JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Poro6niec Jeśli nie możesz wyjaśnić płaszczyzny sportowej dlaczego Inter "chce" Alonso to szukaj na płaszczyźnie gry agentów i pracowników klubowych. Barcelona to nie jest jedyny klub, który dokonuje kiepskich transferów po znajomościach, gdzie wciskani są piłkarze trenerom na siłę.
Fali Ramadani obsługuje także Federico Chiesę, a w portfolio ma bardzo wielu ciekawych piłkarzy - być może to element układanki transferowej Interu - coś jak mój domysł odnośnie styczniowego przyjścia Julia Araujo w Barcelonie, aby zaklepać sobie Amrabata.
1
@Rewolucja123 Zgadzam się z tym że się zasiedział i zmarnował swój potencjał. Fakt jest jednak taki, że nikt poważny nie będzie interesował się 27-letnim piłkarzem z ligi portugalskiej ze względu na czas jaki potrzebują piłkarze z tej ligi na dostosowyanie się do gry w dużo intensywniejszych ligach. Spiąć się na kilka meczy w LM, a regularnie grać na wysokim poziomie to dwie różne kwestie. Z ligi portugalskiej cenieni są młodzi piłkarze jeśli generują liczby bo każdy wie że w większości przypadków dostosowanie do lepszej ligi może potrwać nawet i 2 sezony - Grimaldo pomimo dobrych liczba nie był ciekawą opcją dla poważnych klubów bo to zamrożenie kapitału, dlatego śmieszyło mnie zawsze jak ludzie na labambli hejpowali jego transfer do Barcelony. Znasz jakiegoś piłkarza z ligi portugalskiej który osiągnął jakiś większy sukces jeśli był wytransferowany w wieku 27 lat lub więcej? Nie specjalnie.
20
Brawo dla Barcelona za 27 Mistrzostwo Hiszpanii !!!!
Piękny mecz z ostatnimi minutami do zapomnienia, ale to co zrobili kibice Espanyolu to jakaś totalna patologia - liczę na to, że będą srogo ukarani za ten cyrk.
2
Trochę brutalna weryfikacja ekspertów z labambli którzy uważali Grimaldo za niewiadomo jakiego cracka. Chłopak potrafi grać w piłkę, ale trzeba było być bardzo naiwnym aby wierzyć że zinteresuje się nim jakiś topowy klub, nawet jeśli by był dostępny za darmo - po prostu świetny piłkarz do ligowego średniaka i tyle.
2
@Arczi87 Tu już nawet nie chodzi o ogrywanie młodych samo w sobie, ale żeby szukał rozwiązań na przyszły sezon i kolejne sezony. Barcelona na rynku transferowym nie będzie biła się z Realem czy MU przez kolejnych 10 lat, a ostatnie mecze marnujemy na udawanie że walczymy o mistrzowstwo tak samo jak Real udaje że nas chce gonić w lidze. Tutaj mam problem bo przykładowo jeden mecz Garcii na pivocie to trochę mało, a pozycycji które można nazwać problematycznymi jest wiele.
9
To jest ten czas, aby świętować i to w trakcie derbów - można powiedzieć jackpot.
W tyle głowy mam: wygrajmy już to mistrzostwo, pokażdmy Espanyolowi drogę do LaLiga2, a w kolejnych meczach sezonu chciałbym zobaczyć wartościowe szkoleniowo spotkania, które pokażą jakiś kierunek zmiany pokoleniowej.
1
Nie spodziewałem się po Xavim aż tak otwartego stanowiska wobec Laporty i Cruyffa.
Widzę że dużo ludzi szybko czyta artykuły i nie zwraca uwagi na szczegóły, ale wiedząc że kontrakt Cruyffa się kończy, a Xavi mówiący "To również decyzja prezydenta Barcelony" - jest bezpośrednim uderzeniem w Laportę. Jak z różnych źródeł wiemy zarówno Xavi i sztab szkoleniowy nie chcą Nevesa, ale także Cruyff był wielkim przeciwnikiem sprowadzania tego piłkarza. Idąc dalej - jeśli Laporta zdecyduje się "załatwić" Barcelonie Nevesa to będzie naplucie w twarz pozostałym pracownikom klubu, którzy odpowiadają lub powinni odpowiadać za transfery. Moim zdaniem Neves w Barcelonie równa się odejście Cruyffa ze względu na brak szacunku do pracy którą wykonuje i marginalizowanie świetnie wykonanej pracy.
Dużo ludzi podważało słowa, które pisałem że Xavi przy niektórych transferach nie miał wiele do powiedzenia i wybierał z dostępnych bardzo ograniczonych opcji, a teraz to bardziej już nie może być to widoczne. Jeśli Cruyff odejdzie to znaczy, że za transfery pewnie będzie odpowiadać para Laporta-Deco, zaprzyjaźnieni agenci, a Xavi będzie świecił oczami konferencjach bo w kontrakcie jak każdy trener ma zapisy aby mówić tylko dobrze o nowo-przybyłych piłkarzach. Przeciągające się daty przedłużenia kontraktu Xaviego co chwilę o kolejne tygodnie nie jest przypadkiem - domyślam się że gdyby Xaviemu kończył się kontrakt to również by się poważnie zastanawiał czy zostać w klubie podobnie do Cruyffa. Nigdy nie byłem fanem Alemany'ego w kwestii transferów, ale to nie jest przypadek że tak wiele decyzyjnych postaci odeszło z Barcelony od początku kadencji Laporty - ludzie nie godzą się na bycie marionetkami w teatrzyku Laporty. Dotyczy to zarówno ludzi odpowiedzialnych za transfery jak i finanse klubu, gdzie odchodziły bardzo mocne nazwiska.
1
@Arczi87 i @Litman dramat totalny
@RosjaninBut Gomes też w repce coś grał. Ja nie widzę pożytku w zakupie Nevesa jeśli Xavi otwarcie mówi że nie będzie on grał na defensywnym pomocniku i ma rację bo on nie potrafi bronić. Bardziej to wygląda na rezygnację z Gundogana i/lub sprzedaż de Jonga i zdecydowanie nie rozwiązuje problemu następcy Busiego.
9
Ten moment kiedy masz zawodnika w świetnym wieku, z niską pensją, ogranego w LaLiga Premier League i europejskich pucharach i sprzedajesz go dużo poniżej ceny rynkowej wiedząc że przynajmniej 8 klubów PL rozgląda się na SO...
Coś tu nie gra, bo rozdajemy duże prezenty.
29
Ten transfer to może być dramat - cholera on nawet bronić nie potrafi... Nie kumam po co nam kolejny Andre Gomes... i to jeszczelnir jest marzenie ani Xaviego ani sztabu szkoleniowego.
4
Żegnaj legendo! Umarł król niech żyje... król chciałoby się rzec, ale nie da się ukryć że Barcelona będzie musiała wysilić się aby ktoś mógł zastąpić tej klasy defensywnego pomocnika, który nie dość że potrafi bronić to balansować grę ofensywną zespołu.
Gigantyczna ilość trofeów mówi wszystko - a odchodzić z mistrzostwem krajowym to jest coś czego nie da się wyrazić w liczbach. To wielkie wydarzenie, odchodzi jeden z ostatnich wielkich cracków najlepszej drużyny w historii futbolu, który latami kolejnych trenerów prosił o zmiennika aby skończyć swoją karierę - to pokazuje jak był wielki.
3
@MesQueUnClub96 po co podważasz to co napisałem bez podawania argumentów?
https://www.rodzice.pl/wzrost-i-waga-13-latka/ - przeciętny 13-letni chłopiec powinien mieć wzrost 145-175cm, a dorośli pigmeje maksymalnie osiągają 150cm wzrostu, zatem na logikę 13-letni gwinejczycy są proporcjonalnie niżsi. Jak to się mówi genów nie oszukasz.
6
@tomek8756 śmiesznie to wygląda, ale młodzi piłkarze z Gwinei Równikowej są bardzo drobnej postury genetycznie bo to właściwie pośrednio pigmeje plus bardzo skromna dieta, a budowa Marokańczyków jest zbliżona do europejskich piłkarzy plus europejska dieta bo większość dzieciaków jest ze szkółek europejskich.
7
@krol211 Barcelona gra w systemie, w którym prawy obrońca pełni ważną rolę - są kluby gdzie jest to kwestia drugorzędna, a są kluby dla których prawy obrońca jest ważnym elementem układanki i trenerzy posiadają zawsze jakieś alternatywy - np. City (Walker, Lewis, Cancelo), Bayern (Pavard, Mazraoui, Stanisic, Sarr). Zauważ że w Barcelonie nie ma nawet jednego prawego obrońcy, zatem nie ma to znaczenia ile mamy SO jeśli nie mamy kim grać na prawej obronie.
@Kengo i @aiven pożyjemy zobaczymy - Zaha by pasował bo jest genialnym dryblerem. Mnie przeraża sama myśl o Carrasco bo on może blokować rozwój Balde, a nie wierzę że więcej od niego może mieć do zaoferowania.
14
Dla ludzi, którzy nie rozumieją założeń stricte piłkarskich stawianych przed prawym obrońcą w systemie Xaviego: w pierwszej kolejności musi być świetny w grze defensywnej, a w drugiej kolejności potrafić rozgrywać i wspierać swoją grą linię pomocy (nie ataku).
Jeśli spojrzeć na szczegółowe statystyki Foytha: https://fbref.com/en/players/6c7762c3/scout/365_m1/Juan-Foyth-Scouting-Report - to śmiało można powiedzieć że genialnie potrafi bronić, świetnie potrafi dostarczać piłki kolegom z zespołu oraz wspomagać rozegranie w stylu last dance Alvesa.
Profil piłkarski prawego obrońcy jakiego chce Xavi jednoznacznie pokazuje że jest to typ obrońcy, który ma być kompatybilny z Dembele, który będzie mógł grać bardzo wysoko ustawiony bez specjalnego wsparcia sciągając na siebie zawodników drużyny przeciwnej. Jeśli chodzi o Raphinhię jego współpraca nie będzie szczególnie lepsza niż w przypadku Kounde - tutaj nie ma kompatybilności, bo brazylijczyk potrzebuje obrońcy grającego w stylu Balde na lewej flance, czyli obiegającego i uwalniającego jego potencjał ofensywny. Jeśli Foyth pojawi się w Barcelonie to na 99,99% można stwierdzić że Raphinhia w przyszłym sezonie będzie grał w Premier League.
PS: wyobraźcie sobie w jednym zespole Foytha i Amrabata - śmiało można powiedzieć że będziemy mieli najlepszą defensywę w Europie, a ofensywni gracze (być może z Messim) będą mieli wielką swobodę atakowania i rozwoju. To rozwiązania ma sens jeśli spojrzeć na aspekty, które w bieżącym sezonie nie działały dobrze. Jeszcze tylko wyperswadować Carrasco z głowy Xaviego i okienko może być nawet lepsze niż w poprzednim sezonie pomimo mniejszych wydatków.
14
W dużym uproszczeniu wracamy do pozycji wyjściowej sprzed roku - Xavi chciał wypożyczyć, Alemany zablokował wypożyczenie i w odwecie zawodnik przekisił sezon na ławce. Teraz w końcu zostanie wypożyczony i będzie grał, czyli można wnioskować, że do Barcelony na pewno trafią nowi pomocnicy.
10
@Messisinio Jak na lidera ligi oraz fakt że wiele meczów wygrywaliśmy jednym golem to bardzo dużo.
34
Gorzkie te porównania - sam fakt, że wspominani piłkarze są nominowani do nagrody sezonu bardzo wiele mówi:
1) ter Stegen - o Xavim bo pokazuje że na sporo przeciwnikom pozwalaliśmy pomimo relatywnie genialnego bilansu straconych bramek. Strach pomyśleć ile byśmy mieli punktów dzisiaj gdyby nie genialne interwencje w 60-70% meczów sezonu.
2) Griezmann - to pokazuje jaka bezsensowna była/jest polityka transferowa Barcelony, a żeby było śmieszniej to w obecnym systemie gry Xaviego Griezmann by był uznawany za osobę skrojoną pod Barcelonę ze względu na pracowitość i profil piłkarski i nikt by nawet nie myślał o sprzedaży bo by był absolutnym crackiem.
7
@Comentateiro Xavi nie chciał nikogo sprowadzać - chciał aby Busi grał możliwie długo w Barcelonie. Amrabat to jeszcze stara historia bo był obserwowany za czasów Planesa - Cruyff kontynuował temat, a wychodzi teraz na to że Alemany również przekonał do tego nazwiska, podonie jak sztab szkoleniowy z Xavim na czele.
Nawet gdy zimą upadł temat Amrabata do Cruyff forsował go dalej:
2
@partymaker ale to kluby LaLiga zgodziły się na reżim finansowy aby w jak najszybszej perspektywie czasowej wrócić do normalnego funkcjonowania po wielkich stratach wynikających z pandemii. Domyślam się że w kolejnym sezonie kluby nadal będą oszczędzały i podobnie do bieżącego sezonu Barcelonie będzie stosunkowo łatwo wygrać mistrzostwo (chyba że Real zacznie regularnie grać na poziomie kadry jaką posiada na papierze).
6
Hahahaha komentarzy brak bo trudno przyznać rację LaLidze i klubom piłkarskim, które dokonały wielkiego wysiłku aby możliwie szybko stanąć na nogi po pandemii.
Wojna Tebasa z Barceloną to oddzielny temat, ale uczciwie trzeba przyznać, że został zrobiony kawał dobrej roboty w większości klubów, gdzie podobnie do Bundesligi kluby uniknęły nadmiernych strat i zadłużania się na dziesiątki lat czy dopingu finansowego i innych wałków aby utrzymać się na powierzchni.
7
@SK @mielniczas Amrabat jest bardziej zbliżony profilem piłkarskim do Busiego niż Kamara.
Kamarę jest typem defensywnego pomocnika lub środkowego pomocnika który zdecydowanie lepiej broni ale gorzej rozprowadza piłkę niż Amrabat, lecz trzeba zaznaczyć że to rozwojowy piłkarz - gdyby trafił za darmo do Barcelony to ten sezon z pewnością by uczył się nowej roli na pozycji pivota, a Amrabat jest gotowym piłkarzem. Różnica jest jeszcze taka że prime Kamary nie jest jeszcze znany i może być gigantem, a prime Amrabata być może zobaczymy w przyszłym sezonie w Barcelonie bo skrojony jest pod nas.
6
@Matt_i1992 też niektórych decyzji Xaviego nie rozumiem - np. tego że Alemany chce mu ściągnąć Carrasco jak przykładowo Zaha jest dostępny za darmo po sezonie i wciąga go nosem. Zaha to prawdziwy lewoskrzydłowy, a jak spojrzysz sobie na heatmapę Carrasco jest to zawodnik 1:1 grający na przestrzeniach naszego Balde. Absolutnie bezsensowny transfer dla mnie i mam mindfuck bo albo Xaviemu Alemany potrafi wciskać niezłą bajerę o zawodnikach jakich może mu załatwić albo Xavi zbyt życzeniowo patrzy na piłkarzy na zasadzie "poproszę i będzie grał inaczej".
@mielniczas Prawdę powiedziawszy Neves złym piłkarzem nie jest, ale nie pasuje moim zdaniem do Barcelony - nawet jeśli zobaczysz jego heatmapy to on bardzo słabo pracuje na własnej połowie. Prawdę powiedziawszy gdyby Neves miał grać w zespole często grającym w ataku pozycyjnym to znikałby z boiska. Dla porównania gdyby porównać heatmapeę Amrabata do Busiego to niemal 1:1 są podobne. A jak pokazuje poniższa statystyka repertuar podać u Amrabata jest wielki:
12
@Kengo Zgadza się - jeśli Messi ma wrócić do Barcelony to na pivocie musi grać walczak, który będzie zasuwał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka.
30
W skrócie:
Sztab szkoleniowy chce: Amrabata
Xavi chce: Amrabata
Dyrekcja sportowa chce: Amrabata
Agenci przyjaźniący się z Laportą chcą wcisnąc nam: Nevesa
Podsumowując - nie ma nad czym się zastanawiać bo nie ma na rynku lepszego zamiennika Busiego, a Rodri czy Kimmich są niemożliwi do sprowadzenia. Osobiście jestem wielkim zwolennikiem Amrabata w Barcelonie i uważam, że dzięki niemu pozostali pomocnicy nie tylko będą szybciej się rozwijać bo będą bardziej skupieni na kreatywnej grze ofensywnej to jeszcze większa szansa jest że zdrowotnie i fizycznie będą lepiej wytrzymywać trudy sezonu bo mniej energii będą tracili na asekurację Busiego. Jeśli tego lata Barcelona ma przeprowadzić jakiś transfer pieniężny to nie jest wygórowana cena za następcę tak ważnej postaci jak Busi.
A to zamieszczam dla ludzi, którzy uważają że Amrabat może mieć problemy z piłką przy nodze:
3
@MOLESTA porównywanie not ze Sofascore jest bez sensu - liczy się co piłkarz potrafi i czy profilem piłkarskim pasuje do Barcelony.
Sugerując się notami ze Sofascore to Josue z Legii Warszawa ma lepsze noty od wszystkich wymienionych nazwisk - średnio 7.73, zatem porównania są bez sensu jeśli sprawdzisz metodologię dokonywania ocen przez portal.
Wolverhampton poprzedniego lata nie mógł znaleźć interesanta aby go sprzedać za 50mln to o jakich 100mln piszesz jeśli został mu rok kontraktu?
https://www.footballtransfers.com/en/transfer-news/uk-premier-league/2022/09/fc-barcelona-wolves-ruben-neves-price
Z drugiej strony porównaj sobie heatmapy Busiego, Amrabata i Zubimendiego - to Neves nawet sposobem poruszania się po obszarach boiska nawet nie pasuje do Barcelony. Defensywny pomocnik w Barcelonie musi potrafić grać w obronie, musi pressować oraz musi rozgrywać, zatem Neves nawet do pięt nie dorasta Amrabatowi i Zubiramendiemu.
27
Prawdę powiedziawszy kompetencje może mieć nawet większe niż Alemany i niewątpliwie szanowania pieniędzy w Niemczech jest nauczony. Pytanie czy by był zainteresowany fukcjonowaniem klubu w stylu Laporty, gdzie każdy przekracza swoje kompetencje.
Gdyby trafiła taka postać do Barcelony to bym był zadowolony, ale na litość boską oby tylko Deco nie zastąpił Cruyffa bo będzie to Abidal wesja 2.0, który hurtem sprowadzał do klubu zawodników z Ameryki Południowej (np. Malcom, Arthur, Vidal, Emerson, Murillo, Neto, Fernanses).
2
@senri Z piłkarzy którzy nie trafili do Barcelony a byli w 100% ugadani i czekali tylko na ostateczną decyzję ze strony Barcelony: Desire Doue, Boubacar Kamara i Kolo Muani, a od ludzi ze "środowiska" wiem że forsował Fabricio Diaza i Ardę Gulera. W dużym uproszczeniu walczył o piłkarzy darmowych lub bardzo tanich, którzy profilem pasują do Barcelony - podałem tylko nazwiska znane z przestrzeni medialnej bo jest jeszcze kilka innych nazwisk o których wolałbym nie pisać. Jak zapewne się domyślasz liczba piłkarzy jest dużo większa, ale skupiłem się tylko na tych najmocniejszych.
EDIT: przypomniało mi się że Nayef Aguerd z którym pracowałem jeszcze w poprzednim sezonie w Rennes wspominał mi że Cruyff po mistrzostwach świata spotykał się Azzedine Ounahim. To była okazja rynkowa bo Angers był murowanym kandydatem do spadku i był to ostatni moment że mogli na nim chociaż trochę zarobić ze względu na niską klauzulę odejścia na wypadek spadku. Ostatecznie trafił do OM, ale jak się dowiedziałem kilka tygodni temu to był blisko Barcelony, ale Alemany zablokował ten transfer.
3
@krol211 , @mielniczas ja cały czas po cichu trzymam kciuki że transfer Juliana Araujo to nie był kolejny foch Alemany'ego, a jakiś układ ze wspólnym agentem Amrabata.
Z drugiej strony pamietajmy o historii Amrabata w trakcie zimowego okienka - wystawił się na krytykę u kibiców Fiorentiny bo wyraźnie zademonstrował chęć dołączenia do Barcelony - honorowo nasz klub powinien latem o niego zawalczyć bo prawda jest taka że musiały być kontakty na linii Amrabat-Barcelona i musiała Barcelona naciskać Amrabata aby ten "działał". Kluby z Premier League czy PSG z pewnością się nim interesują, ale liczę że ta historia będzie miała swój koniec latem jeśli Busi zdecyduje się zakończyć barcelońską karierę.
17
Co tu dużo mówić - Brozović idealnie pasuje do Barcelony, ale jeszcze lepiej by pasował wytrawny morderca w postaci Amrabata - z pewnością by był tańszy bo ma tylko rok kontraktu.