1

Pamiętam jak pęknie graliśmy pod koniec tamtego sezonu w formacji 4-2-3-1. Dembele na prawej, Cou pomiędzy 8 a 10 zostawiając Albie miejsce na skrzydle. Obecnie uważam, że powinniśmy spróbować zagrać takim ustawieniem jak wróci Dembele. Tylko nie w bardzo trudnym i ważnym meczu, a na CN ze sredniakiem. W pomocy był postawił obecnie na Rakiticia i Arthura. Ewentualnie Vidal za Arthura.

2

No to przecież podobnie jak u nas Busquets, Rakitic i Vidal. Nie dość że brak kreacji to jescze brak kontroli. Tak naprawdę naszym jedynym kreatywnym pomocnikiem jest Coutinho, który nie dość że tak naprawdę pomocnikiem nie jest to jescze bez formy.

0

Busquets ma 30 lat i też pada od wejścia ciałem. Jakoś jak go oglądam to widzę że świetnie się utrzymuje przy piłce, a rywale jak nie są w stanie mu zabrać piłki to fauluja.

1

Z tym, że Xavi zanim skończył 20 lat miał już rozegrane w La Liga 3tys minut, a Iniesta 1tys. W kolejnym sezonie czyli mając 21 lat Andres zagrał już 1.7tys minut. Weszli na światowy poziom bo dostawali regularnie szansę. A póki co przy Valverde są na to małe szanse. I nie mówię tego tylko ja, a większość ekspertów Hiszpańskich i komentatorów patrzących z zewnątrz.

0

Jeśli tak podchodzisz do dyskusji w realnym świecie to pozdrawiam.

0

Co Ty gadasz człowieku, zobacz sobie jak zagrał w PK. Oczywiście powinien troche nabrać, ale to brednie że nie dostaje szans bo jest za chudy. To nie ten typ budowy ciała, że nagle będzie przypakowanym schabem.

0

Dzisiaj czasy się zmieniają. 18, 19 czy 20 latkowie podbijają boiska. Większość młodych zawodników ze szkółki które wprowadzają kluby z topu mają po 17 czy 18 lat. Ja nie mówię żeby go rzucać bezsensowanie na ciężkie mecze, ale jakieś końcówki mógłby spokojnie grać od czasu do czasu. Krzywdy mu to nie zrobi.

0

Dostawać szansę, A nie być podstawowym zawodnikiem. Jakoś pamiętam jego występy w presezonie i niska waga mu nie przeszkadzała w ośmieszaniu zawodników Tottenhamu. W PK też mu to nie przeszkadzalo żeby zdobywać asystę.

0

Może dlatego że gra na pozycji DM, a czasami nawet na pozycji stopera. Zgadzam się, mi też bardzo przypomina Modricia i tak naprawdę może zagrać wszędzie w pomocy, ale obstawiam że u nas będzie szykowany za Sergio. Nie musimy mieć każdego DMa identycznego jak Hiszpan bo takich nie ma na świecie. Być może De Jong zmieni postrzeganie tej pozycji u nas i przyzwyczai nas do tego że można grać z tylu i być mega mobilnym.

0

Niesamowite jakie pieniądze są w Anglii, Że taki przeciętny klub jak West Ham jest w stanie wydać 50mln na jednego zawodnika. Taka Celta wydaje tyle przez 3 lata.

9

Niby kiedy? Liczysz te 10min 2 miesiące temu w Pucharze Króla? Chłopak nie ma 16 lat.

35

On ma już 20 lat i powinien mieć na koncie już parę występów w końcówkach meczów pierwszej drużyny. Ale cóż lepiej dawać szansę Denisowi. Zmarnowanie takiego potencjału będzie niewybaczalne, on musi tu zostać i grać a nie odchodzić na wypożyczenia. Żadnych Rabiotow i dziwnych wynalazków. Moim zdaniem to największy talent od czasów Sampera i Thiago.

6

Odejście Neymara to w mojej opinii błąd życia.

0

Verma i Murillo odchodzą po sezonie. Todibo po pół roku bez gry musi pójść na wypożyczenie, Pique z roku na rok gorszy. Zostaje Lenglet i Umtiti który być może przez operację wypadnie do jesieni.

0

Ciekawy zawodnik, ale kompletnie do nas nie pasuje. Słaby w grze kombinacyjnej, idealny do kontry. A do tego średni technicznie.

0

Trochę szkoda, ale w sumie mocno liczyliśmy wtedy na Semedo. Ale myślę, że nie unikniemy zakupu PO, Wague to melodia przyszłości i wątpię że dostanie w tym sezonie jakakolwiek szansę w pierwszym zespole.

0

A jak dla mnie to De Jong jest niemal kopia Modricia. Świetna technika, przyjęcia kierunkowe, szybkie depniecie, drybling, kluczowe podania, podania zewnętrzną częścią stopy, praca w defensywie. Jak pierwszy raz go zobaczyłem to od razu widziałem Chorwata i byłem pewien że Real będzie na niego połowal bo Luka ma już 34 lata. Na szczęście tak się nie stało i Holender jest u nas.

0

No to zobaczysz na co się zdały te rotacje jak za tydzień wyjdzie podstawowy skład i będzie tyrac 3x ciężej. Valverde nie umie rotowac i po raz kolejny to pokazał.

0

Zapytaj się Allegriego i Kloppa :D

0

Transfermarkt :)

6

Opieram się na tym jak gra i gdzie gra w Ajaxie oraz w Holandii. Ale nie wiem może się mylę i zagra na bramce albo na środku ataku.

0

Staty już ma lepsze, ale to w lidze holenderskiej więc tu będzie miał trudniej. Poza tym to nie jest taki mlokos - 22 lata w tym roku.

15

De Jong jest sprowadzany jako następca Busquetsa, a nie Iniesty. Ofensywna pomoc będzie szykowana pod Puiga i Alenie.

0

Wątpię, że Messi i Suarez dostaną podwyżki. Prędzej kontrakt na czas nieokreślony lub automatycznie się przedłużający co rok. Nie wyobrażam sobie, że Leo zarabiający jakieś 40mln będzie zadał podwyżek. Suarez prędzej, ale kiedy będzie mu się kończył kontrakt to będzie miał już 34 lata więc myślę że do tego czasu będziemy mieli jego zastępce więc Musi będzie mógł odejść.

0

Ale Suarez przychodził żeby być podstawowym snajpera. A teraz Laca przychodząc będzie mimo wszystko zmiennikiem bo Luis ma jescze z 2 lata gry

1

Myślę że takie PSG czy United spokojnie mu taka pensję dadzą.

1

Ciekawe od kiedy istnieje taka polityka bo Messi, Pique czy Busquets dostali nowe kontrakty. Alba jest filarem naszego zespołu od 7 lat i uwazam, że należy mu się szacunek i podwyżka. Jordi jeszcze spokojnie może pograć 3 lata na najwyższym poziomie, gdzie my znajdziemy drugiego takiego LO który ma takie zgranie z Messim.

0

Z jednej strony można mówić, że kontuzję nie pozwoliły mu wykorzystać potencjału. Z drugiej strony w kluczowych meczach dla Realu grał i strzelał kluczowe bramki więc myślę że mimo wszystko kibice Realu będą go uważali za udany transfer.

3

Czemu Umtiti i Busi mieliby odejść skoro niedawno podpisali nowe kontrakty? Mats też przedłużył do 2022. Można się obawiać jedynie o Albe, ale obstawiam że będzie jak z Umtitim czyli zarząd się ugnie. W lecie odejdzie paru piłkarzy + mam nadzieję Rakitic i pieniądze się zwolnią.

0

Oby, oby! Trzeba odmlodzic pomoc, Denis i Rafinha są już dawno do sprzedaży. Dodatkowo jak piszesz w lecie Rakitic.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?