JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@LatajacyHolender Po pierwsze widzę że kompromitujesz się dalej - wyraźnie napisałem ci że nie interesuje mnie pudelek i pudelkowe interpretacje słów.
Po drugie pokaż oryginalne źródło i kontekst wypowiedzi mówiące że "Tuchel mówi że Christensen to obsraniec" bo twój cytat dotyczy siły fizycznej i gdybania, czyli jest nie na temat. Czytaj ze zrozumieniem, a jeśli nie potrafisz to kilka razy - może zatrybisz. Możesz to swoje farmazońskie cytaty zamieszczać - nie twoje głupie interpretacje słów tylko konkretnie kto i co dokładnie powiedział bo tracę swój cenny czas na gostka, który zaraz cały śmietnik internetu mi przeklei zamiast przeczytać ze zrozumieniem jedno zdanie jak cytat powyżej.
PS: "Ale Jarek oberzjał 3 mecze" - do kogo się zwracasz? trollujesz czy szukasz mojej atencji? Out. Dziko podniecasz się chłopaku - może jeszcze czujesz obrażany? Bo piszę ci że głupoty piszesz? Udowodnij że prezentujesz inne spojrzenie na futbol niż zwykłego kanapowca, a jeśli tak jest to nie obrażaj się człowieku bo większość kibiców to kanapowcy. Czujesz się jakiś wyjątkowy czy co?
0
@matirix20 bo to klub PL
@LatajacyHolender ja zanim trafiłem do Rennes całe 7 sezonów spędziłem w Premier League i wiem o czym piszę. Dlatego też wiele osób czyta moje opinie bo celnie piszę na temat piłki. Super że lubisz sobie siedzieć na kanapie i oglądać meczyki - domyślam się że wszyscy są z ciebie dumni i z chęcią słuchają twoim mądrości, ale mnie to nie interesuje. Ja tu nie jestem po to aby przeżywać co jakiś dziennikarz napisał na pudelku, czy jakiś random na forum. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami i tyle. Dla mnie to co piszesz to głupoty odklejone od rzeczywistości chociaż dla ciebie może być to prawda bo kilku ziótków na necie tak napisało. Spoko, ale wyraźnie napisałem ci że dla mnie to pudelkowe argumenty i nie interesują mnie to po co mi to wciskasz na siłę? Daj spokój.
14
Kilka miesięcy temu pisałem, że Barcelona traktuje sprawę przedłużenia współpracy z Yamalem priorytetowo i że Laporta osobiście zaangażował się w negocjacje odsuwając Alemanego.
Trochę mnie to dziwiło, ale teraz układa się to w logiczną całość. Rodzice Yamala mogą przy negocjacjach stanowić problem, a jeśli są fanami Realu to pewne jest że będą chcieli dobrze zarobić. Mam nadzieję że klub nie da się naciągać bez względu na to jak wielkim jest talentem (zanim zdobędzie dojrzałość piłkarską przed nim jeszcze lekko 4 kontrakty/przedłużenia).
0
@Sewren122 a kiedy napisałem że chcę zastąpić Christensena? Napisałem jak to wygląda z perspektywy klubu piłkarskiego i że obawiam się takiego rozwiązania. Wielokrotnie o tym pisałem że jest takie ryzyko, ale to nie oznacza że tak chcę.
@LatajacyHolender sorry ale brytyjski pudelek i mylący słowa po angielsku Tuchel to nie argumenty. W archiwum znajdziesz szczegółowo opisane perypetie duńczyka. Znajdziesz też informacje skąd wynikała hierarchia obrońców Chelsea oraz dlaczego jego profil był częściej wykorzystywany w LM a rzadziej w PL. Pisać głupoty na podstawie pudelków każdy może, ale fakty są inne. Jeśli nie widziałeś go nigdy na żywo to nie wiesz co mówisz, zatem skończ już kompromitować się swoimi argumentami typu "obsrał gacie" - nke rozmawiasz z 5-latkiem zatem treść i forma treści ma znaczenie. Wszystko masz w necie - poczytaj, doucz się, zobacz go na żywo, a potem posiadaj jakieś zdanie bazujące na czymś. Barcelona Christensena obserwuje od wielu lat, kilkukrotnie starała się go sprowadzić, a ty gościu myślisz że psychę miał słabą, a obserwowali go i Planes i Cruyff, a nawet zbierane opinie były u barcelońskich Duńczyków. Majówka chyba zbyt szybko wjechała. Pomyśl.
0
@Joopiter zgadza się - również obawiam się pustki po Busim, ale jego pozostanie też budzi wątpliwości bo kiedyś trzeba go zastąpić a lepszego momentu gdy talenty dorastają nie ma.
@matirix20 lubię Ugarte i jestem fanem jego talentu, ale zauważ że piłkarze o jego profilu nie pasują do Barcelony - Pivot musi rozgrywać a on holuje piłkę tak długo aż nie pojawi się kolega do krótkiego podania. On by pasował do PL.
@AdiBarca87 Gavi na pivocie by był dużo gorszy od de Jonga - waleczność a umiejętność gry obronnej to dwie różne kwestie - on ma problem żeby sam ustawić się na boisku a co dopiero aby zarządzać całą linią. Pozycja na której gra jest ok, ale musi skupić się na piłce, a nie przeciwnikach.
@Sewren122 kluczową kwestią to finanse - sprzedaż zawodnika który przyszedł za darmo w księgach jest czystym zyskiem. Uważam że jest duże ryzyko jego sprzedaży bo mało jest piłkarzy na których Barcelona dużo może zarobić, a pozycja jest stosunkowo łatwa do zastąpienia - no darmowy Ndicka czy Laporte o którym sporo media piszą.
@LatajacyHolender te argumenty już dawno temu wyjaśniłem gdy Christensen przychodził do Barcelony - nie są prawdziwe. Tuchel latem nie walczył o Rudigera, a właśnie o Christensena aby został - to co piszesz to bzdury. Widziałeś na żywo Christensena w Chelsea lub Barcelonie? Chłopak robi niesamowite wrażenie na żywo, energia i pewność siebie jaka z niego emanuje jest wyjątkowa - sam widziałem go w kilkunastu meczach, znam też kilku piłkarzy którzy z nim grali - absolutnie nikt nie powie że to strachliwy czlowiek, który ma problemy z presją - to głupoty dla pelikanów, którzy interpretują zdarzenia bez posiadania na ten temat wiedzy. Nie wierz w takie rzeczy.
6
@IronSanHybrid dla mnie skandalem jest to że te alkohole są bez butelek zwrotnych, a na tyle zaprezentowanych butelek widzę tylko Pilsnera, którego można nazwać piwem.
1
@Criss18Barca zgadzam się w 100% - ja lubię zobaczyć na żywo różne sporty - miałem okazję kilka razy w życiu być na zawodach żużlowych w Polsce oraz GP we Francji to powiem szczerze że skala emocji jest jak 100 do 1. To jak porównać emocje koszykarskiej Euroligi do NBA, gdzie w Europie masz walkę, pasję i emocje, a w USA masz emocje przy analizowaniu statystyk koszykarzy bo trudno o atmosferę na trybunach przy prymitywnym kilkusylabowym dopingu.
8
@matirix20 Nie - a gdzie masz piłkarza mogącego grać na defensywnym pomocniku? Grając takim ustawieniem będziemy do rozklepania niemal przez każdego w LM bo de Jong nie potrafi bronić, a gdy tylko zbliża się do pozycji defensywnego pomocnika to wpada w panikę i głupio zagrywa lub traci piłkę. Konfiguracji składu jest bardzo wiele przy grze z 3xSO, ale aby system był skuteczny przynajmniej jeden pomocnik musi potrafić i czynnie bronić.
Nawet Pedri by się bardziej nadawał na pivota od de Jonga, ale problem polega na tym że jest zbyt mocno kreatywny i posiada zbyt wielki potencjał rozwojowy aby ograniczać jego możliwości do gry defensywnej. Jeśli w Barcelonie zostanie Busi będzie musiał grać - chyba że Barcelona sprowadzi jakiegoś pivota lub Xavi dostosuje do gry Garcię, Christensena lub jeszcze jakiegoś innego piłkarza.
Mecz z Rayo został zmarnowany przez Xaviego bo nie przetestował żadnego wariantu, nie dał szansy nawet rozwinąć się na pozycji pivota Garcii. Wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią że Xavi liczy tylko i wyłącznie na Busiego.
0
@Kinginiesta oj kolego widzę że kłaniają się podstawy czytania ze zrozumieniem - nigdy nie napisałem, że Xavi nie chciał Kessiego - zatem jesteś albo farmazonem albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Pisałem że Kessie był zawodnikiem forsowanym przez Alemany'ego bo patrzył się tylko przez pryzmat okazji rynkowej, a nie porzeb zespołu. Xavi rozmawiał z Kessiem gdy już została podjęta decyzja o wyborze zawodnika (czytaj inne opcje jak przykładowo również darmowy Boubacar Kamara mogący grać na pozycji Busiego ogarnięty przez Planesa i Cruyffa zostały odrzucone). Trener ze sztabem szkoleniowym wybiera z dostępnych opcji, ale po letnim cyrku jestem w 100% przekonany że teraz Xavi będzie wybierał i respektował głównie nazwiska Cruyffa jeśli wraz z końcem sezonu nie odejdzie do Premier League. Bez względu na to jak mocno będziesz wymyślał sobie na internecie własną rzeczywistość to fakty są takie że tak w klubach piłkarskich wygląda selekcja zawodników. Trenerzy wybierają z dostępnych opcji, a od jakości pracy osób odpowiedzialnych za transfery zależy jak dobrzy i pasujący do zespołu zawodnicy są sprowadzani.
PS: wracając do cytatu z początku wątku - to słabo zacytowany fragment wypowiedzi - było pytanie: Jak oceniasz powrót Christensena? Jak kluczowy jest dla zespołu i twojego projektu?
Xavi odpowiedział: "To mój osobisty transfer. Mam wobec Andreasa dużo wiary i zaufania. Bardzo nam go brakowało, nie tylko w zakresie wyprowadzania piłki, ponieważ zawsze jest skoncentrowany, wiele wnosi do linii defensywnej. Jest piłkarzem, który zawsze zwraca uwagę na to, co może się wydarzyć. Dla mnie stanowi całkowitą gwarancję, jest spektakularnym zawodnikiem. Bardzo go doceniamy. Jest dostępny i gotów na 100%." - jak łatwo zauważyć - Xavi nie mówi że Christensen w Barcelonie to jego dzieło - po prostu pełna wypowiedź mówi jak bardzo cieszy się że wraca do składu po kontuzji.
PS2: dla Ciebie nie muszę być kimś, to kwestia braku taktu, honoru i odwagi mówić o użytkowniku społeczności bez oznaczania go w rozmowie. Nie wymagam oznaczania i nie mam takiego prawa wymagać - to twój wybór czy chcesz rozmawiać merytorycznie bazując na faktach, czy chcesz być tylko śmieszkiem głaszczącym się po jajkach z innymi farmazonami bez argumentów. Coś jak poniżej:
https://x.com/AHaman1916/status/1595867869027438593
1
@RosjaninBut Dla mnie Kounde by był najlepszym na świecie półprawym obrońcą w systemie gry z 3xSO - można powiedzieć że każdy element piłkarski u niego pasuje do tej pozycji.
Biorąc pod uwagę dlaczego Xavi tak mocno o niego walczył, gdy Barcelona negocjowała z Sevillą to mam wrażenie że przyszłościowo to może być nasz docelowy system gry. Wydaje mi się że jeśli w przyszłym sezonie w Barcelonie będą tacy zawodnicy jak Busi czy Messi to Balde będzie pełnił rolę lewego pomocnika z funkcjami defensywnymi i system gry 3xSO będzie musiał przynajmniej być przetestowany bo pressing musi się zgadzać i trzeba będzie zagęścić nieco środek pola.
19
Co do Christensena nie ma wątpliwości, a warto podkreślić że przez cały sezon grał bardzo równo i poniżej pewnego poziomu nie schodził. Oaza spokoju można powiedzieć.
Warto przypomnieć słowa cieszącego się jak małe dziecko Jordiego Cruyffa z dnia kiedy Christensen został oficjalnie zaprezentowany:
"Christensen ma doświadczenie, potrafi wyprowadzać piłkę, co jest ważne dla Barcelony. Zdobył wiele trofeów w wymagającym klubie, więc jest przyzwyczajony do presji. Premier League jest bardzo zmienna, a on zawsze świetnie się dostosowywał. Ma dobre warunki fizyczne, ale też szybkość. Mamy nadzieję, że Christensen dobrze się zaadaptuje i pomoże nam w wielu aspektach. Będzie przygotowany do prezentowania odpowiedniego poziomu od samego początku. Jesteśmy przekonani, że ma odpowiednią mentalność. Xavi będzie mógł wybierać między świetnymi zawodnikami."
Historia pokazała że miał rację - Xavi mógł wybierać między świetnymi zawodnikami, ale to Christensen wywalczył sobie pierwszy skład na pozycji SO (nie Kounde, o którego tak walczył Xavi).
0
@tbas Xavi wybrał Christensena z propozycji jakie były mu przedstawione. Więcej szczegółów poniżej bo muszę wyjaśnić 2 łebków którzy mi podskakują.
@hayek Gdy Xavi pojawił się w Barcelonie Kounde był wyraźnym jego życzeniem i był to jedyny piłkarz o którego walczył aby Barcelona go sprowadziła.
@Emhyr i @Kinginiesta dostałem na priv informację o farmazonach, którzy nie mają jaj aby mnie oznaczyć w dyskusji. Żryjcie argumenty, które bez problemu możecie sobie znaleźć w sieci:
1) Na długo zanim na ławce Barcelony pojawił się Xavi to Ramon Planes już w 2019 roku rozmawiał zarówno z ojcem jak i agentami Christensena (3 lata przed końcem kontraktu) i trwały prace aby namówić go do przejścia do nas.
2) Po odejściu Planesa pałeczkę kontakt z otoczeniem Christenena przejął Jordi Cruyff i to on starał się namówić jego ojca do tego aby związał się z Barcleoną po zakończeniu umowy z Chelsea. Ojciec Christensena preferował aby jego syn przedłużył umowę z Chelsea, a Andeas chciał spełnić marzenie z dziecińśtwa i zagrać w Barcelonie.
3) W marcu 2022 roku Cruyff i Alemany dostając zielone światło od Xaviego udali się do Londynu aby dogadać szczegóły przeniesienia do Barcelony.
4) Podsumowując Christensena zawdzięczamy Cruyffowi, który kontynuował pracę Planesa w urabianiu piłkarza, a Xavi jedynie wybrał wśród piłkarzy, którzy byli mu oferowani przez Cruyffa i Alemany'ego. Jeśli tego nie wiecie to trenerzy i sztab szkoleniowy informują osoby zajmujące się transferami jakich zawodników potrzebują - na jakiej pozycji i z jakim profilem, a ich zadaniem jest stworzenie krótkiej listy dostępnych na rynku możliwie dobrych piłkarzy, którzy wpisują się w zarys profilowy, a trener i sztab szkleniowy wybierają. W podobny sposób trafił do Barcelony Raphinhia, którego forsował Alemany, który przekonał Xaviego że to świetny skrzydłowy. W tym przypadku wygrały argumenty Cruyffa i Christensen trafił do Barcelony. Oczywistym jest że ostateczny wybór był Xaviego, ale kluczową rolę w tym transferze odegrał Cruyff.
@Survier Zgadzam się w 100% - stosunek ceny (0) do jakości rewelacja :)
3
@Bobo25 , @ini_barca Panowie zobaczcie kiedy ja pisałem komentarz - nie było informacji że pracownicy BarcaTV są zatrudniani przez Telefonikę. W artykule jednoznacznie napisano "decyzja ta to część wprowadzanych cięć, które mają na celu dostosowanie się do wymogów LaLigi w zakresie Finansowego Fair Play".
Mimo wszystko szkoda że BarcaTV ma być zamknięta ze względów jakie napisałem - mam nadzieję że Barca Studios przejmie kompetencje i odpowiednio zarządzi tematem.
@Fake69 dzięki :)
0
Byłbym zdziwiony gdyby Gavi nie wygrał - bez względu na to co prezentuje na boisku w ostatnich tygodniach to gra niemal wszystko od deski do deski, zatem biorąc pod uwagę ostatnie 365 dni logicznym jest że w "rankingu doświadczenia meczowego" musiał wygrać, bo po prostu gra dużo, a prestiż zespołu i poziom ligi również daje dodatkowe punkty, Fajnie że wygrał zawodnik Barcelony, ale pytanie brzmi czy jego potencjał jest odpowiednio wykorzystywany, tutaj mam kilka obaw.
14
Mam gdzieś rekordy - wolę widzieć rozwój zespołu w wymiarze drużyny jak i indywidualnym, bo to gwarantuję piękna grę i zwycięstwa.
Oczywiście należy cieszyć się i szanować to że Barcelona potrafi seriami wygrywać mecze po 1:0 i interwencjach życia ter Stegena, lecz dla mnie większym problemem jest styl zdobywania tych punktów, a nie fakt braku zdobycia "100 punktów" w sezonie.
4
@poskus Pensje w sporcie są bardzo niskie, a w piłce nożnej niskie. Chore zarobki dotyczą jedynie wybitnych jednostek będących na topie. Fakty są takie, że 99% piłkarzy zarabia mało, gdyż niejedokronie idąc do normalnej pracy na 8h mogliby zarabiać więcej. Większość piłkarzy, których można nazwać piłkarzami zawodowymi są nimi tylko ze względu na pasję i miłość do tego sportu - to oni od małego muszą się poświęcać, prowadzić niemal ascetyczny tryb życia i dostosowywać wszystko włącznie z ich rodzinami do własnej pasji. To wszystko jest wielkim kosztem - poświęć czemuś przykładowo 15 lat życia, a finalnie złap kontuzję która uniemożliwi ci grę na wyższym poziomie lub zdaj sobie po tylu latach sprawę że nie będziesz grał wyżej niż przykładowo w 5 lidze polskiej bo talentu zabrakło. Piszesz o promilu piłkarzy, którzy zarabiają wielkie pieniądze, a fakty są takie że większość nie zarabia dużo bo jakbyś miał grać w niższej lidze za 1500 euro i poświęcać się całkowicie dla sportu to poważnie byś się zastanowił czy wygodne życie z pracą przez 8h w dni robocze nie jest lepsze dla ciebie i twojej rodziny. W życiu tak jest że wybitne jednostki zarabiają dużo - wybitni informatycy zarabiają dużo, wybitni lekarze zarabiają dużo, wybitni prawnicy zarabiają dużo i wybitni sportowcy zarabiają dużo. Z racji tego że piłka nożna jest popularna i uprawiana przez setki tysięcy osób, jak nie miliony to konkurencja jest wielka - granie nawet na poziomie mojej pierwszej ligi francuskiej to wielkie wyróżnienie dla piłkarza świadczące o tym że jest nieprzeciętny, a w całej LaLiga masz max 250 piłkarzy którzy zarabiają więcej niż 1mln euro - wiesz ile ludzi w Hiszpanii gra w piłkę?
W życiu pieniądze biorą się głównie z pracy, a w sporcie z pracy, talentu i zdrowia - uwierz że wiekszość piłkarzy nie żyje w luksusach, a przestawiciele mniej popularnych sportów niejednokrotnie żyją w biedzie, a często nawet nie mają gdzie do lekarza pójść w przypadku kontuzji lub różnego typu dolegliwości bo sport potrafi wyniszczyć organizm bez odpowiedniej opieki.
1
@Campeon87 pomyliło - Gundogan to środkowy pomocnik o usposobieniu ofensywnym, a nie defensywny pomocnik. W City na defensywnym pomocniku gra Rodri.
15
Aaaaaaa... moje marzenia z Amrabatem w składzie Barcelony umierają niczym szare komórki ludzi oglądających wiadomości na TVP.
Na swój sposób jest to fenomen że Busi chcący odejść z Barcelony na piłkarską emeryturę przykładowo do MLS nadal daje się skusić na przedłużenie umowy z Barcelonę. Mówi się serce nie sługa.
Dla przypomnienia z Barceloną zdobył 3x LM, 8x MH, 7x PK, 7x SPK, 3x SP UEFA, a kolejne MH jest już w drodze (nie wspominając o świetnej karierze w reprezentacji). Nie wytykajmy legendzie Barcelony pieniądzy jakie zarabia - jak mało kto zasłużył na nie. To Barcelonie zależy aby został w klubie na dłuzej i to Barcelona nie może znaleźć jego następcy od wielu lat. Busiemu należy się szacunek i życzę mu powodzenia w Barcelonie jeśli zostaje bo nic więcej zrobić się nie da.
0
@Tomo1989 Wg mnie są na horyzoncie zarysy koncepcji walki z niesprawiedliwym dopingiem pieniężnym. Tutaj jest dzisiejsza wypowiedź Ceferina odnośnie limitu wynagrodzeń, który przypomina salary cap z NBA: "Myślę, że w przyszłości musimy poważnie pomyśleć o limicie wynagrodzeń. Ponieważ jeśli budżety idą ostro w górę, nasza równowaga konkurencyjna będzie problemem. Nie chodzi o właścicieli, chodzi o wartość rywalizacji, ponieważ jeśli pięć klubów zawsze wygrywa, nie ma to już sensu. Rozmawiałem z niektórymi ludźmi z Komisji Europejskiej, staramy się to przepchnąć. Ale to musi być umowa zbiorowa, każdej ligi i UEFA. Bo jeśli my to zrobimy, a inne ligi nie, nie będzie to miało sensu. Moim zdaniem to jest najważniejsze. Co zaskakujące, wszyscy się zgadzają, duże kluby, małe kluby, kluby państwowe, należące do miliarderów - wszyscy. Mam nadzieję, że będzie można wprowadzić to jak najszybciej. Dopiero zaczęliśmy o tym rozmawiać, ale myślę, że to jest to rozwiązanie."
Wg mnie kwestią czasu jest że zmiany pójdą w tym kierunku i znacząco tego typu zmiany będą mogły ograniczyć możliwości nierównej konkurencji finansowej. Należy pamiętać że UE za wszelką cenę nie chce rozwiązań polegających na pokazywanie palcem kto jest zły, zatem muszą być to rozwiązania kompleksowe dla wszystkich. Dzisiaj być może to są jeszcze mrzonki, ale jutro kto wie - trzeba być dobrej myśli.
20
To było do przewidzenia bo już w styczniu takie pogłoski chodziły - przy 120-150 pracownikach mamy kilka milionów euro pensji, które wchodzą do FFP.
Wielka szkoda, bo BarcaTV produkowała bardzo wartościowe treści nie licząc transmisji przykładowo z meczów rezerw czy piłki kobiecej. Pomimo tego że czasami narzekałem na aplikację to nie zmienia faktu, że BarcaTV była świetnym źródłem informacji o tym co się dzieje w klubie i jedynym, podkreślam jedynym źródłem, które pozwalało z zewnątrz obserwować funkcjonowanie pierwszej drużyny czy pojedynczych piłkarzy.
Nie trafiają do mnie komentarze że w internecie/prasie jest bardzo dużo materiałów o Barcelonie i brak BarcaTV nie robi różnicy - robi różnicę i to bardzo dużą bo na bazie materiałów z kanału powstawała gigantyczna ilość materiałów dziennikarskich, a bardziej zaangażowanym kibicom wyciągać wnioski odnośnie funkcjonowania pierwszej drużyny. Teraz dziennikarze będą jeszcze bardziej "wymyślać". Dla mnie argument, że jest wiele źródeł czerpania informacji o Barcelonie jest jak sezon grillowy w Polsce - większość napcha się syfiastą kiełbasą z Biedronki za 10zł/kg, a mniejsza część społeczeństwa będzie wolała zjeść jedną dobrą kiełbasę za 40zł/kg. Jakość informacji jest jak jakość kiełbasy - każdy ma inne potrzeby.
Osobiście nie wyobrażam sobie że na dłuższą metę nie będzie BarcaTV - być może tymczasowo aktywność na np. na YT będzie większa (część darmowa i płatna), ale z pewnością jakiś szkielet czy know-how BarcaTV będzie zachowany. Nie mogę na necie znaleźć statystyk dotyczących sprzedaży subskrypcji, ale wydaje mi się że BarcaTV na siebie zarabiała bez problemu - posiadanie konta dawało wiele korzyści np. zniżki w sklepie Barcelony lub przy zakupie biletów na mecz, zatem była to atrakcyjna konfiguracja. Ja traktuję zamknięcie kanału BarcaTV tylko i wyłącznie ze względu na oszczędności pod FFP bo z pewnością zarabiali na utrzymanie.
1
@Tomo1989 Pytanie co to jest to "coś". Przykładowo otrzymujemy pieniądze za to ze pomagamy WhiteBIT omijać sankcje antyrosyjskie na terenie UE, gdzie transakcje powyżej 10tyś euro nie są możliwe. Nawet we Francji, gdzie dominują nastroje prorosyjskie w aspekcie biznesowym, żaden klub piłkarski nie podjął się tak wielkiego wizerunkowego ryzyka.
Mi jest ten temat znany bo UE w ostatnim pakiecie sankcji antyrosyjskich wydała zakaz prowadzenia kont i rachunków kryptowalutowych dla Rosjan na terenie UE. WhiteBIT niemal w każdym klubie piłkarskim lub firmach technologicznych powiązanych niegdyś lub obecnie z Rosją, Katarem, Arabią Saudyjską lub Chińczykami szukał jelenia który pod przykrywką internetowych platform innowacji rozwojowo-technologicznych pozwoli obchodzić obywatelom Rosji żyjącym w Europie obchodzić sankcje. Mowa o transakcjach za grube miliardy euro - multum milionerów i miliarderów ze wschodniej Ukrainy, którzy są Rosjanami zamieszkuje europejskie kraje. Ktoś powie że właściele WhiteBIT to nie w 100% Rosjanie, ale mają rosyjskie paszporty - biznesowo im opłaca się manewrować narodowością, a obszar działalności firmy jest zdecydowanie prorosyjski. Mój sąsiad, który jest z Rosji jest ich klientem - dostał nawet na Boże Narodzenie koszulkę Barcelony :)
Wg mnie problem kapitału od miliarderów w świecie piłki jest problemem instytucjonalnym - równe zasady dla wszystkich w kwestiach finansowania sportu powinny wyznaczać UEFA i FIFA. Przykładowo większość klubów Premier League należy do różnego typu miliarderów - niedługo trudno będzie znaleźć klub, który nie należy do jakiegoś bogacza lub grupy kapitałowej. To co nie jest zabronione jest legalne, zatem to organizacja zrzeszająca kluby piłkarskie powinna działać i tutaj widzę największy problem. Ja nie mam nic personalnie do klubów piłkarskich czy kibiców za to że należą do miliarderów czy państw - to nie jest problem, a problemem są niesprawiedliwe i nierówne zasady pompowania do klubów pięniędzy.
1
@Rewolucja123 chciało by się powiedzieć "a nie mówiłem" rok temu - nawet jeden drogi zawodnik mniej i część pieniędzy z dźwigni poszła na spłatę zaległości wobec piłkarzy to sytuacja z FFP wyglądałaby inaczej.
Nie zawsze da się wygrać sportowo ładując wielkie pieniądze w zespół - zaryzykowaliśmy i się nie udało, szkoda że koszt tego ryzyka jest tak wielki. Dla Barcelony brak sukcesu i zysków z sukcesu w LM to inny poziom dramatu w porównaniu do PSG czy Chelsea... Ja byłem zwolennikiem pragmatycznych rozwiązań, a biorąc pod uwagę jak kluby LaLiga zwolniły w obszarze inwestycji w piłkarzy to możliwe że i tak byśmy walczyli o mistrzostwo.
Redukcja zatrudnienia w obszarze BarcaTV to kilka milionów euro oszczędności pod FFP - wg mnie nie było wyjścia biorąc pod uwagę jak mocno przeszarżowaliśmy z nowymi pensjami (wbrew opiniom ekspertów z labambli).
0
@Tomo1989 a koledze pieniądze arabów lub ruskich w Barcelonie nie śmierdziały? jak właściciel pochodzenia arabskiego/ruskiego to gorszy sort, ale jak Barcelona ma takich sponsorów lub kontrahentów to przymykamy oczy?
4
Kolosalne zarobki ktoś mu dał, sam ze sobą kontraktu nie podpisał, ale fajnie że jest otwarty na negocjacje i to się liczy. Warto podkreślić że wielką część "zarobków" stanowią długi w stosunku do piłkarza. Ja zatrudniając ludzi bym czuł się jak ostatnia szmata płacąc mniej niż na tyle ile się umówiłem - cóż, życie.
To co godne zwrócenia uwagi to wszyscy nowi piłkarze w Barcelonie od razu ucinają jakiekolwiek próby Barcelony odnośnie obniżenia pensji. Nowi piłkarze mają argument "że dopasowali się do wymogów" podpisując kontrakt - oczywiście mają do tego prawo nawet jeśli to marketingowy bełkot klubu który z jednej strony daje hajp sprowadzającym piłkarzy, ale z drugiej daje argument piłkarzom przy jakiejkolwiek próbie negocjacji z klubem, a nie oszukujmy się - przykładowo Kessie w Serie A nie zarobi więcej niż w Barcelonie. Biorąc pod uwagę że absolutnie każdy piłkarz bez względu na wiek, doświadczenie czy staż w Barcelonie od czasu przyjścia Laporty "poświęcił się" to śmiało można powiedzieć że jeśli jakimś cudem dostosujemy płace do FFP latem to w kolejnych sezonach będą czekały na nas jeszcze większe cudy - przedłużeń kontraktów zawodników którzy latami się "poświęcali". Niestety ja na tej stronie należę do niszy, która uważa że nowa polityka płacowa klubu sprawi że za 5-6 lat to co dzisiaj zarabia Alba będzie groszami przy progresji zarobkowej naszych talentów na jaką pozwolił Laporta.
0
@Janas11224 Ten sezon dla Torre można powiedzieć że został zmarnowany - potrenował sobie z pierwszym zespołem i tyle.
Racing to był jego poprzedni klub, z którym awansował do LaLiga2, zatem była to wyższa klasa rozgrywek niż zespół drużyny rezerw i te wypożyczenie miało sens. Z pewnością bardziej by się rozwinął niż kisząc się na ławce - w jego wieku trzeba grać, a talent niewątpliwie posiada.
19
Moim zdaniem Torre ma wielki talent i jego pech polega na tym że w złym momencie trafił do pierwszego zespołu oraz układy ludzi decydujących o transferach były dla niego mało korzystne.
Mało ludzi zwraca uwagę na szczegóły, ale kluczowa kwestia jest taka: co chce Xavi i sztab szkoleniowy? Od dawna pisałem że Xavi chce doświadczonych piłkarzy, których nie trzeba rozwijać bo chce skupić się na wyniku sportowym. Na początku sezonu były 2 opcje dla Torre:
1) Gra w rezerwach i w pierwszym zespole forsowane przez Alemany'ego.
2) Wypożyczenie do Racingu preferowane przez Xaviego - bo grało w wyższej klasie rozrywkowej niż rezerwy.
Xavi z Torre zwobił to samo co zrobił Koeman z Puigem - publicznie latem powiedział, że chce aby zawodnik został wypożyczony do Racingu i żeby tam się ogrywał. Różnica polega na tym że w przypadku Torre Xavi nie chciał kolejnego zawodnika do podnoszenia jakości piłkarskiej, a Koeman u Puiga nie widział piłkarza mogącego wyzbyć się podwórkowego stylu grania pomimo talentu jaki posiadał.
Xavi mówiąc że Torre powinien być wypożyczony rozwścieczył Alemany'ego i zirytował do tego stopnia że ruszyła karuzela głupich decyzji w obszarze transferów, a skończyło się na tym że Alemany osobiście zablokował wypożyczenie Torre (jak się z różnych źródel dowiadujemy zimą również jego wypożyczenie zostało zablokowane).
Podsumowując to że Torre będzie grał ławę przez cały sezn było oczywiste ze względu na cyrk z Alemany'm - nikt nie popuści i każdy chce mieć jak najwięcej do powiedzenia, co odbija się w tym przypadku na młodym piłkarzu. W tej sytuacji stoję po stronie Xaviego - jeśli trener mówi że chce wypożyczyć zawodnika to jest to świętość i powinno być to uszanowane, a cała karuzela transferowa nie powinna być uzależniona od fochów Alemany'ego który nie odpowiada za prowadzenie piłkarzy na treningach oraz za grę zespołu i moim zdaniem przekracza swoje kompetencje.
Ostatni mecz w którym dostał minuty Torre pokazał jednoznacznie że chłopak ma potencjał do gry nawet w pierwszym składzie widząc jak słaby ostatnimi czasy jest Gavi. Torre w krótkim okresie czasu jaki dostał na boisku miał więcej wyjść do piłki, w którym znalazł przestrzeń do podania od kolegów niż Gavi w całych 4 ostatnich meczach. Do teog warto zauważyć że podobnie do Gaviego bardzo agresywnie atakuje przeciwników i nie boi się starć - różnica polega na tym że atakuje on piłkę, a nie piłkarzy i to także kolejny plus. Moim zdaniem gdyby nie spina z Alemany'm i jego chora chęć wpływu na kształt kadry Barcelony to Torre z pewnością by grał częściej bo ma papiery na granie. Warto zauważyć że jedyny gol jaki padł dla Barcelony wynikał właśnie pośrednio z dobrej gry Torre, gdzie odpowiednio ustawił się w linii pomocy i sprytnym ruchem uruchomił Kessiego. Śmiem twierdzić że grając obok Busiego, Pedriego i de Jonga to na dzień dzisiejszy Torre by lepiej prezentował się od Gaviego, który jest bez formy.
Pierwszy lepsze źródło mówiące o tym co chciał zrobić z Torre przed sezonem Xavi i Alemany: https://www.football-espana.net/2022/08/24/barcelona-to-keep-pablo-torre-due-to-disagreement-between-mateu-alemany-and-xavi
0
@noface , @MOLESTA , @DonPancio no to jak jest Panowie eksperty - pytania:
1) Czy uważacie że Barcelona nie wygrała z Rayo bo jest słabszym zespołem?
2) Czy uważacie że Barcelona zagrała na 100% zaangażowania?
3) Czy dopuszczacie taką możliwość że piłkarze rozluźnili się myśląc że LaLiga się skończyła?
4) Czy zgadzacie się z Xavim, który mówi na konferencji pomeczowej: "Rozegraliśmy słaby mecz" lub to "w meczu z Atlético mieliśmy bardzo wysoką intensywność. Dziś bardziej intensywne było Rayo" lub to "Powinniśmy zrobić więcej" lub to "Nie możemy obniżyć intensywności i rytmu z meczu z Atlético" - myślicie że trener też uważa że Barcelona nie zagrała na 100%?
Zastanówcie się nad odpowiedziami - czy pisząc o Realu czy o Barcelonie nie będzie to hipokryzja - obiektywna ocena powinna dotyczyć wszystkich. Moim zdaniem mecz z Rayo przy odpowiednim zaangażowaniu Barcelona powinna wygrać - tutaj nawet nie ma co zwalać na taktykę Xaviego - nawet grając drugim składem powinniśmy przynajmniej ten mecz zremisować. Barcelona nie zagrała na 100%.
6
Wg mnie takie ankiety to i tak dezinformacja, a "minimum 51% dla socios" to chwyt marketingowy. Laporta od razu po przejęciu prezydentury powinien bawić się w takie wrzutki, bo kibice widzieli że klub się wali finansowo, a socios w owczym pędzie by zgodzili się na wszystko aby klub przetrwał.
Ja jestem zwolennikiem sportowej spółki z akcjonariuszami, ale w ostateczności model mieszany i tak jest lepszy niż to co jest teraz. Model mieszany jest trudniejszy dla klubu z perspektywy zarządzania, ale daje możliwość łatwego zarabiania na składkach socios.
To co mnie niepokoi to fakt że mówi się o minimum 51% należących do socios - to trochę mało jak na start - sugerując się artykułem tutaj - https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/bundesliga/jak-zorganizowane-sa-niemieckie-kluby/cflggjk - "Bayernie macierzyste stowarzyszenie ma 75% akcji, a mniejszościowi akcjonariusze Adidas, Audi i Allianz jedynie po 8,33%. We Frankfurcie stowarzyszenie zachowało prawie 68% akcji, a w Stuttgarcie aż 88%, jedynie blisko dwanaście sprzedając firmie Daimler."
Wydaje się że jeśli Barcelona by wybrała model mieszany to "w rękach socios" powinna być większość, a nie trochę powyżej połowy. Mam wrażenie że Laporta posłuchał Revertera, który dobrze mu radził, ale niczego nie zrozumiał. Kierunek dobry, ale wygląda to jak sprzedać blisko połowy klubu za drobniaki (najgorszy z możliwych momentów z punktu widzenia giełdy i pozycji Barcelony). Jestem trochę przerażony - to jak budowa elektrowni atomowej przez PiS - pomysł oczywiście dobry, ale realizacja...
6
Wiele pozytywnego nie można powiedzieć - kolejne zmarnowane 90minut parafrazując słynną przemowę Kompanego jeśli brać pod uwagę że mistrz LaLiga jest już praktycznie rozstrzygnięty. Zalety tego meczu widziane przez łzy:
1. Bez względu na intensywność z jaką w danym meczu gra Barcelona to ten mecz modelowo wręcz pokazuje, że jeśli klub latem będzie chciał wzmocnić zespół poprzez transfer pieniężny to zdecydowanie powinien być to defensywny pomocnik. Jeśli jest jeszcze jakiś promil kibiców myślących że Busiego może zastąpić jakiś pomocnik nie potrafiący bronić lub pierwszy lepszy box-to-box to jest w dużym błędzie.
2. Pisałem ostatnio że Torre nie gra w Barcelonie ze względów pozasportowych - ten mecz to potwierdza - nawet fajnie się poruszał po boisku i starał się być aktywny - więcej razy szukał piłki do podania do siebie niż Gavi w 4 ostatnich meczach razem wziętych. Ten mecz potwierdza, że Torre gdyby miał możliwość gry z poważnymi piłkarzami jak Busi, Pedri i de Jong w prawdziwej pierwszej jedenastce to pięknie by błyszczał - różni się też tym od Gaviego że stara się atakować piłkę, a nie przeciwnika.
3. Gavi - kolejny redflag - Guardiola wybił złe nawyki Haalanda w kilka tygodni jeśli chodzi o gwiazdorzenie i dołożył cegiełkę do rozwoju jego talentu. Nasz młody talent nie dość że znowu nic nie grał bo poruszał się po boisku jak chciał (chociaż i tak lepiej niż w ostatnich meczach) to gdyby miał mniej szczęścia to już w pierwszej połowie mógł dostać czerwoną kartkę. Ja już nie mam tutaj pretensji do Gaviego - moje pretensje przenoszę na Xaviego bo jeśli trener nic z tym nie robi to znaczy, że albo boi się focha zawodnika albo nie ma jaj - fakt jest taki że rozwój Gaviego został zatrzymany. Nawet jeśli gorsza gra Gaviego od kilku tygodni wynika ze strachu przyjścia lepszych jakościowo piłkarzy (mówi się o Gundoganie czy Kamadzie) to takie sprawy powinien rozwiązać trener z zawodnikiem. Jeśli mijają kolejne tygodnie i zmian nie widać to znaczy że nikt z Gavim nie pracuje indywidualnie, a to błąd bo chłopak ma potencjał do bycia wielkim.
0
@DonPancio widzę że kolejny który nie czyta ze zrozumieniem - nie napisałem nigdzie że Real odpuścił mecz tylko że nie grał ze 100% zaangażowaniem. Chciał wygrać, ale nie za wszelką cenę - to robi różnicę. To nie jest kwestia gdybania tylko faktów.