Granto
Dołączył/a: październik 2010
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@mauerinho Jak się nazywa ta grupa?
0
@BigShaq I żadnego ofensywnego, który z miejsca zrobiłby różnicę. Na Alenie nie postawi Valverde, to co dopiero na Puiga, który i tak pewnie będzie grał w Barcy B. Sami pomocnicy z tendencjami defensywnymi, dopiero de Jong będzie jedynym bardziej mobilnym kreatywnym piłkarzem. Ale czy Ernesto go zbuduje? Wątpię.
1
@Janiama Zbierz drużynę z zawodników kompletnie bez formy i grających raz na ruski rok, dołóż do nich młodziaków z Barcy B i wymagaj żeby wygrywali Ci mecze w pucharze gdzie niżej notowani rywale będą u siebie grali na 200%. No sory, ale takie coś nie działa w żadnym klubie. To już bardziej krzywdę zrobi wystawiając młodego w takiej kopaninie niż dając mu 20min w meczu ligowym przy wyniku 3:0, gdzie będzie otoczony zawodnikami podstawowego składu. Którzy podpowiedzą, pomogą. Żaden trener nie jest nieomylny, wielcy trenerzy się mylili i mylą i nie radzą sobie w wielkich klubach. To, że dany trener podejmuje takie decyzje to nie znaczy, że zawsze ma rację. Valverde się myli, co pokazał w LM i w wielu innym meczach. Gdyby był taki świetny to bym mu tych błędów nie wytykał. Zresztą nie tylko ja, bo podobne zdanie ma wiele kibiców i ekspertów na najwyższym poziomie. Wszelkie analizy taktyczne pokazują błędy i ułomności Valerde. Z takim podejściem jak Twoje to Alenia nie ma szans na grę i żaden inny wychowanek. Bo zawsze będzie gorszy na starcie od zawodnika doświadczonego. Gdyby tak było, to piłka byłaby strasznie nudna i smutna. Trener jest od tego żeby zbudować piłkarza, nauczyć go pewnych rzeczy, wytłumaczyć mu pewne schematy gry i poruszania się na których mu zależy. Co to za trener, który liczy, że sami zawodnicy wszystko zrobią i wygrają wszystkie mecze. Masz rację najlepiej już tylko sprowadzajmy piłkarzy za 200mln, bo oni na pewno nie zawiodą..
1
@Janiama Jak się nie zaryzykuje to się nie przekona. Ty myślisz, że chłopak z Barcy B to będzie grał od razu jak Messi i wygrywał nam spotkania grając 10min raz na 3 miesiące? Tak to nigdzie nie działa. Mbappe pokazywał bardzo duży potencjał mając już 14 lat, ale Monaco na niego ewidentnie stawiało, a nie czekało z debiutem do 20 roku życia. Powiesz, że Monaco to nie Barca. Zgadzam się, ale smutne jest to, że Barca jeszcze do niedawna mimo sukcesów i również parcia na wynik potrafiła znaleźć trochę miejsca i czasu dla młodego wychowanka. Dodatkowo piłkarze szkoleni w La Masii są ,,robieni'' pod dawny styl Barceloński. Nie jest powiedziane, że idąc do innego klubu, na pewno się odnajdą. Niektórzy są już od młodego wieku tak dobrzy, że ich talent się obroni. Ale niestety nie wszyscy. Nie jestem w stanie pojąć czego się obawiał Valverde nie dając szans młodym w końcówkach meczów przy pewnym wyniku. Nie mówię o jednym meczu gdzie grały same rezerwy. Czemu gdy wygrywaliśmy mecze po 3:0, taki Puig nie wchodził od 70min. Czemu Alenia gdy tylko mecz nie był o nic, nawet przy dobrym wyniku wchodził w 85 minutach? Przecież to jest niewytłumaczalne. Potem dostaje szanse w meczu już o nic, gdzie grają same rezerwy. No w takim meczach to się zawodnik nie nauczy, nie zbuduje i nie wybije. Ja nie mówię, że trzeba nagle poświęcić wszystko dla wychowanków. Ale warto o nich pamiętać i gdy się da to jak najbardziej na nich stawiać, a nie sprowadzać dziadów, którzy i tak nie potrafią się odnaleźć.
0
@Janiama Jestem niemal przekonany, że tak się nie stanie. Jedyna opcja żeby odszedł to przegranie finału, ale to i tak nie jest pewne. Koleś jest bardzo sztywny i uparty w swoich decyzjach więc nie wyobrażam sobie, że sam rezygnuje.
0
@BigShaq Oby u nas też tak się stało.
3
@Mns21 Bajki, żaden klub nie jest w stanie sobie pozwolić na wydatek rzędu 600mln. Tym bardziej gdy budują nowy stadion.
3
@BarcaInfo skąd Ty to możesz wiedzieć? Przegrana w finale może zmienić bardzo dużo.
1
Super, ale wyrównajcie okno na środek bo oczy bolą :) I przywróćcie możliwość wybierania zakresu czasu komentarzy.
0
Strzela bo ma w składzie świetnych piłkarzy, zwłaszcza jednego - Messiego. Przecież to ile on meczów nam wygrał w tym sezonie dzięki indywidualnym przebłyskom to się w głowie nie mieści. Żaden inny zespół nie jest tak uzależniony od jednego zawodnika. Do tego dochodzi niski poziom w tym sezonie La Ligi. Czy naprawdę myślisz, że de Ligt przyjdzie i będzie miał pierwszy skład? Jestem pewien, że nie. Będzie jedynie rotował Pique w mniej ważnych meczach. Nawet jeśli de Jong będzie w wyjściowym to i tak będziemy grali Rakiticiem i Busquetsem z tyłu więc problemy pozostaną te same. Griezmann z przodu ok podniesie poziom mimo, że nie jest profilem którego potrzebujemy. Ale i tak będzie to kosztem Dembele, który wyląduje na ławie, a z przodu dalej będzie beznadziejny od 2 lat Suarez. Niestety, ale Valverde już mi udowodnił, że popełnia te same błędy, jest przywiązany do nazwisk i gra asekurancko bez pomysłu.
0
Od tego jest okienko transferowe - od zmiany trenera i kupienia nowych piłkarzy.
8
Same nazwiska nie pomogą. To nie o to chodzi w piłce. Barca musi wrócić do ofensywnej idei. Jeśli nadal będzie królować przywiązanie do konkretnych nazwisk, brak odwagi w decyzjach personalno-taktycznych, niewypracowanie stylu i przede wszystkim powielanie tych samych błędów to żaden Mbappe, Neymar, Hazard tego nie zmienią.
0
Pełno jest tylko trzeba poszukać, od tego jest zarząd i skauci. Choćby przykłady z tego sezonu - Neres,Ziyech. Nie trzeba ściągać gwiazdy za 100mln. Chodzi o profil.
0
Nie ma już takiego przyspieszenia niestety jak kiedyś, ale nadal sobie radzi. Tak czy siak za mało biega + Leo na pewno nie utrzyma pozycji na skrzydle.
2
Najlepiej to obrazić nie dając żadnych argumentów od siebie. Chłopak ma rację, Arthur nie nadaje się jeszcze żeby grać pierwsze skrzypce w Barcy. Gra niesamowicie płasko, nie wychodzi z piłką do przodu, często dubluje pozycje Busiego uniemożliwiając szybkie rozegranie do przodu. Jest dobrym zawodnikiem, z bardzo dużym potencjałem, ale póki co musi poprawić kondycję, grę do przodu i przede wszystkim znaleźć odpowiedniego trenera, który odpowiednio ustawi jego i cały zespół.
18
Szczerze powiedziawszy to ja bym zaryzykował z Messim na fałszywej 9 w formacji 4-3-3. Zanim przewiniecie bo bzdury to pozwólcie mi dokończyć myśl. Tak wiem Leo już nie ma 22 lat. Ale jest starszy, ma olbrzymie doświadczenie i jest bardzo skuteczny. Chciałbym przypomnieć, że LM wygrywaliśmy albo z Messim na skrzydle albo na fałszywej 9. Na skrzydło się już niestety nie nadaje bo nie ma takiej szybkości + nie jest w stanie tyle biegać żeby pracować w ofensywie, pressingu i defensywie. Ale żeby Leo mógł wrócić na fałszywą 9 są dwa podstawowe warunki:
1) ofensywni, wybiegani, typowi skrzydłowi, którzy będą pracować w pressingu, wracać się do obrony, ale też rozszerzać grę, tworzyć wolne przestrzenie dla Leo i wychodzić do podań
2) conajmniej jeden ofensywny pomocnik, który odciąży Leo i pozwoli mu na niewracanie się ciągle do połowy boiska. Zawodnik, który nie będzie rozgrywał piłki jedynie poziomo, a będzie poruszał się pionowo między liniami, wchodził w pole karne, potrafił przyspieszyć. Coś ala Iniesta kiedyś.
Zauważcie, że z Messim w takiej roli jak obecnie, jesteśmy do bólu przewidywalni. Nasze ustawienie jest kompletnie niesymetryczne, przeciążone z lewej strony, puste z prawej. PO tak naprawdę u nas nie istnieje w ofensywie bo ruchu i wsparcia na prawej stronie nie ma. Do tego przy Leo grającym tak blisko koła środkowego musi stać zawodnik odpowiedzialny za krycie jego strefy - Rakitić. Bo każda strata w tym miejscu to od razu kontra rywala. Busquets się w obecnym systemie kompletnie nie odnajduje bo nasz pomoc gra płasko jak naleśnik. Jedni wchodzą na drugich i dublują pozycję. Przez to nasze wychodzenie z pressingu, próba szybkiego rozegrania jest kompletnie sparaliżowana. Ustawmy Busiego tak jak grał wcześniej, obok niego dajmy zawodnika bardziej mobilnego, szybszego, ale też z umiejetnością gry kombinacyjnej - de Jong. Pozostaje jedno miejsce na ofensywnego pomocnika, który będzie potrafił sam coś zrobić z piłką, a nie tylko stać w miejscu.
Co uważacie? Moim zdaniem dzięki takiej formacji odżyją skrzydła, prawy obrońca i środek pola.
0
Ale to mówimy o dublecie czy o tryplecie?
13
Zabawne, że Valverde z uporem maniaka wystawia trzech defensywnych pomocników, żeby mieć kontrolę w środku pola i nie tracić bramek tymczasem w większości meczów tracimy bramki i nie mamy tej kontroli. Tak samo dziwne i bardzo niepokojące jest to, że po 2 latach Ernesto za sterami ja dalej nie widzę wypracowanych schematów gry, uporządkowania, kontroli. Byle jaka drużyna jest w stanie nas przycisnąć, spressować, zabrać nam piłke, wprowadzić chaos w naszej defensywie. Mam też wrażenie, że nasz trener robi po prostu krzywdę Busquetsowi. Każdy normalny trener usadziłby już dawno Hiszpana na ławie. Tymczasem nieważne jak Sergio zagra, ma pierwszy skład. To jest dramat po prostu. Tak grający Busi nie powinien mieć miejsca w wyjściowej jedenastce o ile w ogóle w Barcy.
Drugi komentator do Raya Hudsona: Co uważasz o potencjalnych transferach Griezmanna, de Jonga i de Ligta do Barcy?
Ray Hudson: Zawodnicy świetni, ale mnie głównie zastanawia jakie podejście będzie miał Valverde. To od niego wszystko zależy. Czy wykaże się odwagą i postawi na tych młodych chłopaków? Czy zrezygnuje ze swojej bezpiecznej gry i postawi na bardziej odważne, ofensywne ustawienie?
Tak więc widzicie, że to nie tylko dzieci i pseudoeksperci z La Ramblii mają wątpliwości, większośc czołowych ekspertów i dziennikarzy nie jest zwolennikami Valverde.
0
Dlatego to właśnie z najlepszymi wygrywał, a z ogórkami tracił punkty. Brzmi logicznie :D Ja szanuję takie osoby bo mają ciekawą filozofię, jakiś pomysł, wizję. Czyli coś z czego jeszcze do niedawna słynela Barca, teraz niestety wolą betoniarski i zachowawczy futbol.
0
Kupują dobrego Militao i prawdopodobnie Mendyego, którzy odświeżą środek obrony i LO. Przyjdzie na pewno topowy pomocnik i topowy skrzydłowy oraz środkowy napastnik z bardzo dużym potencjałem. Do tego pozbędą się zbędnych i wypalonych piłkarzy, odetną się od tego sezonu, zresetują i znowu będą piekielnie mocni.
0
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Napisać historię czy zdobyć dublety o których nikt w Europie nie mówi.
0
Myślę, że to nie miało żadnego znaczenia. W 16/17 biliśmy się z Realem o ligę, a w LM i tak się ośmieszyliśmy.
6
Co do Królewskich to myślę, że jeden sezon bez trofeum mając 3xLM w poprzednich 3 latach każdy by wziął w ciemno. Część zawodników jest już przejedzona, ale oni nie muszą wymieniać całego składu. Mają naprawdę sporo fajnych zawodników, ale potrzeba paru transferów. Co do Realu jestem pewien, że nie będzie żadnych sentymentów i wypaleni zawodnicy, którzy już tak dużo nie dadzą po prostu odejdą. Sprowadzi 2/3 topowych graczy, uzupełni ewentualne braki młodymi z potencjałem i zapewne Real w przyszłym sezonie znowu będzie się bił o wszystko. Po takiej wtopie jak ten sezon będą mieli zapewne bardzo dużą motywację i tu uważam, że Barcelonie niesamowicie zmarnowała ten moment w LM. Liga przy tak słabych rywala to był obowiązek po prostu. Musieliśmy wygrać tą LM w tym sezonie, tymczasem po klęsce obejdzie się bez wielkich zmian. Valverde został poklepany po plecach, wypaleni zawodnicy jak są tak i będą w przyszłym sezonie. Bartomeu kupi drogiego zawodnika żeby udobruchać kibiców i to byłoby wszystko jeśli chodzi o zmiany. Przy Valverde znowu będą grali ci sami zawodnicy, Griezmann będzie grał na nieswojej pozycji, a Suarez dalej będzie się kopał po czole. Oj żeby się nie okazało, że to my będziemy znowu płakać w przyszłym sezonie, a Real wróci na tron.
0
Nie można naraz pozbyć się tak dwóch doświadczonych piłkarzy jak Busquets i Rakitić. Jeden musi odejść, ale na pewno nie obaj. Musi być w zespole ktoś o takim stażu, kto właśnie czegoś nauczy tych młodych piłkarzy, przekaże swoje doświadczenie, wejdzie w trudnym momencie meczu. Vidal i Busi wystarczą, reszta to mogą być młodzi.
1
Wiem o co Ci chodzi, ale pisanie, że ktoś kto zdobył MŚ musi prezentować wysoki poziom to trochę bzdura. W takim razie wezmy Giroud, na pewno sobie poradzi.
1
Przecież Oriol Domenech zdementował te plotki.
27
Jakie Ty pozycje porównujesz? Defensywny pomocnik do skrzydłowego.
0
Lacazette, jeszcze niedawno Jović był do wzięcia.
0
Ani nie ma super dryblingu ani super szybkości. Średnią na mecz jeśli chodzi o dryblingi ma zaledwie 0.6, a więc bardzo słabo. To nasz Suarez ma ponad 1 drybling na mecz :) Szybkością też nie powala, na pewno nie jest wystarczająco dynamiczny żeby grać u nas na skrzydle. W defensywie pracuje podobnie do Luisa, trochę więcej wykonuje wślizgów. Nasza opcja nr 2 czyli Lacazette ma więcej dryblingów i więcej interwencji defensywnych.
1
Jak chcesz Barcelonę od linii do linii to musisz poczekać na odejście Leo albo transfer niezwykle ofensywnego PO.