JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@DonCarletto oki
@PatrykBarca To właśnie pokazuje jak bardzo patrzysz na futbol po "kibicowsku", a nie z punktu widzenia jak to wygląda z piłkarskiego punktu widzenia. Przykład, który podałeś jest idealną tego ilustracją: Cherki gdyby trafił do Barcelony to potrzebowałby lekko 2-3 sezony aby pokazać swój potencjał w LaLiga, a Guler by grał to samo co w Fenerbahce bo jest zawodnikiem tej skali talentu co Pedri, że zmienia zespół i gra nadal to co potrafi najlepiej bez względu na klasę przeciwnika. Podałeś przykład Cherkiego, a mam wrażenie że nie znasz konkretnie tego piłkarza - on jeszcze o minimum rok przedłuży umowę z OL bo zbyt wcześnie będzie dla niego na wyjazd do większego klubu. Totalnie przestrzelony przykład.
Przykłady Odegaarda i Halilovićia są spoko, ale jeden stracił wiele czasu na źle zaplanowane wypożyczenia, a drugi był leniem jak Puig i dzisiaj nawet nie ma klubu. Tutaj zmarnowany został potencjał na własne życzenie, chociaż Odegaardowi udało się utrzymać karierę na wysokich obrotach. Nie licząc zdrowia - wybory piłkarskie i mental są bardzo kluczowe - w Fenerbahce każdy piłkarz nawet ze szkółki objęty jest pracą ze specjalistami od psychologii, a sam piłkarz wie dokładnie gdzie chce grać i do jakiej ligi profilem najbardziej pasuje - to bardzo świadome prowadzenie kariery bez półśrodków. Podany przykład Cherkiego jak i mój Gulera wpisują się w te decyzje bez półśrodków.
@matirix20 będę mógł na to pytanie odpowiedzieć gdy Yamal zacznie regularnie grać z dorosłymi i jak będzie wyglądał fizycznie. Dzisiaj Yamal ze względu na wiek, a gdybym miał porównywać tylko umiejętności to nieporównywalnie Guler.
@PietrasCoelho Podałem Ci przykład świetnego szkolenia w Fenerbahce - Min-jae Kim w rok został jednym z najlepszch SO w Europie. Pedri z 3 ligi trafił do Barcelony i z miejsca stał się pierwszoplanową postacią, a Christensen w Barcelonie jest uznawany za najlepszy transfer Cruyffa. Kluczowa kwestia to pasujący profil piłkarski oraz umiejętność grania swojego futbolu bez względu na jakość przeciwnika. Ja piszę o piłkarzu który będzie grał swoje bez względu na to kto będzie przeciwnikiem - nie ma znaczenia w jakim klubie gra dzisiaj bo ma tak wielki talent.
0
@DonCarletto , @PatrykBarca różnica polega na tym że Demiry to były po prostu talenty jakich wielu. Veiga jest sprawdzony w LaLiga i tyle można powiedzieć że ma potencjał do rywalizacji w miejsce w składzie z Gavim, Gundoganem, Kessiem czy Nevesem.
Wystarczy zobaczyć opinie obserwatorów - jak ktoś sie zna na piłce to rozpozna talent Yamala, rozpozna talent Haalanda, rozpozna talent Pedriego - jak patrzy się na grę Ardy Gulera to aż bije od niego talentem. Co słyszę jakiegoś eksperta to nie może wyjść z podziwu z jak wielkim talentem mamy do czynienia - o Demirach czy Veidze nikt nie porównywał ich do największych.
Co to talentów z Turcji - to że Barcelona źle inwestowała pieniądze za Bartomeu nie jest żadną tajemnicą - Demiry to były groszowe sprawy, a Veiga jak na solidnego rezerwowego za grube miliony to trochę sporo. Fenerbahce świetnie szkoli piłkarzy - przykładowo w rok z Min-jae Kim zrobili jednego z najlepszych obrońcow w Europie, zatem nie ma co żyć przeszlością.
Nie porównuję Veigi do Pedriego, Bellinghama, Musiali i Gulera bo nie mówimy o piłkarzu o tej skali talentu. Patrzmy co piłkarz potrafi, jaki wpływ ma jego gra dla zespołu w którym gra oraz jak odbiera jego talent środowisko piłkarskie jeśli sami nie znacie się na piłce.
@PietrasCoelho co to za idiotyczne porównanie kto gdzie gra - liczy się talent!!! Jeśłi piszesz o late bloomerze, a w kolejnej części wypowiedzi porównujesz kto gra w jakim wieku i gdzie to sam sobie przeczysz. Na jakiej podstawie czerpiesz wiedzę o piłce? Mam takie zdanie na temat Gulera bo ostatni raz kiedy taki talent widziałem to były początki Messiego, a biorąc pod uwagę że blisko 20 lat siedzę w piłce młodzieżowej to wiem o kim mówię oraz co mówi o nim branża piłkarska.
PS: medialnie temat Veigi już został wyjaśniony, zatem po temacie.
0
@Emhyr Jest wszechstronnie utalentowany - na lewym skrzydle by był najlepszy w Barcelonie, a na środkowym napastniku w przyszłym sezonie (23/24) by móglby go wygryźć bo trend jego rozwoju zaczyna się rozpędzać a już teraz wiele potrafi. Nie bez przypadku kluby Premier League czy Real się nim interesują. To podobna sytuacja do Kolo Muaniego, którym pisałem od ponad roku - Barcelona nie chciała go nawet za darmo, a dzisiaj wskakuje na światowy poziom - podobnie będzie z Wahim.
@Khajio Wszystko jest kwestią perspektywy - dla mnie każdy piłkarz jest znany z wiadomych względów i nie wyobrażam sobie czegoś takiego że można ich nie znać. Moim zdaniem reprezentacja Francji będzie jedną z silniejszych na turnieju bo ma bardzo jakościowe nazwiska, ale tak jak napisałem bez medialnego hajpu.
0
@Khajio Jest kilka kontuzji, ale przepraszam bardzo jeśli w tej kadrze kilku piłkarzy, którzy bez problemu mogliby grać w pierwszym składzie Barcelony jak np. Wahi to nie mówmy że to słaba kadra. Ja tu widzę kilka świetnych nazwisk ale jeszcze nie wypromowanych medialnie.
0
@PietrasCoelho Problem polega na tym że piłkarze pokroju Ardy Gulera mogą być lada dzień gwiazdami jak Messi czy Ronaldinho - to mnie jara bo takie talenty nie zdarzają się często, a historia transferowa takich piłkarzy dzisiaj będzie miała odzwierciedlenie w historii piłki najbliższych lat.
Czy Gabri Veiga przydałby się Barcelonie? Oczywiście że tak, bo ma talent i będzie to kolejny piłkarz po Gundoganie czy Nevesie przy którym Gavi będzie miał problem z utrzymaniem gry w pierwszym składzie. Veiga jest świetnym piłkarzem, ale nie porównujmy jego talentu do takich nazwisk jak Pedri, Bellingham, Musiala czy właśnie jeszcze dużo lepiej zapowiadający się Guler.
0
@Tridente2015 Wiesz, jak ktoś o znanym nazwisku zostaje wpisany na taką listę to trzeba to konkretnie udokumentować medialnie. Równie dobrze można przyklepać "pozdrowienia" Balde i Roberto bo pośrednio wspierają Putina. Polska powinna zacząć się troszczyć o własnych obywateli w inny sposób niż się ośmieszać tanimi ruchami pod publiczkę.
3
Dobra nie żartujmy sobie - piłkarz gra na pozycji mocno obstawionej biorąc pod uwagę możliwe przybycie Gundogana. Jeśli Barcelona chce sprawadzić młodego ofensywnego pomocnika to tylko takiego który będzie światową gwiazdą piłki i już teraz coraz więcej kibiców co mecz zachwyca się jego zagraniami - to Arda Guler, którego data transferu do wielkiego klubu będzie tworzyła nową historię w świecie poważnej piłki.
3
@Czarny_ck Lamine Yamal może będzie wyjątkiem bo to czysty talent i niemal samoistnie wraz z większym doświadczeniem podnosi umiejętności.
@krol211 myślę że na zmiennika na SPD by dał radę - to zawodnik do rozwijania, a jak mówimy o piłkarzach w takim młodym wieku to 99,99% piłkarzy na świecie może nie radzić sobie na tak trudnej pozycji w Barcelonie bo doświadczenie i ogranie na pivocie jest piekielnie ważne.
0
Moim zdaniem specjalista od drukowania papieru Sasin powinien wysłać wszsytkim byłym i obecnym sportowcom na całym świecie zapytania jaki mają stosunek do wojny na Ukrainie. Jeśli przykładowo Messi, Xavi lub Pedri zlekceważy list od Sasina to ich też można wpisać na listę niepożądanych osób.
13
Wszystko super, tylko Xavi marnuje tego chłopaka niemiłosiernie - przed wypożyczeniem był rzucany wszędzie w linii pomocy z wyjątkiem defensywnego pomocnika, a jak trafił na wypożyczenie to do zespołu, w którym wiele się nie nauczy ze względu na styl gry lub ma problemy zdrowotne.
Moim zdaniem Nico ma wieli talent, ale takich piłkarzy trzeba rozwijać - nawet jakby przyszedł do Barcelony genialny na Mistrzostwach Świata U20 Diaz to on również powinien być rozwijany. Wydaje mi się, że właśnie dlatego Diaz nie został jeszcze przyklepany, a Nico być może będzie sprzedany latem ze względu na to że trzeba go rozwijać. W pewnym sensie to niesamowite bo 1,5 roku od odejścia Koemana my cały czas bazujemy na jego pracy w zakresie młodych piłkarzy. Przy założeniu że Xavi akceptuje piłkarzy którzy już teraz reprezentują odpowiedi poziom to pewnie będzie tak że Laporta i Alemany przeklepią mu Nevesa, a po kilku treningach jak w przypadku Araujo czy Bellerina będzie wiadomo że pivot nadal jest poszukiwany.
34
Platforma też ma swojego Maliniaka i podobnie do Natalia Janoszek zdobywa międzynarodowe nagrody i uznanie.
Nie powiem - zabawne, że Filip VI musiał wysłuchać fragmentów hymnu Barcelony, ale na litość boską co ten alvaro po pięćdziesiące wybudował w Warszawie że dostaje nagrodę?
Chyba te "jajo" Trzaskowskiego zrobiło w Hiszpanii furorę bo tam też są niezłe jaja i rządzą idioci:
3
@slayer Wszelkie znaki zapytania to gra agenta Balde i Yamala, czyli Jorge Mendesa. Więcej niż pewnym jest że Barcelona aby podpisać nowe kontrakty naszych talentów będzie musiała sprowadzić zawodników jakich nie potrzebujemy. Mendes wciska Barcelonie Cancelo, którego żaden topowy klub już nie zatrudni, Nevesa w którego już uwierzył Laporta że może być wzmocnieniem oraz totalnie chory powrót do klubu Semedo. Zauważ że w portfolio Mendesa jest wielu ciekawych zawodników jak super talent Diego Moreira, ale nie jest on oferowany Barcelonie - nam wciska piłkarzy, których nie może przetransferować aby podbić im pensje. Dla mnie prawdziwymi znakami zapytania będą piłkarze jakich od niego sprowadzimy i oby Laporta przez swoja "przyjaźń" z Mendesem nie przekręcił Barcelony.
0
@Rewolucja123 W 100% się zgadzma - i tutaj pojawia się kwestia, którą poruszam od blisko roku - czy Xavi otrzymuje zawodników jakich potrzebuje. Nawet ostatnie tygodnie pokazują że mamy w Barcelonie ludzi mądrzejszych niż trener i sztab szkoleniowy, którzy lepiej wiedzą kogo Barcelona powinna sprowadzić :)
@blakkudium Po zdobyciu mistrzostwa powinien mieć też więcej odwagi. Zobaczymy kogo Barcelona sprawadzi i sprzeda. Przykładowo dużo mówi się o Carrasco - jeśli trafi do Barcelony mamy 1:1 skopiowaną pozycję Balde, zatem to znak że mamy lewe wahadło oraz jego zmiennika. Przy grze na 2xSO Carrasco moim zdaniem nie nadaje się na ultraofensywnego skrzydłowego, zatem nie rozwiązuje problemu lewej flanki, a przy grze na 3xSO już tak :)
11
Ja jestem akurat zadowolony z wyniku bo kibicowałem Lambourde, ale szkoda mi trochę piłkarzy Barcelony bo fajnie się prezentowali, byli liderami swojego zespołu, a gol Yamala był przepiękny. Wynik czy poszczególne statystyki przemawiają za Francją, ale moim zdaniem Hiszpania przegrała przez brak pracy u podstaw w obszarze mentalnym. Praca od najmłodszych lat z psychologami m.in. nad mentalem pomaga osiągać wyniki sportowe - we Francji to standard i ten mecz idealnie to pokazał, a ostatnie minuty meczu to był "orlik" w wykonaniu Hiszpanii.
Odnośnie Yamala - nie mogę wyjść z podziwu jak świetnie ma ułożoną nogę i jak dobry może być za kilka sezonów jeśli zdrowie pozwoli i nadal będzie ciężko pracował. Trzeba zdecydowanie chłopaka pochwalić bo był jedną z największych gwiazd turnieju, ale zachowajmy też umiar w hajpowaniu bo 99% piłkarzy na tym turnieju nawet nie powąchało boiska w dorosłych poważnych rozgrywkach (grają w ligach młodzieżowych lub bardzo niskich ligach). W każdym razie Mistrzostwa Europy U17 pokazały jednoznacznie że w Barcelonie są talenty - wystarczy chuchać, dmuchać, szkolić oraz rozwijać.
0
@blakkudium Teoretycznie Christensen łapie czasem pechowe urazy, a 3 miesiące bez Araujo w sezonie można brac w ciemno, lecz wątpię aby taki układ pasował Kounde, które prędzej by wybrał opcję gry w Premier League. Martinez i Garcia także będą musieli dostać jakieś minuty aby chociaż w minimalnym stopniu być w gotowości meczowej. Żeby było ciekawiej Martinez i Garcia również profilem pasują do gry na 3xSO, a w przypadku tego młodszego ustawienie wręcz go premiuje na pozycję nr4 w takim ustawieniu.
19
Jeśli Xavi może zagwarantować Kounde grę na SO to chyba w systemie 3xSO na co czekam od bardzo dawna. Wydaje się że Araujo i Christensen są nie do ruszenia, zatem innych opcji nie widzę, a Kounde jako półprawy SO byłby profilem idealny do takiej gry.
1
@MesQueUnClub96 wartość się zgadza jeśli mówimy o wartości rynkowej: 1,3 tony to 1300000 gramów po 60 EUR i daje to 78mln EUR.
W hurcie z Maroka pewnie podobnie jak we Francji jest to 1/3 tej wartości. Oglądałem ostatnio dokumentalne programy w tej tematyce, moim zdaniem liczby się zgadzają i nie ma sensu porównywać do Polski bo w Polsce wszystko jest droższe z wiadomych względów.
6
Piłkarz zdecydowanie lepszy od Zubimendiego, ale też droższy i proporcjonalnie jeszcze bardziej mało prawdopodobne jest jego sprowadzenie.
Ciekaw jestem kto ostatecznie trafi do Barcelony, ale nie zapominajmy że ktokolwiek by nie przyszedł to on też będzie potrzebował zamiennika. Liczę że klub uwzględni w planach kogoś do ogrywania przy okazji bo znowu są na rynku świetnie zapowiadające się nazwiska za niewielkie kwoty.
0
@Xxxbarca4ever wg mnie mamy tutaj sytuację scierania się różnych pomysłów wzmacniania kadry Barcelony i rozgrywanie tego w mediach co podbije cenę piłkarzy. Zauważ że Laporta chce kogo innego, Alemany chce kogo innego i Xavi ze stabem szkoleniowych chcą kogo innego. Legitny dziennikarz związany z Xavim podkreśla że chce Zubimendiego, a dziennikarze związani z Laportą piszą przykładowo o Nevesie - to podbija cenę bo nawet jeśli Neves nie trafi do Barcelony to wyrabiamy mu opinię piłkarza którym poważnie interesowała się Barcelona i zwraca uwagę na siebie na rynku transferowym.
W tej branży jeśli jakiemuś klubowi zależy na piłkarzu to w pierwszej kolejności uderza do źródła, a nie do mediów - media to dopiero ostateczny krok aby przykładowo wymusić na piłkarzu jakieś ruchy. Jeśi dzisiaj wiemy że Barcelona rozgrywa temat przykładowo Zubimendiego TYLKO medialnie co potwierdzają najważniejsze strony (Sociedad i piłkarz) to śmiało można powiedzieć że zrobione zostało to z premedytacją przez ludzi z Barcelony aby chłopak ostatecznie nie trafił do nas, a "środowisko" Xaviego mówi swoje. Sociedad wyjdzie z założeniem że w LM Zubimendi będzie im przydatny, zatem temat jest spalony bo Barcelona nie wyłoży w gotówce 60mln euro, a sam piłkarz nie będzie wchodził w gierki które dzieją się w naszym klubie i otwarcie mówi że zostaje w swoim klubie.
Teraz można zadać pytanie czy takie działania Barcelony są ok z punktu widzenia Xaviego i sztabu szkoleniowego bo dzisiaj wiemy że przykładowo Amrabat i Diaz będą już drożsi na 100% niż kilka tygodni temu i czy nie był to specjalny ruch ze strony Laporty aby jednak tylko Neves trafił do Barcelony. To że Cruyff odszedł bo klub nie sprowadzał talentów które zaklepywał nie oznacza że w klubie nie ma nadal kilku różnych wizji budowania zespołu - nadal są, lecz zminiły się tylko proporcje sił nacisku.
10
Ciekawa rozmowa. Pytanie zatem brzmi czy do Barcelony ktoś jeszcze przyjdzie aby wspierać trenerkę Xaviego jeśli Jordi Cruyff stanowił tak wielką wartość dodaną dla jego pracy.
2
@mycha005 a uważasz że dopiero jak decyzję podejmie LaLiga to Barcelona zacznie działać ze wszystkimi piłarzami? Wychodzi na to że Barcelona stara się zatwierdzić plan finansowy z pominięciem rozmów z piłkarzami, którzy mogą do nas trafić latem. Grubymi nićmi to szyte trochę.
@Xxxbarca4ever i @GucioH Zapominacie panowie o wizerunku klubu. Tutaj jest klauzula wykupu i Sociedad ma wywalone bo czuje się bardzo pewnie - nawet jeśli Barcelona wyłoży 60mln euro to są niemal pewni że piłkarz chce zostać w Sociedad. Tutaj nie ma gry transferowej czy coś w tym stylu jeśłi sam piłarz na każdym kroku potwarza że nie jest zainteresowany transferem do Barcelony, a Sociedad na każdym odpowiada na pytania dziennikarzy że nikt z nimi się nie kontaktował z Barcelony. Problem polega na tym, że takie informacje oraz ich forma z punktu widzenia rynku transferowego wygląda bardzo niekorzystnie - wizerunek na rynku transferowym ma wiekie znaczenie, a jeśli tak dajemy się poniewierać to równie dobrze Fiorentina może krzyczeć za Amrabata z rocznym kontraktem powyżej 50mln euro jeśli cel nr1 Xaviego gardzi transferem do Barcelony. Takie rzezy się ucinać bo podobnie do tego co działo sie rok temu widzę już teraz bardzo wiele podobieństw. Wg mnie medialnie źle rozgrywamy politykę informacyjną odnośnie transferów i każdy będzie nam rzucał ceny z kosmosu nie dlatego że może, a dlatego że wypada i trzeba jednocześnie jeśłi się tak podkładamy.
PS: @GucioH w cenie pensji Cancelo można mieć nawet 2-3 talenty klasy światowej, którzy w rok podobnie do piłkarzy o których ostatnio pisałem (ceny wzrosły z 1-5mln na 20mln) mogą grać na bardzo wysokim poziomie. Cancelo nie podniesie się mentalnie już i nie rozwiąże nam problemów na prawej obronie piłkarz, który w kilku momentach wypożyczenia do Bayernu był 4 w hierarchii. Jest wysyp piłkarzy mogących grać na boku obrony z wielkim potencjałem do max 2-3mln euro - w ostatnich 3-4 sezonach razem wziętych nie bylo tyle talentu co jest teraz - nawet do rotacji z Balde by się ktoś taki przydał.
5
@talizmo hahaha najlepszy jaki widziałem trolling w tym tygodniu :)
1
@MACIEK 22 Pytanie brzmi jakie cechy uwidocznią się u Zubimendiego w Barcelonie, których nie widać gdy gra w Sociedad. Jak braki de Jonga w Ajaxie i reprezentacji maskował Wijnaldum czy Schone tak w Sociedad braki Zubimendiego maskuje Merino. Dla mnie to ewenement, gdy klub zawodnika mówi, że nie było ze strony Barcelony żadnych zapytań, sam piłkarz nie ekscytuje się przejściem do Barcelony bo jest szczęśliwy w Sociedad, a my udajemy że to nie problem :)
Declan Rice - super zawodnik i jestem fanem jego talentu, defensywnie z pewnością by w Barcelonie świetnie sobie poradził, lecz ofensywnie bądź na płaszczyźnie balansowania gry już tego nie jestem pewien.
W przyszłym sezonie w LM czy w meczach z Realem skazani jesteśmy na grę z 4 pomocnikami, a nawet 5 pomocnikami bo w zlaeżności od przeciwnika może brakować siły, szybkości, jakości piłkarskiej czy taktyki oraz różnorodności form ataku. Jeśli traktować Zubimendiego jako element układanki w linii pomocy to nie widzę różnicy którą robi dla funkcjonowania całej linii. Wg mnie powinien przyjść zawodnik który robi rożnicę - np. podnosi jakość piłkarską i pomaga rozwijać innych młodych pomocników (Kimmich), podnosi siłę, waleczność, mental oraz efektywność destrukcyjną (Amrabat). Zubimendi może wpisuje się w model piłkarza pasującego do Barcelony, ale kluczową kwestią jest że jego osoba nie sprawi że formacja będzie grała lepiej/inaczej niż Busi u schyłku kariery - to nie będzie wartość dodana do tego co już teraz widzimy.
Transfer Bellinghama zmienia zasady gry bo to jest piłkarz, który będzie stanowił tyle co Pedri dla Barcelony (nie bez powodu Pedri mówi że podziwia i z przyjemnością ogląda grę Bellinghama bo chłopak gra w taki sam sposób gra i balansuje grę zespołu). Tacy piłkarze jak Camavinga czy Tchouameni dzisiaj w Realu grają max na 50% procent swoich możliwości - teraz gdy przyjdzie piłkarz ogarniający pracę całej linii, który podobnie jest światową topką w ujęciu umiejętności stricte piłkarskich to wyjść nie mogę z podziwu jak idealnie do siebie pasują. Fizycznie, szybkościowo i technicznie będą mogli zajechać każdego - przykładowo jeden z tych 3 czynników już mógłby zrobić robotę, ale tutaj są wszystkie. Ja bym przełamał to właśnie takim piłkarzem jak Kimmich ze względu na jakość czy Amrabat, który fizycznie by niszczył rywala. Ja celono o Kimmichu nie piszę pod kątem Barcelony bo nie wierzę że trafi do nas i nadal będę się upierał w przekonaniu że za rok Kimmich i Davies trafią do Realu. Z tego co mówi się w "branży" plany na budowę zespołu Realu są monstrualne, a ja widzę problem w tym że Zubimendi to wybór Xaviego wśród Hiszpanów, a nie najlepszych opcji na rynku.
@krol211 Moim zdaniem Barcelona zamiast bawić się z Zubimendiego powinna sprowadzić Amrabata i Diaza, któy szaleje na Mistrzostwach Świata U20 - w 255min (3 mecze) zaliczył 18 kluczowych podań, 9 interwencji w defensywie - ten chłopak za rok może być na poziomie Zubimendiego jeśli Xavi by zaszalal i postanowił rozwijać piłkarzy.
1
@xavi890 kluby w których grają piłkarze lub ich otoczenia już się wypowiedziały zatem to powiedzenie nie dotyczy tych piłkarzy.
O ciszy można mówić w przypadku Kamady, Muaniego czy Ndicki bo nikt nie wie z kim się dogadują ich agenci oraz jakie mają intencje. Podobnie do jednych z największych talentów z top5 lig w postaci Liveramento czy Lavia, którzy spadli z ligi trudno dzisiaj powiedzieć gdzie będą grać w przyszłym sezonie, a Barcelona już dała na rynku informacje kogo szuka, kogo chce spieniężyć czy z jakich talentów rezygnuje. Może są jacyś piłkarze którymi interesuje się Barcelona i hasło pieniądze lubią ciszę by pasowało lecz w przypadku tych piłkarzy o których mówimy to zdecydowanie nie.
42
Pytanie brzmi czym zajmuje się aktualnie Laporta czy Alemany bo wychodzi na to że tylko w mediach dziennikarze piszą o pozornym pracach nad sprowadzeniem Messiego, Zubimendiego, Roque czy Gundogana, a co chwilę słyszymy że albo kluby w których grają z nikim z Barcelony nie rozmawiali albo otoczenia piłkarzy dają znać że nic się nie dzieje w sprawie transferów.
Poważnie obawiam się że wcisną Xaviemu tych Nevesów, Carrasców i innych cudaków, a media będą nas tylko zwodziły zawodnikami godnymi uwagi. Bardzo to wszystko niepokojące biorąc pod uwagę że Laporta samego Messiego ściemniał do końca, a wielkim błędem będzie nie przytulić tej machiny pieniędzy które generuje, a już nie wspominając o aspektach sportowych.
2
@Mads w przypadku lotów mam podobne doświadczenia, ale bierz poprawkę na to że oni dopiero się uczą - teraz mają socjal i możliwość godnego zarabiania m.in. w Polsce i właśnie teraz duża część z nich ma możliwość podróżowania po świecie. Lata temu gdy byłem studentem i nie stać było człowieka na podróżowanie po świecie to jeździło się także na Ukrainę - Lwów, Odessa czy Krym i powiem Ci że każde kolejki to było przeciskanie się zatem przynajmniej ten aspekt jest kulturowy.
PS: uważaj co piszesz - tutaj jeśli nie liżesz rowa Ukraińcom bez względu na tematykę którą poruszasz będziesz ciśnięty przez każdego pożytecznego...
PS2: jak widzę porównania do Polaków to krew mnie zalewa - to taka kolonialna mentalność poddańcza - nie ma to związku z tym co napisałeś, a ludzie piszą o Polakach jakby lepiej się czuli że nie tylko Ukraińcy robią gnuj. W mojej ocenie Polacy są spoko i połowa Europy powinna się od nas uczyć klasy i umiejętności zachowania się. Czasy się zmieniły.
0
@Granto tzn. Barcelona pewnie Zubimendim się interesuje, ale nie wykonuje żadnych ruchów jak na ten moment - o to mi konkretnie chodziło bo jednak mocne nazwiska dziennikarskie pisały że Xavi chce tego chłopaka :)
Biorąc pod uwagę że do Realu zawita Bellingham - czyli podobnie do Pedriego mega inteligentny piłkarz, balansujący grę zespołu a przy okazji dużo silniejszy i szybszy to bardzo obawiam się że bez Amrabata, który będzie rył boisko jak dzik w poszukiwaniu żołędzi trudno będzie nam zdominować środek pola. Bez chociaż jednego walczaka w linii pomocy będziemy wręcz gwałceni biorąc pod uwagę jak mocno siłowo-atletycznie buduje się Real oraz jak monstrualnie będą "wyrzeźbieni" piłkarze na nowy sezon. Gdy Bellingham poukłada linię, a jeszcze za Benzemę przyjdzie Joselu i ktoś z dwójki Kane/Muani oraz zabezpieczą sobie dobrze boki obronne to wracają do gry jeśłi chodzi o walkę na wszystkich frontach.
Tak się zastanawiam jak Barcelona chce odpowiedzieć na działania Realu bo na chwilę obecną jest bardzo wiele znaków zapytania i wydaje się że klub wyda fortunę lub poświęci część talentów aby sprowadzać piłkarzy niegodnych Barcelony. Czas pokaże.
5
hahahaha i nagle 50% informacji dziennikarskich że Barcelona walczy o Zubimendiego trafia do kosza, a tu już Destem i innymi piłkarzami obniżali cenę piłkarza :)
3
@Cotutajsiedzieje i @mekston dla mnie obydwaj są kozakami i zarówno Kane jak i Haaland zrobili kosmiczny wynik strzelecki. Trudno jednego jak i drugiego jakość piłkarską podważyć, ale warto zwrócić uwagę także na 2 aspekty:
1) Kane pracuje niemal na całej przesrtzeni boiska, a Haaland jak klasyczna 9 - wystarczy porównać heatmapy - ci zawodnicy pełnią inne role w swoich zespołach, nie wiemy ile więcej goli by strzelił Kane gdyby grał przykładowo w City i był skupiony tylko na strzelaniu goli
2) Kane - Expected Goals - 21.46 i strzelił 30 goli, co daje 1.39 gola (kosmiczny wynik)
Haaland - Expected Goals - 28.66 i strzelił 36 goli, co daje 1.25 gola
Oczywiście Kane rozegrał więcej minut, ale te minuty nie mają znaczenia biorąc pod uwagę że facet jak maszyna pracuje na powierzchni całego boiska i ciągnie grę zespołu, a Haaland jest tylko elementem układanki odpowiedzialnym za strzelanie goli. Biorąc pod uwagę ile Kane wyciska goli w porównaniu do tego ile ma okazji to śmiem twierdzić że jakby grał w City czy Realu to jego licznik goli by był zdecydowanie wyższy, szczególnie że mniejszy zakres zadań boiskowych by mógł posiadać w tych zespołach.
6
@Ojciec5tkidzieci i @Hosh niestety to nie fejk - https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,29810592,dyrektorka-szkoly-zglosila-ze-ksiadz-dotyka-dzieci-wies-przyjechala.html