JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Khajio Wg mnie wygrała ambicja sportowa i chęć doskonalenia się. Wyobraź sobie sytuację - trafia uzdolniony 23-latek do naprawdę mocnego zespołu który grywa na co dzień w LM i grzeje w takim zespole ławę 2-3 sezony zanim wywalczy sobie pierwszy skład. To duże ryzyko i nie wiesz co będzie nawet po roku - czy klub nie zrezygnuje z ciebie przy jakiejś zmianie trenera. Masz bardzo dużo niewiadomych, a grać w tym wieku trzeba aby się rozwijać.
Masz alternatywę - świetnie poukładany pod każdym względem Rennes, wspierający kibice i mieszkańcy oraz idealne warunki do rozwoju. Grasz 2-3 sezony, rozwijasz się i w wieku 25-26 lat masz możliwość gry w topowym zespole posiadając jakość i doświadczenie jednocześnie. My na tym dobrze zarabiamy, ale zawodnik również wiele zyskuje.
Enzo Le Fee zrezygnował naprawdę z wielkich marek piłkarskich aby rozwijać się dalej w Rennes. Zrezygnował z lepszych warunków finansowych na rzecz możliwości rozwoju. Należy pamiętać że ambicja sportowa to nie zawsze chęć siedzenia na ławce w wielkim klubie. Piszę jakby to było ogłoszone oficjalnie, ale jest już bardzo blisko.
22
Uwielbiam Piotra Guzińskiego za fachwość, profesjonalizm oraz pasję. Obserwuję go od bardzo dawna, ma wielką wiedzę i potrafi trzymać emocje na wodzy, lecz w przypadku Ardy Gulera mam wrażenie że podobnie jak ja cieszyłby się dosłownie jak małe dziecko z jakiejś najlepszej zabawki na świecie, gdyby trafił do Barcelony. Dla mnie Guler ma szansę być piłkarzem epokowym, tworzącym pewnego rodzaju wielką historię, ale zwróćmy uwagę na chaos informacyjny - absolutnie każdy mówi co innego:
6
Przyjście Gundogana to wg mnie gigantyczne wzmocnienie pod względem sportowym, bo może grać na praktycznie każdej pozycji w linii pomocy, ale warto zwrócić uwagę także na inne jego zalety:
1) Gundogan podobnie do Lewandowskiego to typ nauczyciela, który jak coś mówi to tylko konkrety i przy nim tacy zawodnicy jak Gavi czy Pedri będą mogli lepiej się rozwijać.
2) Gundogan to gwarancja że Pedri rozegra sezon bez kontuzji - nie będzie musiał być forsowany na zasadzie "niech gra aż padnie" bo jakość naszego doświadczonego wzmocnienia jest niepodważalna. Podobnie wygląda sytuacja z de Jongiem - na tej pozycji również Gundogan w pojedynczych meczach świetnie się odnajdzie.
3) Gundogan może być motorem napędowym przy rozwoju Gaviego - widać było w ostatnich miesiącach że nasz młody talent przyhamował - fizycznie i mentalnie cały sezon był dla niego niezwykle wycieńczający. Xavi wystawiający Gaviego w pierwszym składzie bez względu na to jak słabo by nie zagrał (mając na ławce Torre, Kessiego czy Roberto) aż bił po oczach. Przyjście Gundoaga wymusi rozwój Gaviego bo będzie musiał mocno walczyć aby grać w pierwszym zespole. Domyślam się że w ważnych meczach będzie grał Gundogan, ale jak będzie dostawał szanse Gavi to jego koncentracja i przygotowanie do meczu będzie na najwyższym poziomie. Największym ograniczeniem Gaviego jest przeforsowanie fizyczne i mentalne - lepiej zagrać w 30-40 meczach sezonu w tym wieku na wysokim poziome niż rozegrać tych 10 spotkań więcej i mordować się niemiłosiernie. Dla mnie Gavi będzie zawodnikiem, który sportowo najwięcej zyska na przyjściu Gundogana pomimo tego że zabierze mu najwięcej minut.
1
@Emhyr Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem :) W dużym uproszczeniu jak małemu dziecku ci powiem: Gundogan nie może grać na pozycji defensywnego pomocnika jeśli miałby być najbardziej defensywnie grającym pomocnikiem. Gundogan w roli defensywnego pomocnika może grać tylko pod warunkiem że gra w zespole grającym na 2 pivotów, z czego jeden by był zawodnikiem bardziej broniący od niego. Cytat jest mało precyzyjny, dlatego go nie rozumiesz bo nie potrafisz spojrzeć inaczej niż zerojedynkowo. To samo można powiedzieć o de Jongu jeśli w ten zerojedynkowy sposób mamy patrzeć na świat.
Niestety ja już nic z tym nie zrobię - może to kwestia edukacji albo ograniczenia mentalne - przykro mi że nie rozumiesz pomimo tego że wczoraj wiele osób również ci to tłumaczyło. Nie wiem gdzie mogę wysłać SMS o treści POMAGAM - poważnie bo to już jest przesada - molestujesz mnie w komentarzach, obrażasz, a teraz już nawet wysyłasz bluzgi w wiadomościach prywatnych to jest już grube przegięcie.
Odpocznij sobie od tego portalu, wyjdź z piwnicy, bo 24h na dobę siedzisz na tym portalu i zatruwasz życie normalnie funkcjonujących użytkowników . Nic poza wklejaniem całymi dniami twittów oraz obrażaniem ludzi nie wnosisz na tym portalu i jesteś atencjuszem, który stara się wybić kosztem szanowanych użytkowników na tej stronie. Piszesz mi ucz się - ja się uczę całe życie, a tobie życzę jako psycholog leczenia.
2
Pożyjemy zobaczymy, pozostaje trzymać kciuki bo od dobrych opinii Riada, Barbery czy Akhomacha do pierwszego zespołu jest daleka droga. Drogi nie był w ostatecznym rozrachunku, zatem niech się chłopak szkoli w rezerwach.
Ja jestem dobrej myśli bo scouting Barcelony całkiem dobrze wykonuje swoją pracę - niemal co sezon przebudowują prawie cały zespół rezerw i sprowadzani zawodnicy często bronią się sportowo, nawet jeśli są tylko uzupełnieniem kadry.
PS: proszę nie brać na serio porównań do Gvardiola - tu chodzi o porównanie profilu piłkarskiego, a nie jakości umiejętności piłkarskich.
2
@krol211 , @MOLESTA , @slayer Wybory piłkarzy to bardzo indywidualna kwestia - teraz mamy tylko doniesienia dziennikarskie, a należy pamiętać że nikt nie wie co Brozović ma w głowie.
Druga kwestia to Kessie, któremu nie opłaca się powrót do Włoch bo nie będzie miał preferencyjnego opodatkowania swoich dochodów, a wątpię aby Inter zaoferował mu gigantyczną pensję. Jest to grubymi nićmy szyte bo Kessie dopiero trafiając do Włoch po sezonie 23/24 będzie miał konkretne argumenty finansowe aby wyjechać z Barcelony. Tak jak pisałem - Barcelona najpierw musi zarobić na sprzedaży, a potem brać się za zakupy. Liczenie że Kessie będzie chciał odejść tylko dla tego że Xavi nie widzi go w pierwszym składzie jest trochę naiwne - było to oczywiste już rok temu i jest dzisiaj. Warto także pamiętać że są w klubie tacy ludzie jak Deco, którzy uważają że Kessie powinien zostać w Barcelonie.
1
@zadafcb Kluczowa kwestia co chce Brozović bo kluby i tak się dogadają - dyskutujemy tylko bo my tego nie wiemy. Jeśi Brozović wybierze Barcelonę będę go mega szanował, gdyż w piłkarskim CV nie jest już mu to potrzebne, a presja jest gigantyczna. Tak jak napisałem - trzymam kciuki bo jest świetnym piłkarzem - będę też miło zaskoczony że ambicja sportowa u niego będzie tak wielka, aby rezygnować z arabskich ofert.
5
Pytanie zasadnicze brzmi: po co Inter ma wymieniać się na Kessiego jeśli za PIENIĄDZE może sprzedać Brozovicia do Arabii Saudyjskiej, a jeśli będzie nadal zainteresowany Kessiem to będzie mógl negocjować dużo niższą cenę jeśli przykładowo Lengleta oddajemy za pół darmo do Premier League.
Trzymam kciuki, ale czarno to widzę - trzeba było brać - trzeba było brać Brozovicia gdy była możliwość sprowadzenia go jako wolnego piłkarza. Wątpię aby Chorwat chciał czekać bo nie pamiętam, aby kiedykolwiek ktoś sugerował że jest fanem Barcelony czy coś w tym stylu, a last dance w wielkim futbolu był finałem LM. Czekamy :)
0
@Bogan chyba nie ma sensu nawet prowokować typa - on nadal nic nie rozumie i uważa że Gundogan może być tym bardziej defensywnym pivotem jeśli byśmy grali na dwójkę pivotów. Pozostaje już tylko beka i oby takich odklejeńców było jak najmniej na tej stronie bo odechciewa się komentować jak widzi się głupoty jakie wypisuje.
4
@Rewolucja123 i @barcelonaLM - śmieję się bo widziałem śmiesznego tweeta - Katarczycy w życiu by nie sprzedali zawodnika do klubu przejmowanego przez Saudyjczyków :) Prędzej za darmo oddali by go do Realu niż sprzedali do United.
4
@chavez , @MateuszGotowka99 i @Tabaluga37 przecież śmieję się :)
9
hahaha:)
0
Hahaha Mbappe w United :)
2
@VegetaPolska dobre źródła informacji masz bo dla Qataru to kwestia wizerunkowa aby sprzedaż była możliwie wysoka, a realną kwota transferu będzie kilkukrotnie niższa. Tak jak przy transferze Bellinghama znowu muszę pogratulować masterplanu Péreza - bo logiczne jest że teraz na papierze będzie 200+50, a w kontraktach sponsorskich pewnie 180-200mln Real odzyska. PSG właśnie zrobiło sobie bilans transferowy i każdy będzie zadowolony bo ewidentnie paryżanie stawiają na budowę zespołu niemal od nowa.
6
@Arczi87 Wg mnie dzisiaj największym problemem Barcelony jest brak kontaktów z działaczami, trenerami, piłkarzami, agentami i innymi reprezentantami piłkarzy oraz brak osoby od czarnej roboty, która poukłada deale. Deco w tym środowisku nie istnieje bo dopiero zaczyna przygodę o takim charakerze, a Alemany nie potrafi negocjować. Teraz mu współczuję bo to że ma ciężki charakter i potrafi zrazić do siebie każdego w trakcie negocjacji wiadomo nie od wczoraj, lecz teraz działa w pojedynkę można powiedzieć i te okienko będzie wielką weryfikacją tego co potrafi. Pozostaje trzymać kciuki.
Trudno będzie Alemany'emu sprzedawać/kupować jeśli wojenka o to kto powinien trafić do Barcelony ma charakter publiczny od 1.5 roku. Każdy klub negocjujący z Barceloną ma łatwiej i w takich sytuacjach przydają się negocjatorzy posiadający znajomości, którzy kontakty wykorzystają do możliwie dobrej sprzedaży - nie deale życia, a po prostu bez rozbojów w biały dzień jak teraz Lenglet handlowany jest za miskę ryżu (idealny wiek piłkarski, ograny w mocnych ligach z doświadczeniem na poziomie europejskim - najtańszy piłkarz o takim profilu w całej Premier League - można powiedzieć że Anglicy negocjując z nami nie mają litości bo nie ma sentymentów do osób których się nie zna). Mówi się że dobry sprzedawca wszystko sprzeda nawet jeśli ma jednego klienta - w tym przypadku kontakty są równie ważne.
6
Aby myśleć o zakupach to w pierwszej kolejności klub musi zacząć sprzedawać.
Odnośnie Chadiego Riada pisałem że pójdzie pod młotek bo został mu rok kontraktu i nie widzę opcji aby przedłużył umowę z Barceloną. Szkoda tak wielkiego talentu, ale nic z tym nie możemy zrobić - hierarchia jest jaka jest, a chłopak musi w tym wieku robić kolejne kroki do przodu.
8
To tylko pokazuje jak wielkim piłkarzem jest Gundogan oraz że może wnieść do gry Barcelony bardzo dużo dobrego.
To też piękny last dance Jordiego Cruyffa, który jak pisałem wielokrotnie był tym w Barcelonie, który miał kontakty i był od czarnej roboty. Szkoda że Barcelona nie kupiła talentów jakich forsował, ale z Gundogana, Christensena czy Auby zdecydowanie można być zadowolonym.
3
@Rewolucja123 , @partymaker i @Bogan - Kurde, alkohol na wakacjach obniża czujność :)
Już się napaliłem jak szczerbaty na suchary, a tu z różnych źródełek dowiaduję się że Barcelona nawet nie złoży oferty bo nie ma pieniędzy (podobnie jak na Diaza).
Chyba dzisiaj pójdę w tango i odpuszczę sobie komentowanie na jakiś czas jeśli Enzo Le Fee trafi do Rennes - zobaczcie jaka perełka, a konkurencja była naprawdę wielka https://pbs.twimg.com/media/FzILYzkXwAAVKwT?format=jpg&name=900x900
27
AAAAAA cieszę się jak dziecko - dobrze że Barcelona się obudziła, bo to ostatni moment aby go sprowadzić. Super, że po ponad rok obserwacji ruszamy po tego EPOKOWEGO mam nadzieję piłkarza.
Być może strach przez pozyskaniem "nowego Messiego" przez Real uaktywnił nasze działania, ale dobrze że w końcu są. Uważam że mamy spore szanse bo jeśli Guler chce od razu grać w topowym zespole (bez Ajaxu, Benfiki czy BVB po drodze) to w Barcelonie będzie miał relatywnie krótką ścieżkę do pierwszego składu i może być to nasz ważny argument.
0
@Emhyr To nie ego - to logiczne myślenie.
Kovacić będzie zawodnikiem defensywnym w CIty - to rozwiązanie wspierające pivotów bo zmiennicy są zbyt słabi.
Napisałem Ci że jak Gundogan odejdzie to poznamy zawodnika, który go zastąpi. City długo nie kazało czekać i Rice to odpowiedź na odejście Gundogana bo ten piłkarz potrafi także grać ofensywnie, a Kovacić już nie. Wyraźnie napisałem ci jaką rolę będzie pełnił w City zatem nie pisz mi głupot.
Jak widzisz znowu twoja wywpowiedź pokazała że nie znasz się na piłce i nie rozumiesz pozycji na jakich grają piłakrze. Kompromutujesz się pisząc o Gundoganie, kompromitujesz się pisząc o Kovaciciu i kompromitujesz się wprowadzając do dyskusji Rice'a.
PODKREŚLAM - KOVACIĆ BĘDZIE GRAŁ W CITY NA POZYCJACH DEFENSYWNYCH - masz wyzwanie na lato - naucz się, a potem zobacz jak ruszy Premier League atencjuszu.
0
@Seniorex , @Beztroskii , @Bogan , @Rewolucja123 , @ViscaelBarca2007 dzięki za merytoryczną dyskusję i realne spojrzenie na futbol.
@Rewolucja123 - podobnie jak ja robisz/robiłeś kurs trenerski i wiesz co jest pięć - bez względu na to jakiej byśmy formacji nie wymyślili to w linii pomocy potrzebny jest chociaż jeden wyjadacz w dziedzinie bronienia. Musimy się po prostu pogodzić z tym, że wśród kibiców są jednostki które nie mają szerszego spojrzenia na futbol i będą pojawiały się głosy, że każdy może grać na każdej pozycji. Jedyne wizje budowy formacji jakie powinniśmy rozpatrywać to tylko zestawienia jakie są możliwe w wykonaniu Xiaviego. Na dzień dzisiejszy, biorąc pod uwagę sztukę trenerską, realia piłki czy założenie że każdy z dyskutujących ma więcej niż 10 lat i w miarę logicznie potrafi myśleć to linia pomocy "Gavi-Pedri-Gundogan-FdJ" jest bez sensu - mamy 2 bardzo ofensywnych piłkarzy, box-to-boxa wchodzącego w pole karne i środkowego pomocnika który grając jeszcze z Busim musiał asekurować de Jonga w grze obronnej. Idealne zestawienie do gry FIFA, ale śmiech na sali w świecie realnym.
Nie ma co analizować słów @Emhyr bo on absolutnie nie rozumie systemu gry Barcelony i profili piłkarskich piłkarzy jakich posiadamy. W mojej ocenie Xavi nie będzie chciał rozbijać linii obronnej, bo po przetarciach Garcii zabraknie mu odwagi do testowania Christensena pomimo tego że profilem pasuje najbardziej ze wszystkich piłkarzy jakich posiadamy na dzień dzisiejszy. Podsumowując - na 100% przyjdzie jakiś pivot do Barcelony - nie widzę możliwości, aby Barcelona nie sprowadziła nikogo bo to by było totalne wywieszenie białej flagi przed rozpoczęciem sezonu. Prędziej Alemany sprowadzi jakiś doświadczony wynalazek z Betisu czy Espanyolu, który i tak będzie grał poniżej oczekiwań ale będzie. Jeśli nie stać nas na uznanych na rynku piłkarzy z doświadczeniem to niech biorą Ellyes Skhiri za darmo i niech walczą o Fabricio Diaza do ogrywania (jeszcze przy nim jest opcja cudu że zatrybi od razu). Podkreślam - NIE MA MOŻLIWOŚCI aby Barcelona nie sprowadziła jakiegoś pivota. To jest absolutnie niemożliwe i nie będzie to odzyskiwanie Nico itp historie - ktoś z doświadczeniem na tej pozycji musi przyjść tylko nie wiemy jeszcze kto.
0
@krol211 też byłem w szoku, ale z kilku źródel słyszałem że Alemany też go chciał (będąc precyzyjnym został przekonany do tego piłkarza).
@matirix20 coś tam potrafi :) wg mnie ma potencjał rozwojowy i potrafi grać dojrzale jak na tak młodego piłkarza na takiej pozycji. Ja propsuję jego w Barcelonie bo ma szansę w jakiejś przyszłości być wielki, a odpowiedni charakter przy okazji zdecydowanie posiada.
0
@doc Podstawowa kwestia jest taka na co umówili się w kwietniu Cruyff z Alemanym gdy widzieli się z jego agentem. Sprawa zdecydowanie została wyciszona po roszadach w dyrekcji sportowej - nie wiemy czy to jest jeszcze aktualne. Jeśli tak to bardzo możliwe że Fabricio Diaz trafi do Barcelony. Trzeba czekać bo dziennikarze nie wiedzą i nie mają prawa wiedzieć nic więcej niż już wiemy.
12
@lucca87 nie róbmy sobie jaj - w City grał zawsze w parze z zawodnikiem który potrafi bronić - w Barcelonie nie ma do pary z kim grać zatem te rozważania nie mają sensu.
Gdyby Barcelona kupiła jakiegoś pivota w stylu Florentino, Zubiego czy Amrabata to obok nich Gundogan by mógł zagrać, ale nie jako pivot zabezpieczający tyły i zabezpieczający de Jonga jeśli w City to jego zabezpieczał drugi zawodnik grający na defensywnym pomocniku.
Kolega @Beztroskii powyżej bardzo celnie zauważył - de Jong też może grać na pozycji pivota, ale nie znaczy że będzie tam grał dobrze. Też mogę wrzucić 50 cytatów asystentów, dziennikarzy, a nawet trenerów którzy uważają że de Jong może grać na defensywnym pomocniku, ale NIE SAM JAKO TEN KTÓRY POTRAFI BRONIĆ z dwójki tych cofniętych pomocników. Nie można być tak naiwnym jak Emhyr, który bezmyślnie wszystko łyka i nie potrafi szerzej spojrzeć na temat.
PS: sezon wcześniej Gundogan nie zagrał na defensywnym ani jednego meczu bo City miało pozycję dobrze obstawioną. Nie róbmy sobie jaj bo Gundogan grał na defensywnym tylko w sytuacjach problemów kadrowych - nie regularnie i zawsze miał obstawę pomocnika który potrafił bronić. Nie wracajmy do czasów BVB czy innych bzdetów bo to nie ma sensu z punktu widzenia systemu gry Barcelony.
12
@Emhyr To są newsy dla takich pelikanów jak ty - Xavi i sztab szkoleniowy naciska na sprowadzenie pivota bo nie widzi Gundogana na tej pozycji i nie ma znaczenia kto tak powie - jakiś były asystent, sprzątaczka czy dziennikarz nie wiedzą więcej niż trener Barcelony.
Kolejny raz napiszę: twitter to nie życie realne - a to co napiszem wcześniej nadal podtrzymuję. Nie zmienia to faktu że nie wiesz o czym piszesz. Trzeba być debilem aby uważać że Gundogan będzie w Barcelonie grał na pivocie jeśli nie ma nikogo od bronienia.
1
@Emhyr na każdym kroku kolego muszę Cię wyjaśniać? Co kilka dni jak na tacy wykazuję twoją niewiedzę i wykazuję absolutny brak wiedzy na temat piłki. Twitter to nie prawdziwe życie...
Kiedyś Guardiola potrzebował wielu środkowych obrońców, piłka się zmieniła i teraz potrzebuje mocno zabezpieczyć środek - stąd koncentracja na pozycji defensywnego pomocnika. Jeśli gra się na 2 defensywnych pomocników to zespół grający na wszystkich frontach optymalnie by miał posiadając 4 jakościowych zawodników w składzie (z czego 3 nominalnych).
Nawet jeśli Guardiola sprowadzi kolejnych 2 defensywnych pomocników to Kovacić nie będzie ofensywnym pomocnikiem. Sam fakt że muszę to tłumaczyć pokazuje jak mocno mylisz się z logicznym myśleniem. Nawet Rice prędzej będzie grał bardziej wysunięty niż Kovacić... dramat.
@DaPidejpi gratuluje typowo pisowskiej mentalności - rzucić kamieniem bez żadnych argumentów. Jeśli nie zgadzasz się z tym co piszę to merytorycznie to podważ, a nie pisz oznaczając mnie takich pierdołów.
0
@Rust_Cohle zbaczyłem pierwsze 2 odcinki 5 sezonu i trochę jestem zawiedziony. Pierwsze sezony wydają się i mocniejsze i bardziej dopracowane pod względem fabuły.
28
Najważniejsze że się dogadali!
Brawo - w końcu bardzo dobra wiadomość i zawodnik na światowym poziomie gry do nas trafia za darmo. Pozostaje trzymać kciuki za zdrowie i dalszy głód sukcesów sportowych.
5
Dlatego jako normalni kibice powinniśmy potępiać wszelkie odmiany rasizmu i skrajnej patologii wśród kibiców. Nie ma znaczenia kto jest atakowany, nie ma znaczenia w jakim klubie gra - nie ma zgody na taką patologię.
Nie chce mi się wyciągać nicków hipokrytów, którzy usprawieliwiali patologiczne zachowania kibiców Valencii bo zły piłkarz prowokuje, nie chce mi się wyciągać dosłownie tych samych hipokrytów, których bulwersowały okrzyki na Gaviego czy teraz na Jamesa Nnaji. Najbardziej przykre jest to że to właśnie tacy kibice-hipokryci nakręcają tą patologię ze względu na usprawiedliwianie lub porównywanie co gorsze. Młodzi kibice Barcelony pewnie nie pamiętają zapłakanego Eto'o i wielkiej hańby kibiców Realu Zaragoza - lata mijają o nadal są tacy sami kibice-hipokryci, którzy uważają że w jednym przypadku to uzasadnione, a w innym nie. NIGDY NIE JEST UZASADNIONE - jeśli mamy przykład rasizmu to bez względu o kogo chodzi i w jakim klubie gra jest to rasim - trzeba potępiać, patologię piętnować i eliminować ze społeczności piłkarskiej. Jeśli widzę opinie, które skupiają się nie na problemie, a na pierdołach typu co dany szczoch w jakimś ścierwie napisze to kisnę... Problemem jest rasizm i patologia wśród nieszczęśliwych ze swojego marnego życia ludzi.
7
Uczciwie trzeba przyznać że dla jego kariery to był bardzo dobry ruch.
Może gdyby była inna polityka kadrowa by dostał szansę, ale nie ma to już znaczenia - życzę mu dużo zdrowie i świetnej kariery bo niewątpliwie ma talent i serce do gry.