3

Może, ale pewnie już jakiś rosły i drewniany 30 latek czeka na nasz zarząd.

0

Nie można tego porównywać bo po pierwsze Suarez był znacznie bardziej doświadczonym, topowym zawodnikiem. A po drugie on normalnie trenował z zespołem i był w formie fizycznej. A Dembele nie dość, że jest bardzo młody to jeszcze przez ten czas będzie dochodził do zdrowia po ciężkiej kontuzji, a nie trenował na luzie.

3

Tylko, że on zerwał ścięgno, a nie sam mięsień. Messi też miał olbrzymie problemy z kontuzjami mięśniowymi jak był młody. Zmienił rodzaj ćwiczeń, zmienił dietę, zmienił też sposób poruszania się po boisku i potem był nie do zajechania. Z Dembele może być podobnie o ile operacja się uda i o ile chłopak wyciągnie wnioski ze wszystkiego.

2

Weź już przestań bredzić. Chłopak ma 20 lat i dopiero co przyszedł, a Ty cały czas marudzisz.

3

Według mnie nie ma szans na Oezila w Barcy. Wydaje mi się, że w przyszłe lato nawet Fernandez będzie widział potrzebę ściągnięcia młodego pomocnika. Obstawiam, że priorytetem znowu będzie Coutinho i być może Lopez.

3

Ciekawi mnie co uważacie o naszej lewej flance? Jak ona będzie wyglądała? Bo mnie póki co trochę to martwi. Gramy tak naprawdę bez lewoskrzydłowego z Suarezem próbującym schodzić tam od czasu do czasu. No ale umówmy się, Luis nie ma ani szybkości, ani techniki żeby tam grać. To nie jest zawodnik jak Villa lub Henry, którzy dzięki super technice potrafi się tam świetnie odnaleźć i prowadzić ze skrzydła grę kombinacyjną. Luis to typowa 9, typowy snajper i na skrzydle będzie bezużyteczny nawet w formie. Zresztą widać jak z tego skrzydła cały czas ucieka do środka. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale teraz podwójnie żałuję, że nie przyszedł do nas Coutinho. On byłby idealny, coś między ofensywnym pomocnikiem a skrzydłowym. Iniesta już nie jest w stanie biegać między pomocą a skrzydle, a na pewno nie przez 50 meczów w sezonie. Alba teraz fajnie szaleje, ale pamiętajmy, że to nie jest zawodnik typu Marcelo z techniką i dryblingiem więc sam nie da sobie rady na skrzydle. Uważam, że wyjścia z tego są dwa:
1. Dać szansę Denisowi, który uważam, że ma potencjał żeby grać w takiej roli pomocnikoskrzydłowego.
2. Dembele na lewej stronie, a lukę na prawym będzie wypełniał Semedo, któremu nie brakuje ani szybkości ani techniki ani dryblingu. Poza tym dzięki temu mógłby się odblokować ofensywnie i rządzić prawą stroną niczym Alves.

0

Nie wiem co za problem powiedzieć ciemnoskórzy.

2

W krótkim czasie na pewno nie. Dembele według mnie potrzebuje sporo czasu zanim wskoczy na taki topowy w Barcelonie poziom. Myślę, że jeden sezon to minimum, a wydaje mi się, że dopiero gdzieś po 2 latach ten chłopak ruszy tak na maxa. Pamiętajmy, że on ma dopiero 20 lat więc za dwa lata to wciąż będzie bardzo młody piłkarz. Semedo też ma dużo do nauki, zwłaszcza w ofensywie. W defensywie radzi sobie bardzo dobrze, ale w ataku troszkę brakuje konkretów i takich wejść w pole karne w stylu Alvesa. Być może wynika to z taktyki, ale na pewno też jeszcze z nieogrania w Barcy. Jemu też bym dawał sezon na takie rozegranie się.

0

Gra się tak jak rywal pozwala. Równie dobrze możemy mówić, że legendarna manita z Realem to też nie ma co się cieszyć bo Real był strasznie słaby. Zgadzam się Barca nie zagrała super meczu, ale to i tak wystarczyło do tego żeby wygrać z Juventusem 3:0. Już nie przesadzajmy, że aż tak niemiłosiernie był osłabiony. Kogo brakowało z pierwszego składu? Chiellini i Khedira? O ile ten pierwszy to zgadzam się duże osłabienie to jednak nie ma co przesadzać. Fani Juve musżą się pogodzić z tym, że od momentu odejście Bonucciego ta drużyna już nie będzie taka stalowa w obronie. Chiellini sam nie wiem czy by aż tak zmienił obraz tego meczu.

0

De Scliglio strzelał.

0

2/3 +1% w głosowaniu czyli 67% głosów.

0

Jeśli Bartomeu zostanie na swoim stanowisku to uważam, że skończy się to dla nas bardzo źle. Ale żeby cokolwiek starać się wtedy zmienić to podstawą powinno być wyrzucenie nieudacznika Fernandeza i Solera. Potrzebny nam jest błyskotliwy i znający rynek dyrektor sportowy, który będzie szybko reagował i potrafił prowadzić negocjacje. Musimy podejmować lepsze decyzje, kupować młodych, perspektywicznych zawodników, którzy będą pasować do Barcy. Jeśli to się nie stanie to za 3 lata będziemy w du*ie ponieważ trzon zespołu będzie miał po 33 lata.

5

Znam dwóch socios Barcy i postaram Wam się coś napisać o tym wotum nieufności bo jest praktycznie niemożliwa akcja. Umówmy się, szansa, że uda się odwołać zarząd jest minimalna. Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak trudne i skomplikowane jest to działanie. Potrzeba 17% podpisów czyli około 17000tys podpisów. Jest to olbrzymia liczba biorąc pod uwagę ograniczony czas, a zwłaszcza to kim są socios Barcy. To nie są zazwyczaj zapaleni kibice Barcy, którzy oglądają każdy mecz i śledzą wszelkie działania klubu, informacje i plotki o Barcy. Najczęściej są to starsi ludzie, osoby które są socio z dziada pradziada. Tak jak u nas z Katolicyzmem, mamy chrzest po urodzeniu a później różnie to bywa i nie każdy jest gorliwym katolikiem. Duża część socio mieszka poza Hiszpanią i nie są w ogóle na bieżąco z tym co się dzieje z klubem. Dodatkowo cała akcja z wotum zaczęła się w te wakacje gdy socios byli lub dalej są na wakacjach, wyjazdach itd. Komu by się chciało wracać albo przyjeżdżać z daleka żeby złożyć jakiś podpis. Tacy ludzie jak chcą się czegoś dowiedzieć o klubie to co robią? A no czytają typowe katalońskie szmatławce - Sport, Mundo, z których nie przeczytają o wotum bo szefowie tych gazet to znajomi Bartomeu.

No ale powiedzmy, że uda się zebrać te 17tys podpisów i tak naprawdę to jest dopiero początek. Potem jest GŁOSOWANIE i trzeba uzyskać 67% GŁOSÓW żeby odwołać zarząd. Ludzie to jest prawie 3/4, niewyobrażalnie trudne zadanie. A tak jak już mówiłem większość tych socios to starsi ludzie, którzy lubią Bartomeu + łatwo ich omamić jakimś głośnym transferem(Dembele) czy fajnym zwycięstem(5:0 z Espanyolem czy być może wygrana z Juventusem).

Tak więc moim zdaniem nie ma co się napalać i trzeba liczyć się jednak z tym, że niestety zostaniemy z tym zarządem do 2021r...

PS. Kiedyś wystarczyło do wotum jedynie 5% podpisów, ale zgadnijcie kto zmienił ten zapis w statucie klubu? :) Zgadliście - Bartomeu.

2

Z nim może się równać jedynie Alfredo di Stefano. Absolutnie niesamowity piłkarz i szkoda, że grał dla Realu. Jak się poczyta o nim lub obejrzy niektóre zachowane filmy to aż dziw bierze, że można grać na tylu pozycjach. On grał jako ofensywny pomocnik, rozgrywający, napastnik, skrzydłowy i nawet defensywny pomocnik. Messi jest podobny, ale nie pracuje w defensywie tak jak robił to Alfredo. Wydaje mi się, że takich piłkarzy jak oni już nie zobaczymy.

0

11 żółtych kartek dostał w ciągu poprzedniego sezonu w BVB. Tak więc bardzo dużo. Do tego 7 w lidze, a grał 2000tys minut więc nie jakoś bardzo dużo.

0

Bo Ty już wiesz, że na pewno by tego karnego strzelili.

8

Widziałeś chociaż jeden mecz? Nie da się samemu wygrać meczu, tam wszystko zależy od niego.

1

Była tu kiedyś dyskusja gdy ktoś zapytał się o fajną nazwę dla zespołu i było pare śmiesznych przykładów. Czy ma ktoś link do tej dyskusji?

21

W takim przypadku to już na treningach by mu się coś stało. Ile to już było kontuzji na rozgrzewkach, nie ma co snuć jakiś teorii.

0

Bo Lewy nie grał w pierwszym meczu.

6

I tutaj także warto dodać bardzo perspektywicznych zawodników z ligi hiszpańskiej, która powinna być najłatwiejsza do obserwacji przez zarząd a tymczasem jest kompletnie olewana. Straciliśmy Isco i Asensio, którzy grali nam tuż przed nosem. Kupiliśmy natomiast Alcacera i Gomesa, którzy nigdy nie zachwycali i w wieku 23 lat wciąż poważnej pozycji w tej lidze nie mieli. Choćby pierwsi z brzegu zawodnicy - Pablo Fornals i Carlos Soler. Pierwszy już poszedł do Villareal, a u nas nawet plotki o nim nie było. Niestety scauting mamy fatalny, Barca dowiaduje się o fajnych zawodnikach gdy są już głośni i bardzo drodzy albo gdy rywal już ich kupi.

14

Bartomeu to tak naprawdę najmniej rzetelne źródło ze wszystkich. Kłamca i nic więcej.

0

Na jakiej podstawie może twierdzić że on się wpasuje do 4-3-3 jako pomocnik skoro on nigdy nie grał w takiej formacji? A do tego kompletnie nie pasuje on do profilu jakiego szukamy bo pomocnik z niego taki jak ze mnie baletnica.

0

Akurat jak przeglądałem staty Iniesty to specjalnie wziąłem jeden z jego najlepszych sezonów - 10/11.

4

Lemar nie jest żadnym pomocnikiem i nie ludzcie się że zastąpi Inieste. To że czasami schodzi do środka o niczym nie świadczy bo Dembele czy Neymar też schodzą a pomocnikami nie są. I nie mówcie że Coutinho jest taki sam bo to kłamstwo. Cou jest pomocnikiem i tam zaczynał grać, dopiero niedawno wszedł typowo na skrzydło. Zresztą wystarczy popatrzeć na statystyki - Lemar miał w ubiegłym sezonie średnia 37 podań na mecz. No rzeczywiście typowy pomocnik podczas gdy Iniesta ma tych podań pod 80. Ja wiem że Barca gra inaczej ale tak czy siak gdyby Francuz grał typowo w pomocy to miałby tych podań znacznie więcej.

0

Negocjują Di Marie więc chyba mają alternatywę...

0

Wydaje mi się, że nie ma co się napalać na transfer Coutinho bo szanse na jego przejście są bardzo małe. Każde, powtarzam każde dobre źródło z Liverpoolu mówi, że Brazylijczyk nie jest na sprzedaż i do czwartku nic się w tej kwestii nie zmieni. A transfer Lemara nie stanowi żadnego zastępstwa bo klub ma własne pieniądze. Wydaje mi się, że za późno to wszystko się dzieje. Może gdyby już w lipcu Barca naciskała, a tak to chyba po ptakach. Zresztą wydaje mi się, że transfer Lemara też nie dojdzie do skutku bo jest już za mało czasu. No trudno trzeba liczyć na to, że nie przyjdzie jako alternatywa Di Maria bo to już będzie totalna żenada i kompromitacja.

0

Podobno cena zależy od występów Keity w LM itd. Minimum ma być 55mln euro, a max 70-80.

0

Może i tak, ale większość dziennikarzy z Liverpoolu twierdzi, że Keita właśnie po to został zaklepany na 2018 żeby zastąpić wtedy Coutinho. Chcą zatrzymać Brazylijczyka na ostatni sezon żeby pomógł im w LM, a potem może odejść do Barcelony. Niestety ale też mi się wydaje, że Coutinho teraz nie przejdzie. Gdyby miało być inaczej to jakiekolwiek źródło z Liverpoolu by coś puscilo, a tymczasem tam jest cisza.

0

No po okienku transferowym to na pewno im się nie uda :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?