JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
13
Trochę jaja. Mam wrażenie że tu nikt nikomu nie ufa - nowa umowa Alemany'ego z Barceloną by była pewnego rodzaju przypieczętowaniem nowego początku i sygnałem że patrzą razem z Laportą w tym samym kierunku, a jej brak bardziej sugeruje że Alemany nadal nie do końca wierzy Laporcie i ulotni się jeśli Laporta będzie mu wciskał piłkarzy których nie chce (np. Neves wynikający z układów Laporty z jego agentem).
6
@krol211 Nie zgadzam się - to głupie gdybanie - tak jak graliśmy w ostatnich tygodniach w lidze niczego byśmy w LM nie osiągnęli bo nawet jeśli by wszyscy byli zdrowi to i tak by byli zajechani. Nie mieliśmy w tym sezonie wystarczająco szerokiego i zbalansowanego składu na walkę na wszystkich fronatach - różnice pomiędzy ławką rezerwowych a teoretycznym pierwszym składem też są duże. Może wyszli byśmy z grupy LM, ale i tak odpadli w kolejnych rundach bo nie da się walczyć na wszystkich frontach 12-13 zawodnikami całego seoznu z czego część to dzieciaki z sinusoidalną formą (patrz Gavi który od kilku miesięcy już nic nie gra), a część ma już swoje lata i organizmu nie da się oszukać. Biorąc pod uwagę jak wczoraj zagrało City to my nawet ze zdrowymi i wypoczętymi zawodnikami i tak byśmy dostali oklep.
Aby piłkarz mógł od deski do deski zagrać cały sezon na równym poziomie sportowym i kondycyjno-zdrowotnym to musi być w dorosłym reżimie treningowym minimum 4-6 sezonów w zależności od pozycji. Mamy bardzo młody zespół okraszony weteranami - pisanie że 2-3 kontuzje sprawiły że nie gramy w finale LM nie jest prawdą - to co mają powiedzieć najwięksi faworyci do wygrania LM? W ostatnich sezonach odpadaliśmy z LE na dzień dobry, a w 3 ostatnich edycjach LM odpowiednio: grupa, grupa i 1/8 - pomimo gigantycznych wzmocnień nie było merytorycznie szans na sukces, ale dzięki nazwiskom o których się teraz mówi w nowej edycji LM szanse będą większe i nawet będziemy uznawani za jednego z 5-6 faworytów.
23
Bardzo dobry artykuł i jednocześnie piękne podsumowanie naszej kadry - potwierdzające że szeroka, możliwie mocno zrównoważona kadra jest nam niezbędna do osiągania celów sportowych. Jeśli do Barcelony wróci Messi, zespół zostanie wzmocniony Gundoganem, jakimś wartościowym następcą Busiego oraz zaklepanym już Martinezem to śmiało można powiedzieć że i tak każdy piłkarz będzie grał oraz każdy będzie mógł dołożyć cegiełkę do sukcesów zespołu. Bieżący sezon pokazuje że kluczowi zawodnicy jak Pedri potrzebują zmienników aby nie grać wszystkiego, a zawodnicy jak Gavi wręcz nie powinni oswajać się z myślą że pierwszy skład im się należy - rywalizacja z Gundoganem z pewnością sprawi że będzie się także szybciej rozwijał bo będzie chciał możliwie często grać w pierwszym składzie.
Również przed nowym sezonem będę życzył wszystkim zdrowia, ale także postępu w przygotowaniu fizycznym jaki zrobił przykładowo Balde w przerwie wakacyjnej - żeby było widać na boisku od pierwszego meczu z jakim zespołem mamy do czynienia. Życzę Barcelonie aby była zacięta i sprawiedliwa rywalizacja zawodników o pierwszy skład, bo to nam może dać rozwój i wynik sportowy.
Bardzo ciekawią mnie ewentualne nowe transfery - w którym kierunku pójdziemy i czy uda się sprowadzić Gundogana i Messiego. Oglądając mecz City z Realem widziałem zespół Guardioli grający praktycznie na 2 defensywnych pomocników od czarnej roboty - Stonesa i Rodriego, a zespół potrafił grać bardzo ofensywnie, bardzo efektownie i bardzo efektywnie - bardzo bym chciał aby przed nowym sezonem Barcelonie udało się sprowadzić chociaż jednego takiego piłkarza od czarnej roboty, który zastąpi Busiego. Jeśli przyjdzie Gundogan i Messi to będzie wręcz obowiązek sprowadzenia kogoś kto zabezpieczy tyły i profilem piłkarskim będzie potrafił bardzo dobrze bronić oraz wspierać atakujących jak chociażby Stones poniżej:
1
@manolis1 W piłce wszystko jest możiwe - Alemany odszedł i wrócił, Chelsea kupiła zawodników na dwa zespoły, a klon Messiego z rocznika 2006 (Prestianni) Barcelona może mieć za czapkę gruszek. Absolutnie wszystko jest możliwe - Kimmich również, a inna kwestia to prawdopodobieństwo danej możliwości - 1%, 5%, 20% czy 50% robi różnicę. Jeszcze kilka tygodni temu mi wszystkie znaki na ziemi i niebie mówiły że Kimmich trafi do Realu, dzisiaj obstawiam City i Real, ale jeśli sam zawodnik zacznie naciskać na odejście to wszystko jest możliwe jeśli Barcelona może zaoferować mu odpowiednią pensję i obiecać kolejne wzmocnienia zespołu.
8
@culer_5306751 Wykonalność Frenkiego de Jonga na ŚPD również jest bardzo marna.
Nie zauważyłeś że Xavi, sztab szkoleniowy, dyrekcja sportowa i cały klub usilnie teraz szuka pivota po ogłoszeniu że Busi odchodzi? Absolutnie nikt w całej Barcelonie nie rozważa nawet opcji aby Frenkie grał sam na defensywnym pomocniku bo to box-to-box z dryblingiem, umiejętnością wejścia w pole karne, niezłym diagonalnym podaniem, lecz bez umiejętności bronienia. Środkowy pomocnik to nie defensywny pomocnik - to inne role na boisku.
2
@Comentateiro Nagelsmann to świetny trener który robił świetny wynik sportowy i jednocześnie rozwijał piłkarzy, a do tego potrafił bardzo dobrze zarządzać hierarchią w zespole. To poprzez pracę w Bayernie oraz to jakie podejście mieli do niego piłkarze udowodnił że nadaje się do prowadzenie każdego topowego zespołu. Jeśli Real wymieni zaledwie kilka trybików, a trener poukłada odpowiednio ten zespół to może być monstrualny zespół posiadający zarówno indywidualności robiące różnicę, przygotowanie fizyczne, umiejętności techniczne i speca od taktyki. W futbolu nie ma gwarancji ale Nagelsmann został zwolniony z Bayernu nie za swoją pracę a konflikt z górą, którą wtryniała mu się ze wszystkim. Dla mnie to trenerska topka, a w Realu będzie miał dużo większy komfort pracy niż w Bayernie.
@sylweste.r biorąc pod uwagę jakość widowiska zgadzam się że mecz z Bayernem był lepszy, lecz jeśli oceniać najlepszy występ jednego zespołu, pokazanie wyższości nad rywelem, a wręcz sparaliżowanie i zamordowanie to pierwsza połowa wczorajszego meczu to absolutny majstersztyk. Nawet przy pamiętnym 2:8 z Bayernem Niemcy w żadnej połowie nas tak nie zniszczyli jak City zniszczył Real. My w meczu z Niemcami byliśmy "tylko" gorsi piłkarsko, a Real nie potrafił absolutnie nic zrobić.
2
@sidi12843 Inigo to prośba Xaviego - patrząc na preferencje Alemany-Cruyff wydaje się że oni woleliby Ndicke bo pierwszy preferuje piłkarzy których w razie czego można spieniężyć, a drugi skupia się na profilu pasującym do Barcelony.
Moim zdaniem Ndicka by idealnie pasował do Barcelony i pomimo młodego wieku jest bardzo ograny i ma sporo doświadczenia również w europejskich pucharach.
13
Śmiało można powiedzieć że dzisisj najlepszy futbol w Europie gra City - minął dzień i nadal jestem pod wrażeniem jak Real został zniszczony.
Ciekaw jestem jak Pérez zareaguje - moim zdaniem transfer Bellinghama to może być prośba przyszłego trenera Realu w postaci najgorszej z możliwych dla Barcelony czyli Nagelsmanna i zmianę pokoleniową to właśnie on dokończy. Nadal nie wierzę że Kimmich będzie grał w Barcelonie - jeśli zmieni Bayern to na City lub Real.
Dzisiaj w LE trzymam kciuki za Sevillę z Bade, który sprawił że wiosna w wykonaniu tego klubu jest znacznie lepsza od jesieni. Niesamowite jak jeden transfer może zmienić grę i stabilność niemal całego zespołu. Piłka jest piękna.
33
Niektóre wypowiedzi pięknie się starzeją - w 100% zgadzam się z Pepem, ale warto podkreślić że dzisiejsza Barcelona podobnie również potrzebuje godnego następcy Busiego, który będzie miał jaja dosłownie i w przenośni.
0
@Granto Prawda, rewelacyjny mecz zagrał tak jak całe City - nie było czego zbierać. Ja nie obstawiałem czy coś tylko kibicowałem mojemu ziomkowi.
@KlonaZepan w pierwszym meczu Silva wiele nie pokazał i właściwie wyłączony był z gry przez Camavingę.
57
Szczere gratuluje dla Guardioli - to jak zespół zagrał w pierwszej połowie na takim poziomie rozgrywek i z takim przeciwnikiem to była najlepsza wersja City jaką kiedykolwiek w swoim życiu widziałem. Nie mam pytań, Real został zniszczony pod każdym względem. Jestem w szoku i pod wielkim wrażeniem.
2
Dla mnie LM się skończyła wraz z odpadnięciem Barcelony, ale dzisiaj trzymam kciuki za kolejny świetny występ Camavingi, żeby znowu wyłączył z gry Silvę :)
1
@Gall A może pokazał że ma charakter i jego syn również będzie go miał? Nie przesadzajmy z tym zniszczonym mieniem - okulary można naprawić lub odkupić, a walka o idee lub poglądy ma większą wartość. Rozumiem że jakbyś był świadkiem gwałtu kobiety to też byś nie interweniował bo przez przypadek byś zniszczył mienie gwałciciela lub pobrudził sobie buty? Zasad, przekonań i wartości się broni albo porusza po cichu jak myszka udając że deszcz pada gdy ktoś pluje ci w twarz. Poglądy głoszone przez VOX to także pewnego rodzaju gwałt emocjonalny na takich ludziach jak Yamal i jego rodzina.
4
@Death_voice Nie zgadzam się z tym co piszesz, nie zmienisz mojego zdania:
1) PiS jest jedyną masową partią polityczną, która działa na wzór narodowych socjalizmów z przeszłości. Teoretycznie inne masowe partie opozycyjne działają podobnie, ale na przykładzie PO nie ma tam tyle ideologii i schematów adekwatnych do partii narodowo-socjalistycznych. W przypadku PO to zwykły skok na kasę ludzi, którzy nigdy w gospodarce rynkowej niczego by nie osiągneli, a polityka jest ich jedyną życiową szansą wyjścia z przeciętności. Ideologia oraz kult wroga stanowi różnicę.
2) Bez względu czy nazywasz coś brudną grą polityczną itd. to nie ma to znaczenia - jeśli metodologie działania współzesnych partii mają odzwierciedlenie w schematach historycznych partii o profilu narodowego socjalizmu to nic z tym nie zrobisz. Hitler aby osiągać cele polityczne grał kartą socjalu, grał kartą nienawiści do krajów sąsiadujących, grał kartą kontrolowania przekazu medialnego, grał kartą walki z opozycją, którą traktował jak wrogów narodu, grał kartą inflacyjną, grał kartą zarządzania strachem przed ingerencją zewnętrznych mocarstw oraz chciał kształtować modelowe postawy ludzkie począwszy od przemodelowania obszaru edukacji. PiS działa w ten sam sposób - bez względu na to co napiszesz to jak poczytasz sobie na ten temat to znajdziesz bardzo wiele cech wspólnych.
3) Moim zdaniem mam bardzo szeroką perspektywę i jestem empatyczny. Ja nie jestem konserwatystą, nie jestem też lewicowcem - nikt mnie politycznie w 100% nie przekonuje i mam gdzieś kto ma jaką opinię. System demokratyczny polega na tym że przeciętny obywatel wybiera władzę, która jest najbliżej jego poglądów lub najwięcej mu obieca i to nie podlegą wątpliwościom. Niestety poszło to w takim kierunku że demokracja zamieniła się idiokrację, gdzie rządzą debile zrzeszające największą ilość debili w społeczeństwie. Jeśli przykładowo ekonomista Bogusław Grabowski, który jest jedną z twarzy popierających PO otwarcie mówi że politycy powinni kłamać aby wygrać wybory, a ludzie biją mu brawo to śmiało można powiedzieć że w Polsce aby wygrać wybory trzeba zebrać jak najwięcej debili wspierających partię polityczną. Zrozum - ja nikogo nie obrażam - to sami ludzie siebie obrażają dokonując irracjonalnych wyborów, a jeśłi przez ostatnie 20 lat głosują na te same gęby i narzekają to problem debilizmu społecznego jest jeszcze większy. Ja jestem zwolennikiem aborcji czy większych praw dla związków jednopłciowych, ale mam to gdzieś bo dla mnie najważniejsza jest gospodarka i nie robi mi różnicy czy będą rządzili populiści z PiS lub PO. Znając życie te partie zdobędą najwięcej głosów, zatem najlepiej dla Polski by było żeby ktokolwiek wygrał wybory nie rządził samodzielnie, a najlepiej aby rządził mniejszościowo bo daje to gwarancję najmniejszych strat gospodarczych. Jeśli mówimy o milionach nie ma mowy o empatii - na zimno trzeba podchodzić - dla polityków jesteśmy tylko cyferkami płacącymi podatki.
3
@doc Cruyff wspierał Xaviego, ale nie do końca Xavi wybierał opcje oferowane przez Cruyffa. Pamiętajmy, że Xavi nie chciał w zespole kolejnych bardzo młodych i perspektywicznych piłkarzy bo preferował gotowe rozwiązania. Przykładowo Xavi Simons, Desire Doue i Florian Wirtz byli zaklepani przez Cruyffa za grosze i Xavi nie skorzystał z możliwości ich sprowadzenia bo uważał że pierwsi dwaj nie są jeszcze gotowi, a Wirtza zablokował Alemany na złość bo Xavi nie mógł pogodzić się z odejściem Dembele (i ostatecznie przedłużył umowę z Leverkusen). Pamiętać też należy że Xavi nie chciał słyszeć o zastępowaniu kimkolwiek Busiego - gdy Kamara czekał na decyzję Barcelony bo był ugadany jeszcze przez parę Planes-Cruyff to Alemany bez problemu przekonał Xaviego że Kessie będzie lepszym rozwiązaniem bo nie dublował Bussiego. Dopiero z perspektywy czasu pod koniec sezonu Xavi otworzył się totalnie na pomysły Cruyffa (np. pomysł aby przetestować Garcię na pivocie), lecz niestety postanowił odejsć z klubu. Szkoda że tak wyszło bo po tych wszystkich przetarciach mogła być to naprawdę dobra współpraca.
3
@Death_voice Nie podniecaj się - jeśli nie zrozumiałeś co piszę to przeczytaj jeszcze raz. Mówimy o polityce, metodach realizacji celów politycznych oraz stosunku do społeczeństwa partii politycznych, w tym podejściu do wrogów politycznych. Jeśli nie widzisz co robi PiS to znaczy że powinieneś mniej oglądać telewizje, a częściej czytać książki bo może łatwiej by ci było łączyć kropeczki.
Ja nie okazuję wobec nikogo pogardy - jeśli używam określenia np. debil to jest to określenie opisujące osobę o której piszę. Dla mnie zwolennicy wszelkiego rodzaju partii politycznych, które mają metody działania w sensie politycznym zbliżone do narodowych socjalizmów z przeszłości to debile. Nawet w wikipedii znajdziesz definicję że debil to "stan upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim". Jeśli masz zatem partię masową o profilu i poglądach jak PiS, gdzie wyborcy w owczym pędzie godzą się na wszystko, każde ograniczenie wolności byle dostać socjal to jest to dla mnie pośrednio debilizm społeczny wynikający z zasad demokacji.
1
@Lionel_Messi10 Zgadzam się że miał wpływ na poprawę relacji Messi-Laporta, ale jak już nawiązali kontakty to jego postać nie ma wielkiego znaczenia.
To bardziej kwestia na zasadzie "ktoś" musiał nawiązać kontkat z Messim i musiała być to osoba, która Laportę pokaże w dobrym świetle. Sam Laporta nie mógł to być bo Leo na niego krzywo patrzył, Alemany nie mógł to być bo nawet nie ukrywał że był zwolennikiem odejścia Leo, a Leo z Cruyffem znali się i tak od wielu lat i mieli dobre relacje. Laporta potrzebował kogoś na przysłowiowe przełamanie lodów - staruszek Echevarria to nie jest jakaś bliska osoba dla Messiego - to po prostu facet, który w pewnym momencie pełnił rolę godzącą, ale gdy dojdzie do poważnych rozmów na temat liczb i innych kluczowych kwestii to jego rola się kończy.
3
@Lionel_Messi10 tak się składa że:
1) to były szwagier Laporty
2) pomagał Laporcie uzyskać gwarancje bankowe aby po ostatnich wygranych wyborach mógł zostać prezydentem
3) to wtyka Laporty balansująca pomiędzy trenerem, piłkarzami i dyrekcją sportową aby mieć kontrolę co w trawie piszczy.
2
@Death_voice Mieszkałem nie tylko we Francji - w Polsce, Anglii, Holandii, Belgii czy Luksemburgu również - wszędzie definicje są praktycznie takie same.
Zamiast obrażać udowodnij, że nie mam racji. Udowodnij że metodologie działania PiS nie są analogiczne przykładowo do niemieckiego narodowego socjalizmu. Kilkadziesiąt lat minęło, lecz socjal i pogarda dla "wrogów" myślących inaczej łączy bezmózgi elektorat bez zmian.
4
@Compadre Wiem co piszę - dla VOX wszyscy niezgodni z ich przekonaniami są separatystami, feminizm jest zły, aborcja jest zła, eutanazja jest zła, geje/lesbijki są źli, jedna symbolika religijna jest tylko poprawna itd. Wiem o kim piszę - wiem co to za oszołomy - nawet Marine Le Pen we Francji nie jest tak skrajna.
Mi się nic nie pomyliło - zobacz sobie czym jest narodowy socjalizm, czym zajmują się partie robotnicze w różnych krajach, a czym totalnie skrajna prawica w Hiszpanii.
4
@Rabakus Wydaje mi się że Deco został już przyklepany i temat jest spalony, ale chciałbym się miło zaskoczyć.
@krol211 @Arczi87 W kilku sprawach pracowali razem, ale generalnie od kiedy pamiętam Cruyff preferował innych piłkarzy od Alemany'ego - pierwszy patrzył bardziej na profil potrzebny w Barcelonie (np. Christensen), a drugi żeby Barcelona nie straciła przy transferze (np. Kessie). Przy założeniu że Cruyff dostarczał swoich piłarzy i Alemanby swoich piłkarzy, a Xavi wybierał to by było ok, ale Alemany przekraczał w kilku kwestiach swoje kompetencje podobnie do Laporty i domyślam się że w tym obszarze były największe kwasy. Ja uważam że były konflikty przy transferach i trochę brudnej gry przy forsowaniu piłkarzy, ale to było na swój sposób jeszcze zdrowe. Domyślam się że linia została przekroczona gdy Laporta z pominięciem wszystkich stron, czyli Xaviego, Alemany'ego i Cruyffa chciał wciskać piłkarzy ugadanych po znajomościach z agentami jak np. Neves.
3
@blakkudium tutaj są różne opinie na ten temat - ponoć opcja przedłużenia o rok obowiązywała do końca poprzedniego sezonu, a WHU nie zdecydowal się na jej wykorzystanie ze względu na obowiązek znaczącego zwiększenia pensji piłkarza. Tutaj kluczowe są kwestie finansowe bo aktualnie Rice jest jednym z najgorzej zarabiających w zespole, a przedłużając umowę z pewnością by wskoczył na pierwsze miejsce. To zimna kalkulacja - ale tak jak napisałem - nie wiem czy tak jest na 100%.
20
Co za zwrot akcji - co tu się dzieje hahaha :) Bardzo dobra wiadomość biorąc pod uwagę że jeszcze kilka godzin temu miał być tylko sam Deco.
28
Obiektywnie w oczach kibiców Barcelony ojciec Yamala może zaplusować - ten cały VOX to jacyś debile wyznający narodowy socjalizm (jak PiS ale to nisza), i gardzą ludźmi identyfikującymi się z Katalonią lub posługujących się językiem katalońskim. Ja mu dam plusik na zachętę :)
11
Raphael Veiga i obawiam się że to nie żart - cofam się do swoich komentarzy sprzed 2 tygodni i cytuję: "na litość boską oby tylko Deco nie zastąpił Cruyffa bo będzie to Abidal wesja 2.0, który hurtem sprowadzał do klubu zawodników z Ameryki Południowej (np. Malcom, Arthur, Vidal, Emerson, Murillo, Neto, Fernanses).".
Schemat działania niemal każdego byłego piłkarza z Ameryki Południowej lub Afryki, który otrzymuje stanowisko pozwalające decydować o transferach w klubie i jeszcze raczkuje na rynku transferowym jest zawsze taki sam, czyli duża skłonność do piłkarskiego hazardu licząc na złoty strzał i przesadne hajpowanie piłkarzy z kraju z którego pochodzi. Osobiście nie uważam że Veiga jest złym piłkarzem, ale jego cena jest chora biorąc pod uwagę że w przeszłości nie miał odwagi spróbować sił w Europie, a miał ku temu sposobności. Domyślam się że dopiero w najbliższych dniach poznamy "nazwiska", które Deco będzie chciał sprowadzić do Barcelony.
1
@Survier hahaha
0
@zombie Ja również trzymam kciuki za zarząd i liczę że wyjdą obronną ręką z wielu decyzji które podejmują. Ja jedynie komentuję jak to widzę, ale nie zmienia to najważniejszej kwestii - trzymam kciuki bo zależy mi na Barcelonie.
0
@MOLESTA Nawet prospekty klubowe dla sponsorów zawierają takie dane, a są to ujęcia księgowe. Tutaj masz zestawienie płac w Barcelonie:
https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/
To są ujęcia bez zaległości - bo jak widzisz łączna suma kwot to 252mln euro. Jeśli uwzględnisz zaległości wobec piłkarzy to wtedy dopiero jest kosmiczna kwota z którą Barcelona ma problem. Podsumowując tak jak napisałem de Jong zarabia 37,5mln euro brutto, a być może w bieżącym sezonie dostanie nawet jeszcze bonus.
PS: zauważ również że gdyby część dźwigni została poświęcona na spłatę zaległych zobowiązań wobec piłkarzy to dzisiaj nie byłoby problemu z FFP.
0
@Culer_1906 la ilaha illa Allah... a ja nie byłem jakimś fanem Arnau Martineza, a tu takie nazwiska padają. Dobrze, że to orbita zainteresowań i pewnie z 10 różnych piłarzy jest w tej orbicie :)
1
@Emhyr jakiś stażysta studiujący prawo się przyda, a w ostateczności Maite Laporta - siostra Joana zajmująca się obszarem "Integracji i Różnorodności" lub Marta Segu - kuzynka Laporty, które jest dyrektorem generalnym fundacji Blaugrany mu pomoże pisać na kolenia umowy.
Tutaj nie może być przypadku - to nie są ludzie z łapanki :) !!! To musi się udać :)