Granto
Dołączył/a: październik 2010
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@JaRo A gdy jakiś klub dogaduje się z zawodnikiem któremu kończy się kontrakt to ma zapłacić jego wartość w momencie dogadania się czy za darmo po wygaśnięciu umowy z byłem klubem?
1
@SuperPatsonFCB Tak czy siak Ekstraklapa nie jest warta tyle zachodu przy niej i tej całej pompowanej w nią kasy. Bez zmian u podstaw ta liga jest śmiechu warta.
0
@Amok97 Oby jednak mądrzejsi :)
1
@PanRol Ale Xavi w wieku Puiga miał na koncie już ponad 3tys minut w pierwszej drużynie. Ile ma Puig?
0
@Chwytliwy Spokojnie, pierwszy mecz w nowej drużynie. Nawet tygodnia z nimi nie trenował. Trzeba pamiętać, że to zaledwie 20 latek, a na środku defensywy wiek i doświadczenie ma olbrzymie znaczenie. W meczach Ajaxu też popełniał błędy, uczy się chłopak. Potencjał i charakter ma niesamowity więc warto czekać.
2
@Janiama To nie jest robienie krzywdy tylko merytoryczne przedstawianie braków które posiada Chorwat. Jak nie jesteś ślepo zapatrzony to na pewno też widzisz jego brak orientacji przestrzennej, słaba gra na jeden kontakt, mało ryzyka, przeciętna wizja gry. Żeby nie było ma też oczywiście zalety jak siła, wytrzymałość, dalekie podanie, asekuracja kolegów. Ale to nie tylko moje widzimisie, dużo analiz potwierdza moje zdanie i wielu innych tu osób. Rakitić to nie jest idealny zawodnik pod Barcelonę, miał swój czas, swoje zrobił, ale potrzeba czegoś nowego. Potrzeba świeżości, kreatywności, tego błysku, szybkości. Trzeba wrócić do korzeni i postawić na to z czego Barcelona słyneła.
0
@ForcaMilosz
https://x.com/paleszhurts_/status/1153659762375983106
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Copernicus To nie film, ale Jan Frycz jako Dario w Ślepnąc od Świateł to jest mistrzostwo świata po prostu. Dawno nie widziałem tak genialnie zagranej roli. I to nie w Polsce, ale ogólnie na świecie. Każda jego scena to po prostu jakaś hipnoza połączona z grozą i przerażeniem. Niesamowity kunszt aktorski.
2
@Coachinho Zamknięta linia podania? Przecież tam jest masa wolnego miejsca, szybka piłka na jeden kontakt zagrana lewą nogą odchodząca od Frenkiego w kierunku wolnej przestrzeni żeby koleś obok Frenkiego miał do niej dalej. To się nazywa technika użytkowa jak to mówił Cruyff. Ale Rakitić jej niestety nie ma.
4
@geass Ok być może ktoś mu tak krzyknął, ale oceniając z zewnątrz od momentu niecelnego zagrania głową Trenta, Rakitić miał jakieś 5s na to żeby podnieść głowę i choćby omiotać wzrokiem teren dookoła. Gdyby tak zrobił to spokojnie dałby rade przyjąć piłkę i zagrać lewą nogą do wolnego Leo. Przynajmniej tak powinien zagrać podstawowy zawodnik Barcelony. Nie wymagam tego od zawodnika Piasta Gliwice, a od topowego zawodnika. Dawniej nasi pomocnicy potrafili zagrać piłki, które na powtórkach w spowolnieniu wydawały się niemożliwe. Szokowały mnie niektóre zagrania bo z niczego tworzyła się sytuacja bramkowa. W obu przedstawionych przeze mnie sytuacjach Rakiticia, ja w trakcie oglądania meczu widziałem te opcja do zagrania i łapałem się za głowe jakim cudem on tego nie widzi. Ivan ma swoje zalety, ale niestety jest jak ten koń z klapkami na oczach i leci na piłkę to nie widzi nic dookoła i nie ocenia terenu.
1
@sebasek99 Tak można teoretyzować niemal każde bardziej ryzykowane zagranie. Gdyby Ivan zagrał piłkę odchodzącą od Frenkiego w kierunku wolnego pola to na 100% Holender byłby pierwszy i znając jego możliwości biegu z piłką pewnie napędziłby akcję. Tym bardziej, że to tylko mecz towarzyski i skoro Ivan boi się zagrać bardziej ryzykowani w takim meczu to zagra tak w meczu LM? Obejrzałem całą akcję i tak zgadzam się Ivan nie miał dużo czasu, ale wystarczająco dużo żeby podnieść głowę i zagrać lewą nogą do wolnych kolegów.
1
@msmsms Bardzo wymowny był w tym filmiku ten jego wzrok ku niebu. Oby się chłopak prędko nie rozczarował, przyzwyczajony jest do szybkiej, kombinacyjnej gry na jeden kontakt, z parciem do przodu i wysokim pressingiem. Tak gra Ajax, tak grała kiedyś Barca i tak chce grać Frenkie. Bardzo obawiam się, że Valverde nie wykorzysta tego diamentu. Musimy ułożyć pomoc pod niego bo on ma potencjał na bycie najlepszym pomocnikiem na świecie.
33
https://x.com/paleszhurts_/status/1153659762375983106
Przyjrzyjcie się tej sytuacji na filmie. Frenkie już wychodził do przodu, a rywal przestał go gonić. Pełno miejsca przed de Jongiem, wystarczy żeby Rakitić otworzył oczy, rozejrzał się i po prostu podał do boku. Żadna filozofia, banalne podania, a otwiera pełno przestrzeni dla Holendra, który mógłby popędzić z piłką i przyspieszyć całą akcję. To mnie najbardziej wkurza w Rakiticiu, ten brak gry z pierwszej piłki, słaba orientacja przestrzenna i brak takiego ryzyka w grze. Już pomijam takie aspekty jak powolność i słaby drybling. Właśnie takie detale powodują, że ja się denerwuje w trakcie meczu, bo takie detale świadczą tak naprawdę o wielkości piłkarza, a przez to też drużyny. Kiedyś słyneliśmy z takiej gry, szybkiej na jeden kontakt, intuicyjnej. Ktoś mi pewnie zarzuci, że to przypadek i normalnie Ivan tak nie gra. No mimo, że mam do niego szacunek i dużo dał temu klubowi to od momentu kiedy króluje on w linii pomocy to niestety, ale kontrole nad meczem i kreatywność mamy coraz gorszą.
Pamiętacie może tę sytuację z meczu z Liverpoolem?
https://zapodaj.net/7a9fc7c8ee060.jpg.html
Przy piłce Rakitić, zobaczcie ile przestrzeni jest przed nim. Wolny Busquets, Messi. Nawet Suarez pokazuje żeby zagrać do Leo. Wtedy od razu by poszła szybka akcja, byłoby 3 vs 2. Co robi Ivan? Tak podaje tam gdzie największy tłok czyli do Alby i to jeszcze podaje niedokładnie. Strata, dośrodkowanie Trenta i bramka Wijnalduma na 2:0. To są właśnie te detale, które robią różnicę. I takich sytuacji jest pełno w trakcie meczów, ale nie wszyscy dostrzegają takie rzeczy. Gdyby nasi pomocnicy mieli większą orientacją i odwagę to ile sytuacji można by uniknąć, ile można by stworzyć. Zachęcam do dyskusji.
1
@Chwytliwy Ciężki orzech i dlatego uważam, że zarząd popełnił błąd nie ściągając Rodriego. Najlepsza opca jeśli chodzi o zastąpienie Busquetsa. Wtedy De Jonga można by wystawić wyżej lub Rakiticia w roli z czasów Sevilli. Skoro zarząd zaspał to obecnie na DM musi grać de Jong. Vidal to nie jest dla mnie pomocnik na pierwszy skład Barcelony. Zbyt chaotyczny, bez dryblingu, bez depnięcia i kreatywności. Jest super walczakiem na ostatnie 20min meczu. I tyle. Skoro nie chcą nikogo kupić do pomocy, to ja bym postawił na Puiga. Chłopak ma naprawdę papiery na wielkie granie, potrzebuje zaufania i postawienia na niego. Najlepsza opcja z zewnątrz na pozycje ofensywnego pomocnika? Niestety, ale Ceballos. No po prostu chłopak pasuje idealnie do naszego dawnego stylu.
0
@Eto'o9 R10 Był idealny następca Rodri, ale zarząd olał sprawę. Dam sobie rękę uciąć, że za rok będzie szukanie na gwałt typowego DM'a.
0
@Deraxium Niestety ale trochę za późno. Powinni kupić Rodriego, idealny następca Busiego. Szkoda potencjału Frenkiego żeby grał tak cofniety. No ale cóż zarząd dał ciała kolejny raz.
0
@mientusek1407 Jego powinien posadzić Rodri, który był obowiązkiem. Ale zarząd ślepy jak zawsze.
0
@AmigoBlancos Ale to nie pierwszy taki błąd Busquetsa. On to robił notorycznie w poprzednim sezonie. Jescze rozumiem gdyby to zrobił taki 20 letni Puig, ale stary doświadczony piłkarz? I on ma być tym oparciem w przyszłym sezonie? Od początku mówiłem, kupić Rodriego. To powinna być podstawa.
0
@kuz Ale na filmikach z treningu pięknie się bawi :D
0
Azjaci to kibicować nie lubią. Boże jaka cisza, wstyd.
0
@Barcaa12 Żeby tak braść grę na siebie to naprawdę trzeba mieć to coś.
1
@Bartek22 Smutno-śmieszne, że tak szumnie zapowiadano zmiany i odmłodzenie kadry, a tak naprawdę wiek podstawowej 11 nam podskoczy. Bo jestem pewien, że Busi i Rakitić to będzie podstawa, więc o wolne miejsce będą walczyć De Jong i Arthur, którzy są w tym samym wieku. Natomiast do ataku przyszedł 28 letni Griezmann więc miejsce straci 22 letni Dembele lub 27 letni Coutinho. W obronie bez zmian.
0
@A_Gomesinho_21 Trochę podobny do Asensio, ale ma lepszy drybling i wizję gry.
0
@BarcaInfo Od samego początku mam przeczucie, że to jest i będzie barcelonski Bale. Potrafi być kluczowy, potrafi strzelić ładną bramkę, ale jest nieregularny często łapie kontuzję i ciężko o niego oprzeć grę.
0
@Drzakubs Taktycznie do poczytania o LGBT.
0
@EmilZatopek No cóż każdy widzi co chce, jak ktoś chce widzieć same minusy to takie znajdzie. Chłopak 19 lat, dopiero przyszedł za 126mln€, wielka presja, a w pierwszym meczu jest od 1min pod grą. Centralna postać zespołu, szukanie gry, wychodzenie spod pressingu, genialne podanie podcinką do wychodzącego kolegi, rozprowadzanie gry. Rzeczywiście nie wolno ani raz podać do tyłu, lepiej stracić.
1
Debiut Felixa, trzeba przyznać, że imponujący występ jak na pierwszy mecz i zaledwie 27min. Szkoda, że kontuzja ale chyba niz poważnego. Oj zaryzykowało Atletico, ale chyba mają idealnego zastępce Griezmanna.
0
@Barcelismo Czy ktoś wie jaki to model butów?
0
@kenneth99 Oddać go, choćby za darmo.