1

@Gangol To nie jest pod publikę - zawsze Barcelona wspierała inicjatywy protoleranyjne. Masz całą historię kilkudziesięciu lat różnych form wspierania przez Barcelonę takich rzeczy, zatem nie twórzmy retoryki że klub piłkarski wyszedł przed szereg bo cały czas robi to samo. Infrastruktura zarówno miasta jak i klubu dostosowana nawet jest pod tym kątem.
Nie ma znaczenia z jakich powodów kto kibicuje Barcelonie - wartości klubu były, są i będą zawsze takie same. Gdybym zachował się jak PiS to bym napisał coś w stylu że "margines i patologię trzeba tępić bo to zwierzęta niegodne życia w Europie" - a ja jedynie zwróciłem uwagę że tacy dewianci, którzy mają z tym problem nie stanowią i tak żadnej wartości dla Barcelony, gdyż nawet statystyki biznesowe wskazują że patologia i margines to nie jest interesująca biznesowo grupa docelona dla klubów piłkarskich w Europie. Ja nie dzielę kibiców Barcelony na lepszych i gorszych - nie mam problemu z tym że czarni piłkarze grają w Barcelonie i nie mam z tym problemu że Barcelona jest przyjazna środowiskom LGBT. Jeśli ktoś nie interesuje się Barceloną i jej działalnością społeczną to po co wypowiada się w internecie na temat który jest obcy? Jeśli ktoś ma problem z działalnością Barcelony to jego problem - napisałem z czego to wynika najczęściej i tyle. Nie ma znaczenia czy kibice znają historię i wartości Barcelony - każdy dewiant który odbiega od norm cywilizacyjnych sam siebie stawia w złym świetle bez względu na to komu kibicuje.

@martin43 Jakim populizmem? Każda rzecz jaką napisałem to prawda - jeśli czegoś nie rozumiesz to napisz - wytłumaczę.

4

@pluszek 1. Wiesz co oznacza określenie rasista?
2. Skończmy z pisaniem głupot na temat czegokolwiek popierania - to dorobek cywilizacyjny, więc mówimy o normie społecznej - jaki sens logiczny ma podważanie lub brak zgody dla norm społecznych? Tolerancja jest normą społeczną na takim samym poziomie jak brak zgody na dokonywanie zabójstw, gwałtów czy czynów pedofilskich. Nikt nie promuje przykładowo pedofilii, zatem dlaczego uważasz że przeciwników idei równości społecznej trzeba promować lub tolerować?
3. Wszelkiego rodzaju dewianci społeczni to nic innego jak patologia społeczna - zauważ że jeśli ktoś jest dewiantem społecznym to stanowi pewnego rodzaju margines społeczny w szerokim tego słowa rozumieniu. Ze społecznego punktu widzenia w Europie dewiantem może być przykładowo morderca, pedofil lub właśnie przeciwnik tolerancji.
4. Tolerancja to szacunek dla wszystkich ludzi na różnych płaszczyznach. Jaka różnica czy w Gironie pod adresem X mieszka klasyczna rodzina 2+2 czy para Lena i Marika? Zmienia to twoje życie? Masz jakiś problem z tym że wolni ludzie sobie żyją razem? Dlaczego sobie dajesz prawo do oceny czyjegoś życia? Dlaczego nie myślisz jak europejczyk? Z Rosji lub jakiegoś kalifatu jesteś? (można tak w nieskończoność)
5. W Europie żyje bardzo wiele różnych ludzi - przykładowo we Francji n-te pokolenie czarnych ma w sobie odrobinę kolonialnej mentalności tak samo jak w Polsce blisko połowa społeczeństwa ma mentalność chłopa pańszczyźnianego, czyli dobrze się czuje jak ma silnego Pana, który za niego myśli oraz się nim opiekuje (np. Państwo). Kolonialna mentalność ma to do siebie że jest bardzo ograniczona pod względem horyzontów i nie dopuszcza nawet myślenia o innych normach społecznych niż te w któych taka osoby żyje lub mieszka. To pochodna myślenia w stylu: jak bogaty to ukradł, jak ładnie się ubiera to pewnie dupy daje, jak sąsiad ma lepszy samochów to go porysuję, jak widzę szczęśliwego człowieka to umieram w środku. Postrzeganie LGBT przez ludzi o mentalności chłopa pańszczyźnianego tworzy wrażenie jakby trzeba było coś popierać lub promować - nic bardziej błędnego - gdyby mi córka powiedziała że jest lesbijką to było by mi smutno i pewnie czuł bym wewnętrzną złość, lecz nic na to bym nie poradził. Tutaj nie ma czegoś takiego że jest z czymś po drodze - tak wygląda świat, zatem tutaj nie ma mowy o godzeniu się lub czegoś promowaniu. Co zrobisz w takiej sytuacji - dziecko za drzwi wystawisz?
6. Bany wychowawcze powinny polecieć przy skrajnych opiniach krzywdzących ludzi. weź pod uwagę że na tej stronie też może być sporo użytkowników należących do LGBT właśnie ze względu na to że wiedzą jakie idee przyświecają Barcelonie. Nie widziałem na forach opinii z wyrazami wsparcia dla Trynkiewicz, zatem dlaczego uważasz że promowanie opinii dewiandów sprzeciwiających ideom tolerancja powinno być respektowane?

4

@BordowyPtak Nic bardziej mylnego - tolerancja to dorobek cywilizacyjny - zatem tolerujemy przykładowo różne kolory skóry, różne wiary i kultury, czy miłość do ludzi (w jakich konfiguracjach chcą ludzie sypiać to niech sobie sypiają).
Hipokryzją jest negowanie dorobku cywilizacyjnego - negowanie lub nie zgadzanie się z założeniami tolerancji lub traktowanie tego jak polityki. Cywilizacja europejska to dorobek wielu pokoleń ludzi, a nie polityka. Negowanie europejskiej cywilizacji to jak negowanie czynów zabronionych np. zabijania, gwałtów, pedofilii czy kradzieży. W naszej cywilizacji są to rzeczy uznane za przestępstwa, zatem jeśli ktoś nie zgadza się z postulatami tolerancyjności to jest albo patologią albo marginesem. Nie ma innych opcji, gdyż negowanie dorobku cywilizacyjnego może wynikać z dysfunkcji społecznych, intelektualnych bądź ograniczonego dostępu do edukacji.
Margines i patologia ma pewne cechy w wymiarze jednostkowym - nie mówię że są to nieroby, ale ubóstwo przykładowo finansowe lub intelektualnie nie bierze się z nikąd.

1

@Symson Nic bardziej mylnego - gwiazdy rezerw chcą odchodzić jeśli nie widzą perspektyw awansu do pierwszego zespołu. Mają wywalone czy jest to liga 3 czy 6. Nie znam młodego piłkarza, dla którego znaczenie ma liga w której gra jeśli celem jest gra w pierwszym zespole klubu który gra w pierwszej lidze.
Z własnej perspektywy to Ci powiem że po meczu młody piłkarz od trenera dostanie nawet opierdziel jeśli przykładowo zrobi coś dobrego dla zespołu bo strzeli 2-3 gole w meczu, ale jeśli nie będzie poruszał się po boisku tak jak trener mu nakreślił to te gole są nic nie warte. Im wyższa klasa rozgrywek tym trudniej tak szkolić.
Zobacz taki Arijon Ibrahimovic - grał sobie w lidze regionalnej 2 lata, a wcześniej regionalnej lidze juniorskiej - teraz ma bezpośredni awans do pierwszego zespołu Bayernu - masz gotowy fizycznie, piłkarsko i mentalnie. Nikt nie chce marnować kariery w młodym wieku na obijanie się w wyższych ligach jeśli może w najlepszym dla rozwoju wieku stawać się lepszym piłkarzem.

8

@mrmiki , @BordowyPtak Oczywiście że wrzucam wszystkich do jednego worka - jeśli są ludzie dla których takie wartości jak tolerancja są im obce i się z tym nie zgadzają to są MARGINESEM lub PATOLOGIĄ. Sprawdźcie sobie definicję tych słów - idealnie opisuje takie osoby.
Poczytajcie sobie książki o Barcelonie jeśli nie możecie wygooglować podstawowych informacji o klubie któremu niby kibicujecie - "więcej niż klub" to nie hasło "jesteśmy fajni", a status Barcelony bazuje na takich wartościach jak wolność i tolerancja.
Barcelona jest najbardziej przyjaznym miastem LGBT w całej Hiszpanii oraz jednym z najbardziej przyjaznych w Europie. Barcelona była pierwszym miastem w Hiszpanii w którym 46 lat temu były organizowane parady LGBT.
Tolerancja to nie polityka - to dorobek cywilizacyjny. Jeśli ktoś nie rozumie wartości europejskich i ma z tym problem, że Barcelona jest tolerancyjnym klubem powinien albo się dokształcić albo skorzystać z pomocy specjalistów. Rosyjscy kibice Barcelony też nie rozumieją tolerancyjności Barcelony - ja nic z tym nie zrobię. Patologia to wszelkie zachowania ludzi i formy aktywności, które godzą w ład i porządek zarówno pod kątem zdrowia społecznego jak i dorobku cywilizacyjnego, zatem na logię brak tolerancji dotyczy patologii lub mało wyedukowanego marginesu, który nie miał styczności z dorobkiem współczcesnej nauki.

5

@Symson To głupota i wielokrotnie już to tłumaczyłem... W moim archiwum jest sporo na ten temat. W skrócie:
Dużo warte jest szkolenie młodzieży pod kątem gry w pierwszej drużynie - BVB czy Bayern wprowadzają do pierwszych zespołów zawodników dosłownie z lig regionalnych, największe talenty angielskiej piłki grają po 4-5 ligach, a Pedri czy Balde awansowali z 3 ligi na poziom LaLiga bezpośrednio.

Co da Yamalowi gra w rezerwach Barcelony w LaLiga2 jeśli co mecz będzie miał gwarantowany wjazd na nogi z pelnym impetem? Granie na zapleczach pierwszych lig to debilizm z punktu widzenia szkolenia młodzieży bo są to zazwyczaj najbardziej brutalne ligi, a młodzi zawodnicy niczego się nie nauczą bo zamiast ćwiczyć technikę, taktykę i rozwijać sie sportowo to na zmianę będę albo unikać ostrych wejść dorosłych przeciwnikow bez taryfy ulgowej albo będą non stop kontuzjowani.

Z drugiej strony największe gwiazdy rezerw i tak odchodzą za darmo (np. Akhmoach czy Barbera), a wiele gwiazd jak Chadi Riad, nadzieja wśród kibiców środka obrony również jak nie zostanie wytransferowany w trakcie letniego okienka to odejdzie za darmo po zakończeniu kontraktu w 2024 roku. Barcelona drużynę rezerw uzupełni zatem kilkoma zawodnikami ze szkółki oraz wypożyczeniami na uzupełnienie składu.

Różnica jest gigantyczna gdy kompletujesz zespół na 3 ligę a na 2 ligę - nawet koszty wypożyczeń zawodników są kosmicznie różne. Barcelona nie awansując do 2 ligi zaoszczęzdziła dobrych kilka milionów euro oraz dała szansę na lepszy rozwój kilku nowym zawodnikom ze szkółki którzy pojawią się w nowym sezonie.

Pamiętajmy - zadaniem drużyny rezerw jest dostarczanie zawodników do pierwszego zespołu, a nie wynik sportowy. Na pierwszym miejscu ma być szkolenie pod pierwszy zespół najbardziej wybitnych jednostek, a nie rozwijanie calego zepsołu. Ma być to skuteczne i możliwie tanie.

PS: Gra w 3 lidze jest bardziej podobna do gry w LaLiga, a LaLiga2 to fizyczna rzeźnia. Nawet w PK zespoły z 3 ligi stanowią większą konkurencję dla zespołów LaLiga.
PS2: Wg mnie nawet 3 liga to zbyt wysoka liga dla dobrego szkolenia i przygotowywania do gry w pierwszym zespole w Barcelony. Przykłądowo 4 liga by była jeszcze lepsza - może dzisiaj Araujo nie miałby tylu problemów zdrowotnych po starciach z silnymi przeciwnikami, a Balde nie straciłby 2 lat kariery przez kontuzje po podobnych starciach. Młodzi zawodnicy powinni być oszczędzani, szkoleni i przygotowywani do gry w pierwszym zespole - to nie ogrywanie ich z rzeźnikami na zapleczu pierwszej ligi. Granie talentów w tak wysokich ligach nie ma niczego wspólnego z ogrywaniem - to loteria zdrowotna. Totalny bezsens.

40

I bardzo dobrze - mniej marginesu oraz patologii obserwującej Barcelonę nie będzie miała i tak znaczenia z biznesowego punktu widzenia. Tacy ludzie i tak niczego nie kupują oraz żyją z pracy innych (socjalu) - pewnie mecze Barcelony też na streamach oglądają bo za darmo.
Ogólnie to w szoku jestem że ludzie są tak głupi że nie rozumieją historii klubu, nie znają statusu klubu czy jakie wartości przyświecały założycielom klubu. Tak jak napisałem - żadna srtata bo tacy ludzie nie są żadną wartością dodaną - są obciachem dla Barcelony.

0

@Hadim Torres to był rozwojowy piłkarz w stylu Lewego, gdzie skok jakościowy później się pojawił.
Jedna noga Fatiego PRZED KONTUZJĄ była więcej warta niż Roque, Abde, Jutgla, Puig i Pedrola razem wzięci. Mówię zarówno o talencie, umiejętnościach jak i możliwościach rozwojowych. Dzisiaj Fati to niewiadoma, ale nie porównywajmy wyróżniających się grajków do zapowiadającego się Fatiego. To jakby porównać Gulera do Roque - masz przepaść w skali talentu. Dzisiaj Fati to znak zapytania, co nie zmienia faktu że jeśli zostanie w Barcelonie, a wiele na to wskazuje to trzeba trzymac kciuki żeby odzyskał szybkość i przyspieszenie sprzed kontuzji - gdy tak się stanie to Roque nie podniesie się z ławki i tak. Jeśli nie to będzie kolejny zmarnowany talent.

58

Powodzenia Big Sam!
Genialny piłkarz w swoim najlepszym okresie, oby zdrowie fizyczne i psychiczne dopisywało oraz odnalazł radość z gry w piłkę.
PS: dziwi mnie płacz niektórych użytkowników - zawsze wywołuje on u mnie śmiech, politowanie, a nawet przerażenie gdy tacy kibice odkrywają, że Barcelona gra w Europie, a nie w jakiejś afrykańskiej republice bananowej, gdzie kijami przepędza się chorych. Są umowy z których trzeba się wywiązać - z tego co pamiętam i tak zrezygnował już w przeszłości z części zarobków, a teraz pewnie znowu z kolejnej części zrezygnował. To Barcelona podpisała z nim kontrakt i to on poszedł jej na rękę rezygnując z części pieniędzy.

2

@Hadim To nie są merytoryczne argumenty - zmarnowany chłopak przez trenera to nie znaczy ze jest drewniany.
Poza tym przepraszam bardzo - piłkarze jak Fati powinni trafiać do Barcelony - kontuzje to efekt uboczny tego sportu, ale w kwestiach potencjału czy talentu to fakty są takie że u Ansu było więcej talentu niż u Roque, Abde, Jutgli, Puiga i Pedroli razem wziętych. Zachowajmy umiar z ocenami - czysto obiektywnie w dzisiejszej pierwszej drużynie Barcelony jedynie Pedri miał większy talent od Fatiego, a potem dłuuuugo długo nikt i jest Araujo, Balde czy Gavi. Zobaczymy co pokaże w nowym sezonie.

8

@viscabee9 Zgadza się wielki talent ale nie zapominajmy o Barberze - najlepszym strzelcu rezerw zarówno w lidze jak i młodzieżowej LM. Biorąc pod uwagę, że od końcówki lutego już nie grał to śmiało można powiedzieć że był gwiazdą zespołu. W młodzieżowej LM 7 goli w 5 meczach rónież robi wrażenie - to wielki błąd Barcelony że nie widziała w nim chociaż zawodnika mogącego uczyć się od Lewandowskiego będąc jego zmiennikiem. Wg mnie w krótkie perspektywie 2-3 sezonów będzie lekko warto 40-50mln euro. To Vitor Roque jest odpowiedzią na odejście Victora Barbery, a nie fakt że Real kupił Endricka. Szkoda że nie dostał szansy bo profilem to 1:1 przypomina Roque tylko technikę lepszą ma nasz wychowanek.

@on1977 Akhomach super talent - niestety w Barcelonie na prawej stronie jest wielka konkurencja i zbyt szybko dostał szansę w pierwszej drużynie. Villarreal to świetnie poukładany klub oraz dobrze szkoli skrzydła - będzie się tam rozwijał i bardzo możliwe że już w niedalekiej przyszłości będzie zmiennikiem Pino lub Chukwueze, w przypadku których na bank jeden zostanie sprzedany jak nie teraz to maksymalnie za rok.

2

Wiadomość trzeba przyjąć na klatę i życzyć zdrowia, rosnącej formy i rozwoju na pozycjach do których jest predysponowany. Paradoksalnie pewne roszady transferowe na prawej stronie mogą otworzyć mu nowe możliwości - zamiast płakać lepiej trzymać kciuki i wspierać chłopaka.

9

Kilku nazwisk bardzo szkoda - pozostaje życzyć wszystkim powodzenia w nowych klubach - może nasze drogi się skrzyżują jeszcze.
Taka myśl mnie naszła - jak kiepsko by sytuacja zespołu rezerw wyglądała gdybyśmy grali w LaLiga2 - brak awansu to gigantyczna oszczędność, gdyż nie musimy sprowadzać z zewnątrz bardziej doświadczonych piłkarzy i mam nadzieję że więcej awansów będzie ze szkółki.

0

@RosjaninBut oczywiście @ViscaelBarca2007 ma rację i Girona należy do CFG, lecz nawet jeśli by tak nie było to nie ma sensu żeby robić z siebie pośmiewisko na oczach Europy i sprawiać że marka Barcelony będzie wywoływała u kibiców negatywne skojarzenia. City i CFG to nie tylko kilkanaście klubów piłkarskich, ale to też sieć współpracująca z innymi formalnymi i nieformalnymi sieciami klubów.
Nie ma sensu robić z siebie debila i ośmieszać własnego klubu aby rozwiązywać wewnątrzklubowe wojenki bo w biznesie kontakty prędzej czy później zawsze się przydają, a fakty są takie żę CFG to nie tylko kilkanaście klubów piłkarskich - to także sztaby, współprace i różnego typu układy z kilkudziesięcioma innymi klubami w różnych ligach. Wg mnie Laporta robi bardzo głupio, a potem płacz jak kilka dni temu że zaklepany dawno temu Angelo Gabriel jednak nie trafi do Barcelony, czy genialnie zapowiadający się Gianluca Prestianni, z 1.5 rocznym kontraktem jest dostępny za 5mln, a cena tylko dla Barcelony to 15mln. Jeśli nie mamy pieniędzy, a kontaktów w świecie piłki mamy znacznie mniej po zmianach w dyrekcji sportowej i zarówno zakupy jak i sprzedaż jest utrudniona to nie macha się szabelką stojąc koło czołgu tylko wszystkich traktuje z szacunkiem. W biznesie piłkarskim takie rzeczy są zapamiętywane niestety. Szacunek łatwo stracić, a trudno go odbudować.

10

Jest wesoło - Xavi chyba na czole musi sobie wytatułować informację że jeśli nie sprowadzimy defensywnego pomocnika to jeszcze jesienią przegramy wszystko co jest do przegrania. Na swój sposób jest to niesamowite że jest do tego stopnia zdesperowany że dosłownie ktokolwiek na kogo stać Barcelonę będzie ok, a tymczasem Laporta nie dość że dał prowokującą wypowiedź o City to jeszcze nie okazał szacunku Gironie ze względu na kolejność kontaktów. Ktoś by mógł nazwać to niemal sabotażem :)

3

@SnieguPlock to zależy jak chcesz spędzić wakacje i jaki masz budżet.
Jak chcesz ciszy, spokoju na odludziu i "wygibasów" na plaży bez ludzi to Praslin czy La Digue jest ok. Jak chcesz konkretnie zobaczyć jak najwięcej to ze względu na możliwości komunikacyjne wygrywa Mahe. Mahe charakteryzuje się też większą różnorodnością przyrody. Jeśli szukasz instahoteli to z dala od skupisk ludzkich i im większe "zadupie" tym lepiej.

0

Pytanie do znawców polityki: Czy jest to prawdziwa wypowiedź Prezydenta RP czy jest to jakiś Ukraiński sobowtór naszego prezydenta lub czy to jakiś film wyrenderowany dzięki sztucznej inteligencji?


4

@OldMc84 Raphinhia jest bardzo ceniony w Premier League - każdy wie że profilem nie pasuje do Barcelony, lecz jego jakość piłkarska jest niepodważalna. Po prostu w Barcelonie nie ma miejsca na klasycznego prawego pomocnika, a potrzebny jest prawy skrzydłowy atakujący pole karne. To dzięki jakości piłkarskiej wygenerował niezłe liczby pomimo tego że był to bezsensowny zakup Alemany'ego. W mojej ocenie bez problemu Barcelona może osiągnąć kwotę dużo wyższą od ceny zakupu, jednak piłkarz też musi wyrazić zgodnę na transfer.
Paradoksalnie uważam że Barcelona krótkoterminowo straci sportowo na odejściu Raphinhii, lecz jeśli będzie umożliwiało zakontraktowanie takich piłkarzy jak Guler czy obsadzenie pozycji jakich Xavi potrzebuje to jestem za. Księgowo mistrzostwem świata to nie będzie, ale daje nam możliwość działania na rynku transferowym.

1

@Rewolucja123 Saudyjczycy o niego walczą od kwietnia - bardzo się zdziwię gdyby była mowa o transferze bezpośrednio do Arabii. Kluczową kwestią jest że Barcelona zaczęła oferować Raphinhię klubom Premier League i dzięki temu saudyjczycy ponownie wracają do gry ze względu na struktury właścicielskie przykładowo takich klubów jak Newcastle czy Chelsea (zawodnicy w kwiecie wieku przychylniej będą przechodzili do takich klubów jeśli będą miały gwarantowany wielomilionowy desant w przypadku braku sukcesu sportowego w europejskim zespole).

0

@Rewolucja123 ale to nie był strzał czy szczęśliwy traf :)

6

@Rewolucja123 , @Harnas2 , @Tatazolwinia , @pioz123 , @OldMc84 , @MateuszGotowka99 Dobra mam potwierdzone info - nie wiem jak to będzie rozegrane w mediach, ale Barcelona oferuje na rynku Raphinhię. Potwierdziło się to co pisałem kilka miesięcy temu że zapewne pójdzie pod młotek. Z tego co wiem został zaoferowany Nottingham, Evertonowi, Leicester, Tottenhamowi i United.
Od siebie dodam że ta opcja by się wpisywała w koncepcję pozyskania Gulera bo prawa strona i tak by była obsadzona Dembele, a do wstępnego ogrywania by był Guler, Yamal i oczywiście Torres, któy odejść nie chce. Możliwości przeprowadzenia transferu można szukać nawet w Arabii Saudyjskiej - nie trudno sobie wyobrazić sytuację w której kupują Raphinhię i wypożyczają do Premier League (np. Newcastle lub Chelsea).

1

@Emhyr Czemu kłamiesz?
1. Wytłumaczyłem ci jak wygląda proces decyzyjny w klubach piłkarskich oraz że pracę Deco odnośnie NOWYCH nazwisk będzie widać dopiero w kolejnych okienkach.
2. Deco będzie miał więcej do gadania od poprzedników.
3. Nazwiska forsowane przez Planesa i Cruyffa były świetne ale nie oni decydowali - fakt jest jednak taki że pomimo tego że nie na każde nazwisko godził się przykładowo Alemany to najważniejsi piłkarze dzisiejszej Barcelony stanowiący szkielet zespołu są dzięki nim - np. Araujo, Pedri, Christensen.
4. Zainteresowanie Gulerem, Fresnedą i Roque to nie zasługa Deco bo od bardzo dawna Barcelona się nimi interesowała, a Guler i Fresneda mogli być już wcześniej zawodnikami Barcelony gdyby była zgoda.
5. Nawet dzisiaj Laporta dla TV3 powiedział że scouting Barcelony forsuje Gulera, a opinia Deco też przy okazji jest pozytywna.
6. Deco ma kilka kontaktów w Portugalii, Brazylii i z agentami współpracującymi z Laportą - to wszystko - nie wiem czemu przy absolutnie każdej rzeczy kłamiesz i wymyślasz historie których nie ma. Młodzi piłkarze o których walczy Barcelona to praca poprzedników, a Deco jedynie formalizuje decyzje klubu. Czego tu można nie rozumieć?
PS: dyskusja na argumenty polega na tym że mówimy prawdę, a nie wymyślamy argumenty pod tezę. Również trzymam kciuki za Deco, ale ten hajp to jakieś szaleństwo. Na dzień dzisiejszy jedyna praca jaką wykonał to pomoc przy Roque (co było dziełem poprzedników), wspierał przyjście Nevesa (które storpedował Xavi) oraz był przeciwko Gundoganowi (Xavi walczył o niego zaś jak lew). Proszę o obiektywizm.

12

@Rewolucja123 , @Tatazolwinia , @PietrasCoelho ja bym dla niego poświęcił nawet przyszly sezon :)
Z drugiej strony chodzą plotki że zaczęliśmy na rynku oferować mocne nazwiska... jutro będę wiedział jakie.

0

@Emhyr ale wiesz że Barcelona obserwuje go od ponad roku i forsowany do przyjścia był już 2 razy? Dzisiaj Deco jedzie namówić go, aby zapewne wstrzymał sie z decyzją z wyborem klubu - jeśli Guler trafi do Barcelony to z pewnością Deco pomoże Barcelonie, lecz obiektywnie robota będzie to wielu ludzi.

22

Cieszę się że Barcelona poważnie traktuje ten transfer - również uważam że to może być "transfer strategiczny", czyli taki który może mieć znaczenie dla kolejnych kilkunastu lat.
Może uda się go przekonać aby latem wstrzymał się jeszcze z decyzją - może jakimś cudem dokonamy kilku dobrych sprzedaży.

1

@Untouchable bo to nie jest defensywny pomocnik? Nico to pozycja de Jonga i na tej pozycji byłby świetnym zmiennikiem, lecz ze względu na wiek potrzebuje grania, a nie 5-10 występów w sezonie. Za rok, po rozegraniu pełnego sezonu gdzieś na wypożyczeniu możemy mieć pełnowartościowego piłkarza.

1

@lj89 , @OldMc84 Perez odrobił lekcję z lata 2019 roku, gdy wydał fortunę na Hazarda i Jovića - nie bawi się już w ryzykowne transfery na zasadzie "oni kupili to my też kupimy". Totalnie na zimno, w 100% przekalkulowane transfery robi - dokładnie kupując takich zawodników jakich jest pewien że będą przydatni pod odmładzaną kadrę.
Pytanie czy Bellingham sprawdzi się w LaLiga dla mnie brzmi jak czy Messi sprawdzi się w Miami - mówimy o takiej klasie zawodnika, z tak gigantycznym mentalem i wręcz obsesją wygrywania że nie mam wątpliwości że będzie strzałem w dziesiątkę. Chłopak będąc nastoletnim OBCOKRAJOWCEM w Niemczech był jednym z kapitanów BVB oraz w szatni rozstawiał po kątach doświadczonych zawodników, motywował zespół, przemawiał do wszystkich oraz zagrzewał do walki. Był pierwszym po trenerze który prosił kolegów o koncentrację i wysoką jakość podań.
Proszę zwróćcie uwagę gdzie znajduje się Bellingham na tym zestawieniu - to ewenement na skalę światową wśród zawodników do 23 roku życia: https://pbs.twimg.com/media/FzILYzkXwAAVKwT?format=jpg&name=900x900

14

@Untouchable Obaj są super - potrafią bronić, podawać itd. - ze względu na międzynarodowe ogranie oraz wiele lat gry na wysokim poziomie wygrywa Brozović, chociaż biorąc pod uwagę analizę BIG DATA powinien być to Amrabat.
Warto też spojrzeć z perspektywy naszego największego przeciwnika - Real buduje skrajnie silny i atletyczny zespół składający się z wybieganych i bardzo szybkich piłkarzy - Amrabat stanowi wielką przeciwwagę siłową.

@Campeon87 Najważniejsze że potrafi bronić, chociaż siła fizyczna bardzo się przyda.

27

Super wieści - najważniejszy transfer tego lata obok Gundogana z punktu widzenia wyników sportowych w przyszłym sezonie! Pozostaje trzymać kciuki bo to światowa topka!

10

@Rewolucja123 Czuję że Xavi w trakcie tego okienka w końcu pokaże pazurki i nie będzie już chciał świecić oczami za transfery piłkarzy których nie chciał. Nevesa storpedował zanim dziennikarze zaczęli się zastanawiać czy jest nam potrzebny, o Gundogana wywalczył jak lew, a teraz jednoznacznie daje do zrozumienia że klub MUSI sprowadzić pivota bez żadnych dyskusji i płakania że nie ma pieniądzy. Widać ewidentnie że ma totalnie wywalone na wynalazki pojawiające się w mediach i chce konkretnych piłkarzy na konkretne pozycje. Nowego kontraktu nie podpisal, zespół potrzebuje stabilności trenerskiej i ma teraz argumenty aby zatrzymać wszelkie szaleńcze ruchy transferowe wynikające z układzików czy realizacji czyichś ego.

@Jeremi to bardzo indywidualna kwestia - jeśli Balde przykładowo ma grać jako lewe skrzydło to właściwie masz grę wahadło bez bronienia i nie robi to wielkiej różnicy. Jeśłi zaś rzucasz piłkarza między prawą a lewą stroną to masz inne zadania boiskowe, inny nabieg oraz inne automatyzmy. Torres, Dembele i Raphinhia grają gorzej na lewej stronie ze względu na przyzwyczajenia i automatyzmy - jak wychodzisz poza strefę komfortu ryzyko kontuzji rośnie, pewność gry też zazwyczaj jest mniejsza i czuje to także przeciwnik. Jeszcze większe ryzyko kontuzji pojawia się przykładowo na zgrupowaniach reprezentacji - wtedy zawodnicy nie tylko grają na lekko innych pozycjach niż w klubach, ale treningi piłkarskie inaczej wyglądają - są inne ćwiczenia bo każdy trener ma swój styl itd. - zawsze dla profesjonalnego piłkarza odejście od automatyzmów stanowi zagrożenie. Mówi się że często piłkarze z reprezentacji wracają kontuzjowani - to wynik innego grania i trenowania niż "zazwyczaj" w większości przypadków, a nie kontuzji wynikających ze starć z przeciwnikami.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?