JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
@martin43 Dla wielkich sponsorów liczy się rozpoznawalność, pozycja społeczno-sportowa, dorobek sportowy a nie wiek. Kogo w reklamie interesuje wiek? Globalnie Pedri, Gavi, de Jong i Araujo razem wzięci dla reklamodawców nie są tyle warci niż jeden palec u nogi Messiego. To nawet nie jest logiczne co napisałeś odnośnie wieku. Zarówno Benzema jak i Ronaldo to nie Messi - kluczowy jest rynek azjatycki oraz ich fascynacja Argentyńczykiem. Nawet nie chcesz wiedzieć ile w stanie byli zapłacić biznesmeni z Chin aby zobaczyć sobie z loży mecz Rennes-PSG na Roazhon Park - kosmiczne pieniądze.
Siedząc w lidze francuskiej pamiętam jaka machina sponsorko-reklamowa przeniosła się z Barcelony do Paryża - sami Azjaci całe biurowce z dnia na dzień wyczyścili w Barcelonie i przenieśli się do Paryża. To ewenement na skalę światową - dziesiątki dziennikarzy, dzisiątki różnego typu firm i przedstawicielstw, dziesiątki organizatorów eventów i wszystko co możliwe aby zarobić na Messim z dnia na dzień zmieniło lokalizację. Z dnia na dzień każdy klub piłkarski, włącznie z moim Rennes zasypany został zapytaniami i ofertami biznesowymi dotyczącymi współprac, sprzedaży absolutnie wszystkiego co jest możliwe aby zadowolić kibiców vip z Azji. Większość klubów przebudowała swoją infrastrukturę bo płacili za wszystko. Cała Ligue 1 przetrwała łagodniej pandemię dzięki pojawieniu się Messiego bo zwiększone zarobki klubów łagodziły efekty pandemii, a nawet nie wspomniałem o wielkich bonusach z tytułu praw telewizyjnych.
Są różne szacunki np tutaj: https://www.fcbarca.com/110395-sport-ujawnia-szczegoly-analizy-potencjalnego-powrotu-leo-messiego-w-wykonaniu-fc-barcelony.html - Sport wyliczył że Messi zwiększyłby roczny przychód o 230mln euro, ale ja nie wierzę w te kwoty - bo będą to większe pieniądze jeśli Messi w PSG generował dużo więcej, a Barcelona jest bardziej globlaną marką. Piszę w swoich komentarzach 200mln euro, ale zaniżam te kwoty traktując to jako absolutne minimum.
18
Chciałbym się mylić, ale mi to bardziej wygląda na sytuację w której Laporta liczył że LaLiga nie pozwoli na transfer Messiego, byłoby alibi że zła jest LaLiga i droga otwarta by była na kupowanie szrotu z Brazylii od Deco lub przeciętniaków wciskanych przez "zaprzyjaźnionych" agentów, a tu zonk.
Messi chce przyjść, lecz chce konkretów, a wychodzi na to, że nie może doprosić się o ofertę jak od miesięcy wszystko było jasne. Nie da się ukryć że LaLiga potrzebuje nowej twarzy ligi i zgodziła się na transfery w Barcelonie. Jeśli Laporta i Alemany zawalą sprowadzenie Messiego to można stawiać im równie dobrze zarzut niegospodarności bo to jak wyrzucić w błoto nadal świetnego sportowca i 200mln euro, które razem z nim by przyszły razem ze sponsorami, a nie mówiąc już o aspekcie wizerunkowym. Obym się mylił, ale robi się powoli cyrk, a komunikacja medialna klubu przypomina najgorsze czasy Bartomeu, gdzie nikt nic nie wie, a dziennikarze kreują rzeczywistość.
1
@kejdzi Z punktu widzenia gry w LM absolutnym priorytetem jest pozyskanie pivota - to będzie definiowało naszą grę zarówno ofensywną jak i defensywną, a także od tej pozycji będzie zależało czy przeciwnik będzie wchodził w nas jak w masło. Na ten moment połowa kandydatów na tą pozycję albo nie potrafi bronić albo nie potrafi rozgrywać, a nawet nie piszę o jakimś wartościowym zmienniku dla pivota. Xavi i sztab szkoleniowy wyraził się jednoznacznie że pozyskanie defensywnego pomocnika jest największym letnim priorytetem. Bez odpowiedniego pivota nie robi wielkiej różnicy w LM czy przyjdzie Messi, Gundogan i Martinez jeśli zespół będzie miał wielką dziurę na środku pola.
17
Świat piłkarski potrzebował 24h, aby wyrazić swój stosunek do tego typu "rozrywki" - nigdy w historii piłki nie było tak że kluby, piłkarze, trenerzy i różnego rodzaju środowiska piłkarskie tak zjechały pomysł Pereza.
Dla mnie już fenomenem jest, że nawet w dzisiejszych czasach są jeszcze jacyś hiszpańscy dziennikarze, którzy podgrzewają temat Superligi, a są jeszcze jakieś niedobitki wśród kibiców którzy jeszcze wierzą w ten projekt.
8
@AbelKabel mistrzu - w latach 30 dali szanse populistom - dzisiaj w Polskiej polityce nie ma większych populistów niż PO i PiS - obie te partie to syf, który sprzeda wszystko i wszystkich byle być u władzy.
Byłbym spokojniejszy gdyby Polską nie rządzili populiści, a jeśli Polacy wybiorą już populistów to dobrze by było, aby rządzili mniejszościowo z prostego względu - najmniej zadłużą Polskę. Dobry wynik Konfederacji jest wręcz gwarantem, że żadni populiści nie będą rządzić większościowo.
2
@LuminO nie bez powodu Pedri powiedział kiedyś w wywiadzie że uwielbia oglądać grę Bellinghama bo obiektywnie ci piłkarze niemal 1:1 są bardzo podobni do siebie i w podobny sposób grają - oboje mogą grać w dowolnym zespole swój futbol oraz mieć gigantyczny wpływ na grę linii pomocy czy balansowanie gry całego zespołu. Są jednak pewne różnice między piłkarzami - Bellingham ma bardzo przywódczy charakter oraz zdecydowanie zwycięską mentalność niosącą zarówno zespół na boisku jak i w szatni - to nie przypadek że tak młody obcokrajowiec w Bundeslidze został kapitanem BVB, a w dodatku jeśli porównywać Pedriego i Bellinghama to Anglik ma lepsze warunki fizyczne, jest szybszy i silniejszy w bezpośrednich pojedynkach, a także jeśli zdecyduje się wspierać w danej akcji atak to jest dzięki swojej dynamice niezwykle groźny. Uważam, że to równie genialny piłkarz co Pedri i już dzisiaj w zestawieniach są blisko siebie ci piłkarze, lecz jak zmieni BVB na bardziej globalny klub to również w rankingach podskoczy, a bardzo możliwe że przeskoczy i Pedriego - wykluczyć się nie da, wszystko jest możliwe, lecz z obserwacji i różnych opinii jakie słyszę na jego temat nie mówimy podobnie jak w przypadku Pedriego o świentym talencie, a o zawodniku epokowym.
5
Te zestawienia nie powinny być publikowane bo 99% kibiców i tak nie rozumie do czego służą - im wystarczy transfermarkt, FM, FIFA lub inny pudelek.
Takie rankingi mogą być tylko przydatne dla klubów, agencji i menedżerów, a przeciętny kibic nic wartościowego z tego nie wyciągnie. Wycena potencjału to nie wycena jakości, a jeszcze większy mindfuck by mieli kibice gdyby zobaczyli zestawienie piłkarzy bez uwzględniania klubów w których najlepsi piłkarze grają bo to też podbija stawkę i taki Musiala, Bellingham czy Saka by mieli zdecydowanie wyższe pozycję w rankingu.
3
@DJ6 dzięki wielkie za support, ale ja bardzo sobie cenię odmienne opinie jeśli są merytoryczne. Proszę nie piszmy o "biedzie intelektualnej" bo nie ma sensu nikogo cisnąć - jeśli mnie nie obraża. Cieszę się że ktoś czyta moje komentarze nawet jeśli ma inne zdanie - może dzięki dyskusji chociaż lekko je zmieni :) Pozdróweczki.
@martin43 Moim zdaniem wszystko składa się w spójną całość. Stanowisko i intencje każdej ze stron są jasne, a jedynym znakiem zapytania jest czy Laporta nie chce znowu oszukać Messiego.
@pasjonat oj zdecydowanie nie umie - właśnie oglądam mecz Kobe z Barceloną - niesamowite ile w emerytowanym już wielkim mistrzu jakim jest Iniesta jest kreatywności. Można powiedzieć że cała nasza linia pomocy dzisiaj grająca niema tyle kreatywnej smykałki co jeden 39-letni weteran. To pokazuje jak wielcy piłkarze tworzyli Wielką Barcelonę i jak bardzo brakuje nam takich piłkarzy.
1
@Anubis To nie ma znaczenia jeśli był liderem zespołu, a jego gole i praca dla zespołu była absolutnie kluczowa. To całkowicie inna skala instotności zawodnika dla zespołu.
Zauważ że w bieżącym sezonie Barcelona zdobyła 88 punktów - gdyby po kolei odjąć od każdego wyniku meczu 23 gole Lewego które zdobył w lidze to byśmy tych punktów mieli 80. Jak widzisz realnie gole Lewego dały nam tylko 8 punktów więcej w lidze.
Dla porównania Atletico zdobyło w sezonie 77 punktów, a bez goli Griezmanna wychodzą 62 punkty. To aż 15 punktów zdobytych na czysto w samych golach, zatem prawie dwa razy tyle co Lewandowski, a nawet nie poruszałem tematu asyst, gdzie można mówić o przepaści między Griezmannem a Lewym 17 do 7.
Tak jak napisałem - nie ma czego porównywać.
0
@Yoohoo Ja napisałem kto powinien wygrać a nie być tylko nominowany. Piszę o piłkarzach, którzy przez cały sezon byli wsparciem dla swoich zespołów i ich obecność była wartością dodaną dla zespołów w których grali, a Lewandowski prawie połowę sezonu nic nie grał, zatem nawet nie ma czego porónywać.
16
Nie no szanujmy się - MVP sezonu czysto obiektywnie bez względu na sympatie klubowe powinien zdobyć Griezmann, a w ostateczności jeszcze z lekkim niesmakiem ter Stegen. Wybór jakigokolwiek innego piłkarza to byłby skandal, ale z drugiej strony trudno o obiektywizm jeśli głosują kibice i mają gdzieś bezwzględne fakty.
3
@kejdzi Jak mi powiesz kto będzie grał na pivocie w przyszłym sezonie to będę mógł zaktualizować swoją opinię. Jeśli Barcelona sprawadzi na defensywnego pomocnika przykładowo Nevesa i nikogo innego to śmiem twierdzić że nasz max to wyjście z grupy i odpadnięcie w pierwszym dwumeczu fazy pucharowej.
Nie patrzmy się na nazwiska, a czy zespół jest zbalansowany - jeśli Barcelona będzie w nowym sezonie mogła mieć w miarę równą kadrę to szanse na arenie międzynarodowej rosną. W Europie słabością zespołów są najsłabsze ogniwa grające w pierwszej jedenastce, brak doświadczenia oraz brak uniwersalności taktycznej - w każdym wymienionym aspekcie nie jest najlepiej, a nawet nie poruszałem kwestii szybkościowo-kondycyjnych i atletycznego przygotowania. Barcelona nie może liczyć na świetną drabinkę przeciwników pasujących do gry - mamy często pecha w losowaniach, zatem porównywanie nas do Tottenhamu czy Liverpoolu nie ma sensu.
@manolis1 Nie mam zielonego pojęcia - musiał bym znać wyniki testów sprawnościowych, a domyślam się że jest to jedna z największych tajemnic w klubie. Nie słyszałem o żadnych sygnałach ze strony klubu że jego motoryka się poprawiła - może poprawiła się tylko forma, a motoryka nadal stoi w miejscu. Trudno powiedzieć bo przez palce oglądałem ostatnie mecze i nie przyglądałem mu się bardziej wnikliwie.
0
Liczyłem że takie lub podobne nazwiska zobaczymy w składzie jak będzie liga wygrana.
O ile młodzież mniej więcej domyślam się jak może zagrać to Julian Araujo jest pewnego rodzaju zagadką - pozostaje trzymać kciuki i liczyć na w miarę możliwości żywe spotkanie.
28
Absolutnie nie rozumiem jęczenia kibiców. Dam może podłoże:
1. Sukces Kataru jako organizatora MŚ 2022 był przeolbrzymi z punktu widzenia aspektów wizerunkowych, biznesowych, politycznych, a także sportowych, gdzie śmiało można powiedzieć że był to najlepszy Mundial od wielu lat - cudowne rywalizacje sportowe, wielkie emocje, niespodzianki oraz final, który jeszcze wiele lat będzie wspominany. Katar i Arabia Saudyjska rywalizują, nie lubią się i walczą o podobne strefy wpływów w obszarach politycznych i ekonomicznych. Logicznym jest że posiadając wręcz nieskończoną ilość środków chcą przebić sukces Kataru i nie będą oszczędzać na tym.
2. Messi to ikona światowego sportu (nie tylko piłki nożnej) - chłopak na współpracy z Arabią Saudyjską może zarobić dużo większe pieniądze niż i tak kosmiczny kontrakt, który mu oferują, a on i tak w takich okolicznościach myśli o Barcelonie. 99,9999999% ludzi na świecie bez względu na status społeczny i moment swojego życia wybrałoby Arabię Saudyjską, a nie myślało o grze w Barcelonie na zastępczym stadionie ze świadomością że zespół i tak nie wzmocni się wystarczająco mocno aby odegrać realnie wielką rolę w LM.
3. To Messi ma ciężki wybór a nie Barcelona - dla naszego klubu jego przyjście to bonus sportowy oraz zastrzyk finansowy poprzez machinę wizerunkowo-marketingową która idzie razem z nim. Jeśli wstępnie wycenia się że przyjście Messiego pozwili Barcelonie wygenerować grubo powyżej 200mln euro dodatkowego przychodu to śmiało można powiedzieć że jego pojawianie się w Barcelonie jest krokiem milowym dla poprawy kondycji finansów klubu, lepszego bilansu FFP. Powrót Messiego to błogosławieństwo dla naszych kiepskich finansów i łatwiejsa droga do wyjścia na prostą, a jednocześnie lekko przykrywa międzynarodowy skandal wizerunkowy związany z Negreirą.
4. Fakt że Messi ma od Saudyjczyków ofertę życia nie podlega wątpliwościom - to że mogą być naciski na Barcelonę aby była konkretna również są normalne - w końcu został już nie raz przez klub czy to przez Bartomeu czy to przez Laportę oszukany. Dzisiaj Messi ma szasnę zarobić w Arabii Saudyjskiej więcej niż przez wiele ostatnich lat kariery i absolutnie na każdym kroku być traktowany jak król oraz bez presji. Ja osobiście jestem pełen podziwu dla Leo że chce wrócić do Barcelony.
5. Widzę odklejone komentarze że biedna Barcelona ma związane ręce że musi dzialać szybko - no śmiać mi się chce - każdy szanujący się klub piłkarski planuje transfery z i do klubu na najbliższe i kolejne okienka. Czy byśmy mówili o moim Rennes czy przykładowo o Realu - plany transferowe czy sprzedażowe są dokonywane na kilka okienek do przodu, zatem nie róbmy "k*rwy z logiki" i nie myślmy że Barcelona zaczęła działać dopiero jak sezon się skończył. Kto ma odejść już wie o tym od jakiegoś czasu, z pewnością od stycznia są dogadywane różnego typu ruchy transferowe, a najwyżej niektórzy piłkarze teraz dowiedzieli się o planach klubu. Nie można być aż tak naiwnym jeśli ja sam w styczniu potwierdziłem kilka nazwisk które były oferowane innym klubom (np. Abde i Barbera). Historia jest niesamowita, od transferu ratującego wiele kwestii w finansach Barcelony rozliczany będzie Alemany, który nie był zwolennikiem jego pozostania w Barcelonie, a teraz musi wykazać się sprawnością działania.
0
@Criss18Barca Pytanie kto w normalnie funkcjonującej firmie prędzej zdobędzie kierownicze stanowisko - średni lub dobry wieloletni pracownik czy początkujący i świetnie zapowiadający się praktykant.
W większości klubów piłkarskich decyduje staż, szacunek innych zawodników i sztabu szkoleniowego oraz charyzma. Czasami zdarzają się rodzynki jak de Ligt, który był kapitanem Ajaxu, ale to był wychowanek z wielkim charakterem. Jeśli otwarcie się mówi że wraz z odejściem Alby i Busiego odchodzą wielkie charaktery z szatni to bardzo wiele mówi na temat kadry jaką posiadamy w tym obszarze bez względu na to czy nam się to podoba lub nie.
4
@DonCarletto no dobry jest chłopak trzeba przyznać - ja od czasów młodego Messiego nie widziałem takiego talentu...
@fcbarcafan19 W sumie obawiam się że to będzie kolejny przespany przez Barcelonę piłkarz - talenty w naszym klubie forsował tylko Cruyff, zatem módlmy się żeby zastąpił van der Sara w Ajaxie, a nie poszedł do Premier League. Z Holandii jeszcze jakieś szanse w przyszłości możemy mieć, aby sprowadzić go do Barcelony.
13
Już widzę jak Barcelona walczy o Romeo Lavię, którego Southampton spadło z ligi i bez wyjątku każdy możliwy topowy klub w Europie ostrzy sobie zęby na ten ewenement, który gra na takim poziomie w tak młodym wieku :)
Tyle nazwisk a o Kimmichu czy Diazie nie wspomnieli - ogólnie jakieś poronione te zestawienie - Neves nie nadaje się do grania na pivocie, Gundogan na pivocie gra 1-2 mecze na cały sezon, a piłkarze jak Ugarte czy Kari absolutnie nie mają nic wspólnego z kreatywną grą do przodu po odzyskaniu piłki. Chyba ktoś wypisał listę piłkarzy na chybił-trafił i napisał sobie artykuł.
11
Wszyscy zaprezentowani piłkarze genialnie się zapowiadają, lecz dla mnie Arda Guler to będzie piłkarz epokowy. Teraz skubaniec może jeszcze wybierze jakiś klub pod dalszy rozwój, ale za 2-3 sezony to może być potwór.
Wg mnie warto by było aby Barcelona sprowadziła również Fabricio Diaz - jak nie na pierwszy skład to na rezerwowego - aktualnie nie mamy ani pivota ani zmiennika.
1
@kanver_ i @jamesbond6 oczywiste jest że dobrych piłkarzy się ceni, ale bardziej kluczową kwestią jest kto sprzedaje i jakie są powody sprzedaży. Dzisiaj Muaniego czy Hojlunda, których mogła mieć Barcelona odpowiednio za darmo i za grosze nie kupimy za 50-60mln - to kwestia momentu zakupu, który przespaliśmy.
Dzisiaj z piłkarzy, którzy bez problemu by zastąpili Lewego w Barcelonie ze względu na idealny profil piłkarski to byłby nawet z mojego podwórka Jonathan David, Folarin Balogun czy Elye Wahi. Lille przewaliło puchary i David idzie pod mlotek w trybie pilnym, Montpellier nie potrafi sprzedawać piłkarzy, a Arsenal musi coś zrobić z Belogunem, który nie chce grać w Premier League. To tylko przykłady, ale bez problemu na 9 można znaleźć piłkarza, który da radę ze względu na profil piłkarski i nie musi kosztować 100mln - David max 50mln, Wahi max 25mln, a Balogun max 30mln wg różnych plotek.
7
Trochę science fiction, ale przy dobrej ofercie bym się poważnie zastanowił - na rynku jest całkiem sporo bardzo ciekawych napastników. Nie uważam że nie ma piłkarzy niezastąpionych, szczególnie że Lewy latem będzie miał już 35 lat. To może być kolejna wielka oszczędność na pensji bo każdy możliwy następca nie będzie zarabiał tak dużo.
PS: Jeśli Arabia Saudyjska ma aż tak mocarne plany to fani Superligi będą zachwyceni - wielkie nazwiska będą grały dla jakichś FC Habibi czy FC Tahini i cyrk będzie co tydzień bez wojenek z UEFA :)
3
@Emhyr Zgadzam się! Ma wszystkie cechy aby być świetnym trenerem, paradoksalnie ja w nim widzę różne cechy Guardioli, Mou czy Kompanego. Każdy kto zajmuje się trenerką musi być jednocześnie empatyczny i mieć wielkie ego, nieprzeciętnie powinien rozumieć taktykę, nieprzeciętnie potrafi motywować zespół, a wręcz wyciskać jak cytrynę ze wszystkiego co najlepsze z zespołu. Ma też nieszablonowe spojrzenie na futbol i nie da się ukryć że jest bardzo inteligentny.
0
@krol211 Wszystko zależy od realizacji celów sportowych. Ja uważam że przyszły sezon może być dużo cięższy niż obecny i będzie weryfikacją zdolności trenerskich Xaviego. Nie piszę czy sobie poradzi lub nie, liczę na to że da radę, lecz mam bardzo mieszane uczucia patrząc tylko i wyłącznie aspekt szkoleniowy. Zauważ że wygraliśmy ligę i kilka kolejek było aby poćwiczyć warianty taktyczne, sprawdzić młodzież jak reaguje na grę w dorosłej piłce lub poszukać różnych opcji zastąpienia Busiego. Nic z tego nie widzieliśmy i wygląda to jak czekanie na transferowe złote strzały. Nie chcę podawać nazwisk trenerów jaki bym widział po Xavim - biorąc pod uwagę jaką posiadamy młodą kadrę to preferowałbym trenerów rozwijających piłkarzy bo chciałbym widzieć progres indywidualny i całego zespołu, a nie tylko przebłyski.
0
@lukkobe No ja bym wolał żeby Barcelona nie szła szaleńczą drogą - transfery za wielkie pieniądze nie gotowych zawodników jak Torres, gdzie kilkadziesiąt milionów jeszcze trzeba zapłacić City, a także seryjne sprowadzanie zawodników niegodnych gry w Barcelonie jak Bellerin czy Araujo to szaleństwo.
Barcelona nie potrzebowała sprowadzać dużo zawodników - potrzebowała sprowadzać mało dobrych zawodników, pasujących stylem gry do tego co chce grać Xavi. Lepiej sprowadzić 2 zawodników dobrej jakości po okazji niż 5 piłkarzy, z których większość nie gra. W ostatnich okienkach genialni piłkarze byli dostępni za darmo lub pół-darmo i dzisiaj są jednymi z lepiej zapowiadających się na świecie. Trzeba dokonywać odpowiednich wyborów pod szkolenie, a jeśli przychodzi doświadczony zawodnik to musi pasować profilem i być gotowy do gry, a nie na zasadzie że przychodzi na trening Raphinhia, a sztab szkoleniowy zastanawia się gdzie go wstawić. Pieniądze nie są problemem - problemem są złe wybory i powalone układy z agentami oraz związane z tym zobowiązania czy obietnice.
6
Żeby było śmieszniej odchodzący z Realu Benzema to cios wizerunkowy dla LaLiga bo traci jedną z najważniejszych twarzy marketingowych. Czysto teoretycznie - na serio LaLidze opłacałoby się pozwolić Barcelonie zadłużać i odblokować ograniczenia FFP bo Real nie będzie robił szaleńszych kroków na rynku transferowym, a nasz klub tak jeśłi będzie miał taką możliwość.
1
@S_E_B_A Czary mary :) Mam szklaną kulę i nie boję się z niej korzystać :)
@Xxxbarca4ever Oczywiście że na papierze będzie taki skład wyglądał przepotężnie, a życie zweryfikuje jak to będzie sportowo. Mimo wszystko nazwiska są mega wielkie i robią nie mniejsze wrażenie - każdy posiada wielką jakość piłkarską, każdy atletycznie przygotowany do uprawiania sportu, każdy z wielkim mentalem, każdy z wielkim charakterem do walki, każdy bardzo szybki, każdy szybko czytający grę oraz każdy potrafiący robić różnicę na boisku..
Dla porównania zobacz o jakie nazwiska walczy Barcelona nie licząc Gundogana - mamy Nevesy, Carrasca itp. - to bardziej niepokoi, gdyż ci piłkarze nawet pod względem jakości piłkarskiej nie będą mogli dobrze odchodzących piłkarzy zastąpić a przy zalożeniu że świetnie się wkomponują w zespół i każdy będzie w formie życia to najwyżej będą grać na zbliżonym poziomie do zawodników odchodzących, lecz to nie będą transfery podnoszące jakość i efektywnosć gry zepołu, a jedynie uzupełnienia składku. Na mnie robi wrażenie to w jaki sposób ulepić zespół chce Perez i bardzo bym chciał aby Barcelona działała w podobny sposób - nie marnując pieniędzy na półśrodki, nie robiąc gwałtownych ruchów na rynku tranferowym itd.
0
hahahaha:) ale to będzie chodziło z Celtą na wyjeździe.
Ostatni mecz sezonu wypada obejrzeć aby utwierdzić się w przekonaniach :)
8
@Xxxbarca4ever Bezsensowny komentarz - nie masz argumentów to nie pisz. Pisząc o Muanim, Bellinghamie, Kimmichu, Daviesie oraz Mbappe wiem co piszę - wiem jakie są plotki w środowisku piłkarskim, a w internecie również możesz znaleźć sporo informacji na ten temat. W moim archiwum możesz też znaleźć odnośnie tych piłkarzy informacje kto wstępnie dogaduje się z Realem, o kogo Real zabiega, kto sam oferuje swoje usługi Realowi oraz jacy piłkarze na każdym kroku wysyłają sygnały Realowi że chcą grać w Madrycie lub nie podoba im sie w Bayernie.
Perez bardzo mądrze buduje kadrę - Tchouameni, Camavinga czy sporo zdolnej własnej młodzieży oraz transfery przychodzące najbliższych okienek mogą spawić że będą mieli przepotężny skład walczący o wszystko i to stosunkowo niskim kosztem biorąc pod uwagę ich poziom jakości piłkarskiej oraz wiek.
3
Z różnych źródeł można przeczytać, że Lucho może odpowiadać współpraca z Luisem Camposem i jest daleko od forsowania zatrzymania w klubie dużych nazwisk jak Verrattiego czy Neymara.
Pytanie kluczowe brzmi czy PSG będzie chciało budować kadrę niemal całkowicie od nowa oraz jak to będzie wyglądało z punktu widzenia planowanej walki z Realem o kluczowych piłkarzy Bayernu. Z tego punktu widzenia nie wykluczyłbym nawet duetu Juliana Nagelsmanna z Thierrym Henrym.
PSG potrzebuje wielkiego i twardego charakteru, a wręcz zamordysty, który stłamsi ego poszczególnych piłkarzy oraz będzie potrafił rozmawiać z gwiazdami bez folgowania. Podobnie do tego co się dzieje dzisiaj w Barcelonie - trener PSG powinien mieć kluczowe zdanie przy transferach i nie pozwalać na wzmocnienia kadry wynikające z decyzji "z góry". Moim zdaniem na dzień dzisiejszy nie ma lepszej opcji niż Zidane.
4
@vangoor Może być nie wymyślił, lecz zgodnie z wiedzą jaką posiadam jest to bardzo prawdopodobne. Paradoksalnie te genialne nazwiska będą Real kosztowały zbliżone pieniądze do tego ile my wydaliśmy na wzmocnienia od czasu wygranych wyborów przez Laportę.
13
Wg mnie Benzema był genialnym piłkarzem - całymi latami w cieniu Ronaldo robił mu sporo miejsca w polu karnym fenomenalną grą bez piłki, a z piłką również wszystko potrafił zrobić, nawet nie wspominając o inikatowym na skalę światową zarządzaniu linią ataku z obrzeży pola karnego. Śmiem twierdzić, że gdyby nie gra pod Ronaldo Realu to mógłby być jeszcze lepszym piłkarzem, a przynajmniej jego jakość doceniona przez kibiców by była dużo wcześniej niż tylko po odejściu CR7.
Odnośnie kadry Realu - moim zdaniem zmiana pokoleniowa trwa już 2 sezon i potrwa do sezonu 24/25. Obstawiam że teraz Real uzupełni kadrę jedynie drobnymi taktycznymi wzmocnieniami, genialnym Bellinghamem oraz powalczy z Bayernem o Kolo Muaniego (tak - tego który mógł grac u nas za darmo), a latem 2024 do Realu przyjdzie Mbappe i zaciąg z Bayernu, o którym pisałem czyli Kimmich i Davies. Wg mnie Perez świetnie planuje przebudowę kadry Realu - mało półśrodków i marnowania pieniędzy pomimo ich posiadania, a wielkie nazwiska wyczekuje.
Perez ponoć jest wielkim fanem talentu Muaniego, a sam piłkarz ponoć miał się zaoferować Realowi w ostatnich dniach - jeśli jakimś cudem nie dojdzie do transferu to tylko poprzez dogadanie się Realu z Bayernem, że odpuszczają Muaniego, a oni nie będą utrudniać Kimmichowi i Daviesowi przeprowadzki do Madrytu.