JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Kilotopy i @Arczi87 to bardziej pokazuje że media piszą co chcą, a realia i kulisy roszad transferowych mogą być zdecydowanie odmienne od tego co widzą kibice Barcelony. Sezon się zaczął człowiek zastanawia się dlaczego gra taki lub inny piłkarz, a wiele kwestii może być ze sobą powiązanych. Wg mnie Barcelona nie powinna robić żadnych deali z Atletico bo nigdy z nich nie wychodzimy dobrze, ale utrzymanie Balde czy Yamala w klubie ma swój koszt i będą to zawodnicy Mendesa bez względu na to czy sztabowi trenerskiemu się to podoba czy nie.
1
Jak nie dzisiaj to pewnie lada dzień będzie szok dla kibiców, ale z tego co się dzisiaj dowiedziałem to Barcelona oferuje na rynku Torresa i Raphinhę. Piszcie co chcecie ale Barcelona jest gotowa na wszystko aby przepalić pieniądz na grajków od Mendesa - nawet zaryzykuje wzmocnienie Atletico środkowym napastnikiem na następne 10 lat grania. Obawiam się, że żeby pozyskać kolejnego Puiga będzie nas czekała cała lawina wypożyczeń, a nawet wymian.
6
@luka1995 Odpowiedz sobie na pytania:
1) Czy twoim zdaniem sztab szkoleniowy i Xavi się myli odnośnie Garcii? Przecież widzą go codziennie na treningach i w prosty sposób mogą ocenić czy robi progres.
2) Myślisz że Arteta i sztab szkoleniowy Arsenalu również się myli odnośnie Garcii? Dla nich może być to wartościowy zmiennik, a mówimy o zespole, który świetnie współpracuje z młodymi piłkarzami
3) Myślisz że Michel i sztab szkoleniowy Girony również się myli? Michel to jeden z najzdolniejszych trenerów hiszpańskich młodego pokolenia i widziałby Garcia w pierwszym składzie.
4) Jak myślisz dlaczego Xavi, Arteta i Michel, którzy wyznają barceloński styl grania w piłkę, gdzie istotne znaczenie gra szybka dystrybucja piłki do przodu widzą w Garcii więcej niż w innych zawodnikach.
5) Jak myślisz w jakim wieku SO lub z jakim doświadczeniem piłkarskim można mówić o dojrzałości gry na tej pozycji? Jak myślisz w jakim wieku młodzi SO robią największy progres?
Gdyby Barcelona miała szeroką kadrę to też bym chciał aby Garcia trafił do Girony i sporo grał, ale klub jest ważniejszy od ambicji piłkarza. Jeśli oddamy teraz Garcię na wypożyczenie, a będziemy bazować tylko na Martinezie to właściwie skazujemy się na porażkę nawet nie w Europie, a w LaLiga - bo dla Real bez środkowego napastnika i wieloma kontuzjami jest do pokonania, a tak jest to wywieszenie białej flagi bo każdy ekspert powtarza jedno - nie da się w kolejnym sezonie powtórzyć wiosny z poprzedniego sezonu licząc na interwencje życia Ter Stegena i festiwal niewykorzystywania szans podbramkowych przez przeciwnika.
12
Chciało by się powiedzieć że poważne firmy mają poważnych kontrahentów.
Mam nadzieję że ten cyrk szybko się skończy bo trudno tu pisać o transparentności.
3
Nie ma co się podniecać kolejnymi doniesieniami - Lenglet na 100% odejdzie z Barcelony - piłkarz chce odejść bo wie że nie ma tutaj przyszłości, klub chce żeby odszedł, a zainteresowane kluby czekają na odpowiedni moment. Trochę jesteśmy skazani na ruchy z zewnątrz, ale nie ma w Barcelonie zawodnika, w przypadku którego wiadomo, że prędzej czy później odejdzie w tym okienku. MIędzynarodowy dorobek piłkarski i świetny wiek jest niepodważalny, zatem jedyną niewiadomą jest jedynie co uda się Barcelona wycisnąć z tego odejścia.
0
@PatrykBarca W Brazylii to 200 jest samych siatek układów. Samych scoutów bym szacował na 4500-4700 bo to rynek niebywale rozdrobniony.
Fakt jest jednak taki że jeśli trafi do Barcelony to będzie trzeba trzymać kciucki jak za każdego naszego piłkarza. Liczę na złoty strzał bo jak w przypadku każdego piłkarza w teorii jest taka szansa :)
5
@luka1995 i @Hadim Martinez jest mi znany lekko ponad 10 lat bo gra w LaLiga i chyba logiczne jest że wiem jakie ma mocne i słabe strony - mam też świadomość jakim piłkarzem był 5 sezonów temu, a jakim jest przykładowo w ostatnich miesiącach. Mam też świadomość jak Martinez gra nogami - nie ma tragedii, ale do gry nogami Garcii czy Christensena nie ma czego porównywać.
Panowie chyba nie do końca rozumiecie czym jest powrót po długiej kontuzji w nowym zespole bez presezonu zawodnika który sezon wcześniej zagrał nieco ponad 1600 minut. Biorąc pod uwagę wiek to jego powrót po kontuzji do pełni sprawności już zajmie drugie tyle co aktualna absencja to jeszcze będzie potrzebował czasu aby dostosować się do stylu gry zespołu bo przypominam że w Bilbao miał inne zadania niż będzie miał w Barcelonie. Może jakieś minuty dostanie, ale poważny wymiar minut w jego wykonaniu może zobaczymy w styczniu, zatem to żart bo do tego czasu znowu może być kontuzjowany. Wystarczy prześledzić sobie jego historię kontuzji - tutaj nie ma sytuacji że jest jakiś newralgiczny punkt, przez który wypada z gry - tutaj sypie się absolutnie wszystko.
Xavi chciał doświadczonego piłkarza i dostał, ale nie należy go traktować jako poważnego piłkarza, na którego może liczyć zespół. Na palcach jednej ręki można policzyć występy Martineza z Bilbao lub Sociedad, w których grał w stylu preferowanym przez Barcelonę, zatem to nie będzie proste aby piłkarz grający całą piłkarską karierę w inny sposób niż Barcelona szybko zacznie grać inaczej. Fajnie będzie miło się zaskoczyć, ale Barcelona nie ma szczęśćia do takich historii.
@Luccas i @Matix90 Dla mnie istotne jest że widzę rozwój zawodnika, a to jest kluczowe aby odnieść sukces w Barcelonie. Araujo też popełniał błędy na początku swojej kariery, po Puyolu kibice jechali jak dzisiaj po Roberto, a Pique również popełniał wiele błędów i trafił do Anglii. Tak jest z SO, że nabierają doświadczenia i stają się lepszymi obrońcami, a najlepsi szybko się uczą i poprawiają koncentrację i czytanie gry. Garcia poprawia koncentrację i czytanie gry, zatem nadaje się dużo bardziej od Lengleta, który w tym aspekcie się zatrzymał.
Dla mnie kluczowa kwestia to progres - jeśli macie inne zdanie to proszę o merytoryczne przedstawienie argumentów, dlaczego waszym zdaniem się nie nadaje lub dlaczego waszym zdaniem się nie rozwija. Konkrety, a nie pitolenie dzieciaków z labambli.
3
Wypożyczyć można - małe ryzyko jeśli wykup jest jedynie opcjonalny.
Na filmiku podoba mi się jego dynamika, wydaje się być ciekawym piłkarzem, lecz jeśli prześledzić wypożyczenia zawodników Flamengo z ostatnich sezonów, którzy zostali wypożyczeni do Europy do przetestowania to w zdecydowanej większości wracali z podkulonym ogonem po roku.
Pozostaje trzymać kciuki że będzie wartościowym wzmocnieniem drużyny rezerw, a może to nawet będzie jakaś prawdziwa perełka, która odniesie sukces w pierwszym zespole, kto wie :)
5
@Hadim no widzisz a Martinez nawet w treningach nie bierze udziału to na jakiej podstawie ma być lepszy od Garcii? Martinez w grzez piłką nie jest lepszy od Garcii, a w 90% meczach Barcelony ta cecha się przydaje. Martinez też nie wygryzie Araujo, Kounde i Christensena w meczach LM, zatem o czym my tu mówimy. Dla Barcelony Garcia jest ważniejszy niż Martinez z punktu widzenia systemu gry, a jeśli jest ważniejszy to znaczy że też lepszy.
Nie pisz głupot że poprawnie rozegrał 45minut - presezon miał dobry, krótkie wejścia z Cadizem ustabilizowało grę zespołu, a z Villareal świetnie trzymał szyki obronne. Jeśli tego nie widzisz to nie mój problem.
PS: jeśli Xavi zrezygnuje całkowicie z gry na 3xSO w tym sezonie to nie wygramy LaLiga na 100% bo nie da się tak grać jak gramy przez cały sezon.
7
@Bunk420 , @barteq , @xavi890 Przepraszam bardzo Girona gra ładniejszą piłkę od Barcelony ostatnimi czasy - jak sprzedadzą swojego SO do Premier League to Garcia będzie nawet lepszym zastępstwem bo gra jeszcze lepiej nogami i jeszcze szybciej zespół Girony będzie mógł przechodzić do ataku.
Garcia udowodnił że ma potencjał, udowodnił że staje się lepszym obrońcą oraz udowodnił że Barcelona może na niego liczyć, a w dodatku potrafi świetnie grać nogami i nie ma problemów ze zdrowiem. Gigantyczny postęp zrobił w aspekcie czytania gry i to widać gołym okiem w ostatnich meczach. To nie jest przypadek że Arteta rozważał go do szerokiego składu Arsenalu - chłopak robi progres i już dużo potrafi w tak młodym wieku, nawet nie wspominając o tym że grając nieregularnie trzyma wysoki poziom gry i koncentracji.
38
Garcia nigdzie nie powinien odchodzić - jest młody, ma dopiero 22 lata i jego forma się stabilizuje i nie popełnia już głupich błędów wynikających z braku doświadczenia.
Z punktu widzenia taktyki Barcelony powinien być nie do ruszenia - jego odejście wyeliminuje całkowicie opcję grania na 3xSO, a nawet w grze na 2xS0 przykładowo Martinez nie da tyle Barcelonie co ten młody talent.
PS: Gdy wszedł na drugą połowę zmieniając Christensena był najlepszym obrońcą na boisku - ja nie dziwię się że Xavi chce go zostawić w zespole, ale piłkarz musi mieć perspektywę i zapewnienie od trenera że jeśli będzie od kogoś lepszy lub w lepszej formie to sprawie będzie dostawał minuty na boisku. Zapomnijmy o piłarzu sprzed 2 lat - Garcia podobnie do Torresa zrobili krok do przodu i nie można oddawać przyszłościowych piłkarzy za frytki.
38
Super, fajnie jest wiedzieć że w klubie jest chociaż jeden wychowanek, który nie walczy tylko o pieniądze - dostaje ofertę, przedluża kontrakt i nie ma wielomiesięcznej zabawy z rodziną, reprezentantami itd.
Jestem pod wrażeniem - jak na Barcelonę to absolutnie coś nowego żeby młody piłkarz nie chciał wydusić klubu do ostatniego możliwego grosza. Ma u mnie chłopak plusa!
2
@ViscaelBarca2007 no właśnie oglądam....
@Arczi87 Takie mecze zawsze bierzemy pod uwagę co sezon bo mamy przemodelowany zespół - w dalszej części sezonu taki wynik by był niemal niemożliwy, ale zawsze jakieś punkty tracimy na początku sezonu. WIelka szkoda bo gra się zazębia, tworzymy okazje, ale parę błędów lub brak zgrania w kilku momentach i jest zawód. Z gry jesteśmy zadowoleni jak na ten moment, ale nie z wyniku.
1
Wynik meczu wygląda kozacko pod względem emocji, dopiero teraz zabieram się za oglądanie spotkania, ale z tego co widzę Xavi zaczął mecz w podobny sposób...
0
@ViscaBarca123 zgadza się mój błąd - ale to nic nie zmienia bo fajnie chłopaki się zapowiadają.
1
@matirix20 Balde jest dużo gorzej przygotowany do sezonu niż rok temu - nie ta dynamika, nie ta koncentracja, nie ta pewność siebie. W ostatnich meczach grał bardzo na siłę i widać było że spada mu poziom koncentracji - mógłby przynajmniej nie zaczynać meczu od pierwszej minuty. Formy nie robi się na boisku, a na treningach - boisko to powinna być nagroda za świetne traningi i parametry.
19
Nie ma co się podniecać - jakikolwiek piłkarz trafia do nowego klubu to zawsze w szatni lub na treningach są takie głupie gadki. Jeśli ktoś chce przeżywać takie pierdoły to musiałby non stop mieć ciśnienie bo to normalne.
Tam nie ma spin, tylko żarty - wielu piłkarzy w Ligue 1 śledzi LaLigę, a Barcelona to podatny grunt jak chodzi o żarty - piłkarze narzekający na zachowanie sędziów we Francji żartują że to od Negreiry, piłkarze żartujący o pensjach mówią że może zarabiają mniej ale klub ich szanuje, młodzi piłkarze, szczególnie z zespołów, które słyną z produkcji talentów często wyśmiewają w żartach takie kluby jak Barcelona mówiąc że połowa nominowanych to marketing, a zwycięzca nawet koło najważniejszych nominowanych nie stał (przykładowo nominacja Nico, zwycięstwo Gaviego, którzy pokonał w pleciscycie Bellinghama, Camavingę czy Musialę).
Nie ma w tym nic złego - to tylko żarty, a jak wyciągnie się z kontekstu fragment prywatnej rozmowy ze "śmieszkami" to przeciętny kibic, który nigdy nie miał styczności z żartami będzie przeżywał, a dziennikarz cieszył sie że stworzyć clicbait. Może dla części kibiców być to szok, ale piłkarze nie chodzą z kijami w tyłku oprócz ciężkiego zasuwania na treningach oraz bardzo dużo żartują, prześmiewają i na bieżąco komentują wydarzenia w piłce, szczególnie tej "wielkiej".
3
@MalanFCB To może zobacz ostatnie mecze Barcelony, a potem komentuj? Kto w zespole gra gorzej od Gaviego nie licząc Lewego?
Za Balde może grać Abde w systemie z 3xS0. Abde nie nadaje się do gry z drużynami autobusami, a Villareal będzie starał się atakować Barcelonę i będzie to woda na młyn dla takich piłkarzy jak Ezzalzouli.
@Bogan No i tutaj jest pies pogrzebany - bo zobacz: powtórzy idiotyczne ustawienie zespołu z 4 pomocnikami to może przynieść sukces bo Villareal będzie grał otwartą piłkę - pytanie będzie czy to wyciągnięte wnioski czy betonowe ustawienie które sobie wymyślił na ten sezon :) Oby było dobrze i oby weszli piłkarze, ktorzy na to zasługują.
17
Jeśli by stworzyć top3 zawodników bez formy w zespole Barcelony to by był odpowiednio Lewandowski, Gavi i Balde - gdy widzę że każda gazeta ustawia ich wszystkich w wyjściowym składzie to czuję niesmak.
To nie jest tak że nie ma piłkarzy nie do zastąpienia - mecz z Villareal to idealny przyciwnik na grę na 3xSO i danie odpocząc Balde na rzecz Abde, który w końcu będzie miał przeciwnika gdzie będzie mógł się rozpędzić, a za Lewego i Gaviego wprowadziłbym odpowiednio Torresa i Fatiego. Nie uważam również że jest to dobry przyciwnik aby grał Alonso - w systemie gry na 3xSO tacy piłkarze jak Garcia powinni być brani w pierwszej kolejności - ta namiastka presezonu którą miała Barcelona pokazała że chłopak również zasłużył na więcej minut.
PS: wg mnie nie jest zdrowa sytuacja w której ulubiony zawotnik trenera gra bez względu na poziom gry jaki prezentuje na boisku. Coraz więcej ludzi zauważa że Torres zasłużył, aby grać więcej kosztem Lewego, lecz mało kto zauważa że dzisiejszy Gavi to zwłoki piłkarza z jesieni 2022 i zdecydowanie lepiej by było dać szansę przykładowo takiemu piłkarzowi jak Fati, który nie tylko ma spore chęci do gry to jeszcze widać że wie co chce robić na boisku. Niesprawiedliwe traktowanie piłkarzy przez trenera to także problem dla samych piłkarzy "lepiej" traktowanych bo zajeżdżani są fizycznie i psychicznie - nie wiem czy jest to potrzebne już na samym początku sezonu.
12
Pytanie na ile Xavi coś widzi w Cubarsim, a na ile jest to kwestia licznych absencji SO w pierwszym zespole (Araujo, Martinez), a do tego jedynie dwóch dostępnych do gry SO w drużynie rezerw (Faye, Fernandez).
Bardzo fajnie że powstał ten artykuł, który przedstawia profil tego chłopaka, z pewnością powołanie dla niego to wielkie wyróżnienie, ale nie oznacza to jeszcze że Xavi na niego postawi bo może być również to z punktu widzenia trenera dokoptowanie na lawkę obrońcy za brakujących obrońców dla zasady.
Jeśli poruszamy ciekawych młodych obrońców Barcelony to jeszcze w mediach o nich jest cicho - polecam śledzić Emana Kospo oraz Alvaro Cortesa - to również 16-latki z rocznika 2007 jak Cubarsi, ale w mojej ocenie mogą mieć większe szanse na przebicie się w dorosłej piłce niż wyróżniony powołaniem do pierwszego zespołu. Generalnie cała trójka świetnie gra nogami, cechuje ich wielka dojrzałość gry jak na swój wiek, ale jeśli przykładowo Barcelona chce szukać następcy Araujo to jedynie Cortes w 100% odpowiada profilem, a Kospo, którego obserwowałem jeszcze gdy był piłkarzem Zurichu to totalny unikat jeśli chodzi o zwycięską mentalność, wielkie ego i pewność siebie - ja doceniam szczególnie takich mądrze zuchwałych piłkarzy, którzy swoją postawą potrafią nieść także zespół bo piłkarze mają większy luz mając takich piłkarzy za plecami - miesiąc temu trafił do Barcelony i pnie się hierarchii bardzo szybko.
0
Szczerze to ja powątpiewam w doniesienia odnośnie Fresnedy ze strony Moretto czy Romero, bo bardziej prawdopodobne w obliczu transferu piłkarza do Sportingu jest to, że Barcelona nawet nie złożyła oferty za niego.
Real Valladolid potrzebuje pieniędzy jak większość hiszpańskich klubów - wątpię aby kategoryzował kontrahentów-kupców na zasadzie dla tych taniej, a dla tych drożej, a w dodatku świetnie poinformowany Miguel pisał jednoznacznie, że Xavi poprosił o przełożenie transferu Ivana Fresnedy bo najpierw chciał poznać sytuację Dembele, a pierwszym wyborem był Cancelo. Jeśli od kilku dni wiadomo że niemal na 100% Cancelo będzie piłkarzem Barcelony to młody talent wybrał klub, w którym się jeszcze rozwinie (dla niego dobry kierunek, ale szkoda że nie jest to LaLiga).
2
@Bartek22 no ale słaby przykład podałeś - nie napisałem że Alemany nie ma oferty, tylko w nią nie wierzę. Czasami ludzie mają kontakt z poprzednimi miejscami pracy, rozmawia się na tematy związane z klubami i nie słyszałem aby tak ważna postać w klubie miała być zmieniana. Rozgranicz czy piszę że coś mi się wydaje od tego kiedy mówię że coś jest na 100%, a dla ciebie każda opcja jest tożsama.
Ndicka jeszcze bardzo młody jest - może Roma to nie ścisła topka, ale to dobrze poukładany klub jak AV z Premier League. Podobnie Kamara który gra w AV - bardzo młody ważny zawodnik zespołu z aspiracjami - nie wykluczysz że trafi do topowego zespołu - często poruszałem piłkarzy dostępnych dla Barcelony za darmo - to że są utalentowani jak wymieniona dwójka czy Muani lub Diaz nie oznacza że muszą grać w topowym zespole - gdyby Barcelona ich sprowadziła to by nie straciła.
O Kanadzie czy Sugawarze też pisałem i jeśli nie będą grali już w topowym zespole to się myliłem? Nie - po prostu Barcelona ich nie sprowadziła pomimo tego że profilem piłkarskim oni też pasują do Barcelony. Nie każdy piłkarz pasuje do Barxelony, a twoja opinia o Kounde to szczyt - może spokorniał w wielkim klubie? To tak samo jak Cancelo - nie masz pewności że zatrybi i nie będzie miał problemów z poprzedniego sezonu. Przykładowo nie wierzę w sukces Felixa w Barcelonie - mam podstawy aby mieć swoje zdanie na ten temat - ale jeśli jakimś cudem okazał się przydatnym zmiennikiem to oznacza że się myliłem? Ktoś powie że nie jest głębokim rezerwowym i tak, a ktoś inny powie że nie. Jeśli oceniam profil piłkarski to piszę o profilu piłkarskim, jeśli oceniam cechy psychologiczne - to na tym się skupiam, a jak piszę o potencjale to skupiam się na nim. Piszę długimi zdaniami aby nikt moich wypowiedzi nie nadinterpretowywal zatem jeśli piszę że w coś nie wierzę to słowo wiara nie oznacza że tak musi być. To proste.
4
@bielnikk wiem tylko że to talent ale nic dokładnie Ci nie powiem bo Joe spędzę jego kariery. Zdaniem ekspertów czy obserwatorów młodzieżowych rośnie dzik.
1
@Bartek22 , @SK te przykłady są wyjęte z kontekstu - pisałem że Kounde jest zbyt drogi, a nie że jest słaby. Gdyby Barcelona sprowadzała takich piłkarzy jak właśnie Christensen czy Nicka efekt by był ten sam, ale za darmo. To że piłkarz X idzie do klubu Y nie zawsze oznacza że jest idealny profilem lub pasuje do danej drużyny. Każde słowo jakie napisałem podtrzymuję i zdania nie zmieniam o żadnym piłkarzu jakiego wymieniłeś. W przypadku ocen piłkarzy którzy trafili do Barcelony nie pomyliłem się z nikim, a o Alemanym tak nie pisałem.
@Jondam no zobaczymy co to się podzieje w końcówce okienka. Oby było dobrze, ale obaw jest sporo.
1
@Rewolucja123 oczywiście że opuścił - w poprzednim sezonie jakiś fan Barcelony analizował gole zdobyte w taki sposób i były przypadki gdy Xavi pokrzykiwał aby trzymał się linii bocznej, zatem to nie jest do końca pomysł Xaviego. Przecież były sytuację że Xavi miał pretensje że schodzi w pole karne - jak znajdę te nagrania z sektora przy ławce to podeślę.
1
@TheFiend2 bo ta wycena jest dla klubów piłkarskich i ludzi związanych z tym środowiskiem, a dla kibiców są amatorskie serwisy jak transfermarkt, gdzie armatorzy, fani i często też dzieci aktualizują dane w oparciu o doniesienia prasowe. CIES wycenia potencjał, zatem dla zwykłego kibica jest to niezrozumiałe.
7
@PatrykBarca świnia z pomalowanym ryjem szminką nadal będzie świnią, zatem po co nam w piłkarz w promocji lub bez jeśli nie jest nam w niczym potrzebny. Nawet Xavi zgodził się na Felixa jeśli w pierwszej kolejności klub sprowadzi PO i kolejnego CAM - to pokazuje że nawet hipotetycznie Lo Celso będzie wyżej w hierarchii a on jedynie drogą zabawką Laporty na ławce.
Profiluję piłkarzy zawodowo pod kątem psychologicznym od kilku sezonów, nie tylko w klubie robię mental support- w tym okienku Rennes sprzeda swoich zawodników zapewne za 140mln + około 36-37mln w łatwych do spełnienia zamiennych, a do tego nie straci na jakości gry bo kolejni piłkarze przychodzący również są wyselekcjonowani - ja tu dzielę się wiedzą, a nie wróżę z fusów - potrafię dać rekomendację czy ktoś się nadaje lub nie. Felix to układy Laporty z Mendesem - nikt poważny z wyjątkiem klubów z Arabii go nie chce. I tak klub mi płaci za to co robię, a tu robię to dla zabawy.
25
Najważniejsze że wypracował sobie pozycję, w której słusznie każdy domaga się większej ilości minut na boisku bo nawet jeśli Lewy by był w formie życia to nie zmieniało by to faktu że Torres zasłużył na granie.
Pamiętajmy że gdy trafił do Barcelony w połowie sezonu to zdobył na wiosnę 7 goli i 6 asyst grając nie na swojej pozycji. Mental jego mógł się załamać w kolejnym tragicznym sezonie gdy klub zamiast postawić na niego i Kolo Muaniego (za darmo był i czekał na Barcelonę) do rywalizacji to klub postawił na Lewego, czyli światową topkę. Xavi maksymalnie zmarnował jego potencjał w poprzednim sezonie wrzucając na chybił trafił na totalnie różne pozycję, głównie nieszczęsne lewe skrzydło, ale i tak 7 goli i 3 asysty jakimś cudem zdobył.
Mocno trzymam kciuki za Torresa, szczególnie że należę do mniejszości, która nie krytykowała go mając świadomość że jest marnowany, ale mam wiele obaw - Xavi dał mu kilka minut z Cadizem i je wykorzystał, ale nikt nie zwrócił uwagi że kazał mu trzymać się lewego skrzydła, wręcz sabotując go, a on opuścił pozycję na której kazał mu trzymać się Xavi i zdobył gola jak środkowy napastnik, a chwilę wcześniej pięknie rozegrał akcję z golem Fatiego, lecz Lewy był na spalonym w momencie podania - też grając jak środkowy napastnik. To martwi czy Xavi znowu nie zmarnuje w tym sezonie Torresa.
2
@PatrykBarca Piłkarz jest tyle wart kosztowo za ile za niego zapłacono, a jakość piłkarska nie idzie równolegle z kwotą transferu.
Dla mnie Felix to pieniądze wywalone na śmietnik bo patrzę na profil piłkarski zawodników - możesz prześledzić moje wypowiedzi od kiedy jestem na tym portalu - nigdy jeszcze nie pomyliłem sie odnośnie sprowadzanych zawodników. Jak pisałem że ktoś będzie flopem to w każdym przypadku tak było i tutaj nie będzie inaczej. Profiluję piłkarzy pod kątem psychologicznym także i wiem że to będzie strzał w kolano.
12
Zawsze to jakaś radość dla części kibiców Barcelony, dla któych takie rzeczy mają znaczenie. Piłka ma cieszyć no to niech się cieszą. Z piłkarskiego punktu widzenia dopiero wycena CIES coś powie, ale i tak to z dystansem trzeba brać - 4 lata temu, czyli w 2019 roku cena Fatiego podskoczyła z 25mln na 40mln, a euro było dużo więcej warte na rynku transferowym niż w dzisiejszych czasach.
Cieszmy się talentem Yamala, ale zachowajmy chłodną głowę - do piłkarza przekraczającego barierę wiekową U23 jest jeszcze daleko, zatem tysiące rzeczy może się wydarzyć po drodze - może być bogiem futbolu, a może już w 10 kolejce tego sezonu Xavi go zajedzie i będzie miał poważną kontuzję bo nie jset w żaden sposób fizycznie zabezpieczony do grania na takim poziomie. Trzymajmy kciuki, ale nadal mówimy o wielkim talencie, a nie wielkim piłkarzy, a widzę że dla wielu kibiców te określenia znaczą to samo.