1

@Barcelonista94 Z tego co wiem nie przyklepała go przed MŚ U20, ale też nie ma kto go teraz forsować w klubie.
Chodzą pogłoski, że Cruyff ma być odpowiedzialny niedługo za transfery w Ajaxie i forsowane przez niego talenty piłkarskie ostatecznie trafią do tego klubu, zatem zobaczymy w najbliższych tygodniach. Osobiście obstawiam że Fabricio Diaz oraz jeszcze większy talent w postaci Ardy Gulera trafią do Ajaxu.

@xavi890 nieoszlifowany diament wygląda jak kamień dla kogoś kto się nie zna. Tutaj masz statystyki Diaza na MŚ U20 - to jedna z gwiazd tego turnieju:


11

Świetny artykuł, a od siebie dodam ze pomimo gry na pozycji wymagającej doświadczenia to chłopak bardzo szybko myśli na boisku i jest bardzo pewny siebie. Takich piłarzy na zmienników powinniśmy sprowadzać i obok Fabricio Diaza, który aktualnie szaleje na Mistrzostwach Świata U20 z wielką chęcią chciałbym zobaczyć w Barcelonie.

0

@GucioH Wyjaśnione - dziennikarze przekręcili jego słowa, zatem nadal podtrzymuję to co napisałem i zgadza się.
https://x.com/ReshadRahman_/status/1662063437633974273

1

Oj widzę że bardzo negatywnie niemal wszyscy podchodzą do tej wypowiedzi, a ja nic kontrowersyjnego tutaj nie widzę.
Prawdą jest że był doceniany, a po kontuzji te zaufanie zanikło, a wypowiedź że chce nadal czuć się dobrze jest sygnałem że nie będzie robił problemów Barcelonie przy transferze do jakiegoś klubu we Włoszech.
"W Katalonii spędziłem cztery lata w więzieniu: nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym" - Cztery lata więzienia to też kontuzja, rehabilitacja i różnego typu próby powrotu na boisko, a do tego czynnik psychologiczny, presja oraz być może jakieś problemy rodzinne. Umtiti nie zaatakował tą wypowiedzią ani Barcelony ani nikogo z Barcelony. Ja bym docenił że piłkarz mówi o problemach - lespsza taka wypowiedź, która daje do myślenia niż milionowa nikomu nie potrzebna ksero-wypowiedź że jest super, wyciągane są wnioski itp pierdoły.

2

@MesQueUnClub_87 To nie ma znaczenia - UEFA nie boi się piłkarzy jeżdżących na nartach tylko meczów z udziałem piłkarzy "nieuprawnionych" do gry w danym zespole. UEFA ma gdzieś piłkarzy na emeryturze - tutaj chodzi o zmuszenie klubów do grania tylko własnymi piłkarzami - niestety większość sponsorów pilkarskich równiez stosuje klauzule wymagające "godne" reprezentowanie barw z uwzględnieniem własnych piłkarzy i wszelkie odstępstwa muszą być osobno omawiane. Dla UEFA nie ma czegoś takiego jak kontrakt piłkarza na jeden mecz - te zmiany oraz zawyżone ubezpieczenia wszystkiego co możliwe to "dzieło" ostatnich 2 lat.
PS: dzisiaj jest 25 maja i Iniesta ogłosił że odchodzi z Vissel Kobe - myślisz poważnie że w Barcelonie, ktora ma milion problemów chociaż jedna osoba pomyślała poważnie o zorganizowaniu takiego eventu, który wymaga wielkiego zaangażowania w całym klubie? Dla mnie jest to nierealne - może gdyby Barcelona wiedziała o tym kilka miesięcy wcześniej to może by było inaczej, ale nie widzę szans i moim zdaniem to wymysł dziennikarski. Chociaż miło by było zobaczyć Iniestę w koszulce Barcelony.

3

@MesQueUnClub_87 i @PietrasCoelho To pozornie pierdoła dla przeciętnego kibica, który widzi gościnny występ w jakimś meczu towarzyskim piłarza, ale z punktu widzenia dogadania wszystkiego z każdym ze sponsorów z osobna (bo wytyczne sponsorskie są bardzo szczegółowe), dogadanie kwestii kosztów, ubezpieczeń w razie kontuzji itd to jest bardziej skomplikowane niż może się wydawać.
Rok temu Rennes podobną imprezę chciało przygotować dla Romain Danze - legendy klubu aby zagrał sobie w meczu towarzyskim, a mówimy o piłkarzu, który już jest na piłkarskiej emeryturze - to była walka z ostrym cieniem mgły, dziesiątki umów, aneksów do umów i łączny koszt z ubezpieczeniem na poziomie blisko 2mln euro. W przypadku Iniesty koszt mógłby być dużo wyższy dla klubu bo UEFA bardzo mocno biurokratycznie utrudniła tego typu imprezy oraz zobowiązała kluby do ponoszenia kosztów związanych z ubezpieczeniem po totalnie zawyżonych stawkach. My w Rennes odłożyliśmy temat Danze na lepsze czasy, ale nie wyobrażam sobie aby Barcelona miała czas i pieniądze na tego typu imprezy, szczególnie gdy przed nami ciężkie okienko transferowe i budowa nowego Camp Nou. Nie wierzę że jest to możliwe, szczególnie że Iniesta chce kontynuować karierę piłkarską, a tym przypadku koszty ubezpieczenia zawodnika bez klubu będą jeszcze wyższe.
PS: nie patrzcie co było kiedyś, a jak jest teraz. Wprowadzono bardzo wiele zmian zabezpieczających środowisko piłkarskie przed SL - to są pochodne tych zmian i koszty grania niuprawnionych piłkarzy są wielkie. Nie piszcie o charytatywnych meczach z wielkimi gwiazdami - dzisiaj aby sam Messi czy Neymar mógł zagrać w meczu charytatywnym to organizator musiałby wyłożyć lekko 10mln euro na samo ubezpieczenie piłkarza czynnego.

3

@beneck Czytam całe artykuły - takie rzeczy nie są praktykowane ze wzgędów sponsorskich i ubezpieczeniowych w dzisiejszych czasach. Jeśli Iniesta chce czynnie być jeszcze piłkarzem to nie widzę szans na takie rozwiązanie i tyle.

2

Bardziej prawdopodobny jest transfer Bellinghama czy Haalanda do Barcelony :)

1

@AFA90 Z tego co pamiętam to Lo Celso był już klepnięty w 2016 przez Barcelonę, ale w ostatniej chwili weszło do gry PSG i przebiło ofertę. Z tego co wiem nigdy później ten piłkarz nie był tak blisko Barcelony.
Co ciekawe to były czasy kiedy PSG z Nasser Al-Khelaifim na czele grało bardzo agresywnie w stosunku do Barcelony ze wględu na poczucie katarskich firm (głównie Qatar Airways), które (słusznie moim zdaniem) czuły się wykorzystywane przez nasz klub bo nie wywiązywaliśmy się z umów sponsorsko-reklamowych. Wiele transferów Katarczycy zrobili na złość Barcelonie w latach 2016-2018 - z utrudnili nam wiele ruchów na rynku, a transfer Lo Celso był po złości, lecz prawdziwym pstryczkiem w nos było przejęcie Neymara i spuszczenie sportowe Barcelony w europejskich rozgrywkach. Tutaj mam żal do Bartomeu bo nie dbał o sponsorów, a opinia klubu niewywiązującego się z umów być może nawet do dzisiaj niesie pewne echa.

9

Pół żartem pół serio: może Zubimendi to takie alibi Xaviego - wskazał jego nazwisko wiedząc że nie ma szans aby Barcelona go sprowadziła i będzie miał wymówkę w przyszłym sezonie. że inny sprowadzony przez klub piłkarz sobie nie poradził z zastąpieniem Busiego a tu... na poważnie o niego walczymy :)
Mam nadzieję że Xavi wie co robi bo w Sociedad braki piłkarskie Zubimendiego bardzo dobrze tuszuje Mikel Merino, który jest topową postacią w całej LaLiga jeśli chodzi o atakowanie przeciwnika i wygrywanie pojedynków na ziemi i w powietrzu. Bardziej bym był spokojny o naszą przyszłość, gdyby Xavi chciał sprowadzić właśnie Merino, który także dużo lepiej potrafi dystrybuować piłkę od Zubimendiego, co ma też odzwierciedlenie w asystach, a także w podaniach kluczowych, których generuje ponad 3 razy więcej.
PS: Arthur Vermeeren - super talent, lecz wiek go dyskwalifikuje aby mógł odegrać poważną rolę w pierwszym zespole Barcelony.

3

@Kidd hahaha mordercze zapędy masz kolego :)

@marcinx0 , @ViscaelBarca2007 , @lambard , @Don Lucas ja nic nie wiem, mogę się jedynie domyślać że klub pozbędzie się kogoś na kim można dobrze zarobić. Gdyby mowa była o nic nie znaczącym piłkarzu to nie byłoby takiej zasłony dymnej.
O ile pod względem odejść zapowiada się ciekawe lato to pod względem przyjść do Barcelony mam wiele obaw. Xavi boi się rozwojowych piłkarzy, Deco pewnie będzie forsował brazylijsko-portugalski szrot, Alemany patrzył na piłkarzy których potem będzie można sprzedać (bez uwzględniania profilu piłkarskiego), a Laporta będzie wciskał Nevesów i innych piłkarzy od zaprzyjaźnionych agentów. Jeśli naszymi transferami będą tylko Carrasco, Rodriguez, a temat Messiego i Gundogana był tylko zasłoną dymną aby nie zwracać uwagi że odpuszczamy sobie młode talenty forsowane przez Cruyffa (np. Doue, Guler, Prestianni) to będę wkurzony. W ostatnich dniach jakie usłyszę lub przeczytam plotki łączące piłkarzy z Barceloną to mam wrażenie że są niegodni naszego klubu i mam lekki mindfuck.

1

@Donio No posłuchali hehehe:) Można powiedzieć że było to więcej niż oczywsiste - przecież nie mogli dopuścić do takiej sytuacji, żeby piłkarze jak Araujo i Gavi mogli negocjować przejście do innych klubów w wyniku braku rejestracji. Na szczęście kwoty za rękaw wydają się nie zaniżone biorąc pod uwagę mniej więcej wartość rynkową takiej reklamy.

3

@Kidd Niestety nie będzie to nasz amigos,
zatem czeka nas niezły bigos.
Będą za to niezłe jaja,
a La Rambla do wiwatu będzie dawała :)

0

Ale będzie "szok" :))))) Ciekaw jestem ile użytkowników trafi o kim mowa...

14

Szczerze to bym się nie zdziwił gdyby jakiś szejk z Arabii Saudyjskiej wpadł na pomysł odtworzenia drużyny marzeń sprzed lat z Messim, Suarezem, Busim, Albą czy Iniestą. To by był marketingowy złoty strzał bo z czystego sentymentu wielu kibiców z całego świata by się tym ciekawiło.
Chciało by się powiedzieć że to żart - ale Ronaldo nie gra za miskę ryżu i wszystko jest możliwe :)

24

Lepiej późno niż wcale, bo liczyłem że w bieżącym sezonie również zarobimy na "rękawku". Dobrze jednak, że udało się dogadać i przez kilka najbliższych sezonów uda się zarobić, a logo nawet nie kłuje w oczy.

2

@Pawlak1992 nic bardziej mylnego - nawet jak wczoraj rozmawiałem z Raphinhią to mówił że to będzie wielka strata na mentalu całego zespołu, a wręcz niektórzy zawodnicy w końcówce sezonu są przerażeni ich odejściem. Ja już wcześniej miałem takie zdanie, a teraz tylko utwierdziłem się w przekonaniu - każdy sezon to wiele miesięcy ciężkiej pracy każdego dnia i w tym obszarze naszych legend będzie równie mocno brakowało. nie interesują mnie interpretacje wąskiej grupy kibiców - różni piłkarze różnie mogą reagować na stres i bodźce - ty widzisz w tym słabość bo tak ci wygodnie, a ja jako psycholog sportowy widzę złość wynikającą z bezsilności jak mówimy o tej sytuacji. Wielcy mistrzowie piłki nie przechodzą do porządku dziennego w sytuacjach wielkich porażek - są wręcz chorzy i wyglądają na zniszczonych - to normalne bo czują się odpowiedzialni mentalnie za cały zespół. To gigantyczna różnica - bardzo bym chciał aby następcy których sprowadzi Barcelona byli chociaż w 50% odporni na stres i mieli tyle jaj i charakteru co Alba i Busi. Niestety nazwiska o których się mówi są dużo słabsi psychicznie biorac pod uwagę czynnik psychologiczny (Carrasco, Zubimendi itd.).

4

Trochę kłuje w oczy brak jakiegoś piłkarza, który by był wychowankiem w 100% identyfikującym się z klubem i kibicami oraz miał chociaż z 5 sezonów w pierwszym zespole będąc bezwzględnie zawodnikiem pierwszego zespołu.
Mimo wszystko trzeba być dobrej myśli, gdyż ter Stegen, Araujo i Lewy z pewnością mają charakter i mental pobudzający kolegów do działania. Może z biegiem czasu de Jong, Pedri czy Gavi również wyrobią w sobie jakieś cechy i umiejętności przywódcze.

3

@Armandi niepotrzebnie wjeżdżasz personalnie, a nie podałeś żadnych argumentów. Fakty są takie że dla żadnego trenera Puig to nie był poważny piłkarz i wraz z odejściem Bartomeu skończyła się jego ochrona w klubie. Rayan Philippe z GBL Ligue strzelił w tym sezonie 33 gole i zanotował 28 asyst - w co drugiem meczu robi akcje jak Puig na załączonym obrazku i jakoś nikt poważny nie mówi że mógłby trafić do Barcelony. Wszystko jest kwestią perspektywy - tak jak napisałem pod blokiem również możesz zobaczyć takiego gola i tyle w temacie.

@Campeon87 co to za bezsensowny argument dotyczący rytmu meczowego Puiga? Jaka różnica w jego przypadku jeśli chłopak od kilku sezonów się nie rozwija i nawet w minimalnym stopniu nie potrafi grać zgodnie z taktyką zespołu? Kessie dał Barcelonie więcej w tym sezonie niż Puig przez całą karierę - takie są fakty.

@ACRAB95 amen - niektórzy po prostu nie rozumieją że piłkarz to element układanki w postaci całego zespołu. Brak gry taktycznej czy brak pracowitośni w słabych zespołach i ligach nie jest tak widoczny niż na wysokim poziomie, a Puig już swój życiowy top osiągnął gdy balansował pomiędzy pierwszą drużyną i rezerwami.

@Gaz po co te personalne przytyki? Nie rozumiesz chyba słowa nienawiść - brak szacunku dla największego nieroba Barcelony od 20 lat, przez którego wiele świetnych młodych talentów było blokowanych w pierwszym zespole bo był pupilkiem Bartomeu dla mnie jest oczywisty. Ja nie mam pretensji do piłkarzy którzy sobie w Barcelonie nie poradzili lub nie spełniali oczekiwań sportowych - mam pretensje do piłkarzy którzy mieli talent i zdrowie, a zrezygnowali z kariery bo byli masakrycznie leniwi. Ja nie wyzywam Puiga - jednoznacznie i dosadnie nazywam rzeczy po imieniu. Słowa "sukces" i "Puig" razem były łączone, gdy Alemany'emu wszyscy gratulowali pozbycia się chwasta obniżającego morale zespołu swoim nieróbstwem i taka była jego historia w Barcelonie. Wchodzące dzieciaki do zespołu pokazały jak powinno się pracować aby osiągnąć sukces, wielokrotnie cisnęli z niego bekę lub kłócili się z nim aby zaczął w końcu coś robić, a nie bazować na łatce talentu chronionego przez Bartomeu. Przykład: "Rayan Philippe z GBL Ligue strzelił w tym sezonie 33 gole i zanotował 28 asyst - w co drugiem meczu robi akcje jak Puig na załączonym obrazku i jakoś nikt poważny nie mówi że mógłby trafić do Barcelony. Wszystko jest kwestią perspektywy - tak jak napisałem pod blokiem również możesz zobaczyć takiego gola i tyle w temacie." Jeśli nie przyjmujesz faktów to znaczy że jesteś albo zaślepionym fanem Puiga albo nie potrafisz logicznie myśleć albo jesteś kolejnym internetowym debilem szukającym atencji.

18

@kamyk_23 No piękna akcja - pod przysłowiowym blokiem również możesz przebiec połowę boiska bez kontaktu z przeciwnikiem i strzelić gola.
Nie wiem po co chciałbyś Puiga w składzie - piłki i butelki są ogólnodostępne, Barcelona nie potrzebuje zatrudniać podawacza - lepiej by było gdyby jakiś dodatkowa fizjoterapeuta został zatrudniony.
Puig nie jest warty nawet jednej nogi Kessiego - to że jest przez cały sezon bez rytmu meczowego nie jest winą piłkarza, a ostatnie mecze sezonu tylko pokazują jak źle prowadzeni są zmiennicy. Fakt jest jednak taki, że Kessie w Barcelonie już teraz wygenerował lepsze statystyki niż Puig przez całą swoją karierę w naszym klubie, a Gavi czy de Jong mogą pomarzyć o częstotliwości g/a w stosunku do czasu na boisku. Kessie jest marnowany w Barcelonie jak Torre, który również potrzebuje grania, a ty piszesz mi o Puigu, który nawet w żenadzie jaką jest MLS nie ma lepszych statystyk niż Kessie w Barcelonie (czytaj jednej z topowych lig). Mamy już cracka z MLS - jest nim Julian Araujo.
PS: Oczywiście że podobnie do Chielliniego musiałem mu dowalić - sam sobie zmarnował wielki talent przez brak charakteru i lenistwo, a nie przykładowo przez problemy zdrowotne. Takie patałachy nie zasługują na szacunek - klub całymi latami w niego inwestował, a mu się nawet na siłownie nie chciało chodzić. Miał wszystkie karty w swoich rękach, a teraz zajmuje się pajacowaniem, zatem jest klaunem. Nie pisz mi o zielonych - gdyby tak było to bym pisał to co ludzie chcą czytać, a mam na to wywalone, wielokrotnie idę pod prąd oraz często krytykuję większość komentującyh, zarzucając im że nie znają się na piłce. Biorąc pod uwagę w jakiej formie piszę komentarze zdecydowanie nie zależy mi na herbikach. Po takich jak Puig wszędzie się jedzie, szczególnie że blokował miejsce w pierwszym składzie Barcelony kilku młodym piłkarzom i również zostali zmarnowani, a sam nic sobie z tego nie robił.

32

Puig gra w ostatnim zespole ligi, a w pucharze zdobywa gola oraz imituje cieszynkę Messiego jakby to czego dokonał było czymś wielkim... Najcelniej chyba skomentował jego zachowanie Chiellini bo nazwał go klaunem - legenda Juve i reprezentacji Włoch ma świadomość gdzie jest i jaka to liga.

4

@partymaker Ja jestem wielkim przeciwnikiem Cancelo - to będzie wtopa pokroju Bellerina i Araujo tylko wiele droższa. Zamiast wydawać grube miliony bez względu na to czy to będzie transfer lub wypożyczenie to wolałbym grać Ndicką na boku w stylu Araujo i ogrywać jakiś super-talent. To wyrzucone pieniądze w błoto - pisałem więcej tutaj: https://www.fcbarca.com/109040-czy-joao-cancelo-bedzie-realna-opcja-dla-barcelony-aktualizacja-13-49,dyskusja-12885818.html#comment-12885818

0

@partymaker Oczywiście że musiał się mścić - przecież nie mógł sobie pozwolić na bycie frajerem pozwalającym wejść sobie na głowę. Trener musi mieć szacunek w sztabie szkoleniowym, dyrekcji sportowej oraz wśród piłkarzy. W mojej ocenie trochę przesadził bo w rundzie wiosennej mógł już dać mu więcej pograć, ale widocznie Alemany jest niereformowalny i musiał grać bardzo ostro. Fakt jednak jest taki, że szkoda chłopaka.

11

Ja bym bardziej zwracał uwagę na szczegóły - jeśli cały zespół słyszy "nikt nie jest niezastąpiony" to mamy powtórkę sprzed roku i traktowanie piłkarzy jak towar.
Aby Barcelona sprzedawała piłkarzy to jeszcze oni sami musza być zainteresowani odejściem. Tak jak wspominałem ostatnio w interesie Barcelony może być wysoka sprzedaż Kounde i Christensena - wiele wskazuje że sam klub będzie ich wypychał wbrew doniesieniom medialnym. Na rynku sporo jest bardzo ciekawych środkowych obrońców, a pieniądze kuszą.
Piłkarze jak Abde i Nico to ziemia spalona - wiele wskazuje, że będą albo dołączeni do transferów albo sprzedani, a historia Fatiego i Torresa uzależniona jest od ofert.
Nie mam zielonego pojęcia po co media piszą o Bernardo Silvie - temat jest nierealny.
Muszę zgodzić się z Alemany'm - to będzie ciekawe lato, a wręcz czeka nas kolejna rewolucja bo ilość zawodników jakich potrzebujemy jest gigantyczna, ilość zawodników których musimy sprzedać jest bardzo duża, a niemal w 100% jestem pewien że odejdzie przynajmniej 2 zawodników, których przez cały sezon zaliczano to "kluczowych".

1

Polecam zwracać uwagę na różnego typu przemyślenia Guardioli czy Enrique na temat istotnej roli charakteru piłkarzy, którzy mogą osiągać sukces w Barcelonie. Ludzie nie znający się na piłce będą zwracać uwagę na najgorsze momenty i przypisywać im ważną rolę, a fakty są takie że wraz z odejściem z klubu Alby i Busiego będzie niemal od razu widoczny wyraźny spadek poziomu charakteru całego zespołu. To tacy zawodnicy jak nasze legendy trzymały silny mental drużyny, a teraz ktoś będzie musiał przejąć pałeczkę.
Ktoś powie że Alba był kłótliwy, ale tryb waleczności w trakcie meczów sprawił, że spędził w Barcelonie aż 11 sezonów. O Gavim również można powiedzieć że symuluje, prowokuje, gra ostro i często kłóci się z przeciwnikami - pytanie brzmi gdzie by był nasz młody talent gdyby nie był walczakiem? Odpowiem: nigdzie by nie był, gdyż przy kiepskich warunkach fizycznych, braku chęci do pracy czy braku zaciętości i gry do końca nie dostałby nawet szansy na grę w pierwszym zespole. Alba to wypadkowa wszystkich czynników - bez zaciętości i waleczności nie byłby w tym miejscu w którym się znalazł. Nie ma ludzi idealnych, ale styl gry można tłumaczyć w ten sposób: cel uświęca środki.

5

@Kidd Araujo 88 dni opuszczonych ze względu na kontuzje (14 spotkań)

11

Prawdę powiedziawszy jeśli ter Stegen nie będzie kapitanem w przyszłym sezonie to będę bardziej zdziwiony niż anulowaniem kartki Viniego. Hierarchia ma znaczenie, możliwość gry przez cały sezon w pierwszym zespole ma znaczenie, a kapitan w bramce widzi jak cały zespół się porusza i najlepiej może podpowiadać kolegom biorąc pod uwagę że jest bardzo inteligentny i wyrazistość głosu.

54

Dla doświadczonego piłkarza kończyć wielką karierę na najwyższym poziomie z mistrzostwem to spełnienie marzeń. Trudno o lepszy moment aby odejść i pożegnać się jeszcze na Camp Nou z kibicami. WIele o Albie można powiedzieć - biorąc pod uwagę jego dokonania w Barcelonie był przekotem przez wiele lat. Świetnie że odpuści Barcelonie spłacanie części długów w stosunku do niego, zatem niech przemówią liczby:
458 meczów dla Barcelony
27 goli
99 asyst
1x Liga Mistrzów
6x Mistrz Hiszpanii
5x Puchar Hiszpanii
4x Superpuchar Hiszpanii
1x Superpuchar UEFA

37

Kretyni z LaLiga nie podeszli wystarczająco poważnie do tematu rasizmu. Zamiast rozwiązać problem, zrobić pierwszy raz coś dobrego od kilkunastu lat w tej kwestii bo jest ku temu sposobność i wola klubów czy normalnych kibiców to poszli po najmniejszej linii oporu i j*bnęli asem anulowania kartki dla Viniego. Teraz już nie ma problemu rasizmu, temat został wygaszony oraz wszyscy mówią o niesprawiedliwym anulowaniu kartki.
Żygać mi się chce, hiszpańska piłka rozłożona na czynniki pierwsze od władz ligi, sędziów, rządzących klubami, a kończąc na hienach dziennikarskich to jeden wielki syf - taki wielki żuk gnojarz toczący wielką kulę do której przykleja się wszystko po drodze. Dzisiejsza LaLiga to MEM.

13

Najlepsze i najgorsze się przenika - pozytywem jest weryfikacja zmienników, lecz mecz pokazał że nikt nie pracuje ze zmiennikami bo zagrali jak ciała obce grające pierwszy raz w życiu w systemie Xaviego. Można śmiało powiedzieć że niepotrzebnie Alemany zablokował wypożyczenie Torre bo chłopak zmarnował rok kariery, a w LaLiga2 mógł sie dalej rozwijać. Garcia dzisiaj katastrofalnie zagrał - Busi na początku kariery w pierwszym zespole miał łatkę u kibiców elektrycznego i często popełniającego błędy, a tutaj mamy obraz tych obaw sprzed lat. Jeśli nawet wypoczęty Gavi zaczyna przypominać Puiga to czas zrobić jakąś suszarkę Sir Alexa Fergusona albo dużo więcej pracować w obszarze szkolenia i rozwoju piłkarzy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?