1

@Colon No jakoś Valverde wybrali i kompletnie nie pasował , nie pasuje i nie będzie pasował profilem do Barcelony.

0

@Croocers Wszyscy uwielbiają Cruyffa, więc to nie świadczy o tym, że Martinez będzie grał jego systemem. Jego zespoły nie grały barcelońskiej piłki, bardziej bym go porównał do Enrique. Tak w ogóle to Martinez jak na Hiszpana mówi świetnie po angielsku, ładny akcent. To ważny aspekt jakby się chciało sprowadzić ..nieromańskiego'' piłkarza.

0

@FC1899Barca Griezmann za Dembele i cyk średnia wieku już dobije do 31 lat :)

0

@MaTi61415 Czytaj uważnie, nie napisałem, że Griezmann się nie sprawdzi. To jest klasowy piłkarz i zapewne poradzi sobie w każdym zespole. Ale po prostu uważam, że nie jest to piłkarz, którego obecnie aż tak potrzebujemy. Chodzi mi o profil, nie o umiejętności. Sane to kot w worku? W tym sezonie 16 bramek i 18 asyst, w zeszłym 14 i 19. I to wszystko w najsilniejszym zespole w Anglii, pod okiem Guardioli. I co więcej w wielu meczach nie grał bo Pep postawił na Sterlinga i Bernardo. Kotem w worku to był Dembele, ale na pewno nie Sane.

3

@Gaucho Weź nie dobijaj. Starczy tych złych wiadomości w sporcie od 4 lat. Niech w końcu coś się zacznie dziać dobrego.

14

Żadna przebudowa nie ma sensu z Valverde na ławce. To nie jest ten typ trenera do takich rzeczy. Gdyby miał pomysł, wizję i chęci to w ciągu tych 2 lat już byśmy widzieli zmiany - zarówno kadrowe jak i taktyczne. Tymczasem ciągle jest to samo, a nawet gorzej. 
1. Podstawą jest wybór nowego trenera, pasującego do dawnej barcelońskiej filozofii. 
2. Następnie zmiana dyrektora sportowego, który będzie szukał zawodników o odpowiednim profilu do gry w Barcy. Starczy tych nieudanych i nieprzemyślanych transferów przez które straciliśmy 3 lata. 
3. Sprzedaż zbędnych zawodników oraz piłkarzy wypalonych, którzy już wiele do zespołu nie wniosą.
4. W mojej opinii i będę to ciągle powtarzał - kupno Griezmanna będzie błędem. To nie jest profil, którego potrzebujemy. Jeszcze rozumiałbym ten transfer gdyby to miał być następca Suareza. Ale skoro zarząd chce ściągnąć innego i to tylko zmiennika dla Luisa, to po co nam Francuz? Potrzebny nam top skrzydłowy na lewą flankę. Te pieniądze za Antoine powinni wpakować w Sane. Transfer napastnika Atletico to idealny przykład transferu Barcy w ostatnim czasie - znany, głośny i drogi. Kij z tym, że nie pasujący w 100% do tego czego tej drużynie potrzeba.
5. Kupno ofensywnego pomocnika lub DM w zależności od tego gdzie nowy trener chciałby ustawić de Jonga. Jeśli Holender na pozycję Busiego/Rakiticia to potrzebujemy ofensywnego pomocnika. Jeśli Frenkie miałby grać wyżej to potrzebny jest ktoś za Sergio - mój typ to Rodri, ewentualnie Ndombele.
6. Zmiennik dla Alby na lewej obronie - mój typ Filipe Luis za darmo. Idealny zawodnik w sytuacji kiedy Jordi gra 90% meczów w sezonie. Z miejsca zapewni wysoki poziom.
7. Jeśli Umtiti nie przejdzie operacji to uważam, że zarząd powinien go sprzedać i następnie zrobić wszystko żeby kupić de Ligta.
8. Reszta transferów w zależności od przebiegu okienka i wizji trenera.

0

@Robert_12_96 Mnie bardzo imponuje Pochettino, z kompletnego średniaka bez praktycznie żadnych transferów zrobił topowy zespół w Anglii. Nie wiem czy jego praca mi nie imponuje bardziej niż np. Kloppa. Porównując jakie możliwości ma Niemiec a jakie Hiszpan no to ten drugi ulepił coś nie mając praktycznie w ogóle materiału. Co rok prosi o konkretne wzmocnienia, a dostaje albo średniaków albo nic. Szanuje i podziwiam i bardzo chciałbym na ławce w Barcy, ale niestety nigdy nie będzie chciał tutaj trenować.

0

@Kajtek77 Dla mnie prawdziwa rewolucja to byłoby sprzedanie Busquetsa, Rakiticia i Suareza.

0

@ViscaBarca123 No ale powiedz mi po co nam zawodnik(Griezmann) o tak zbliżonym profilu do Leo? Nie neguję, Francuz to świetny piłkarz, ale mam wrażenie, że to ostatni typ zawodnika w ofensywie jakiego potrzebujemy. Niesamowicie nam brakuje typowego lewoskrzydłowego, środkowego napastnika za Suareza i ofensywnego pomocnik. Tymczasem dostaniemy zawodnika o bardziej ofensywnej charakterystyce Coutinho. Czyli najlepiej się czuje na pozycji numer 10, od biedy zagra, zejdzie na skrzydło. Z tym, że Antoine jest bardziej ofensywny i podwieszony pod typową 9. Kupując Griezmanna nie dość, że wydajemy masę pieniędzy to tak naprawde nie dostajemy zawodnika na żadną konkretną i potrzebną pozycję. A wręcz jego obecność będzie wymagała obecności przed nim typowej 9 więc Dembele kompletnie straci miejsce w składzie. 
PS. Co uważasz o Sane? Jest do wyciągniecia, a dla mnie to półka wyżej raczej niż Sancho.

0

@VenoM Ale słabo operuje piłką, jest chaotyczny. Nie widzę go w roli DM'a, on jest idealny do wejścia jakos ten drugi lub trzeci pomocnik w stylu box to box.

0

@kerouac Widać było również, że wygląda lepiej gdy pojawia się na pozycji nr 10 czyli w miejscu Leo. Zastanawiam się czy dla Coutinho najlepszą formacją nie byłoby 4-2-3-1. Na jedynce grałby Messi, a na skrzydłach wtedy potrzeba wybieganych, wychodzących do podań i pomagających w defensywie zawodników. Dwójka za Cou to idealny będzie na pewno de Jong, który jest bardzo mobilny i świetny technicznie. Kto do niego? Hmm no tu zaczynają się schody bo z jednej strony Busi może się czuć przy Holendrze bardzo dobrze, ale z drugiej przy słabo broniącym Leo i Cou na środku, Hiszpan mógłby mieć duże problemy z szybkim przemieszczaniem się. Idealny byłby taki silny i wybiegany Ndombele.

0

@barteq Pozostaje tylko i wyłącznie 4-3-3 z Messim w roli fałszywej 9. Wczoraj tak zagraliśmy w drugiej połowie i było zdecydowanie lepiej.

1

Skoro mówimy o szerszym spojrzeniu to może taka taktyka wynika z braku odpowiedniej osoby na ławce? Może wszyscy grają do Leo bo po prostu ciężko jest zrobić co innego. Może to wynikać ze złego ustawienia(to na pewno), złego doboru piłkarzy(to też na pewno) i po części po prostu z braku umiejętności. Ale skoro niektórzy zawodnicy nie nadają się do ofensywnej, błyskotliwej gry to dlaczego grają w tej drużynie? Czy to nie rola trenera dobrać sobie odpowiednią kadrę? To nie wina trenera, że gramy w wyjściowym składzie bez żadnego skrzydłowego? To nie wina trenera, że gramy bez żadnego ofensywnego pomocnika? Oczywiście winę ponosi również zarząd i piłkarze. Jak czytam wypowiedzi, że to tylko i wyłącznie piłkarze zawiedli to śmiać mi się chce. Jasne Alba dał ciała strasznie w tych kluczowych meczach. Przy większości straconych bramek był zaangażowany. Ale hmm pomyślmy z czego to może wynikać. Może z tego, że rozegrał w tym sezonie jakieś 99% minut? Kogo to wina, że nie ma on kompletnie żadnego zmiennika? Imo Valverde i zarządu. Gdybyśmy zazwyczaj grali ładnie, ofensywnie, z pomysłem, dobrze ustawieni to ok można by zrzucić bardziej winę na piłkarzy, że dali ciała. Ale po 2 sezonach ciągłych błędów ze strony Valverde? Facet się nie uczy na błędach, gra niesamowicie asekurancką piłkę, boi się wyjść ze skrzydłowym na finał PK więc wystawia tam pomocnikoobróncę, wolno reaguje na wydarzenia boiskowe, stawia ciągle na bardzo sztywną linię pomocy, jest bardzo przywiązany do nazwisk. Popatrzy na takiego Suareza, koleś się kopie po czole przez cały sezon niemal, czy widzieliście żeby został posadzony na ławę? Po prostu żeby grał za niego choćby ten Malcom, albo zagrać Messim na środku, albo dać szansę Abelowi. Suarez ciągle jest wystawiany więc chłop się nawet nie przejmuje, że gra kaszanę. No skoro gram to znaczy, że dobrze gram. No ludzie, tych błędów Valverde nie da się zanegować.

0

Sevilla dużo ryzykuje wychodząc w białych koszulkach :)

2

@barcelonaLM Na pewno profesjonalny zarząd Barcelony ryzykuje 40mln tylko żeby się zemścić na jakimś śmiesznym klubie..

0

@plutonio Jeden pies bo Arthur jeszcze mniej kreatywny.

1

@KingKahuka Pique, Taco

0

@Janiama Skoro drugi raz z rzędu zabrakło im psychiki w najważniejszym momencie to może niektórzy powinni powiedzieć sobie pas?

0

@Mns21 Czyli zostało najgorsze :D My ugodę z Ajaxem mamy od miesiąca.

8

Czy nie zmartwiły Was trochę słowa Leo odnośnie porażki z Liverpoolem: ,,Nie oglądałem i nie analizowałem ponownie tego meczu''? Serio nie było analizy takiej porażki? Trener nie omówił z nimi tego meczu, nie obgadali sobie tego? Zero, nic? Być może rok temu po Romie wyglądało to podobnie i dlatego teraz zagrali tak samo. Nie wiem być może analizują to kiedy indziej, mam taką nadzieję bo zostawienie takiego meczu bez wyciągnięcia wniosków troszkę niepokoi.

1

@Rewolucja123 Skoro Valverde brał go na mecze tylko po to żeby siedział na ławce i ,,poczuł atmosferę'' to tym bardziej powinien go wziąć gdy jadą na finał. Ale to Ernesto, jego logiki i wyborów nie sposób pojąć choćby się cżłowiek bardzo starał.

0

@BigShaq Mimo wszystko Dembele to raczej nie ta sama półka jeśli chodzi o talent i potencjał. Do tego wątpię czy jakikolwiek skrzydłowy na świecie obecnie pasuje bardziej do dawnego stylu barcelonskiego niż Neymar. Francuz to inny typ pilkarza i nigdy nie będzie grał tak dobrze kombinacyjnie na małej przestrzeni, troszkę człowiek chaos idealny do szybkiej gry na kontry.

0

@Rewolucja123 Chyba bym nie nazwał Semedo mimo wszystko niewypałem bo nie był robiony nigdy na wielki talent w porownaniu do Renato Sanchesa, Andre Silvy itp. Dalej jestem zdania że Semedo musi dostać kilka meczów z rzędu z typowym dobrym skrzydłowym na swojej stronie. Inaczej nigdy nie wypali.

0

@Cochise Tak samo jak powolne wyczekiwanie na szybkie, bezpośrednie kontry ala Real Mou czy Borussia Kloppa.

1

@BarcaInfo Felix ciekawy, zdolny zawodnik, ale zdecydowanie nie za 120mln. Nawet przy dzisiejszym, szalonym rynku. Trzeba wziąć poprawkę na poziom ligi NOS oraz to, że w ostatnich latach większość portugalskich talentów to niewypały.

0

@Encore Czyli tak jak pomoc Barcelony w latach 2017-2019 :)

19

@Polnar Frenkie jest po prostu niesamowity. Nie widziałem pomocnika z takimi umiejętnościami i potencjałem chyba od czasów Thiago. Jeśli Valverde go nie zepsuje to będziemy mieli najlepszego pomocnika świata, jestem o tym przekonany.

0

Już myślałem że tylko w tym sezonie.

0

Gdzie polecacie obejrzeć za darmo Grę o Tron z napisami? Niestety już nie mogę założyć triala na HBO GO, a chce zobaczyć tylko 2 odcinki.

1

@Robertinho Super jakby wprowadzić tagi do komentarzy. Tylko najlepiej żeby nie były one widoczne przy normalnym czytaniu komentarzy. W sensie żeby to nie wyglądąło jak post na Instagramie, bo strona stanie się nieczytelna. Albo tagi malutkim druczkiem na dole komentarza. Dzięki za pracę przy stronie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?