JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Jaki karny niby miał być? Zobaczcie sobie filmik od 24 sekundy - nie ma się do czego przyczepić - jeśłi za doskok przy strzale w takiej postaci miałby być karny to co mecz powinno być ich 4-5.
Na co warto zwrócić uwagę to fakt że szybkościowo i fizycznie Real zdominował Athletic w pierwszej połowie i to na ich boisku. Nie pamiętam przykładowo aby w ostatnich 5-6 sezonach, podkreślam sezonach, aby Real w Bilbao zdominoał rywala aż tak mocno (w pierwszej połowie), bo wiadomo że 2 połowa była w trybie oszczędnościowym. Robi wrażenie jak mocno to było zauważalne na tle rywala, który zazwyczaj jest również siłowy i wybiegany, szczególnie na własnym boisku.
1
@QuentinTarantino W normalnym klubie bym ocenił szanse na 0% bo w świecie piłki nie ma takich sytuacji aby klub na siłę uszczęśliwiał trenera. Mogą być tarcia odnośnie piłkarzy jakie wybrać nazwisko na konkretną pozycję jaką trzeba wzmocnić, a tutaj Neymar nie ma nic współnego z PO, a ofensywnych piłkarzy w Barcelonie nie brakuje. Z perspektywy przykładowo Rennes Neymar nie byłby brany pod uwagę ze względu na charakter, dymogenność, dzielenie pilkarzy na lepszych i gorszych oraz znęcanie się nad młodymi piłkarzami (nie tylko ofiarami w postaci nowych zawodników).
Obawiam się że Neymar ma spore szanse na dołączenie do Barcelony, gdyż Laporta nie po to godził się z PSG, aby tylko opchnąć im Dembele aby móc rejestrować zawodników w LaLiga (to pokłosie braku umiejętności sprzedaży niepotrzebnych zawodników).
1
@Bogan 99% kibiców uważa także że Roque był świetnym transferem, a fakty są takie że nie ma blisko nawet do jednej nogi Fatiego spzred kontuzji :) Trzeba masowo blokować użytkowników głupio komentujących i po problemie :)
0
@krol211 Ja patrzę na zimno, bez emocji, a nie żyję marzeniami. To nie kwestia wróżenia ze szklanej kuli, a świadomości tego że kolejny trener będzie pokroju Xaviego bo żadne wielkie nazwisko nie będzie świeciło oczami przy odgórnych transferach. I tak nie zatrudnimy nawet za kilka sezonów takiego trenera bo sytuacja w Barcelonie nie zmieni się przykładowo w 5 najbliższych latach, zatem o czym my tu mówimy. Laporta tez nie zatrudni trenera, który zbyt mocno będzie chciał posiadać własne zdanie, zatem koło się zamyka.
PS: czemu uważasz że Pimienta czy Marquez nie są obiecującymi trenerami? O jakości trenera nie decydują w 90% przypadków sukcesy sportowe, a praca jaką wykonuje. Tylko nieliczni trenerzy wśród świetnych trenerów są uznawani za świetnych bądź obiecujących. Nie wiesz na jakim poziomie ci trenerzy będą za 1-2-3 lata.
0
@matirix20 Dla Barcelony Neymar będzie za darmo ze względu na wspólne interesy.
3
@krol211 Piszmy poważnie - aby Barcelona sprowadziła poważnego trenera sama by musiała być poważna. To są szkoleniowcy którzy by chcieli mieć własne zdanie przy transferach, a do tego jeszcze zarabiać adekwatnie do pozycji na rynku. Ani teraz ani za kilka sezonów tacy trenerzy nie będą pracowali na ławce Barcelony.
3
Szkoda że wszystko tak to się kończy, ale życzę mu powodzenia.
Rok temu mógł odejść za darmo przez Alemany'ego, zatem teraz nawet te 25mln trzeba uszanować. PSG znowu zaprzyjaźniło się z Barceloną, dlatego Neymar jest do wzięcia za darmo (chociaż jestem na nie), ale takie są realia.
1
@Rewolucja123 Ja bym nie obstawiał naszej legendy (Sergi Barjuan) - to profil trenera świetnie nadającego się do szkolenia młodzieży - ma wywalone na wynik sportowy i dużo bardziej sobie ceni stawianie na młodych oraz ich rozwijanie.
Większość kibiców nie zna się na piłce oraz nie zna relacji w Barcelonie lub nie wie kto za co odpowiada lub jakie ma dokonania bo dziennikarski szum wypala u nieświadomych rzeczywistość. Zobacz przykład Abde - większość kibiców uważa że Xavi dał mu szansę, a jest to totalna bzdura - to Barjuan niemal za uszy wyciągnął go do pierwszego zespołu, on zapewnił mu progres sportowo-mentalny, on dał mu zadebiutować w LaLidze oraz za jego czasów chłopak robił największe liczby i progres. Barjuan z pewnością nie będzie trenerem Barcelony sugerując się tym jak bardzo niesprawiedliwie został potraktowany przez klub wykonując świetną robotę szkoleniowo-rozwojową zawodników.
Jeśli bym miał obstawiać to Laporta by brał trenera który zna realia Barcelony oraz potrafi być skupiony tylko na wyniku sportowym. Takim kandydatem móglby być przykładowo Pimienta, który moim zdaniem jest kilka poziomów gorszy jak chodzi o szkolenie młodych piłkarzy nawet od Xaviego, który nic nie robi, ale potrafi bezwzględnie i cynicznie wręcz wykorzystywać zawodników, aby osiągnąć wynik sportowy. Opcją nr2 by był Rafa Márquez jeśli w tym sezonie udało by mu się szybko zgrać zespół i łączyć rozwój kadry z wynikami sportowymi - tutaj karta współpracy trenera z Yamalem może mieć znaczenie aby jego rozwój był możliwie płynny.
3
@Rewolucja123 Niestety muszę się zgodzić - brak szacunku do pracowników klubu bije po oczach bez względu na to czy mowa o trenerach, piłkarzach czy innym personelu.
@Bogan Dla Barcelony powrót Fatiego na właściwą ścieżkę kariery to by był wygrany los na loterii. Chyba każdy zdrowy kibic Barcelony mocno trzyma za to kciuki :)
@Arczi87 Przy Neymarze wątpię - warto zauważyć że Xavi ma wątpliwości pozasportowe związane z tym zawodnikiem, a w przypadku Nevesa, Felixa i innych wciskanych mu piłkarzy na siłę był dużo mocniej na nie. Fakt jest jednak taki że pomimo tego iż krytycznie oceniam działania klubu jak chodzi o wciskanie odgórnie piłkarzy to równiez jestem krytyczny w stosunku do Xaviego, gdyż bardzo bym chciał aby mocniej stawiał na piłkarzy jakich posiada, a nie tylko liczył na wielkie wydatki klubu na gotowych piłkarzy.
20
No taka logika - 20-letni Fati ma szansę być jeszcze wielkim piłkarzem i ma na to wiele czasu, a 31-letni Neymar ma szansę co najwyżej na rozwalenie szatni Barcelony. Przypominam że Xavi go zna, a z tego samego powodu Lucho go skreślił w PSG.
2
@talizmo Ranking popularności z pewnością wygra Lewandowski, ale z punktu widzenia dokonań sportowych oraz szacunku świata sportu to zdecydowanie dla Polski wygrała najwięcej Szewińska - trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe na czterech kolejnych Igrzyskach Olimpijskich. To jedna z największych legend w świecie sportu.
3
@Knut może ma świadomość jakich zawodników posiada pod względem psychologicznym?
Daję max 10% szans na to że Neymar nie rozwali szatni od środka, nie będzie miał problemu z tym żeby talenty zabierały mu minuty na boiski oraz że nie będzie znęcał się nad najmłodszymi. Młodzi piłkarze lub nowi zawodnicy w zespole nienawidzą takich piłkarzy jak Neymar, którzy kozaczą, a piłkarze z charakterem Gaviego czy Pedriego z pewnością będą źle się czuli w jego towarzystwie. Zauważ że wielu młodych piłkarzy Barcelony są łagodni jak baranki, a nie każdy ma charakter jak Torres czy Araujo, którzy nie dadzą sobie wejść na głowę nikomu.
Roczna pensja Neymara to 12mln euro netto, zatem brutto to koszt przewyższający koszt zakupu i pensję dla Fresnedy przy dobrych negocjacjach. Lucho chce się pozbyć raka z PSG, a Xavi też ma wątpliwości co do niego. Na dzień dzisiejszy najważniejsza pozycja w całym zespole do obsadzenia to PO.
@MarcepanowyKsiaze zgadza się - Xavi nie przedłużył kontraktu i transfery Neymara, Araujo, Bellerina czy próby wciśnięcia mu wynalazków jak Neves pokazuje że w sztabie szkoleniowym musi być gigantyczny kwas, a na konferencjach świecenie oczami
PS: odpadliśmy z LM bo mieliśmy słabszą kadrę - kilka kontuzji nie ma znaczenia - Inter też grał bez Brozovicia, Lukaku i innych kontuzjowanych, a Bayern też nie miał pełnego składu. Brak szerokiego i przede wszystkim zrównoważonego składu zabrakło Barcelonie.
1
@AdrianBarca Brak zaufania i szacunku przede wszystkim.
Odnośnie PSG i Barcelony to media o tym nie piszą otwarcie, ale od wielu tygodni relacje między klubami są delikatnie mówiąc bardzo dobre - wspólne interesy, wspólnie w kilku kwestiach trzymają sztamę, wspólnie proponują sobie zawodników, wspólni zaprzyjaźnieni agenci wielu zawodników. Wspólnie dogadali się na Dembele, wspólnie kombinowali wymiany zawodników itd.
@MajkiYB Xavi nie wypowie się w mediach bo zapewne ma klauzule w kontrakcie zabraniające mówienia czegokolwiek niewygodnego dla Barcelony w mediach. Od tego ma jednego swojego dziennikarza.
5
Trochę chora sytuacja - Barcelona jawnie ma wywalone na zdanie Xaviego odnośnie kadry.
0
Kluczowe pytanie brzmi czy Mbappe trafi w tym okienku do Realu oraz czy Barcelona sprowadzi jakiegoś PO aby nie zajeżdżać Araujo - ja od tego bym uzależniał swoje typy.
Zespoły top3 są oczywiste, ale dziwią mnie tak wysokie noty wśród kibiców takich zespołów jak Betis, który ma gigantyczną ilość problemów finansowych, a pozbył się bardzo wartościowych piłkarzy, z genialnym Canalesem, który był architektem gry całego zespołu.
Pomimo tego że Real Sociedad bardzo mądrze się wzmocnił to ja obstawiam przekornie do top4 czarnego konia w postaci Villarealu, który sprzedał zawodników za grubo ponad 100mln euro, a w zamian sprowadził wielu darmowych zawodników. Moim zdaniem nowi zawodnicy jak zatrybią to będą piekielnie mocni. Ja bym się nie zdziwił nawet jakby Brereton Diaz walczył o tytuł króla strzelców bo jakości wielu piłkarzy Villarealu jestem pewien, a jedynym znakiem zapytania jest zgranie zespołu.
1
@varosso Dlaczego przypadkowo? Przecież Orpheus Media i Socios.com zapłaciły po 10mln (chociaż na papierze wartość transakcji była 100mln każda). W pełni świadomie kupowały udziały BS tak samo jak w pełni świadomie Barcelona je sprzedawała.
To że teraz nie chciały te firmy płacić kolejnych transzy i zostaly te udziały sprzedane dalej musiało być i tak zaplanowane. Nikt na rynku nie kupiłby udziałów BS w takiej formie aby płacić 200mln i nie mieć żadnych gwarancji stopu zwrotu inwestycji u firmy która ma problem z płatnościami wobec pracowników.
Nie patrz na tą sytuację jak przeciętny zjadacz chleba, a jak duża firma - jeśli inwestujesz na zasadach intencji bez wkładania gotówki to zyskiem nie jest gotówka, a kwestie pozagotówkowe. Barcelona osiągnęła cel bo w ujęciach księgowych był wielki zastrzyk gotówki, chociaż realnie było to 10% tej kwoty.
Gdyby Barcelona miała realny problem z Orpheus Media i Socios.com, którzy by stwierdzili że nie chcą płacić za resztę udziałów to żeby Barcelona miała możliwość dalszej odsprzedaży udziałów innym potencjalnym partnerom to by potrzebowała wyroku sądowego. To nie ziemniaki że możesz je odsprzedawać komu chcesz gdy kupisz sobie na ryneczku.
Biorąc pod uwagę jak nerwowo Barcelona się zachowuje przy pierwszym lepszym transferze wychodzącym gdy mowa o groszach to tak poważna kwota sprzedaży udziałów by była medialnym ogniem, a tak nie jest - jest chillerka bo było to zaplanowane. Nieznany był jedynie kolejny partner (firma niemiecka lub meksykańska).
@peetwithbarca na zasadzie proporcji będącej relacją zaliczki do kwoty zakupu z 2022 roku to w tym roku każda kwota większa niż 20mln będzie sukcesem. Może Barcelona skasuje Niemców od razu na 2 lata, kto wie. Oby było dobrze :)
22
Lubię Lucho i życzę mu wszystkiego co najlepsze, ale liczę że w niedzielę około 19 jego PSG będzie miało już -3 punkty do lidera :)
7
@varosso Tutaj każda ze stron w pełni świadomie uczestniczy w tym interesie - Barcelona sprzedaje możliwość współpracy z partnerem, a partner w pełni świadomie płaci za możliwość współpracy. Jest win-win i nie ma żadnego oszustwa - nie ma tutaj łamania jakiegokolwiek prawa, a bardziej wykorzystanie luk prawnych.
Słupem jest osoba, która dla celów przestępczych wykonuje określone działania, a tutaj nie ma mowy o celach przestępczych. Tutaj nie ma się do czego przyczepić.
4
@Knut W pierwszym zespole: Fati, Torres, Lewandowski, Abde, Raphinha
W obwodzie: Yamal, Alarcon
Ofensywny pomocnicy: Gundogan, Gavi, Lopez
Ofensywne wahadło: Balde
Masz 11 piłkarzy, z których Lewy i Raphinha zapewne będą grać w 80% pełne mecze.
Jeśli chcesz bardziej obrazowo - daję max 10% szans na to że Neymar nie rozwali szatni od środka, nie będzie miał problemu z tym żeby talenty zabierały mu minuty na boiski oraz że nie będzie znęcał się nad najmłodszymi. Młodzi piłkarze lub nowi zawodnicy w zespole nienawidzą takich piłkarzy jak Neymar, którzy kozaczą, a piłkarze z charakterem Gaviego czy Pedriego z pewnością będą źle się czuli w jego towarzystwie. Zauważ że wielu młodych piłkarzy Barcelony są łagodni jak baranki, a nie każdy ma charakter jak Torres czy Araujo, którzy nie dadzą sobie wejść na głowę nikomu.
Roczna pensja Neymara to 12mln euro netto, zatem brutto to koszt przewyższający koszt zakupu i pensję dla Fresnedy przy dobrych negocjacjach. Lucho chce się pozbyć raka z PSG, a Xavi też ma wątpliwości co do niego. Na dzień dzisiejszy najważniejsza pozycja w całym zespole do obsadzenia to PO.
5
Na papierze nie do końca Barcelona sprzedała, a bardziej dotychczasowi partnerzy, zatem to trochę takie wirtualne pieniądze, a miarodajne są zaliczki wpłacane przez kontrahentów:
2022:
51% - FC Barcelona
24.5% - Orpheus Media - na papierze cena 100mln, wpłacona jedynie zaliczka 10mln
24.5% - Socios.com - na papierze cena 100mln, wpłacona jedynie zaliczka 10mln
2023:
51% - FC Barcelona
29.5% - LIBERO - na papierze cena 120mln, a wysokość zaliczki nie jest znana
9.75% - Orpheus Media - nie zamierza już zapłacić ani eurocenta
9.75% - Socios.com - nie zamierza już zapłacić ani eurocenta
Jak myślicie ile LIBERO wpłaci zaliczki? Zapewnie to będzie kwota totalnie z czapy bez powiazania liczbowego z zaliczkami sprzed roku. Inna firma inny koszt chwalenia się posiadania udziałów w BS oraz posiadania globalnego partnera biznesowego. Nie odnotowałem aby Orpheus Media czy Socios.com interesowało się chociaż w najmniejszym stopniu przez ostatni rok BS, zatem domyślam się że LIBERO również będzie takim partnerem na papierze. Pytanie brzmi ile Barcelonona dostanie zaliczki sugerujac się tym że wartość BS jest bliżona do wartości z roku poprzedniego (100% było warte 408.163mln w 2022 roku, a teraz 100% licząc cenę dla LIBERO warte jest 406.777mln).
10
Trzymam kciuki za to że Barcelonie uda się sprowadzić wartościowego PO równie mocno jak za to że nie chcę widzieć Felixa czy Neymara w koszulce Barcelony.
Odnośnie Neymara bo widzę zwolenników jego powrotu i Xaviemu sie obrywa za to że ma wątpliwości co do piłkarza: a jak uważacie dlaczego Lucho chce się pozbyć Neymara z PSG? Bo nie chce popełniać błędów swoich poprzedników - tworzy coś nowego i woli postawić na zawodników jakich klub sprowadzi lub talenty jakie posiada oraz nie chce "grupek" w szatni z podziałem na tych ważniejszych i mniej ważnych.
Czy Neymar dałby coś sportowo Barcelonie? Tak.
Czy Neymar dałby coś marketingowo Barcelonie? Tak
Czy Neymar może mieć negatywny wpływ na szatnię? Tak
Czy Neymar może mieć negatywny wpływ minuty dla talentów lub piłkarzy do odzyskania? Tak
Odnośnie Courtois to każda poważna kontuzja w sporcie to dramat. Po ludzku szkoda mi go, zatem życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Wbrew pozorom Realowi nie będzie trudno go zastąpić bo bardzo wielu świetnych bramkarzy jest z pewnością chętnych, a klubów chcących sprzedać bramkarza nie brakuje. Przykładowo Bono z Sevilli, Lloris z Tottenhamu czy nawet Navas z PSG - w każdym przypadku mówimy o świetnym bramkarzu, o umiejętnościach mocno przewyższających medialną opinię. Najbardziej z punktu widzenia interesów Barcelony nie chciałbym aby to był właśnie Bono lub Lloris bo są piekielknie dobrzy.
15
@bari_94 chłopie rozpiera ich energia - to pozytywna kwestia ich dzisiejszego mentalu - są naładowani i ekspresyjni. Cieszą się małymi sukcesami i dla zespołu to rzecz pozytywna. Między nimi nie ma negatywnej energii.
12
Nie mam nic do Maffeo - solidny ligowy piłkarz i właściwie tyle. Jeśli Barcelona go pozyska to będzie miała piłkarza na teraz, ale i tak to będzie przepalony pieniądz jeśli jeszcze kilka tygodni temu piłkarze jak Hamari Traore wzmacniali Real Sociedad za darmo, zatem dużo lepsi piłkarze byli dostępni na rynku.
Maffeo na LaLigę podobnie do Romeu z pewnością wystarczy, ale za rok znowu będzie płacz że potrzebujemy kogoś do walki w LM. W tym celu lepiej by było już teraz sprowadzić talent pokroju Fresnedy czy Martineza, ale 10 razy tańszy, przed tzw. pierwszym sezonem w poważnej piłce pierwszoligowego zespołu. Fajnie by było jakby mimo wszystko Barcelona sprowadziła kogoś perspektywicznego za grosze, kto w szybkim czasie się rozwinie i zwiększy swoją wartość rynkową. Przykładowo Gonçalo Esteves ma rok kontraktu i wyceniany jest na 2mln euro - moim zdaniem talentu ma więcej niż Fresneda i Martinez razem wzięci, a jedyna różnica polega na tym że potrzebuje zdobyć doświadczenie. Nawet przy Maffeo taki piłkarz mógłby przygotowywać się do rywalizacji sportowej już w sezonie 24/25.
Podsumowując - ze wszystkich nazwisk jakei się przewijały w kontekście ostatnich tygodni to Frimpong jest najlepszym sportowo wyborem, a Maffeo to rozwiązanie na LaLigę na teraz. Mimo wszystko dobrze by było gdyby Barcelona obok rozwiązania na teraz sprowadziła jakiś talent chociaż w cenie do 1-2mln euro.
4
@LS czekam aż UE stwierdzi że ludzie powinni podcierać się kamieniami :)
2
@Pyrzo_Barca Po co prowokujesz lub szukasz atencji? Każdy kto zna się na piłce powie to samo - nie ośmieszaj też sztabu szkoleniowego Barcelony bo oni w 100% również wiedzą co jest pięć. Problemem jest chora walka o wynik sportowy nawet w nic nie znaczących meczach.
To że Xavi domaga się PO już drugi rok świadczy o tym że ma świadomość że nie ma kim grać, ale wystawianie Araujo wiąże się z niepotrzebnym ryzykiem i dla każdego jest to oczywiste. Być może to strach Xaviego przed porażką w każdym kolejnym meczu, ale nie zmienia to faktu że Xavi wystawia Araujo na boku obrony w pełni świadomie ryzykując jego zdrowiem.
34
Na ten moment sytuacja Torresa bliźniaczo przypomina sytuację Balde sprzed roku - Xavi chciał wysłać na wypożyczenie Balde nie widząc dla niego szans na grę w pierwszym zespole, piłkarz postawił się, przepracował przerwę między sezonami oraz świetnie zaprezentował się w presezonie i został. Liczę, że podobnie będzie z Torresem, który w końcu wrócił do grania na pozycji środkowego napastnika (jak pod skrzydłami Guardioli) i ma szansę pokazać swój potencjał. Dobrze że Xavi otrzeźwiał, oby tak dalej.
22
Moim zdaniem fajną storkę na IG wrzucił - taka wesoła uszczypliwość bez chamstwa.
PS: w sumie w meczu z Tottenhamem Alonso zaliczył swoje najlepsze minuty w presezonie.
2
@Arczi87 No to jest wielki problem w Barcelonie od wielu lat - ludzie nie mają cierpliwości dla swoich talentów. Na pozycji SO wiek 22 lata to nic, a w takim jest Garcia - można powiedzieć że pod każdym względem stricte piłkarskim może być leszy, a presja jest ogromna. Chłopak przyszedł do Barcelony za darmo, a ludzie analizują każdy jego błąd jakby kosztował 100mln euro i miał być gotowym piłkarzem.
Również uważam że Garcia napawa optymizmem - widać że jedyne czego mu potrzeba to w miarę regularnego grania. Tutaj jest piłeczka po stronie Xaviego - mamy teoretycznie Araujo, Kounde i Christensena - w meczach ze słabszymi rywalami trzeba rotować, dawać Garcii minuty, a przy okazji nie zajeżdżać pierwszoplanowych SO.
0
@DJ6 To zależy jak interpretować - tutaj nie masz łamania prawa, a bardziej wykorzystywania luk. Przykładowo każda duża firma stosuje różnego typu zasady optymalizacji podatkowej - w Polsce możesz płacić inne podatki będąc zarejestrowany jako jednoosobowa działalność gospodarcza, a inne możliwości optymalizacji podatkowej masz będąc przykładowo spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Logiczne jest, że wybierasz najkorzystniejszą dla siebie opcję i tutaj nie ma mowy o wałku.
Nikt ze świata biznesu nie spojrzy przykładowo na Orpheus Media jako firmę, która kręci wałki z Barceloną. Bardziej doceniona zostanie jej elastyczność biznesowa oraz fakt że współpracuje z globalną marką. To warto podkreślić - tutaj nikt nikogo nie oszukuje, nie ma pokrzywdzonych. To po prostu konfiguracja biznesowa pozwalająca mieć pozytywny wpływ na rozliczenie rejestracji piłkarzy oraz dodatkowy przychód Barcelony. Kontrahent chce zapłacić Barcelonie w dużym uproszczeniu za reklamę, a Barcelona chce tych pieniędzy i możliwości jakie daje ta współpraca. Słowo wałek nie musi mieć znaczenia negatywnego - można go nazwać też strickiem lub wykorzystaniem luk (prawnych czy finansowych) dla celów biznesowych.
1
@zibiku Realia są takie że nawet jeśli Fati i Torres nic by nie pokazali w presezonie to i tak by byli wyżej w hierarchii niż Roque. Zbyt mocno uwierzyłeś w hajp na tego piłkarza - on nie jest jeszcze gotowy na LaLigę, zatem nawet nie ma co pisać o jakiejś racji - to kwestia czysto obiektywna. Roque to nie Neymar który przychodząc do Barcelony mógł budować przewagę na boisku dzięki szybkości i technice - Roque to nie jest techniczny chłopak z jakimś finezyjnym stylem gry - stosuje proste rozwiązania i ma w swoijej lidze zazwyczaj gigantyczną ilość miejsca w polu karnym. To co robi niech optymalizuje i będzie dobrze.
@BarcelM10 Prawda jest taka że błogosławieństwem dla Barcelony by było odzyskanie każdego piłkarza, który miał gorszy okres. Obiektywnie jeśli na właściwe tory by wróciła kariera takich piłkarzy jak Gavi, Torres, Fati, Torre czy Garcia to całkowicie zmienia spojrzenie na naszą kadrę. Odnośnie Torresa ja męczyłem się strasznie widząc jak jest marnowany bo widać było że Xavi chciał zrobić z niego piłkarza jakim nigdy nie był i wielokrotnie o tym pisałem, zatem bardzo się cieszę że się poddał. Pozosaje trzymać kciuki za wszystkich.