JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Murazor , @th@les , @Arczi87
1. Głupie jest myślenie ile minut piłkarz zagrał jeśli w pierwszej kolejności dla trenera i sztabu istotna jest dostępność zawodnika - zatem Dembele był częściej dostępny od Araujo w poprzednim sezonie.
2. Dembele w poprzednim sezonie grał non stop, a po MŚ był maraton w którym zagrał w 8 spotkaniach i został zajechany przez Xaviego, który nie potrafił grać bez niego (pośrednio mega kiepska wiosna, gdy oczy krwawiły jak oglądało się grę Barcelony wynikało z faktu że nie było piłkarzy którzy mogą ciągnąć grę zespołu).
3. W poprzednim sezonie Balde i Dembele grali na największym ryzyku długich, nawet wielomiesięcznych kontuzji. Specyfika piłkarzy którzy mieli grube historie wynikające z miesięcy, a wręcz lat z bardzo dużą ilością kontuzji to wprowadza się ich stopniowo, a nie z miejsca gra maratony. Araujo ma podobny problem, ale jego ryzyko wynika z ryzyka kontuzji wynikających z boiska, a Balde i Dembele z decyzji trenerskich.
4. Zarówno zespoły jak i indywidualnie piłkarze mają swoje etapy kariery - Dembele i Balde mają teraz dobry etap i poukładane wiele spraw, ale ich kontuzje w to efekt decyzji trenerskich jeśli brać pod uwagę ostatnie czasy, zatem nie ma sensu oceniać ich pod kątem minut czy wieku bo to nie ma związku. Patrzmy na każdy temat indywidualnie.
3
@Murazor w poprzednim sezonie grał w większej ilości meczów niż Araujo. Chłopak fizycznie jest na innej planecie niż kiedyś - po prostu Xavi źle zarządzał jego zdrowiem i chłopak się przeciążył co nie dziwne jak wystawiał go nawet na 3-ligowca w PK bo był dla niego tak ważnym piłkarzem. Maraton meczowy go dobił - to nie wina piłkarza.
17
Matko bosko częstochowsko Xavi wylewu dostanie jeśli jego fundamentalny skrzydłowy odejdzie...
A tak na poważnie to pojawia się w tej sprawie bardzo wiele sprzecznych informacji związanych czy to z Deco czy Alemanym - pewnie szybko się wyjaśni, ale szkoda że znowu wszyscy nie grają do jednej bramki. Oby zespół na tym znowu nie ucierpiał bo to nie jest zawodnik którego Xavi szybko zastąpi.
3
@wolny99991 a Hristo Stoichkov to adoptowany czy co z nim nie tak? W trudniejszych czasach zdobył więcej trofeów dla Barcelony, a nawet wygrał plebiscyt Złotej Piłki :)
Dla mnie Luis jest najlepszą 9 w historii klubu zaraz po Hristo.
@Azrik pod względem trofeów największą gwiazdą grającą na 9 Barcelony był Hristo Stoichkov. Grał na wielu pozycjach ataku i zdaniem Johana Cruyffa nikt do niego nie miał podjazdu.
33
Niby sparing, a ile radości :)
Świetnie się ten mecz oglądało - super dynamika, super waleczność, sporo cichych nieoczekiwanych przez kibiców bohaterów spotkania (Garcia świetnie się ustawiał w obronie, świetna robota Romau przy pierwszej bramce, wymuszenie błędu przez Fatiego przy drugiej bramce, świetna reakcja Torresa i ekwilibrystyczny gol), sporo cichych oczekiwanych bohaterów (parady ter Stegena, przebojowość Dembele) oraz jeden głośny bohater Lopez - gol i asysta palce lizać - Gaviemu rośnie kolejny konkurent.
Jestem zachwycony pomimo tego, że u buka pieniądz przepaliłem - oby tylko urazy Gundogana i Christensena nie były poważne, a Araujo nie grał z dolegliwościami.
PS: nawiązując do dyskusji na temat Torresa https://www.fcbarca.com/111614-jak-wypada-abde-na-tle-pozostalych-skrzydlowych-barcelony,dyskusja-13365770.html#comment-13365770 - warto zauważyć że znowu zagrał w centralnej części ataku, znowu pokazał odpowiedni timming oraz znowu strzelił gola - to był niezwykle trudny mecz dla środkowego napastnika - Lewy wiele nie mógł pokazać, a Torresowi się to udało - dostał świetne podanie od Lopeza, ale wielu napastników zmarnowało by okazję bo czasu i miejsca było naprawdę mało.
16
Puchar Gampera z legendami Barcelony to by było coś :)
10
Jestem naiwny i liczę że Xavi nie będzie robił cyrku ze składem i zespoł będzie ustawiony prorozwojowo bez przypadkowych przechodniów jak w meczu z Arsenalem. Na dobrą sprawę zaraz będziemy w połowie presezonu i trzeba przygotowywać się do możliwie dobrego rozpoczęcia sezonu, a tu jeszcze kolejny sparing, Puchar Gampera i liga rusza...
Bardzo możliwe że przegramy biorąc pod uwagę w jakim momencie jesteśmy - chyba obstawie podwojenie kapitału na otarcie łez w klasyku bo wydaje się, że to mogą być łatwe pieniądze. Mimo wszytko Visca el Barca!
0
Z pewnością Messi był blisko Barcelony... -Zdecydowanie za dużo imprez w stylu:
https://x.com/DnkFlow/status/1683990026584199168
4
@Peciak Ja nie mam problemu z kibicowaniem każdemu Polskiemu zespołowi, ale wiesz, że granie kartą patriotyzmu w przypadku klubów piłkarskich nie ma sensu - to taka narodowa hipokryzja i populizm w jednym:
1. Czy uważasz że hiszpańscy piłkarze Barcelony kibicują Realowi dla dobra i rozwoju hiszpańskiej piłki? Czy jako kibic Barcelony kibicujesz Realowi w rozgrywkach europejskich?
2. Czy przed lub po meczach Legii grany jest Hymn Polski? Czy piłkarze Legii grają w barwach Polski? Czy piłkarze grający w Legii reprezentują Polskę czy swój klub? Czy cudzoziemcy grający w Legii mają w sercu dobro polskiej piłki oraz dobro jej rozwoju? Czy jeśli piłkarze całują jakiś element koszulki to całują Polską flagę czy herb (logo) klubu.
3. Czy Legia jest prywatną firmą należącą do Dariusza Miodulskiego? Wybiórcze kibicowanie lub wspieranie określonych firm prywatnych jest hipokryzją bo wszystkie Polskie firmy lub osoby powinno się wspierać:
a) Nie pamiętam narracji aby dla dobra polskiej gospodarki ktoś pisał że kupuje tylko w Dino czy Polomarket, a nie w Biedronce czy Lidlu bo chce aby polskie firmy miały lepsze wyniki w rankingach.
b) Nie pamiętam aby ktoś kibicował polskiej aktorce filmów dla dorosłych o nazwie "Cherry Candle" żeby zdobyła Oscara w swojej branży. Jej wygrana mogłąby przecież pomóc rozwinąć się wielu zdolnym dziewczynom.
c) Nie pamiętam aby kibice innych sportów np. koszykówki, piłki ręcznej czy siatkówki kibicowali komuś więcej niż własnemu klubowi. Jeśli jednak skupimy się na piłce kopanej to nie wyobrażam sobie sytuacji w której francuscy kibice piłkarscy, którzy nie sią kibicami PSG by im kibicowali w Europie. To samo w Anglii - na północ od Luton 99,99% kibiców nie będzie kibicowała klubom z Londynu. To samo jest we Włoszech czy Niemczech.
Ja kibicuję wszystkim polskim klubom, ale nie piszmy że to dla dobra i rozwoju polskiej piłki bo śmiać mi się chce jak takie rzeczy słyszę lub czytam. Dobro i rozwój polskiej piłki nie ma związku z tym czy ktoś będzie kibicował Legii lub w internecie napisze pochlebny lub niepochlebny komentarz. Ja jestem hipokrytą i nie mam problemu z kibicowaniem Legii w europejskich rozgrywkach, ale zrozummy także spojrzenie innych ludzi, dla któych może to być jak robienie louda w czynie społecznym - nie ma tutaj nic patriotycznego.
10
Uczciwie trzeba przyznać że Betis jest w bardzo ciężkim położeniu - sprzedaż Canalesa i Gonzaleza to sprawa mocno ekonomiczna i obniżająca poziom sportowy drużyny.
Wydaje się że polityka transferowa Planesa, czyli budowanie zespołu za 0 euro paradoksalnie może sie udać. Talenty w posraci Raida i Garreta sprowadzone, nawet defensywnego pomocnika sprowadził Marca Rocę za darmo (lepszego pivota niż Barcelona za pieniądze). Bardzo ciekawi mnie ten przybiedzony Betis - fajnie by było gdyby piłkarze z Barcelońskim rodowodem świetnie się prezentowali i trzymam za to kciuki.
19
Kawał dobrej roboty z tymi zestawieniami, ale lekko zakrzywiają rzeczywistość - w poprzednim sezonie przykładowo Torres zagrał najwięcej spotkań na lewym skrzydle, gdzie jest totalnie bezproduktywny - to wina trenera, gdyż gdyby przeanalizować liczby Torresa z pozycji w których czuje się komfortowo, czyli środkowego napastnika lub prawego skrzydłowego to średnie liczby by miał jedne z lepszych w zespole wśród zawodników atakujących.
To nie gra FIFA, gdzie wstawimy ulubionego piłkarza na dowolną pozycję i będzie grał na podobnym poziomie - Torres nie grając na lewym skrzydle strzelił w poprzednim sezonie 6 goli i zdobył 3 asysty, a na lewym skrzydle tylko jednego gola i żeby było śmieszniej - ten zwycięski gol z Atletico Madryt strzelił jako środkowy napastnik bo opuścił pozycję lewego skrzydłowego i chwilę zagrał na pozycji Lewego.
Na lewym skrzydle każdy będzie lepszy od Torresa, ale obiektywnie Torres jest jedynym piłkarzem, którego można nazwać zmiennikiem Lewego, a na prawej flance jest tłok (chyba że Barcelona sprzeda Raphinhię co też jest możliwa). Teraz w presezonie Torres znowu strzelił gola - to nie przypadek bo zagrał na pozycji do której przygotowywał go Guardiola.
12
@Azrik Mam gdzieś wynik sparingu, ale pewnych rzeczy nie wypada - np. stracić 5 goli na meczu który ma promować klub na innym kontynencie - to kompromitacja nawet jeśli meczy miałby być rozegrany tylko rezerwowymi piłkarzami.
Z resztą i tak pisałem o czymś dużo ważniejszym z punktu widzenia przyszłego sezonu, czyli kolejnego zmarnowanego czasu zawodników. Jak jest presezon patrzmy co nowego możemy zobaczyć w nowym sezonie (taktycznie, mentalnie, strategicznie, jaki piłkarz może być czarnym koniem). To ma znaczenie, a nie pierdoły typu że grał jakiś rezerwowy.
17
Świetny kierunek - liczę że chłopak świetnie się rozwinie w zespole, który potrafi szczególnie dobrze pomocników. Wątpię aby Porto bawiło się w rozwój piłkarza bez stosunkowo wysokiej opcji odkupu - nie zdziwię się gdy to będzie 40mln euro, ale 40% od przyszłej sprzedaży też brzmi dobrze.
5
Jadą wszyscy po tym Torresie, ale chociaż ciekawie był ustawiony na boisku - strzelił gola, a gdyby zespół bardziej wykorzystywał jego rolę w systemie z drugiej połowy to mógłby pokazać dużo więcej. Obiektywnie pokazał się z lepszej strony niż nowi Romeu czy Gundogan. Może Xavi w końcu uświadomił sobie że marnuje chłopaka i wraca do koncepcji rozwojowej Guardioli. Czas pokaże.
0
Zawodnikowi kończy się kontrakt za rok - opcja wykupu to fikcja - jak skończy mu się kontrakt to podpisze umowę z kim chce bez udziału w tym Barcelony.
Ciekaw jestem jaki został ustalony koszt wypożyczenia - nie od wczoraj wiadomo, że sprzedawać nie potrafimy - gdy wypożycza się zawodnika do końca kontraktu to brzmi lepiej niż sprzedaż z rocznym kontraktem jeśli są to grosze.
28
taaaaa.... Xavi też nie jest do końca szczery na konferencji prasowej - sam wystawiał zawodników pod wynik zamiast w 100% skupić sie na aspekcie szkoleniowym i przygotowań do sezonu. Przykładowo było kim grać w środkowej części boiska - wystawianie Kessiego nic nie daje z perspektywy przyszłego sezonu bo ma być sprzedany lub wypożyczony, a grając z zespołem PL istnieje ryzyko kontuzji.
Pomimo tego, że zespoły są na innym etapie przygotowań do sezonu to nie wypada przyjmować 5 goli - kurde to Barcelona - nie można żalić sie na konferencji, że przeciwnik grał taktycznie czy chciało się bardziej.
Dla mnie nawet we wszystkich sparingach Barcelona może przegrać, ale chciałbym widzieć ciąg logiczny wystawianych jedenastek bo podobnie do końcówki poprzedniego sezonu znowu marnujemy czas (np. de Jong na pivocie - serio?).
2
@Kamazinho 1. Więcej przejść do LaLiga masz z niższych hiszpańskich lig niż z LaLiga2.
2. Poważne kluby nie tracą czasu i pieniędzy na trzymanie zespołów rezerw na zapleczu ligi.
3. Im niższa liga tym łatwiej bardzo młodego piłkarza przygotować do gry w pierwszym zespole.
4. Torre nie spełnia kryteriów piłkarza rezerw bez względu na to w której lidze by grały gdyż jeśli ociera się o pierwszą drużynę to powinien zostać wypożyczony do słabszego zespołu podobnej albo tej samej ligi, który zapewni mu minuty.
We wszystkich popularnych ligach tak to wygląda - największe europejskie talenty grają w 3, 4 czy 5 ligach jak nie regionalnych rozgrywkach. Kluby zarabiają na możliwie szybkim przygotowywaniu zawodników do grania. Gra na zapleczach głównych lig nie służy do rozwijania zawodników, a do walki o awans do elity. Gra w takiej lidze przez młodzież to marnowanie talentu. Siedzę w tym blisko 20 lat i wszędzie wygląda to tak samo.
0
@Kamazinho @PietrasCoelho generalnie moje archiwum jest jednym zbiorem informacji do czego służyć powinny reserwy. Tutaj przykładowe wytłumaczenie: https://www.fcbarca.com/111114-spore-grono-pilkarzy-barcy-atletic-zegna-sie-z-klubem-abde-wraca-do-barcelony-aktualizacja-19-59,dyskusja-13276703.html#comment-13277379
2
@Emhyr Powtarzam: CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.
1) Jeśli nie wiesz co masz czytać to masz poważny problem
2) Słowo "sprzeciw" oznacza że ktoś się na coś nie zgadza, a ludzie zadają pytania i ja im odpowiadam.
3) Jeśli byś chciał sprzeciwić się temu co piszę to musiałbyś podać jakieś argumenty - a już swoją pierwszą wypowiedzią pokazałeś że nic nie wiesz na temat tego piłkarza, zatem się KOMPROMITUJESZ i PISZESZ O RZECZACH CI OBCYCH.
@Faro było blisko hehe:) Moim zdaniem szkoda bo nie widzę bardzo ciekawych nazwisk łącząnych z naszymi rezerwami.
3
@Emhyr CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM - życie będzie łatwiejsze i będziesz mógł robić coś w życiu wiecej niż siedzieć 24h na dobę 7 dni w tygodniu na labambli.
2
@takisobiektos zgadza się - to bardzo dobry kierunek - w Belgii teraz jest lepsze szkolenie niż w Holandii i zawodnicy również często wracają do Premier League.
@PatrykBarca tutaj pisałem na jego temat: https://www.fcbarca.com/111431-albert-roge-utalentowany-18-latek-z-chelsea-wzmocni-barce-atletic-wideo,dyskusja-13335260.html#comment-13335260
A dodatkowo mogę uzupelnić że piłkarz jest mi znany niemal od początku jego pobytu w akademii Chelsea - od samego początku był uznawany za wielki talent, który świetnie radził sobie z dużo starszymi piłkarzami. Kilka francuskich klubów chciało wykorzystać że chce zmienić otoczenie, a z racji tego że w Premier League nikt mu nie gwarantował pierwszego składu był zdecydowany zmienić ligę.
@Emhyr no i po co prowokujesz? twoje "może" czy "wychodzi na to" nic nie wnoszą do dyskusji - znowu wypowiadasz się na rzeczy, które są ci obce. Ja nie wypowiadam się na temat operacji rogówki czy naprawy silnika spalinowego bo się na tym nie znam, ale ty musisz zawsze jakieś głupoty pisać. Po co znowu w moim wątku się wypowiadasz i zawracasz głowę? Znowu bana chcesz?
@Khajio to prawda, ale uczciwie trzeba przyznać że młodzież Chelsea nie ma łatwo aby się przebić pomimo tego że ich akademia jest całkiem niezła.
@DaPidejpi czemu tak uważasz? dzielenie się jakąś opinią to nie wywyższanie się!
10
@Emhyr 1. Czemu wypowiadasz się na tematy, które nie są ci znane? Jeśli by był znany ci ten piłkarz to byś głupot nie pisał.
2. Chłopak jest wielkim talentem i w niedalekiej przyszłości (1-2 sezony) z pewnością trafi do wielkiego klubu bo w Anderlechcie się wybije.
3. Nie każdego marzeniem jest siedzienie na ławce rezerwowych w większym klubie - lepiej trafić do zespołu na poziomie średniaka LaLiga i zdobywać doświadczenie oraz mieć gwarantowany rozwój.
@PatrykBarca Ja nie sugerują się filmikami sprzed lat. Ja nie opieram swoich opinii na filmikach :)
1
Kurde... Tudor Mendel-Idowu jednak trafi do Anderlechtu. Barcelona straciła kolejny gigantyczny talent na rynku transferowym.
6
@Sensible Parę momentów Viniego wyraźnie to sugeruje - dobre oko.
PS: zwróć proszę uwagę jeszcze na debiut Bellinghama - statystyki pomeczowe ma świetne, ale to pikuś - zobacz jaki ma świetny charakter - młodziak przychodzi do tak wielkiego klubu i dyktuje dużo bardziej doświadczonym zawodnikom jak mają grać, zagrywać czy poruszać się. nie ma najmniejszych kompleksów. Wow.
7
Ja bym się jeszcze wstrzymał z oceną tego transferu - wiele może się jeszcze zmienić, a termin ewentualnego wykupu też nie jest znany. Fakt jest jednak taki że Betis to dobry kierunek dla Riada i oby dobrze mu się tam grało.
4
Najlepsza reakcja to i tak sztabu szkoleniowego - chociaż się nie dziwię że dopytują się czy to żart - w końcu zarząd chciał już sprowadzać za dziesiątki milionów Nevesa czy teraz nie tańszego Felixa.
Z drugiej strony czujne oko z pewnością zauważy że jeśli członek sztabu szkoleniowego dopytuje się odnośnie zawodnika którego ma niby sprawdzić Barcelona czy to żart pokazuje trochę jak sprowadzani są piłkarze do klubu.
0
Komentarz usunięty
13
W tym przypadku nic się nie zmieniło - Bartomeu czy Laporta nie robi różnicy jeśli kupują w ciemno każdego kogo oferuje Curry. Trzeba przyznać że facet dzięki prowizjom od samej Barcelony jest ustawiony na kilka pokoleń do przodu.
Mam mieszane myśli co do jakości oferowanych piłkarzy przez tego pana - Maia, Fernandes, Emerson, Marlon, Athur, Coutinho, Mino, Douglas, Henrique czy Douglas to piłkarze, którzy delikatnie nie byli gotowi na grę w Barcelonie (sportowo lub mentalnie). Oby Roque był transferem chodziaż w 50% tak dobrym jak Neymara (też maczał paluszki przy tych transferach).
Barcelona ma świetnie działający dział scoutingu - może warto im zaufać w większym stopniu lub chociaż konsultować grajków jeśli "po przyjacielsku" kupujemy na prawo i lewo bez głębszej analizy czy warto.
2
@Awtameok_Klana Dla ciebie czy dla szatni? Dla szatni Roberto będzie prawdziwą jedynką bo ze wszystkimi trzyma sztamę i każdy go szanuje, a ter Stegen trzyma się głównie z 3 piłkarzami. Takie kwestie mają znaczenie przy motywowaniu zespołu i dbaniu o odpowiedni mental czy podpowiadanie młodszym kolegom.
3
3 z 4 kapitanów było więcej niż oczywiste - jedynie Dembele mógł być za Araujo, ale to dobrze świadczy o Urugwajczyku. Fajnie że nie skompromitowaliśmy się grając kartą wielkiego nazwiska (Lewy czy Gundogan).
PS: dziwię się że kibice tak płaczą z powodu Roberto jakby pierwszy raz w życiu mieli kontakt z piłką - w Realu w poprzednim sezonie kapitanami byli Benzema, Nacho, Modrić i Carvajal bo taka jest hierarchia.
W większości przypadków tak to wygląda - aby bardzo młody zawodnik mógł być jednym z kapitanów to musiałby mieć wielki charakter oraz szacunek i respekt w szatni, nie wspominając o umiejętnościach przywódczych. To nie zdarza się często, a trudno oczekiwać przykładowo od nieśmiałego Pedriego czy cichego Gaviego aby byli tak przebojowi jak lata temu Totti czy de Ligt. Dzisiaj nie ma nastolatków jak przykładowo Bellingham, który w BVB był jednym z kapitanów i rozstawiał po kątach dużo starszych kolegów. Jeśli komuś się nie podoba zestawienie 4 kapitanów Barcelony to może jedynie żałować że nie ma innych wystarczająco mocnych osobowości w szatni bo tylko to mogło zmienić zasady hierarchii.