0

Pierwszy raz od 16 lat nie ma ani jednego wychowanka w wyjściowym składzie :/

0

Zobacz sobie na statystyki Salaha z czasów gry w Romie. A potem zobacz sobie na staty Mahreza przed sezonem 15/16. Chyba jest różnica?

6

Ej nie w szczepionke

0

Średnio rozumiem, ale dzisiaj to jest po prostu żenująco słabo. Dawno nie widziałem tak beznadziejnego meczu w naszym wykonaniu.

0

Ter Stegen też się nie popisał, to mimo wszystko było do wyjęcia. Tym bardziej przez Niemca w takiej formie.

0

No ale co Ty porównujesz. Falcao zerwał więzadła i potem miał problem z dojściem do formy. Mimo to teraz jest liderem Monaco i strzela tam bramki. Salah z sezonu na sezon się poprawia. W 15/16 - 15 bramek i 9 asyst, w 16/17 już pisałem wyżej. Ten sezon ma po prostu genialny i to w nowym, nie topowym zespole. Wygląda mi na kolesia, który utrzyma się na tym poziomie albo wejdzie na jeszcze wyższy. Tym bardziej, że przy sporej liczbie bramek widać, że jest piłkarzem o wielkich umiejętnościach.

3

W poprzednim sezonie 19 bramek i 15 asyst więc to nie pierwszy jego dobry sezon, aczkolwiek ten jest wybitny.

30

Nie był, nie jest i nigdy nie będzie.

1

Mam dokładnie to samo. Nie chce mówić, że jest słaby czy coś bo nie oglądam Barcy B. Ale z tego co widziałem jego występy w pierwszej drużynie to jakoś nigdy mnie nie przekonał. Zawsze czegoś mi brakowało, jakiejś iskry, błysku itp. Do tego grał w podobnych rejonach co Messi więc ja nie wiem jak oni chcą go pogodzić na boisku z Leo. Nie poruszał się po lewej pomocy tylko tak właśnie bliżej prawej z tendencją wchodzenia na pozycje 10.

0

Mój transfer marzenie jeśli chodzi o młodych obiecujących zawodników. Patrzy się na jego grę i się widzi taką starą holenderską szkołę. Świetna technika użytkowa, klasa i elegancja oraz niezwykła wszechstronność. Kupujemy takiego chłopaka i mamy potencjalnego zmiennika Busquetsa albo rozgrywającego albo ofensywnego pomocnika.

0

Miał problem bodajże ze stawem skokowym, w ostatnim meczu jego miejsce zajął Mina.

4

To co wypisałeś to nie jest skuteczność tylko odstęp czasu między bramkami. Skuteczność to procent bramek w stosunku do strzałów.

0

Skaczą zgodnie z klasyfikacją końcową konkursu lotów w Kulm.

0

Na google masz wyjaśnione.

0

Patrzać ściśle to City już nie ma szans na tryplet. W skład trypletu wchodzi: mistrzostwo kraju, puchar kraju oraz liga mistrzów. Przegrali w FA Cup czyli w pucharze Anglii. Wygrali Carabao Cup czyli puchar Ligi angielskiej. Według mnie nie można tego ostatniego liczyć do trypletu i tak też chyba rozumuje większość jak czytam fora. To trochę niesprawiedliwe byłoby gdyby angielskie drużyny miały większe szanse na tryplet poprzez granie w dwóch takich pucharach.

2

Dzięki za odpowiedź. Jasne, kwestionowanie z góry transferu jest bezsensu, ale zdarzają się takie kwiatki jak Douglas gdy chyba każdy był mocno zdziwiony i miał prawo wątpić w taki transfer. Zgadzam się z Tobą i również uwazam, że gwizdanie, opluwanie i obrażanie zawodnika to świństwo. Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca w jakimkolwiek klubie, a co dopiero w Barcelonie. Ale znów z drugiej strony, nie może to przejść w wielbienie i klaskanie przy każdym kontakcie z piłką. Gomes musi czuć wsparcie od kibiców, ale też pewne wymagania aby cały czas podnosić swój poziom. Oczywiście póki jest zawodnikiem Barcy trzeba go wspierać i trzymać za niego kciuki bo na tym jak napisałeś polega kibicowanie. Ja również życzę mu jak najlepiej w końcówce sezonu gdyż to przekłada się na cały team i wzmacnia drużynę.

21

Chciałbym się odnieść do ostatniej wypowiedzi użytkownika Cochise i przy okazji przedstawić własne zdanie na temat Andre Gomesa. Cochise napisał super, bardzo obszerną wypowiedź, ale zastanawia mnie głównie dlaczego według niego nie można kwestionować jakiegokolwiek transferu Barcelony? Bo był on dziełem profesjonalistów z Barcelony, a my jesteśmy dziećmi w Internecie? Czyli każdy transfer, który robią duże kluby musi być z góry udany bo został dokonany przez speców? No sory, ale tak to nie działa. Niektórzy śledzą piłkę od dawna i są w stanie się wypowiedzieć obszernie na temat różnych piłkarzy, stylów gry, formacji. Nie trzeba do tego kończyć specjalnych studiów, ani zarabiać milionów. Wpadki transferowe się zdarzają niezwykle często i jedną z nich jest Andre Gomes. Nie hejtuje go, po ostatniej wypowiedzi jest mi go po prostu po ludzku szkoda. Problemy psychologiczne to nic przyjemnego więc współczuję i liczę, że uda mu się pomóc. Ale czy naprawdę uważasz(uważacie), że tym gabinetem, w którym powinien się leczyć jest Camp Nou? Sam Andre ma chyba co do tego wątpliwości. Ile już było zawodników, którzy nie wytrzymywali presji na tym najwyższym poziomie. Andre po prostu nie nadaje się jak widać do gry w takim klubie jak Barcelona i mocno wątpię w to, że uda mu się tu coś wielkiego osiągnąć. Niestety, ale rzeczywistość na tak wysokim poziomie jest brutalna. Albo jesteś na to gotowy i silny psychiczny albo wypadasz. I nie rozumiem przez to gwizdania, obrażania i hejtowania zawodnika. Gdyby jeszcze przed przyjściem do Barcelony grał na tym topowym poziomie, widać było, że jest na co czekać. Ale on nigdy takim zawodnikiem nie był. Zagrał tak naprawdę w Valencii jeden dobry sezon, bez szału. W drugim był już bardzo chimeryczny i tak naprawdę nigdy do końca nie wyglądał jak pomocnik na miarę Barcelony. Jego transfer zdziwił chyba większość kibiców Barcelony, ale i ekspertów. Podczas pobytu w Barcy nie pokazał tak naprawdę nic, nie miał ani jednego meczu po którym można byłoby powiedzieć, że to jest zawodnik z potencjałem na klase światową. Był bardzo słaby, słaby albo co najwyżej przeciętny. Oczywiście klub powinien okazać mu wsparcie, ale jeśli chodzi o aspekt czysto piłkarski powinni się pożegnać. W innym klubie przy mniejszej presji chłopak odżyje, jestem tego pewien. Takie wyjście będzie lepsze zarówno dla niego jak i dla Barcy.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Taki De Ligt wtedy to marzenie :)

1

Bardzo dobrze, ostatnio występuje nawet na środku obrony :) Mimo wszystko zdecydowanie lepiej się czuje w środku pola, właśnie na pozycji defensywnego pomocnika ,chociaż ma warunki na to żeby piłkę rozgrywać. Dla mnie to taki podobny zawodnik do Luki Modricia, ale lepiej gra w obronie.

9

Nie martwią Was trochę te informacje, że w lecie Barca ma jedynie kupić Griezmanna? Już pomijam fakt, że według mnie to bezsensu transfer, ale chodzi mi głównie o to jakie braki mamy w linii pomocy. Jeśli w lecie odejdą(a powinni) Gomes, Denis, Vidal to zostanie nam w środku pola raptem Busquets, Rakitić, Iniesta, Coutinho i Paulinho. Andres 34 lata, Busi, Ivan, Paulinho po 30. Jedyny dosyć młody to Cou. Przecież nam bardzo brakuje głęboko cofniętego rozgrywającego i zastępcy dla Busquetsa. Ok wiem, może awansować Alenia, ale to jest ofensywny pomocnik i raczej będzie rotowany z Cou. Jakbym miał wymienić w naszej drużyny miejsce, które jest najgorzej obsadzone to zdecydowanie taka głęboka pomoc. Widzimy ile w tym sezonie grają Raki i Sergio, powoli wygladają na coraz bardziej zmęczonych. Arthur przyjdzie dopiero zimą 2019, z ligi brazylijskiej więc będzie potrzebował na pewno to pół roku na zgranie się z drużyną. Jak dla mnie kupno w lecie takiego piłkarza jak Frenkie de Jong, Lucas Torreira to powinien być obowiązek. Cena pewnie w okolicy 30-40mln, a dostajemy piłkarza, który może grać zarówno jako rozgrywający jak i DM. Ja wiem, że Rakitić jest bardzo ważnym elementem naszej drużyny, ale ja po prostu już tak tęsknie za takim kreatywnym, zwinnym, błyskotliwym zawodnikiem o charakterze rozgrywającego, że szok. Od paru lat nie ma u nas w pomocy takiego zawodnika, więc nie dziwię się, że ze wszystkich opcji to Rakitić jest tym podstawowym pomocnikiem. Nie chce już oglądać u nas takich Gomesów, Paulinhów i innyn zawodników, którzy z piłką kombinacyjną nie mają za wiele wspólnego. I nie mówcie o Coutinho - tak wiem wspaniały piłkarz, ale on jest bardzo ofensywny. To taka hybryda szkrzydłowego i pomocnika ofensywnego. On nie będzie latał w odbiorze i nadawał tempa grze. Musimy zmienić naszą linię pomocy, bo tak naprawdę ostatnie lata to ratuje nas tylko i wyłącznie Messi.

1

Pierwotnie 1 sezon ma 9 odcinków, a drugi sezon 6 odcinków - w sumie 15 odcinków, każdy po około 1:10h. Netflix po prostu odcinki pierwszego sezonu skrócił do okoły 50min i przez to wyszło 13 odcinków.

0

No dla mnie właśnie nie jest, ale dla Ciebie to jak widać wielki problem i wysiłek żeby sobie coś samemu sprawdzić.

0

Bo śmiecisz i zawracasz ludziom głowę zamiast ruszyć tyłek i samemu sprawdzić.

0

Jeszcze Roberto i Gomes.

1

Taktyczny ;)

0

Ale przy dwóch strzałach Williana nie dał rady go pokryć, w tym przy bramce. Ogólnie nie wiem jak cała defensywa mogła tak zostawić Williana przy tym rożnym. Koleś strzela nam wcześniej dwa razy w słupek, a oni zostawiają mu całe przedpole. Po prostu dramat jeśli chodzi o krycie.

0

Nie naiwnego tylko po prostu głupiego. Masz kontrolę nad meczem, ciśniesz rywala, jesteś blisko strzelenia i dobicia rywala, a on co robi? Ściąga środkowego napastnika i wstawia bocznego obrońcę. Ten koleś nie nadaje się do prowadzenia topowego zespołu, jest słaby i po prostu głupi.

0

No a co ma sobie myśleć, Liverpool jeszcze z nikim silnym w tej edycji LM nie grał. Ok grają fajną ofensywną piłkę, ale oni nie mieli jeszcze rywala z topu. Idealna ścieżka na nabicie bramek.

0

On nie miewa problemy z kontuzjami tylko ma co chwilę kontuzje. Ja nie wiem czy on w swojej karierze zagrał choć jeden sezon bez kontuzji. Już dwa razy zrywał więzadła w kolanie, co chwilę ma problemy z mięśniami. Jest kompletną szklanką i nie ma co ryzykować kupowaniem takiego zawodnika, tym bardziej, że dwa razy się nie wchodzi do tej samej rzeki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?