0

@Barca1922 Jeśli już to taka opcja jest możliwa najwcześniej za rok gdy będzie można sprzedać Suareza. Pamiętajmy, że Neymar to pensja na poziomie minimum 20mln. W PSG zarabia 30mln więc dużo nie zejdzie.

2

@Messibestplayerintheworld Jestem niemal przekonany, że przy Valverde Dembele będzie siedział na ławie, a Griezmann grał z Leo i Suarezem.

0

@FC1899Barca Mi nie jest smutno Busquetsa, tylko smutno mi, że niektórzy uważają, że jest do sprzedania i uważają go za winnego porażek. Zgadzam się, w ostatnim czasie jest bardzo nieregularny, ale mimo wszystko uważam, że problem leży gdzie indziej. On jest obecnie jedynym naszym pomocnikiem, którego stać na to żeby zagrać mecz na topowym poziomie.

3

@Grzesior667 Trzeba mieć penis w głowie żeby pisać takie bzdury.

41

Powiem szczerze, że trochę smutno mi się robi jak niektórzy piszą żeby sprzedać Busquetsa bo już się wypalił itp. Busquets oczywiście jest kompletnie bez formy i rozegrał chyba najgorszy sezon w karierze, ale każdy kto choć trochę więcej kmini taktyczne smaczki wie, że Busi w tym obecnym systemie się dusi. Taktyka i ustawienie linii pomocy przez Valverde uwydatnia wszystkie najgorsze cechy Sergio, a zabiera większość jego zalet. On nigdy nie był DMem do gry opartej na bronieniu się. On brylował gdy Barca miała piłkę, kontrolę nad przebiegiem gry. Gra kombinacyjna, szybka wymiana piłki w trójkątach, wymienianie piłki z kreatywnymi i świetnymi technicznie kolegami - to był jego żywioł. W momencie pressingu świetnie czytał grę i grał na wyprzedzenie. Obecnie pressing u nas nie istnieje, dodatkowo musi latać za piłką w defensywie a jest na to po prostu za mało mobilny. Przy wyprowadzaniu piłki cała pomoc gra w jednej linii więc Busi nie ma jak rozegrać szybko piłki. Mam na kompie sporo screenów z meczów kiedy widać jak na dłoni beznadziejne ustawianie się Rakiticia, Arthura czy Vidala. Jeśli chcemy tak grać to można spokojnie sprzedać Hiszpana bo i tak nie będzie z niego pożytku. Busquets to wybitny pomocnik na swojej pozycji i choćby ze względu na to, że może przekazać swoją wiedzę i umiejetności młodym, powinien zostać. Oczywiście jego rola powinna być mniejsza dlatego uważam, że potrzebny jest mu zmiennik bo chyba trochę szkoda Frenkiego na DM, ma bardzo duży potencjał w ofensywie i może dać nam wiele z przodu. Moim zdaniem powinni sprzedać Rakiticia, który więcej już temu zespołowi nie da. Jestem mu wdzięczny za te 4 lata, ale uważam, że to max co może zaoferować tej drużynie. Tym bardziej, że trzeba odmłodzić linię pomocy i zmienić jej sposób gry. Chorwat do typowego stylu Barcelony po prostu nie pasuje i nie nadaje się. Tymczasem przy zmianie gry możemy odzyskać dawnego Busquetsa, a chyba wiemy, że taka zabawa jest warta świeczki. W miejsce Ivana powinni ogrywać de Jonga/Arthura. Kupić zastępce dla Busiego - idealny byłby Rodri, ale Ndombele też niczego sobie. Wtedy Sergio byłby rotowany z nowym DM, Arthur grał na pozycji Rakiticia, a Frenkie ustawiony troszkę bardziej ofensywnie. Do tego dochodzi doświadczony Vidal i młody Alenia/Puig.

0

@MarioVeB! Uwielbiam jak ktoś z czapy daje komentarze gdy mineło dopiero 45min finału.

0

@kuz Podobno były nagrane dwie wersje filmu i to Griezmann w ostatnim momencie wybrał, który zostanie wypuszczony.

5

@blaugrana1980 Wspaniałe opcje transferowe - szansa sprowadzenia jakiś 1% :D

2

@barcelonaLM Przestańmy życ przeszłością i Neymarem. Oszukał klub i kibiców, wybrał pieniądze to niech siedzi w Paryżu. Jest dużo ciekawych zawodników na rynku, pytanie tylko czy zarząd jest w stanie zrobić prawdziwą zmianę w zespole. Jeśli zbudujemy konkurencyjny zespół, pozbędziemy się zbędnych i wypalonych piłkarzy to nie będziemy potrzebować tej brazylijskiej gwiazdki. Mieliśmy już Neymara w składzie i też odpadaliśmy z LM.

0

@NeroTFP Nie tylko młodych, ja jestem starszy, a łzy poleciały.

2

@adrian89 Kompletnie inni piłkarze. Bale to zawsze była siła, szybkość, strzał z dystansu, rajdy przy hektarach przestrzeni. Hazard ma genialną technikę, w gąszczu potrafi dryblować, rozgrywać. Wspaniale kontroluje piłkę, on się sprawdzi w Realu na 100%, będzie tam liderem i gwiazdą jak na MŚ w reprezentacji Belgii.

0

@MarioVeB! Jak zawsze masz rację.. :)

1

@Janiama Zgadzam się Hazard gra w piękny dla oka sposób. Pod względem stylu jeden z najlepszych obecnie piłkarzy, połączenie Neymara i Iniesty. Ale warto pamiętać, że Coutinho w Anglii też wyglądał świetnie, wszyscy nazywali go magikiem w Liverpoolu. Coś się ewidentnie zepsuło i w sumie nie mam pojęcia jak to naprawić. Chyba siadła mu psychika + wydaje mi się, że styl gry Barcelony(albo jego brak) kompletnie mu nie pasuje. Za ciasno, za wolno, za mało miejsca. Uważam, że jeśli zostanie w Barcy to jedyna szansa żeby się odbudował to ustawienie go na pozycji nr 10. Messi wtedy najlepiej na fałszywą 9. Jeśli trener chce trzymać Coutinho to chyba ta zabawa nie ma sensu i lepiej go sprzedać.

0

https://www.facebook.com/ChampionsLeague/videos/692407374505282/">https://www.facebook.com/ChampionsLeague/videos/692407374505282/


Ile ja bym dał za taką postać u nas na ławce. Niesamowity trener, jaką atmosferę on wytwarza, więź z piłkarzami, emocje. Ludzie są w stanie za nim pójśc w ogień bo widać, że facet kocha to co robi i całkowicie się oddaje zespołowi, olbrzymia pasja aż bije od niego. Patrzysz na takiego trenera, jak żyje przy ławce, jak potrafi budować piłkarzy, ze średniaków robić piłkarzy topowych. A potem patrzysz na mecz Barcelony i widzisz przykucniętego, smutnego, skwaszonego Pana, który śmieje się i pokazuje emocje raz na rok. Zero charyzmy, charakteru, ognia, pasji. Nie lubię takich ludzi i takich trenerów, po prostu im nie ufam i tak mam od samego początku z Valverde. Już 2 lata czekam na jego zwolnienie i się chyba nie doczekam. Chcę znowu widzieć ten żar, tę pasję, tę chemię między piłkarzami, kibicami a trenerem. 

2

@MarioVeB! Czy dla Ciebie średnia wieku podstawowej 11 na poziomie 30 lat to jest to odmładzanie kadry? To jakos słabiutko im to idzie. Nawet jak się kupi fajnego młodego piłkarza to trzeba jescze umieć go wprowadzić i zbudować. Inna kwestia jest to, że duża część tych młodych transferów to póki co niewypały.

1

@Michaelo20000 Ja mówię całkiem serio - rozwazylbym sprzedaż Suareza. Jeśli przyszlaby godziwa oferta w okolicy 60mln to myślę, że wyszloby nam to na dobre.

0

@Copernicus Szkoda, że Pochettino jest taki proespanyol. Według mnie byłby to najlepszy możliwy trener do Barcy. Kloppa jakoś nie widzę w Barcy - woli mniejsze zespoły, które podnosi z ruin. Guardiola to już historia i nigdy tu nie wróci. Natomiast Pochettino to po prostu ideolo - Hiszpan, młody, żywiołowy, z pomysłem, z ofensywnym futbolem. No cóż wielka szkoda.

0

@Resoviak123 No ale błagam co to jest Ajax w porównaniu do Barcy. Nie chce mi się wierzyć, że nawet by nie zasiadł do rozmów.

2

@BarcaInfo Espanyol będzie grał ładniej od Barcy :D Co za czasy

0

@Ronaldinho10_ Niestety moi znajomi, kórzy siędzą w Premier League też mówią, że to trochę abstrakcja. Nie ma stylu Barcy, do tego miał problemy z zarządzaniem szatnią i elastycznością. Uważam, że zdecydowanie lepszą opcją jest Ten Hag.

3

@Mns21 Z tych plotek co się słyszy to oczywiście sami młodzi - Dembele, Coutinho, Umtiti, Semedo. Zero informacji o Rakiticiu, Busim czy Suarezie.

1

Bartomeu ja Cię bardzo proszę, zrób wszystko żeby ściągnąć Ten Haga.

1

@Brosik Jeśli gra się poprawi i będzie widać jakiś pomysł to myślę że dojrzały kibic zrozumie.

0

@klopx Martinez podobny do Valverde? No chyba nie. Przecież jego dewiza to ofensywny futbol mimo wszystko. Z Evertonu go wyrzucili bo chciał za wszelką cenę przeprowadzić rewolucję jeśli chodzi o styl gry. Właśnie zarzucało mu się że olewa grę w defensywie kosztem ładnej, ofensywnej gry. To trener o kompletnie innym stylu niż Ernesto. Bardziej bym go porównał do Enrique.

7

@Rewolucja123 Jeśli to ma być alternatywa za Griezmanna to ja dziękuję bardzo.

0

A może ten plan B to Di Maria? Ależ by to było w stylu tego zarządu.

0

Może by tak Suareza prędzej sprzedać niż Dembele?

0

Hahahaha, chcą sprzedać Dembele. No nie wierzę...

0

@PatrychoO Jeśli by przyszedł trener z charyzmą, to Messi nie powinien mieć nic do gadania.

0

Skoro opcją B zamiast Griezmanna ma być napastnik grający na skrzydle, to można zrozumieć, że Francuz też ma grać u nas na skrzydle? :D Tego zarządu kompletnie nie idzie zrozumieć, zmarnujmy kolejnego piłkarza. To niech biorą jakiegoś skrzydłowego z topu. Ale skoro negocjacje są zaawansowane tzn, że nie ma opcji żeby to był ktoś z górnej półki bo na pewno by to wyciekło. Oj coś mi tu śmierdzi..

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?