0

@daro22 Stricte piłkarsko na pewno nie. Ciężko to porównać bo Cruyffowi zawdzieczamy La Masie, a więc też pośrednio Leo. Ale ogólnie myśląc Barca to myślisz Messi. Cruyff się bardziej z Ajaxem kojarzy.

1

@MarioVeB! To chyba nie masz pojęcia na czym polega praca dziennikarza. Mam trochę znajomych w dziennikarstwie sportowym i oni mają różne dojścia. Rozmawiają z piłkarzami, prezesami. Mają po prostu swoje źródła. Myślisz, że praca zarządu to jest ściśle tajny projekt? Ludzie to wynoszą, wygadują się. Tak wygląda ten świat. Oczywiście wiele informacji to bzdury wyssane z palca, ale mówienie, że to wszystko kłamstwa i tylko to co powie oficjalnie zarząd jest pewne to trochę naiwność.

0

@szymon6847 Nie zaprzeczę, ma teraz problemy z kontuzjami, ale nie powiedziałbym, że jest taką typową szklanką. Większość kontuzji to chamskie faule. Jakie afery on niby robi? Przez 2 lata w PSG co takiego zrobił? Nie podał ręki Cavaniemu na początku, a tak to teraz kiedy odepchnął jakiegoś kibica. Już nie przesadzajmy.

1

@DonAndresFCB Większość da się wypracować, ale nie ma co ukrywać sam jestem ektomorfikiem i nabrać masy mięśniowej to dla mnie straszne wyzwanie i bardzo męczące. Niektórzy pochodzą pół roku na siłownie i wyglądają super, a Ty musisz tyrać przez pare lat.

0

@betonito Eto, Toure, Keita to mało? Bardzo ważni gracze w naszej historii.

0

@klopx Arthur się uczył przy Xavim? De Jong dopiero przyjdzie więc nie wiadomo jak wpłynie na niego granie z Busquetsem. Jasne zgadzam się, ja nawet jeśli bym trenował z Messim to i tak byłbym słaby. Ale wydaje mi się mimo wszystko, że obecność tak doświadczonego piłkarza może mieć jaki wpływ na rozwój młodego.

29

@szymon6847 Sam Neymar w formie zjada i wypluwa Mbappe, a co dopiero gdy się dołoży Griezmanna.

1

@Coutinho007 Nie no jak to, przecież według wielu dostał mase okazji i został świetnie wprowadzony. Te okazje to były mecze w 1/200 PK przy całym rezerwowym składzie i ostatnie 5min w meczach ligowych.

0

@Adamski69 Oj kiedy ta Barcelona grała taką ofensywną i dominującą piłkę. To nie te czasy panie Tomku. Takie słowa można powiedzieć o City, ale obecnie na pewno nie o Barcelonie gdy właśnie takie Getafe potrafi nas przycisnąć. W ostatnich czasach to piłkarze Barcy mieli więcej takich traumatycznych meczów niż młodzi Polacy.

0

@Danny Gaucho W Juve będzie musiał walczyć o skład z Bonuccim, tak samo jak u nas z Lengletem. Aczkolwiek dla mnie Francuz to żaden rywal i Holender powinien mieć wyjściowy skład z marszu. Jedynym rywalem byłby tak naprawdę Umtiti, ale obecnie jest kompletnie bez formy i ryzyko odnowienia kontuzji jest bardzo duże.

3

@Karakanis Klauzula Griezmanna to 120mln.

1

@batoon Pokazać wielki talent to można po rozegraniu pełnego sezonu, a nie 10 meczów w seniorskiej piłce. On potrzebuje regularnej gry i dopiero wtedy będzie można się wypowiedzieć o jego potencjale trochę szerzej. Na teraz to kompletny nowicjusz.

2

@MarioVeB! Widziałeś te jego mecze w reprezentacji? Masa błędów, słaby motorycznie, grający mocno asekuracyjnie. Nie powiesz mi, że nie ma żadnego ryzyka skoro chłop od roku w piłkę praktycznie nie gra. I to nie, że miał konkretną kontuzję, którą się wyleczyło i teraz wraca do formy. Jakieś leczenia zachowawcze, powrót i znowu problemy, potem powrót i beznadziejna gra. Jego sytuacja niepokoi chyba każdego trzeźwo myślącego człowieka.

1

@Grubson06 Byle gdzie, byle za ile. Niech on już po prostu odejdzie, choćby za te pare milionów.

0

@VamosBarca122 Napisałem przecież, że Lenglet jest lepszy. Ale po prostu moim zdaniem to nie jest materiał na top stopera, jest dobry i pewnie będzie oscylował w okolicy takiego poziomu, ale na topową półkę moim zdaniem nie wejdzie. Idealny do takiej roli 3 defensora, który gdy wejdzie to znacząco poziomu nie obniży.

2

Coutinho + około 100mln to chyba najrozsądniejsza opcja jeśli chcą sprowadzić Neymara. Więcej na pewno nie jest wart, za mniej go PSG na pewno nie puści.

7

Nie twierdzę, że wybór Juventusu przez De Ligta to zły wybór, ale dziwi mnie, że niektórzy uważają, że znacznie lepszy niż Barca. Poza osobą trenera, kadra defensywna jest bardzo podobna w obu klubach.

Wiekowy lider bloku defensywnego - Chellini i Pique. Obaj są bliżej końca niż początku, mimo, że Włoch jest starszy to Gerard wszystko na to wskazuje skończy karierę w ciągu 2 sezonów. Myślę, że ich sytuacja jest bardzo podobna.

Bonucci, Umtiti - w ciągu 2 lat obaj obniżyli poziom, jasne Włoch jest już wiekowy, ale pamiętajmy, że sytuacja z Samuelem jest bardzo niepokojąca. Od roku praktycznie nie gra w piłkę, cały czas się mówi o problemach z kolanem. Mimo, że jest młody to widmo chronicznych absencji mocno przeszkadza.

Rugani, Lenglet - obaj nieźli(Francuz lepszy), ale chyba każdy przyzna, że De Ligt jest lepszy i ma do tego znacznie większy potencjał. O charakterze przywódczym to nawet nie ma co gadać, Holender to przyszły lider defensywy i kapitan. Lenglet to mimo wszystko będzie taki koleś od czarnej roboty, ale na pewno nie top stoper i lider.

Caceres, Todibo - zapchajdziury, a do tego Francuz kompletny żółtodziób, który potrzebuje gry, a nie występów raz na kwartał.

Podsumowując uważam, że jeśli chodzi o miejsce do gry to w obu klubach sytuacja jest dosyć podobna. Na korzyść Juventusu może przemawiać Sarri i chyba wyższa pensja.


0

@Nano22 Taktyczny po sesji ;)

1

@MrShakira Moim zdaniem nie ma szans na transfer obu ponieważ nie wierzę w sprzedaż Suareza. A chyba tak głupi ten zarząd nie jest żeby pozbyć się Coutinho i Dembele. Jeden z nich ok, ale nie obaj. Najlepsza opcja byloby chyba pozbycie się Suareza, Rakiticia i dołożenie Cou do transferu Neymara. Sprzedaż Luisa i Ivana pokrylaby 120mln na Francuza. Odejście Cou zwolniloby większa część pensji dla Neya.

0

@Gaucho Nie wydaje mi się żeby Dembele osiągnął taki poziom. A wręcz jestem przekonany. Nie ta skala talentu, nie ten luz w grze kombinaycjnej, nie ta magia. Pamiętaj, że Griezmann w Barcy będzie zarabiał jakieś 17mln czyli tyle ile zarabiał Ney, wątpię że przy ewentualnym powrocie Braylijczyk dostanie pensję na poziomie 30mln. Obstawiam że to będzie właśnie kwota w okolicy 20mln. Do tego Griezmann to będzie casus Cou czyli ani snajper ani skrzydłowy. Najlepiej się czuje na fałszywej 9 albo na 10. Tam gra Leo więc kolejny zawodnik się zmarnuje. Przestanmy kupowac zawodników, którzy profilem nie są tym czego ten klub potrzebuje.

2

@Gaucho Pomijając juz wszystkie apekty itp, to Griezmann nigdy nawet w 50% nie osiągnął poziomu Neymara za najlepszych czasów w Barcy.

31

@BoogieWoogie Na MS 2014 Messi też był kluczowy i gdyby nie jego bramki to Argentyna by z grupy nie wyszła. Ale jemu w finale nikt nie pomógł, a koledzy zmarnowali dwie 200% sytuacje. Na CA 2015 i 16 również był najlepszy, ale w finale 15 kolega nie strzelił karnego, a w 16 gdy Leo podwinela się noga to oczywiście nikt go nie uratował tylko kolejny kumpel zmarnował swojego karnego. Na MS 2018 dostali się tylko i wyłącznie dzięki Leo. Z grupy wyszli dzięki Leo, w 1/8 z Francją jakiekolwiek bramki padały po akcjach Leo. Co on ma więcej zrobić? Fakty są takie, że w tej drużynie nie ma nikogo kto odciąży Messiego, kto pomoże gdy jemu nie idzie. Zgadzam się Ronaldo jest kluczowy dla Portugalii, ale różnica jest taka że oni są w stanie mu pomagać w meczach, strzelić kiedy on nie może lub jego nie ma, wykreować mu dogodną sytuację. Kadrę mają zdecydowanie lepsza, a trener to już w ogóle bez porównania.

12

@BarcaFan17 Nawet jak nie zdobywał mistrzostwa to tamtą Barce darzę znacznie większą sympatią. Obecna jest nudna i taka smutna.

10

@NorbiTBOB Może się wreszcie skupi na zadaniach defensywnych bo to co odwalał na koniec sezonu to po prostu wstyd.

0

@Stalowiak1938 Przecież chodzi o jednego z nich.

0

@zodiak_10 Ale ma kalafiory zamiast uszu.

2

@JaSzymon Bo z gów*a ciasta nie ulepisz.

0

@Encore Dokładnie, a Argentyna nie pamietam kiedy ostatni raz pomogła Leo.

0

@Ratamahatta Tak to jest jak się ma wolne od marca i można planować gdy inni walczą o trofea :D

3

@czesctuam Duża część Francuzów uważa Griezmanna za swojego najważniejszego zawodnika w kadrze. Mówią, że Antoine wprowadza element zespołowości i spaja dwie formacje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?