we wrześniu to już nie było, jedynie od ludzi no ale to są ceny rzędu 2 tysięcy.

2

Brawo! Taki komentarz to miód na moje serce :D Czytam i czytam to forum i naprawdę większość(nie wszyscy) to piszą takie bzdety, że się chce płakać i śmiać jednocześnie. Co do tematu to oczywiście zgadzam się z Tobą w 100%. Ivan potrzebuje czasu podobnie jak Suarez. Jasne, że Rakitić to inny typ zawodnika niż Xavi. Ja bardziej preferuje takich mobilnych, zwinnych, lepszych technicznie pomocników al'a Iniesta za czasów świetności czy Isco, co nie oznacza, że uważam iż Chorwat jest słaby. Szczerze powiedziawszy niczego wielkiego przed sezonem się nie spodziewałem jeśli chodzi o trofea. Póki co nie podoba mi się to co robi Enrique, trochę za bardzo miesza, ale ok dam mu czas do końca sezonu. Być może chłop szuka swojego stylu, pomysłu na drużynę. Choćby(odpukać) odpadli z takiej LM, ale widziałbym jakąś ideę, pomysł, błysk w grze to będę zadowolony.

0

No i co z tego? Nauczcie się ,że nie zawsze zdobywa się trofea.

0

Nie ma to jak się cieszyć z kontuzji zawodnika. Naprawdę super podejście! Admini powinni dawać bana za takie durne komentarze. Ok Dani ma spadek formy, ale powinniście mieć dla niego szacunek za to ile zrobił dla Barcy. Zresztą gdy odejdzie to poczujecie różnicę z Adriano lub Douglasem.

0

W każdej drużynie nie ma gry bez pomocy. Messi może momentami zastępować pomocnika, ale nie będzie cały czas napastnikiem, skrzydlowym i pomocnikiem w jednym.

0

Oczywiście ewidentny błąd z tym zakończeniem meczu, ale pamiętaj, że koleś nam zabrał karnego.

0

Na co on czeka ze zmianami?

0

Boże niech się zlituje Suarez z takimi strzałami.

1

Niesamowite jest to, że kiedyś każdy drżał przed naszą pomocą i jej nam zazdrościł. Teraz to jest ona strasznie mizerna. Nie wiem jak można było do tego dopuścić. Zero kreatywności, szybkości. I szczerze powiedziawszy nie wygląda na to jakby miało się polepszyć. Trzeba liczyć na Rafinhę i jakiś powrót geniuszu Iniesty.

2

Mam pytanie czy ja jestem jedyną osobą, która wcale nie jest zachwycona ,,wspaniałą'' taktyką Enrique? Zwycięstwo oczywiście cieszy, nie chce narzekać no ale moim zdaniem ustawienie było złe. Cała pierwsza połowa to jeden wielki chaos. Pomoc nie istniała(fatalny Iniesta, Busquets bez wizji gry i defensywny Masche), napastnicy bez pomocy też mieli ciężko, obrona średnio i tak naprawdę po 45min powinniśmy przegrywać bo Lucas nie trafił do pustej bramki. Bramka Leo to zasługa genialnego podania Javiera i troszkę jednak szczęśliwego podania Suareza(sam nie wiem czy on tak chciał zagrać czy mu zeszło), które wykończył Messi. W drugiej połowie na początku cudem udało nam się nie stracić bramki. Bramka Neymara oczywiście piękna, ale znowu wynik geniuszu jednego zawodnika. Trzecia bramka bardziej zespołowa, ale też trochę szczęśliwa, Neymar strzelił pomiędzy nogami i Sirigu beznadziejnie wypluwa piłkę pod nogi Suareza. Co do tej naszej dominacji w drugiej połowie to wynikała ona z tego, że PSG opadło z sił i totalnie odpuściło, a nie z jakieś niesamowitej gry Barcy. I dlatego zgadzam się z Blanciem, że Barca wygrała dzięki geniuszowi pojedynczych graczy, a nie grze zespołowej. Nie chce żebyście odebrali to jako narzekanie bo cieszy mnie wynik, ale chciałbym żeby niektórzy przejrzeli na oczy bo mnie denerwuje ten hurraoptymizm. Co do ustawienia to ja tego nie kupuje, ale może to się sprawdzi tylko Enrique musi to przetestować w lidze. Nie podczas 1/8 LM tylko chociażby w ten weekend z Getafe. Ten skład co Luis nam zaprezentował jak dla mnie to próba wciśnięcia na siłę do składu zawodników, którzy nie są w formie a grać muszą - chociażby Busquets. Być może zmienię zdanie gdy ta formacja zostanie wypróbowana i się sprawdzi, ale póki co po tym meczu mnie nie zachwyca.

10

A ja Wam powiem tak, że nie tyle co się boje PSG co składu i formacji ustawionej przez Enrique. Niestety nasz trener ma taką przypadłość, że im ważniejszy mecz to tym bardziej chce zaskoczyć. Szkoda, że zaskakuje wtedy również zawodników. Moje zdanie jest takie, że powinno się wychodzić na takie mecze składem ogranym, z zawodnikami w najlepszej formie na własnych naturalnych pozycjach. Zmiany mogą dotyczyć pewnych taktycznych ustawień dostosowanych do rywala czyli na przykład krycie itp. Jeśli chodzi o skład Barcy to bez wątpienia środek obrony Pique i Mathieu, a na PO Adriano. W pomocy na pewno Mascherano, Iniesta i tutaj jest problem. Xavi czy Rakitić? Chyba bym postawił na stary duet czyli Andres i Xavi. Ivan mnie nie przekonuje, a my w dzisiejszym meczu musimy wygrać, a Hernandez w kreacji jest zdecydowanie lepszy. Nikt mnie nie przekona, że powinien grać Busquets za Javiera. Sergio gra beznadziejnie, popełnia masę błędów, jest niepewny, wolny, brakuje mu takiej pewności w grze. To wszystko daje nam Masche, ale obawiam się, że trener ma swojego ulubieńca. Atak to chyba jasne Ney-Suarez-Leo. No cóż niedługo się dowiemy wszystkiego, pozostaje życzyć udanego i wygranego meczu :)

0

Bez przesady. Najsłabszą formacją jak na razie jest pomoc i to definitywnie. Moim zdaniem Pique z Mathieu radzą sobie całkiem dobrze. Oczywiście Vermaelen chodzi po głowie no ale cóż może okaże się super wzmocnieniem.

12

Słyszeliście Orłowskiego? Cytuję: Ronaldo wczoraj też trzy bramki, ale jednej tej pierwszej nie powinno być bo to była symulacja Portugalczyka''. Brawa dla tego Pana, nareszcie ktoś powiedział jak jest, bez durnych tłumaczeń. Laboga niech siedzi cicha i sobie porówna jakość tych hat-tricków.

0

Racja mój błąd, już poprawiam ;)

11

Wiecie co najbardziej cieszy? Słyszeć smutek w głosie Labogi wielkiego fana Realu :)

0

W drugiej połowie nie powinniśmy już zobaczyć Busquetsa i Rakiticia. Za pierwszego Mathieu, a za drugiego Iniesta.

0

No nie wierzę! Alba jest nieskuteczny, że szok!

0

Ehh brak zmiany no cóż lepiej żeby nadeszła jak najszybciej.

5

Pomyślcie ile by dała ta bramka Suareza. Nie poznaję kolesia bo to nie jest dobra sytuacja to jest po prostu 200% sytuacja! Tak samo było w meczu LM. Takie piłki to myślę, że większość piłkarzy polskiej ligi by wykorzystała. No cóż trzeba walczyć w drugiej bo nie chce myśleć o stracie punktów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?