Granto
Dołączył/a: październik 2010
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Zgadzam się, że liga holenderska nie jest najmocniejsza, ale jednak gdy oglądasz danego zawodnika to widzisz jego potencjał. Jak się zachowuje na boisku, jak się porusza, jak reaguje, jaką ma technikę. Nawet jeśli Ajax nie jest obecnie silny to De Jong naprawdę robi wrażenie i byłbym olbrzymie zdziwiony jeśli by nie poradził sobie na wyższym poziomie. Bazoer do Frenkiego nawet nie ma podejście, kompletnie inna klasa. Wiem bo oglądałem ich dwóch i takich piłkarzy jak ten pierwszy to widzi się pełno, do tego kontuzja zrobiła swoje. Takiego jak De Jong to dawno nie widziałem. Paulinho jakoś kompletnie nie poradził sobie w Tottenhamie, grał w słabej lidze chińskiej no i co? U nas daje radę, więc wolę wydać 40mln na takiego De Jonga niż potem żałować i pluć sobie w brodę gdy stanie się wielkim piłkarzem w innym klubie.
2
Również uważam, że zamiast nie do końca potrzebnego Griezmanna można te 100mln przeznaczyć w lepszy sposób. Nie wiem czy udałoby się ściągnąć za jednym razem dwóch zawodników Ajaxu, ale próbować warto bo jeśli tak to mielibyśmy dwóch niesamowicie utalentowanych zawodników. O De Ligtcie juz było więcej doniesień więc nie będę się rozpisywać. Natomiast De Jong to dla mnie naprawdę fenomen, staram się oglądać od czasu do czasu jego występy i powiem Wam, że chłopak po prostu idealny do Barcy. Mi on przypomina Modricia ponieważ dobrze broni, świetnie kontroluje grę, reguluje tempo gry i rozgrywa, do tego ma bardzo dobry drybling i technikę użytkową. Aha no i jeszcze duża inteligencja boiskowa. Widziałem już porównania, że to przyszły Alfredo di Stefano linii pomocy :D Dla mnie Frenkie jest faworytem do zasilenia linii pomocy i do tego ma europejski paszport więc nie byłoby żadnego problemu z kombinowaniem w przypadku Arthura. A nawet gdyby zarząd się uparł na Brazylijczyka to można De Jonga szykować do roli Busquetsa, a Arthura kupić w 2019(gdy Coutinho będzie mógł mieć paszport hiszpański) i wprowadzać do roli Xaviego. Pomoc w przyszłości De Jong, Arthur, Coutinho? Marzenie.
0
W duecie De Jong i De Ligt z Ajaxu :)
1
Żaden z tych których wymieniłeś to nie są planowo zastępcy Xaviego. Kompletnie inne pozycje i role na boisku. W lecie obstawiam, że Denis i Gomes odejdą. Alenia zostanie wprowadzony do pierwszej drużyny i będzie grał ogony na pozycji ofensywnego pomocnika. Wciąż będzie brakować głęboko cofniętego rozgrywającego - Arthur lub De Jong to byłoby złoto.
0
Nie mówię, że musi grać w 1 składzie, ale po prostu to jest zawodnik z topu więc obstawiam, że od razu znajdzie sobie miejsce w przeciwieństwie do takiego Dembele.
0
Ale Dembele ma zaledwie za sobą jeden sezon na tym wysokim poziomie, ciężko mówić, że to jest topowy zawodnik. Ten sezon ma już stracony bo z pewnością cały sztab będzie na niego chuchał i dmuchał i Valverde będzie wystawiał na kluczowe mecze sprawdzonych zawodników, a nie żółtodzioba. Koleś ma 21 lat, ma pełno jeszcze czasu i nie musi od razu grać w pierwszym składzie. Iniesta gra obecnie maksymalnie po 65 minut i to tylko w bardzo ważnych meczach. Identycznie to wyglądało u Xaviego, za rok ławka na 100%. Rzucają butelkami? O ile Messi potrafi się oszczędzać, to Suarez będzie musiał zrozumieć, że nie będzie grał w każdym meczu po 90min. Do tej pory gdy często kopał się po czole w meczach, nie miał kto za niego wejść bo na ławce był mierny Alcacer. Więc chcąc nie chcąc Luis grał niemal wszystko. Za rok tak nie będzie po prostu i będzie częściej rotowany. Z resztą kto będzie w lepszej formie ten będzie grał proste. Griezmann to nie jest rywal dla Messiego, zobacz sobie na jakich pozycjach on grał w swojej karierze. Rzadko kiedy można spotkać tak uniwersalnego zawodnika, niemal po równo ma występów na lewym skrzydle i na środkowym ataku. Do tego dochodzi jego świetna gra w pressingu i odbiorze, której nauczył się u Simeone. Może właśnie to tak się podoba Valverde?
4
Nie jest Kameruńczykiem, a ma jedynie kameruńskie pochodzenia. To, że jego ojciec jest z Kamerunu nie oznacza, że Kylian też. Urodził się we Francji, całe życie spędził we Francji, tam się wychował to co nie jest Francuzem? Jak ktoś się urodzi w Polsce i całe życie tutaj spędzi, ale jego ojciec jest Niemcem to co dziecko też jest Niemcem? Durne podejście.
2
Ale kto chce grać na 5 atakujących? Coutinho ma się ogrywać do zastąpienia Iniesty więc on będzie grał w pomocy. Dembele to melodia przyszłości i póki co nie będzie miał pierwszego składu. Griezmann wchodzi do pierwszej 11 razem z Leo i Suarezem w ataku.
0
Iniesta to w przyszłym sezonie będzie pełnił rolę maksymalnie taką jak Xavi w 14/15. Nie będzie to zawodnik pierwszego składu, jego miejsce zajmie Coutinho. Tak więc już jeden problem z tego przepychu co napisałeś odpada. Dembele póki co to melodia przyszłości. Ten sezon ma tak naprawdę stracony i chyba nikt póki co nie jest w stanie przewidzieć co nam da ten chłopak. Różnie to może być - może wystrzelić już w przyszłym sezonie, a może równie dobrze bardzo długo się wprowadzać, poza tym nie wiemy jak to będzie z tymi jego kontuzjami. Aha no i on żadną wielką gwiazdą nie jest, zrobiło się o nim głośno bo przeszedł za chorą cenę i niby jako zastępca Neymara. Dla mnie to póki co nie jest zawodnik na pierwszy skład i na początku przyszłego sezonu też nie będzie - po prostu bardzo obiecujący zmiennik. Tak więc odpada Ci kolejny problem bogactwa, został nam Messi i Suarez. Obaj mają po 31, obaj będą wymagać trochę mądrego zarządzania. O ile o Leo jestem spokojny, że przez najbliższe 2/3 lata będzie grał na topowym poziomie, to o Suareza nie dam sobie ręki uciąć. Na początku tego sezonu pokazał, że przy braku formy jest po prostu dramatyczny i nie wiemy czy takie okresy nie będą mu się zdarzać częściej w przyszłości. Griezmann przychodząc nie dość, że jest od razu topowym zawodnikiem do pierwszego składu, to pozwoli nam odciążyć naszych doświadczonych napastników. Do tego jest mega uniwersalny i będzie mógł występować w roli skrzydłowego, środkowego napastnika lub na pozycji Leo.
0
Gdzie Ty tam widzisz potwierdzenie, że dostaje numer 7?
0
Przecież Ruiz to nie jest nasz zawodnik.
0
Weź ten młotek, który masz w nicku i pier*olnij się nim w głowę.
4
Nie martwi Was troszkę nadmierna ilość kontuzji mięśniowych w tym sezonie? Wydaje mi się, że 90% absencji piłkarzy była spowodowana mięśniówkami i to w większości urazy mięśni uda. Nie pamiętam takiego sezonu żeby cały czas jakiś zawodnik był poza kadrą z powodu kontuzji mięśniowej. Ciężko w takim przypadku nie brać pod uwagę jakiś błędów sztabu w przygotowaniu fizycznym zespołu. Nie chce wychodzić na jakiegoś mądrale, który zna się lepiej od speców no ale musicie przyznać, że wygląda to kiepsko. O ile u takiego Dembele można zganiać na brak presezonu to u reszty naprawdę dziwna sprawa. Czytam różne strony i coraz więcej pojawia się właśnie pytań czy sztab szkoleniowy nie daje ciała pod tym względem.
0
Nie wiadomo czy na pewno brak okresu przygotowawczego jest przyczyną no ale co innego jest bardziej prawdopodobne? Chłopak, który nigdy nie miał problemu z mięśniówkami, przychodzi do nas bez presezonu i nagle dostaje kontuzji wykluczającej go z gry na niemal 4 miesiące. Wraca i po tygodniu znowu ma kontuzję mięśniową na 1 miesiąc. Nie chce mi się wierzyć, że to przypadek. Gdyby nie był na 100% gotowy to sztab lekarski by go nie dopuścił do gry i tyle.
3
Inna pozycja, inna rola na boisku. Bezsensowne porównanie :/
0
Nie ma szans, Roberto będzie grał na PO do usranej śmierci. A zamiast Alenii będziemy ogrywać Gomesa czyli piłkarza, który kompletnie do Barcelony nie pasuje.
1
Równie dobrze cena mogłaby być znacznie wyższa. Dembele rozegrałby kolejny świetny sezon, a pewnie lepszy i Borussia by chciała jeszcze więcej. Nie wiadomo też co by się stało gdyby Barcelonie nie udało się go kupić, może by kupili jakiegoś Di Marie czy Mahreza i wtedy dopiero byłaby klapa. Oczywiście to wszystko nie zmienia faktu, ze Francuz zachował się bardzo nieprofesjonalnie i teraz odbija mu się to czkawką.
10
Bo jest wychowankiem Liverpoolu.
0
Dawać Andresa na uspokojenie i na 4 bramkę!
1
Gdzie jest Iniesta?! Przecież on jest potrzebny na gwałt.
0
Prawda jest taka, że Paulinho i Gomes w podstawie oznacza kompletny brak kontroli gry. Gdy do tego dochodzi brak Iniesty to już w ogóle jest dramat. Brazylijczyk to jest dobry zmiennik na podmeczonego rywala, gdy swoim ciągiem na bramkę pomoże wygrać mecz. I strzelona bramka przez niego niczego nie zmienia. Ani nie potrafi on przytrzymać i uspokoić gry, ani nie jest kreatywny, ani błyskotliwy. O Gomesie już wszystko zostało powiedziane, po prostu się tutaj nie nadaje i dam sobie rękę uciąć że im szybciej odejdzie tym lepiej dla nas i dla niego. Taki De Jong czy Arthur są na gwałt potrzebni w lecie. Na drugą połowę Iniesta o Dembele bo inaczej na pewno nie wygramy.
Aha no i Roberto jest dzisiaj również dramatyczny. Może i w ataku sobie rodzi bo to jest pomocnik, ale w defensywie jest po prostu słaby. Źle się ustawia, jest słaby fizyczne, popełnia proste błędy. No ale tak to jest gdy z pomocnika się robi obrońcę.
1
Tych dwóch w Barcelonie to marzenie. De Jong ma taki potencjał, że szok. Jak się patrzy na niego to po prostu idealny zawodnik dla nas. Skoro nie możemy rejestrować już zawodników spoza UE to wybrałbym jego zamiast Arthura.
0
No na przykład. Barca ma prawo go sprzedać do innego klubu.
2
Porównywanie ich jest bezsensu bo grają na trochę innych pozycjach. Wiem, że obaj się wszechstronni, ale jeśli chodzi o taki czysto ofensywny aspekt to Coutinho w mojej opinii da nam więcej. De Bruyne gra obecnie troszkę bardziej cofnięty, odpowiada za rozprowadzanie piłki. Coutinho to typowy ofensywny pomocnik, który równie dobrze potrafi zagrać z powodzeniem na skrzydle. De Bruyne tego nie zrobi. Obaj są świetni, ale ja mimo wszystko trzymam się swojego zdania, że Coutinho to jest najbardziej pasujący do nas ofensywny pomocnik na świecie.
0
Kontrakt ma do 2019.
0
Nie przesadzajmy z tym fajnie zapowiadającym się składem. Ok na tą chwilę wszystko wygląda dobrze, ale trzeba zobaczyć ile naszych zawodników z podstawowego składu jest w okolicy 30. Nasi kluczowi zawodnicy - Messi, Suarez, Pique po 31 lat ; Iniesta 34 ; Busquets, Rakitić, Paulinho 30 lat; Vermaelen 33 lata, Alba 29 lat. Gdy do tego weźmiemy pod uwagę sprzedaż słabych piłkarzy - Turan, Vidal, Gomes, Rafinha, Denis. To nagle okazuje się, że w pomocy z młodych zawodników mamy tylko Coutinho i od biedy Roberto. Zarząd musi nieustannie pracować nad stopniową modernizacją składu, na teraz skład wyglada bardzo dobrze, ale z czasem trzeba będzie poszczególne trybik wymieniać. Można się śmiać obecnie z Realu, ale oni w pomocy naprawdę mają sporo młodych i świetnych zawodników, ale Zidane nie umie tego wykorzystać. W lecie powinniśmy się skupić na kupnie młodego pomocnika o charakterystyce głębiej rozgrywającego typu Arthur czy De Jong. Oprócz tego potrzebny będzie nowy stoper za Verme, mój typ do De Vrij jeśli chcemy kogoś bardziej doświadczonego albo De Ligt jeśli młodego z mega potencjałem. W kolejne lato trzeba będzie już szykować zastępcę dla Suareza i powoli dla Busquetsa.
0
Nie powiedziałbym, że jest słaby technicznie. Może nie ma wybitnej techniki, ale w Brazylii uchodził za jednego z lepiej wyprowadzających piłkę stoperów. Ale oczywiście wiele jest w tym aspekcie do poprawy. Ogólnie mam dużo zastrzeżeń do tego piłkarza i wydaje mi się, że będzie jedynie solidnym zmiennikiem i nic więcej. Moim zdaniem i tak trzeba w lecie szukać młodego i zdolnego obrońcy. Jeśli chcemy bardziej doświadczonego to De Vrij, a jeśli młody talent to De Ligt.
1
Że co? Właśnie jego największą wadą jest brak szybkości, widziałem parę jego meczów i naprawdę koleś jest powolny, do tego do zwrotnych też nie należy, w sumie podobnie jak Pique. Ogólnie Mina bazuje na wyczuciu i na wślizgach. Ma długie nogi więc jest w stanie zrobić wślizg nawet gdy napastnik mu trochę odejdzie. Ale naprawdę sporo widziałem sytuacji gdy przy zwrotnych napastnikach wyglądał kiepsko. Szybki i wysoki obrońca to Van Dijk, o Varanie nawet nie wspominam bo on ma szybkość jak najlepsi skrzydłowi.
1
De Jong i Arthur to obecnie zawodnicy, których nam brakuje w pomocy. Obaj mogą grać jako głębiej cofnięty rozgrywający, z tym, że De Jong ma większy ciąg na bramkę, jest bardziej kreatywny i ma lepszy drybling. Arthur z kolei ma tendencje do spokojniejszego rozgrywania piłki i lepiej gra w odbiorze. Skoro nie mamy miejsca dla zawodnika spoza UE to uważam, że ściągnięcie De Jonga byłoby kapitalnym posunięciem. No ale słyszę, że interesują się już nim angielskie zespoły w tym City więc pewnie nasi się obudzą za 3 lata jak chłopak będzie kosztował 100mln.
0
Tylko podbijał piłkę bez żadnych trików. Jest filmik na twitterze Barcelony.