0

O Matko Bosko Kochano, ślepy w Barcelonie :/

9

Nie no wspaniale mają stosunki, widać to zwłaszcza po tym doniesieniu do FIFA :D Pewnie teraz Bartomeu i Cerezo sobie siedzą w gabinecie i cisną beke - its a prank bro!

0

Dobrze, że Mina to szybki i zwrotny piłkarz :D Przecież nie bez powodu jest nazywany ,,obeliskiem''. Koleś mnie trochę przeraża swoją taką troszkę nieporadnością. Wygląda jak Pique bez formy jeśli chodzi o mobilność.

13

Ehh Ci mistrzowie negocjacji, po prostu ,,Barcelona style''. Najpierw żenada z Arthurem, a teraz to. Dowalą nam zakaz transferowy i będzie wstyd i zażenowanie.

1

Oby, oby! ;)

0

Więc o Coutinho można chyba zapomnieć :/ Jeśli przyjdzie Mina i Arthur to już nie będzie miejsca dla zawodnika spoza UE. A do tego dochodzą informacje iż kupujemy Griezmanna więc wątpię że klub będzie stać na dwóch tak drogich zawodników. I do tego post Ballague że pensje są zbyt wysokie więc raczej odpuszcza Coutinho. Wielka szkoda bo dla mnie transfer Francuza to bezsens, a pomoc z Arthurem i Cou to byłaby bajka.

39

No Ameryki to oni nie odkryli, ten skład to niemal oczywistość.

2

Wtedy już nie byłoby miejsca na Rakiticia. 4 w pomocy, a więc Busquets, Messi, Dembele i Roberto. Taki skład nie ma racji bytu moim zdaniem. Dziura w środku byłaby po prostu olbrzymia. Messi w odbiorze nie gra, Dembele słabo, Roberto jedynie z Busquetsem. Pomijam już fakt, że na pozycji 10 będzie tak tłoczno, że Suarez albo Griezmann będzie musiał zejść na skrzydło i tracić tam swój potencjał. Coutinho to jest mus po prostu bo nie mamy zmiennika za Inieste. Potrzeba kreatywnego i przebojowego pomocnika, a nie cofniętego napastnika bo na tej pozycji gra już Leo. W sumie podobna sprawa jak z Fekirem.

1

Rafinha ma hiszpański paszport. Obecnie jedynym zawodnikiem zajmującym miejsce dla zawodnika spoza UE jest Paulinho. Tak więc są 2 wolne miejsce, a tak naprawdę to 1 bo Mina niemal pewny.

0

Obaj Brazylijczycy na pewno do nas nie przejdą bo niemal pewny jest transfer Miny, a więc zostanie nam jedno wolne miejsce dla zawodnika spoza UE. Skoro mamy kupić Griezmanna w lecie za 100mln to nie wierzę, że stać ich będzie na kupno jeszcze Coutinho za 150mln. W takim przypadku pewnie sprowadzą w zimie Arthura.

0

Komentarz taktyczny ;)

0

Tylko, że gdyby PSG nie kupiło Neymara za 222mln to Barcelona nigdy by nie wydała za takiego Dembele 140mln. Jedno wiąże się z drugim.

0

Ale jaki ma związek moja wypowiedź z odejściem Guardioli? Odszedł bo się wypalił, bo mu może brakowało motywacji, może był zmęczony. Skąd mam wiedzieć.

0

Przecież napisałem..

0

Ale ja nie mówię o defensywie. Piłkarze z tej formacji zazwyczaj nie wygrają nam sami meczu gdy nam nie idzie, gdy gra się nie klei. Chodzi mi o kreację drużyny, grę ofensywną. W City też super wygląda Emerson, Otamendi, Stones. W połączeniu z niesamowitą pomocą i atakiem po prostu tworzą kompletny zespół. U nas jest bramkarz z obroną i dalej Messi. I to w sumie tyle. Dembele to jedna wielka niewiadomo, nie dość, że młody i mało doświadczony to świeżo po kontuzji.

0

Nasza dyspozycja też może się zmienić - na gorsze. Być może to co teraz gramy to jest max tego zespołu, może to jest ta nasza forma.

4

Ale co najtrudniejsze mecze zmienią? Nagle Rakitić zacznie grać z ikrą, Gomes stanie się wirtuozem? City grało więcej meczów z silnymi rywalami niż my. Póki co nasze wyniki z lepszymi to wpierdziel od Realu, 3:0 z osłabionym Juve, 1:1 z Atletico, 1:1 z Valencią, 0:0 z Juventusem. Gramy nudny, oparty na defensywie futbol, a grę ofensywną ratuje nam tylko i wyłącznie Messi.

3

Wiecie co jest najbardziej niesamowite w City? Że tam każdy zawodnik jest kluczowy, wszyscy tworzą maszynę, która póki co rozgniata rywali. Nie ma w tej drużynie zawodnika, który jakoś tak ewidentnie odstaje, kaleczy oczy swoją grą, nie pasuje do koncepcji i stylu drużyny. Mózgiem City jest oczywiście De Bruyne, obecnie najlepszy pomocnik świata, ale nawet gdy jemu się coś nie uda to ma obok kolegów, którzy potrafią coś sami zrobić. Aguero, Jesus, Sane, Sterling, Silva, Fernandinho, Walker - każdy z nich się udziela, każdy błyszczy. Zobaczcie jak jest u nas - jest Messi i dalej? Busquets może? No właśnie. Wszyscy grają na niego i gdy Leo czegoś nie zrobi to jesteśmy w ciemnej dziurze. Możemy grać nawet 4 pomocnikami, ale nic z tego nie wynika bo większość naszych pomocników to zawodnicy nie pasujący do Barcelony, nie mający tych umiejętności. To jest cudowne w Guardioli, że on wymaga w zespole zawodników, którzy graja tak jak on chce, posiadają ten zmysł do grania kombinacyjnego. Tam nie ma takich kloców jak u nas Gomes czy Rakitić, których wolną i nudną grę tłumaczy się takimi obowiązkami :D Zarząd po prostu kupuje złych zawodników i potem trener nie ma wyjścia i musi coś z nimi robić. Gdyby przyszli do nas naprawdę kreatywni pomocnicy to uwierzcie mi Chorwat lub Portugalczyk nie wstali by z ławki.

0

Zastanawia mnie jakim cudem niektórzy chcą zmieścić u nas Coutinho i Arthura skoro mamy 1 miejsce dla zawodnika spoza UE. Suarez i Paulinho nie mają europejskiego obywatelstwa więc zostaje tylko jedno miejsce. A do tego klub chce sprowadzić Minę, który również nie ma obywatelstwa UE.

5

To prawda jest mniej komentarzy, ale też dużo zależy od tego czy temat jest kontrowersyjny, ciekawy itp. Ja głównie różnicę widzę w artykule głównym o danym meczu. Kiedyś to tam się głównie relacjonowało i komentowało mecze, teraz 80% jest na La Rambli. Wydaje mi się, że tak jest gorzej bo Rambla się wtedy tak zaśmieca i ciężko znaleźć jakieś inne informacje.

0

U mnie to samo, ale to był wspaniały wieczór. Pamiętam jak się rzuciłem na kolana i krzyczałem, a potem poleciałem do sypialni mamy i darłem ryja :D Moja też powiedziała, że jestem chory ^^

7

Ciężko stwierdzić gdy jest dopiero grudzień. Na wiosnę przyjdą mecze w LM, przyjdzie zmęczenie, kontuzje i wtedy zaczną się rotacje. Jeśli utrzymają taką przewagę do wiosny to pewnie trochę zluzują w lidze żeby dać odpocząć zawodnikom i wtedy pewnie jakieś starty punktów się pojawią.

2

Po części tak, ale ewidentnie od razu po wejściu Alcacera gra się zmieniła i Paco miał dobrą sytuację. Oczywiście kartka bardzo pomogła, ale widać jak na dłoni, że my musimy grać 4-3-3.

1

Że tak powiem z gó*na ciasta nie ulepisz :) Ciężko żeby gra się kompletnie zmieniła gdy nie ma do tego po prostu odpowiednich zawodników na poziomie. Tutaj nie jest kwestia formy czy jej braku, a po prostu braku zawodników o odpowiednich umiejętnościach.

0

On po prostu nie ma jak klepać. Ma jedynie Messiego i w sumie to tyle. Tacy snajperzy jak on potrzebują skrzydłowych, którzy będą mu robić miejsce i kreować sytuację. My w tym momencie nie mamy żadnego skrzydłowego, a pomocnicy grają padakę w kreacji.

1

Tutaj potrzeba po prostu dwóch pomocników, którzy pasują do pierwotnego stylu Barcelony. Sprzedać trociny takie jak Turan, Vidal, Deulofeu, Denis i Gomes albo Rakitić. Kupić Coutinho czyli ofensywnego pomocnika z topu oraz typowego głębiej ustawionego rozgrywającego, kontrolera gry. I tak naprawdę obojętne czy to będzie Arthur, Lucas Torreira czy Maxim Lopez. Każdy z nich ma umiejętności i styl, który do nas pasuje i każdy z nich przy odpowiednim ograniu będzie nam dawał dużo więcej niż taki Rakitić, Gomes, Denis czy Paulinho. Nie wiem czy nam starczy miejsca na zawodników spoza UE gdyby przyszli Cou i Arthur no ale cóż coś trzeba będzie wykombinować bo na taką żenadę w pomocy nie da się patrzeć.

4

My nie możemy grac 4-4-2. To po prostu nie jest formacja dla tego klubu, dla tych zawodników. Najlepiej gramy gdy mamy 3 napastników z przodu, powinien grać Alcacer za Rakiticia lub Paulinho bo tak to nie da się tego oglądać. Wszyscy pomocnicy się chowają, Messi się cofa i z przodu zostaje sam Suarez. Tak się nie da grać stąd te gorsze ostatnio wyniki.

5

Ale o co Ci chodzi? Kogo miał wystawić, Alenie, Oriola, Palencie, Vitinho? Gramy trudny mecz na wyjeździe i ma wystawiać kolesi z rezerw mimo, że zawodnicy z podstawy są zdrowi? Kadra jest zapchana i Valverde musi grać tymi zawodnikami. W zimie i lecie trzeba przeczyścić kadrę, pozbyć się zbędnych zawodników - Turan, Vidal, Rafinha, Deulofeu, w lecie zapewne Vermaelen i Mascherano. Wtedy zrobi się miejsca dla zawodników z Barcy B.

0

Z tą różnicą, że Messi nie stał cały czas w polu karnym czekając na podanie od kolegów.

0

Warto jeszcze napisać, że Pearce dodaje iż Liverpool rozważy sprzedaż Coutinho w zimie tylko wtedy gdy będzie miał zaklepane przyjście innego kluczowego zawodnika już w styczniu - Keity lub Van Dijka. Moim zdaniem szansa na transfer tych kolesi w styczniu jest bardzo mała więc w przyjście Cou zimą mocno wątpię.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?