0

@krol211 Na ten moment nie będę wchodził w szczegóły - temat jest zamknięty.

0

@Kamil689 haha - jeśli w perspektywie 4-5-letniej Prim oraz Xavi będą nadal w Barcelonie to tak. A tak na poważnie to mówimy o pozycji, która szczególnie wymaga doświadczenia - z dzisiejszej perspektywy nie widzę na to szans. Nasz ostatni mecz pokazuje że Xavi ma wywalone na dawanie szans "pokazania się" - nawet jeśli ktoś świetnie by się pokazał to trzeba takiego piłkarza rozwijać, a jeszcze pojawiłaby się presja ze strony kibiców że komuś trzeba dawać częściej szansę - podsumowując nie widzę szans bo Xavi szuka gotowych rozwiązań, a nie piłkarzy których trzeba rozwijać.

0

@ViscaBarca123 Ciekaw jestem czy Barcelona będzie kontynuowała starania o Diaza i Prestianniego po odejsciu Cruyffa, a dobrze by było gdyby jego praca była kontynuowana bo jeśli to będzie wyglądało tak samo jak z Desire Doue w ostatnich dniach to strach się bać :)
Zbliżające się Mistrzostwa Świata U20 zapowiadają się bardzo ciekawie - wiele nazwisk będzie można zobaczyć w akcji, niestety jak łatwo się domyślić niektórzy cenę sobie też mogą podbić.

1

@ViscaBarca123 Zgadza się, ale przyznać trzeba że chłopak ma słaby marketing - to dziennikarze i obserwatorzy hajpują niejednokrotnie piłkarzy mniej znanych. Mimo wszystko liczę że w Barcelonie jakoś zaistnieje bo zapowiada się bardzo ciekawie. Drużyna rezerw zdaje się, że latem zostanie kolejny raz solidnie "przetrzepana" - pożyjemy zobaczymy.

8

Cieszę się że powstał ten artykuł, bo wielu kibiców bezpodstawnie uważa że Barcelona może sobie wybierać jakich chce piłkarzy na rynku brazylijskim z pominięciem układów Realu, PSG i klubów Premier League.
Bardzo cenię sobie opinie Piotra Guzińskiego i robota, którą robi m.in. na twitterze jest genialna, lecz uważam, że pojawienie się w obszarze sportowym Barcelony Deco nie poprawi naszej sytuacji na rynku brazylijskim. Liczy się pieniądz i układy, zatem poprawić efektywność działań na rynku brazylijskim może jedynie stworzenie własnej siatki lub dołączenie do istniejących, a to bezwzględnie wiąże się z przepaleniem konkretnego pieniądza przy 1-2 transferach, co jest mało prawdopodobne na dzień dzisiejszy.
Barcelona powinna skupić się na Urugwaju i Argentynie, gdzie istnieją spore szanse sprowadzania zawodników punktowo, a Deco w perspektywie kilkuletniej może stopniowo poprawiać pozycję na rynku Brazylijskim. Tak jak napisałem - bez przepalenia pianiądza na rynku brazylijskim nie da się zmienić zasad gry - Real w latach 2018-2020 przepalił lekko 100mln euro na tym rynku, gdzie śmiało można powiedzieć że kupowali po zawyżonych cenach - to nie było płacenie więcej dla płacenia. W dzisiejszych czasach sprowadzenie Endricka przez Real za 35mln euro to efekt wspominanych układów i tak to działa.

16

Fajnie że Yamal zagrał dużo lepiej niż w poprzednim meczu, ale to już najwyższy czas zwrócić uwagę na Marca Guiu, który już 3 gole zdobył dla Hiszpanii w tym turnieju i wyrasta na jedną z większych gwiazd tych rozgrywek.
Guiu ma świetny wzrost i przegląd pola, genialnie odnajduje się w polu karnym i może być pierwszym od naprawdę wielu lat wychowankiem grającym na środku ataku. Bilans w kadrze Hiszpanii U17 ma niesamowity - 9 spotkań (605 minut) i 7 goli + 1 asysta. Moim zdaniem w nowym sezonie powinien trafić przynajmniej do Barça Atletic i mieć stworzony indywidualny tok rozwojowy.

3

@Herbert z tego co wiem transmisje są bez flagi Ukrainy

@nuevojugador , @slayer , @Sewren122 , @gukwa Ja wyraźnie napisałem że mi się to nie podoba. Napisałem jednak że były i są dużo poważniejsze tematy powiązane z Barceloną niż "pozdrowienia", które zostały bardziej przemilczane i jest to hipokryzja.
To że mieszkam na zachodzie Europy nie sprawia że nie wiem co się dzieje w Polsce bo mam udziały w kilku firmach, rodzinę i możliwie często przyjeżdżam do Polski. Potrafię też dzięki temu spojrzeć na temat z dystansem - Polska doszła już do tego stopnia w manipulacji retoryką wojenną że nawet USA wielokrotnie odcina się od naszych skrajności, a mówimy o mocarstwie w którego interesie jest możliwie długo prowadzony konflikt w Europie i negatywna narracja w stosunku do Rosji. Chciałbym aby Polacy równie żywiołowo reagowali w sytuacjach gdy gospodarczo tracimy na swojej skrajności (np. rolnictwo, emerytury po 1 przepracowanym dniu itd.) lub w tematach związanych z rozliczeniem historii (np. ambasador Ukrainy w Polsce szydzi z Polskich polityków chcących chociaż uregulować historyczny temat Wołynia). Polska okazała Ukrainie bardzo dużo dobra, w wymiarze społecznym chyba najwięcej w Europie, ale to co można przeczytać w Polskich gazetach/internecie to jest już totalna skrajność bo żadne społeczeństwo w Europie by się nie zgodziło na tyle ile daje Polska, a w zamian nie otrzymamy absolutnie nic.
Z psychologicznego punktu widzenia oburzenie "pozdrowieniami" ma sens i jest całkowicie słuszne - w 100% się zgadzam z tym co piszecie, lecz ja wyzbyłem się emocji w stosunku do tego konfliktu jeśli patrzę na bilans zysków/strat w wymiarze historycznym, politycznym i gospodarczym. Przyjaciele i znajomi się mnie pytają o co chodzi z tym radykalizmem Polski bo największe obawy w Europie stanowi strach przed tym że Polska zaangażuje się w konflikt - pytają mnie co chcą Polscy politycy i media osiągnać? - Stosunek do Rosji mogę wytłumaczyć, ale jak wytłumaczyć cele których brak? Oczywiście wpływa na percepcję fakt że jest to największa wojna po II WŚ i zgadzam się że Rosja jest tą złą stroną, to oczywiste, ale szczególnie podczas wojny jest czas aby osiągać jakieś cele, a nie tylko koszty. W dzisiejszych czasach w każdym kraju EU jest coś takiego jak zarządzanie informację, modelowanie społęczne poglądów itd. - przysłowiowo jutro nie będzie tego tematu "pozdrowień", a wojna zapewne nadal będzie trwała, bardzo możliwe że zginą kolejni niewinni ludzie na Ukrainie oraz bardzo możliwe że ten konflikt będzie się ciągnął latami. Jeśli jesteśmy członkami UE to jeśli są zasady wspólnotowe ograniczające swobodne działanie obywatelom Rosji na terenie UE to Barcelona nie powinna pomagać im - to jest problem moralno-biznesowy, a nie same pozdrowienia które wynikają z całego ciągu przyczynowo-skutkowego i są końcowym etapem wcześniej podjętych decyzji moralno-biznesowych. Tutaj jest kluczowa kwestia - ludzie patrzą na wierzchołek góry lodowej nie zastanawiając się jak wielka jest góra lodowa.

1

@Herbert , @RichardWinters Pytanie brzmi co wynika z tego że "Przegląd Sportowy, TVP Sport, Wprost i wszystkie inne ważniejsze serwisy informacyjne" jakieś płacze na ten temat napisały. Nic - tak jak napisałem temat WhiteBit był tematem jednego dnia, a był 1000 razy poważniejszy niż ta "pierdoła".
Już widzę jak supportersi Barcelony palą koszulki, a sponsorzy nie chcą współpracować z Barceloną bo współpracuje z powiązanymi z Rosją firmami. U mnie w Rennes jest kapitał rosyjski i wiele mieszkańców z tego kraju, a w ostatnich tygodniach byłem w Barcelonie z kilkoma piłkarzami, na Maderze czy zachodnim wybrzeżu Francji - wszędzie są Rosjanie i nikt nie widzi w tym problemu. Dzięki m.in. WhiteBit nie mają problemów z płynnością finansową. Dla zwykłych ludzi z Europy zachodniej wojna na Ukrainie to odległy temat i nie licząc obszarów politycznych nikt nie ma problemu z Rosjanami bo byli, są i będą w Europie funkcjonować.
Każdy może mieć swoje zdanie, ale to hipokryzja level hard dla mnie pomimo tego że mi osobiście się to nie podoba.

2

@Magicc89PL , @LaSagradaFamilia , @Herbert kilka miesięcy temu komentowałem sprawę firmy umożliwiającej obywatelom Rosji na terenie UE deponować wielkie pieniądze z kryptowalut i obchodzić sankcje UE. Sprawa 1000 razy grubsza niż jakiś głupi filmik, a Barcelona do dnia dzisiejszego współpracuje z tą firmą, a na święta Bożego Narodzenia klientom z Rosji wysyła koszulki klubowe.
Ja nie piszę że to jest ok, bo moim zdaniem nie jest, ale jeśli wielokrotnie grubsze tematy są kręcone to takie coś to pierdoła, którą może przeżywać garstka twitterowych komentujących i tyle.

17

Pytanie brzmi w czym problem? A może przesadzamy już z tą polityczną poprawnością? Udajemy że część interesów Barcelony nie istnieje, a teraz nagle jakieś interesy istnieją?
Wg mnie kibic to kibic - ja nie widzę nic złego jeśli pozdrawia się kibiców swojego klubu - bez względu na to czy są z Rosji, Polski czy Chin. Problem jest gdzie indziej.
PS: jeśli w Polsce łamana jest praworządność zdaniem KE i jakiś geniusz wymyśli żeby bojkotować wszystko co Polskie to też będzie ok? Problemem są interesy, a nie pozdrowienia.

2

@Herato Sergi Barjuan był kozakiem i naszym wychowankiem bo przez kilkanaście lat zagrał dla nas ponad 500 meczów i jest legendą klubu. Poczekajmy chociaż 3-4 sezony aby móc mówić, że może być na dekadę bo biorąc pod uwagę jego wiek to jeszcze naprawdę wiele może się wydarzyć.

1

@RosjaninBut To co ofensywnie potrafi Balde to potrafi również Carrasco - nie mówimy o Mbappe, Neymarze czy właśnie takim piłkarzu jak Zaha, gdzie repertuar różnych form ataku jest duży - wszystko jest bardzo schematyczne. Jeśli Barcelona będzie kontrowała lub grała w ataku pozycyjnym to jeśli bejdą w dwójkę na boisku to Balde po prostu będzie zatrzymywał się bo nie potrafi inaczej grać - z rozwojowego punktu widzenia sezon będzie zmarnowany bo młodzi piłkarze miesiącami się uczą nowych styli gry jeśli własnego stylu jeszcze w 100% nie opanował. Mnie nie interesuje wiara w zawodnika, a fakty wynikające z umiejętności jakie posiada - ostatni raz Carrasco z obrońcą na plecach o profilu Balde miał na początku swojej kariery jeszcze w Monaco, gdy był nastolatkiem i co logiczne również nie potrafił współpracować - trener musiał wybierać kto ma grać bo nie potrafili przekwalifikować się pomimo relatywnie młodego wieku. Historia Carrasco w Atletico również pokazuje że bardzo topornie wychodzi mu zmiana pozycji, a Barcelona kolejny raz to lekceważy. Skrzydłowy Barcelony musi w pojedynkę robić przewagę aby nie tracić pozycji innych zawodników - Carrasco nie jest tak dynamiczny jak Balde zatem szarpanie dla szarpania nie przyniesie efektywnie Barcelonie niczego.

4

@RosjaninBut W miarę regularnie czytasz moje komentarze - ja nigdy nie byłem zwolennikiem pomysłów transferowych Alemany'ego, wielokrotnie go krytykowałem, wielokrotnie zwracałem uwagę że nie podobają mi się forsowani przez niego piłkarze, wielokrotnie zwracałem uwagę że przez fochy i ego Barcelona traci grube miliony przy niepotrzebnych transferach. Cenię Alemany'ego za zarządzanie w obszarze finansowym i kreatywność pod tym względem, ale nie za politykę transferową. Ja jestem zwolennikiem kupowania piłkarzy idealnie pasujących profilem do Barcelony i relatywnie młodych, zatem to logiczne że bliżej mi do patrzenia na futbol w wydaniu Cruyffa.

7

Fajnie by było wygrać, ale dla mnie nie jest to priorytet - pod nieobecność Araujo, Pedriego czy Gaviego chciałbym zobaczyć jakieś nowe rozwiązania taktyczne - domyślny system i uzupełnianie przykładowo Alonso, Kessiem i Roberto jest mało ciekawe, a można by było pokombinować np. może z 3xSO, może Balde na lewym skrzydle jeśli i tak do Barcelony ma trafić Carrasco, może Torres podwieszony z Lewym, może gra na dwóch pivotów, Torre i atak - żeby było ciekawie.
Po zwycięstwo :)

3

@Lionel_Messi10 Przeczytaj jeszcze raz artykuł - poruszane są nazwiska Umtitiego, Carrasco i Abde. Piszę w temacie artykułu.
A jak chodzi o Messiego to jeszcze nic nie jest przesądzone - najpierw niech LaLiga da zielone światło dla Messiego, potem zobaczymy czy przyjdzie. Osobiście trzymam kciuki za transfer, ale nie poruszam tematu Messiego w kontekście transferów Barcelony i wpływu na FFP bo w jego przypadku mówi się że będzie to trick księgowy polegający na tym że Leo zostanie potraktowany jak aktywa dochodowe, czyli środek mogący w przyszłości przynieść Barcelonie dochód. Kuluarowo sporo się mówi że 2-3 piłkarzy w najbliższym okienku może wyjść ze sfery FFP, ale zobaczymy co na to LaLiga. W mojej ocenie kluczowe będzie obejście FFP bo poważnie kwoty do obniżenia są poważne, chyba że Barcelona zaskoczy i ze sprzedaży zawodników postanowi spłacić zaległości w stosunku do piłkarzy.

8

Wstępnie potwierdza się to co pisałem dawno temu:
1) Abde - że nie dotrwa do presezonu i zostanie sprzedany
2) Carrasco - bez Cruyffa nikt nie zablokuje już tego szaleństwa i Alemany sprowadzi Xaviemu przede wszystkim doświadczonego piłkarza. Napisałem przede wszystkim doświadczonego, gdyż w moim mniemaniu niezgodnego z profilem. Proszę przeanalizować sposób poruszania się Carrasco po boisku, strefy boiskowe jakie atakuje oraz schematyczną grą w okolicach pola karnego. Wypisz wymaluj 1:1 Balde tylko z mniejszą dynamiką niż nasz młody talent. Obydwaj na boisku nie będą ze sobą kompatybilni bo Balde jest zbyt mało doświadczony (i szkoda jego potencjału rozwojowego) aby zmieniać styl gry, a Carrasco z wyjątkiem wejść w stylu Balde przez większość spotkań będzie grał podobnie do Raphinhii i nie będzie "szarpał" w systemie Xaviego jak się kibicom wydaje.

Biorąc pod uwagę, że odejście niektórych piłkarzy będzie wiązało się z wypłaceniem zaległych pensji, a na części sprzedanych zawodników nie da się zbyt wiele zarobić to biorąc pod uwagę że potrzebujmy za pieniądze sprowadzić defensywnego pomocnika, a przy okazji znacząco obniżyć pensje w zespole pod FFP to śmiało można powiedzieć, że w letnim okienku raczej odpuszczamy sobie sprowadzenie do klubu młodych talentów z Vitorem Roque na czele. Na logikę zbyt dużo wydatków nas czeka, a i tak trzeba uwzględnić mniejsze przychody bo opuszczamy Camp Nou. Moim zdaniem może Alemany wynegocjuje 8-10mln euro za Carrasco, ale to będą zmarnowane pieniądze jeśli jednocześnie nie odejdą Alba i Alonso bo gdyby odeszli to traktowałbym go chociaż jak zmiennika Balde, lecz śmiało można powiedzieć że transfer Carrasco nie rozwiązuje kluczowych problemów kadrowych.

3

@Messibestplayerintheworld Poważnie uważasz że Gavi bardziej zasługuje od Valverde czy trollujesz? Przecież liczby Valverde miażdżą Gaviego, a na wiosnę nasz piłkarz zaliczył tragiczny zjazd formy będąc jednym z najgorszych piłkarzy pierwszej jedenastki - właściwie nie licząc 2-3 meczów to nie istniał w naszym zespole.
Cała nasza linia obronna powinna być nominowana bo zrobiła wynik - patrzmy sprawiedliwie bo hajpowanie na oślep każdego bo gra w Barcelonie traci merytoryczne spojrzenie na temat.

4

@krol211 Perez chce aby Real walczył na wszystkich frontach - Kimmich i tak był zaplanowany na 2024 rok, zatem jeśli pojawi się chodziaż cień szans że Barcelona będzie mogła go sprowadzić to wkroczą do akcji i wyłożą odpowiednią kwotę na stół.
Kroos i Modric w 2024 kończą swoją przygodę z Realem, zatem potrzebne będzie na gwałt doświadczenie i jednocześnie wysoki poziom gry. Poważne zespoły mają szerokie kadry i zawodników w odpowiednim wieku, zatem to oczywiste że Real układa się z nim od dawna. Latem Real przeprowadzi transferową ofensywę i do 2024 wszystkie tryby będą odświeżone - jak masz pieniądze to zmiana pokoleniowa jest prosta do wykonania, a Real nie szastał pieniędzmi przez ostatnie lata.
Ktoś inny by mógł napisać po co Barcelonie Gundogan jak ma Gaviego, de Jonga bo gra na tych pozycjach w 99,9% przypadków. Barcelona też potrzebuje jakości piłkarskiej, dlatego o niego zabiega. Może Gavi zacznie się szybciej rozwijać bo w osatnich miesiacach taki regres zrobił że aż oczy bolą patrząc co robi na boisku.

6

Fajny pozytywny przekaz z tego bije, a mimo wszystko taktyka Xaviego przy przedłużaniu kontraktu zbliżona do taktyki Alemany'ego - czyli ograniczone zaufanie do Laporty i zobaczymy co się wydarzy. Mowiąc w kontekście nowego kontraktu "chce mieć pewność, że sztab i drużyna odnowi swoje kontrakty" można to tak interpretować.

4

@Coutinho007 Piłkarza który wpisuje się w piłkarski profil zawodnika mogącego grać w Barcelonie na pivocie. Nie da się ukryć że musi być to piłkarz pośrednio wpisujący się w założenia taktyczne z uwzględnieniem powrotu także Messiego. Big Data uznaje że najlepszymi opcjami są Rodri, Kimmich i Amrabat. Xavi marzy o Zubimendim, a Laporta o Nevesie. Tutaj będę po stronie Cruyffa i najlepszą opcją będzie Amrabat, bo nie wierzę że Barcelona może konkurować z Realem o Kimmicha jeśli realna opcja by była wyciągnięcia go latem z Bayernu. Dzisiaj nie ma wielu opcji tak jak jeszcze rok temu, gdzie nawet za darmo można było wyciągnąć świetnych piłkarzy, zatem trzeba zapłacić.

17

@shahman hahaha stara szkoła - ten Pan z WHU pewnie jeszcze pamięta stare czasy i szalone lata 90.
Ci kibole to idealny przykład Idiokracji - nawet kiedyś tak nigdy nie było aby atakowane były sektory rodzinne itp.

29

Ten marokański przecinak bez techniki z Fiorentiny, który awansował dzisiaj do finału LK całkiem niezłe liczby wygenerował:
111 kontaktów z piłką
90/95 celnych podań
2 kluczowe podania
13/16 celnych długich piłek


0

@Awtameok_Klana Z czym mam czekać? Wtedny nie będzie "fanu" i czego komentować :) Ja opisuję jak widzę pewne kwestie na bazie tego co czytam i... swoich źródełek nie internetowych. Czasami chęć poznania jest ciekawsza niż samo poznanie - czasami podryw modelki jest ciekawszy niż poderwana modelka i tak jest też w tym przypadku. Pozdróweczki.

11

W szoku jestem że mógł ktoś wyprzedzić Koemana - pamiętam jak kiedyś walił wolne z 30-40 metrów to przeciwnicy bardzo niechętnie stawali w murze aby piłką nie dostać bo takie miał kpyto.
Aż wzięło mnie na wspominki


4

@Comentateiro Z tego co wiem piłkarze chcą odchodzić ze względu na dyrekcję sportową i brak normalnej pracy nad kwestiami stricte piłkarskimi. Tuchel tutaj nie jest problemem jak niejednokrotnie sugerują media. Lada dzień w mediach będziesz mów przeczytać informacje o wszystkich najważniejszych piłarzach Bayernu że ich agenci potwarzają że mają oferty z innych klubów ale wstrzymują się z działaniem do końca sezonu - jak ruszy rynek transferowy to zacznie się dziać. Tel mi powiedział ostatnio że jedyną osobą, która mogłaby ogarnać bajzel jest właśnie Nagelsmann, bo jako jedyny walczył o normalność i chciał odseparować piłkarzy od dyrekcji sportowej i dlatego piłkarze stoją murem za Nagelsmannem nawet dzisiaj. Piłkarze są zmęczeni ciągłym mobbingiem z góry i dlatego chcą odchodzić.

2

@Comentateiro Ja nie napisałem że piłkarze pierwszego zespołu chodzą do psychologa w związku z odejściem Nagelsmanna. To kwestia nie z tym związana, ale pokazująca że w zespole działo się i nadal się dzieje bardzo źle - piłkarzy na kilka tygodni przed zwolnieniem Nagelsmanna objęto pomocą psychologiczną.
Nagelsmann rozwijał zespół bo starał się utrzymać poziom gry pomimo tego że był regularnie odmładzany - odszedł przecież Alaba, Martinez i Boateng na dzień dobry, a w kolejnym sezonie Lewy i Sule, zatem było co robić, a nie było sprowadzania zawodników 1:1. Dodaj do tego naciski kto ma lub kto nie może grać bo są jakieś negocjacje i masz jeden wielki kwas. Mimo wszystko punktował bardzo dobrze - w Barcelonie tak dobrze punktował ostatni raz było widziane za czasów Lucho, a mówimy o sytuacji gdy Bayern dokonuje stopniowej zmiany pokoleniowej na kluczowych pozycjach.
Może to inna perspektywa i inne źródła informacji, ale latem zobaczysz co będzie działo się w Bayernie i mówię poważnie będzie grubo - chcący odejść Kimmich to tylko wierzchołek góry lodowej bo on nie ma agenta i sam siebie reprezentuje, ale zacznie się medialny ogień jak zawodnicy jak agenci Daviesa czy Musiali zaczną działać na rynku.

9

Bądźmy poważni - trzeba go sprzedać z możliwością odkupu, a nie wypożyczać. To piłkarz który potrzebuje stałego ogrywania na wysokim poziomie, a nie wypożyczenia na którym najwyżej będzie grał, ale z pewnością nikomu nie będzie zależało na rozwoju. Ja bym go sprzedał do zespołu, który zapewni mu rozwój i niech się rozwija bo w Barcelonie nie ma czego szukać, a za 3-4 sezony zobaczymy.

4

@krol211 a byłby moim zdaniem idealny

@Coutinho007 Wg mnie nie ma ważniejszej pozycji do uzupełnienia dzisiaj niż defensywny pomocnik - śmiem twierdzić że bez zakupu jakiegoś godnego piłkarza nie wygramy w przyszłym sezonie absolutnie niczego bo każdy w miarę sensownie ułożony zespół będzie wchodził w nas jak masło.
Oczywiście również widzę braki na lewym skrzydle, ale niestety powoli przyzwyczajam się do myśli że będzie to jakiś Carrasco lub inny parodysta. Wymienimy 20-latków na 30-latka o podobnej jakości i tyle z tego będzie, dlatego nawet nie ekscytuję się tą pozycją specjalnie, a wręcz wolałbym aby już nie ulepszali w tym kierunku. Powiedzmy że będziemy grać na fałszywego napastnika z lewej strony hehe:) w Hiszpanii sobie powalczymy, ale na LM to i tak może być za mało.

1

@Comentateiro Nic bardziej mylnego - zwróć uwagę że napisałem że jest to trener robiący wynik sportowy i rozwijający piłkarzy jednocześnie. Wspominany ten Haag również jest tego typu trenerem i nawet Guardiola także jest tego typu trenerem, czyli układają zespół pod siebie i można czekać na efekty. Nagelsmann od samego początku nie otrzymywał piłarzy jakich chciał i narzucano mi wykorzystywanie określonych piłarzy na boisku. To był cyrk - ja 2-3 razy w tygodniu rozmawiam przez telefon ze swoim byłym podopiecznym (Telem) i na bieżąco jestem z tym co się u niego dzieje - to jest cyrk do kwadratu porównując do cyrku w Barcelonie - połowa pierwszego zespołu gdy się dowiedziała że Nagelsmanna zwolnili chciała odejść i byli załamani bo widzieli że robi dobrą robotę, rozwija ich, a tylko kwestią czasu było żę to wystrzeli sportowo. Jak śledzisz poczynania Bayernu to rozumiem że wiesz dlaczego każdy piłkarz pierwszego zespołu bez wyjątku ma od kilku miesięcy stałą opiekę psychologiczną?

3

@MysticCat A gdzie masz teorie spiskowe? Nie muszę niczego sprawdzać bo wiem co piszę i jakie zdanie mam na dane kwestie lub o kim. Komentujemy zmieniający się świat, zatem spójrz szerzej albo nie zawracaj mi głowy pisząc pierdoły bez kontretów. O Alemanym mam te same zdanie jakie miałem, o Cruyffie mam takie samo zdanie jakie miałem, o Laporcie mam takie samo zdanie jakie miałem. Nadal uważam że Alemany jest specjalistą od finansów, a nie od transferów, nadal uważam że Cruyff robił świetną robotę, nadal uważam OD MIESIĘCY że przy transferach do klubu jest i było wiele kwasów i wiele stron ma różne wizje budowy zespołu. Wszystko co się dzieje się potwierdza. To że cieszę się że Alemany zostaje w klubie wynika tylko i wyłącznie z tego, że nie będzie to tylko układ Laporta-agenci z figurantem w postaci Deco. Pisz konkretnie bez farmazonów i nie pisz głupot.

@tomek1656 Nie było mowy o zmianie warunków finansowych kontraktu, a nawet ta kwestia została zaprzeczona - przedłużenie to przedlużenie, jeśli hipotetycznie za 3 miesiące kontrakt zostanie podpisany ze zmianą warunków finansowych to i tak będzie w ten sam sposób interpretowane, zatem niepotrzebny unik. Jak chcesz aby media nie słyszały o podwyżkach wystarczy że dodasz premię w kontrakcie, a publicznie podasz że pensja jest ta sama, zatem tu nie chodzi o pieniądze. Obraz braku zmian w aktualnym kontrakcie jest wymowny bo może oznaczać brak stabilności na wypadek ponownego focha Alemanego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?