24

Fajny piłkarz tylko wszystko w artykule nierealne.

14

@PatrykBarca W Portugalii setki piłarzy pokazują jakość, a potem różnie to bywa.
Piszesz "zamiast Abde" jakby grali na tych samych pozycjach, a w Barcelonie na pozycji Felixa gra przykładowo Gundogan czy Gavi z pierwszej połowy poprzedniego sezonu. Sprowadzając Felixa Barcelona jedyne co może zyskać to głębokiego rezerwowego i rachunek na 50mln rozłożony w czasie. Totalnie idiotyczny transfer, a nawet nie wspominam o mentalu który obniżał będzie morale zespolu swoim lenistwem na treningach i wszelkich zajęciach wspólnych.

21

Eh... gdyby nie Mendes to pewnie Barcelona by dopłaciła trochę i miała PO na dekadę w postaci Frimponga. Mimo wszystko liczę na cud w postaci pomysłu wymiany z dopłatą, chociaż mam świadomość że kasa z Abde zapewne pójdzie na grajka od superagenta - Cancelo (istnieje ryzyko przepalenia pieniądza) lub Felixa (niemal pewny przepalony pieniądz bo nie wierzę że Gavi sportowo tak nisko upadnie).

9

@prodigy Dzisiaj niczym za sprawą pstryknięcia palców piłkarze zmieniają zdanie o 180 stopni - wystarczy że agent powie piłkarzowi że jest nie wystarczająco doceniany to chce odchodzić. Myślisz że jeśli Gavi, Balde lub Pedri nie będą z jakichś powodów wystarczająco doceniani przez klub to będą chcieli tu zostać?
Ja bym wolał zespół wypełniony lojalnymi piłarzami w stosunku do klubu w którym graja - to też niemożliwe w Barcelonie :) Kwota 15mln euro brzmi kusząco i ucieszyłbym się gdyby Barcelonie spadło z nieba, ale szanować decyzję zawodnika trzeba, a takie zachowanie z pewnością w oczach wielu młodych piłkarzy być może zaprocentuje w przyszłości bo odpowiednie wzorce i postawy też są im potrzebne. Żałować lojalności do Barcelony nie można - jeśli Barcelona nie ma pieniędzy to musi bazować na wartościach przywiązaniu do klubu - ja bym się nawet nie zdziwił że to PR-owa zagrywka klubu, aby podkreślić postawę doświadczonego piłkarza w oczach młodych. Spójrz proszę na temat z drugiej perspektywy.

27

Generalnie to jestem zadowolony z tego że Alonso został wystawiony na sprzedaż, ale na litość boską czy w Barcelonie nie może być tak, że wszelkie ruchy transferowe są zaplanowane?
Po co w takim razie Alonso jechał na presezon do USA, a Alex Valle został wypożyczony do Levante (zbiera dobre opinie). Jeśli tak mamy się bawić to Abde i Fati muszą zostać bo Abde może być świetnym wahadłowym gdyby z Balde były jakieś problemy, a Fatiego nie chciałbym tracić na rzecz rozfochowanego Felixa.

23

Szok i niedowierzanie wśród kilku nierozgarniętych kibiców, że wieloletni piłkarz Barcelony, jej wychowanek nie wysrał się na klub swojego życia dla pieniędzy...
Napiszę tak: podziwiajcie takie zachowania, bo romantyczne pokolenia piłkarzy kochających Barcelonę już właściwie odeszły, a młode pokolenie piłkarzy Barcelony nie będzie miało już takich sentymentów (zarówno przy przedłużaniu kontraktów jak i odejściach).

1

Niby wyróżnienie, a jednak człowiek ma w pamięci poprzednie sezony i czuje że nikt z nich nie dostanie szansy na grę w pierwszej drużynie. Chibył-trafił - sezon 2020/21 - kapitanem był Collado, Mingueza, Busquets i Orellana - gdzie dziś się znajdują?
Bardzo obawiam się szczególnie o Casado bo zaczyna mi jego historia przypominać Orellanę, który też był kiedyś pierwszym kapitanem i pozornie ważną postacią dla drużyny rezerw, a jednak w pierwszej drużynie nie zaistniał.

3

@mcsarna W UFC walczą najlepsi fighterzy na świecie - coś ci się pomyliło - to na galach freakfightowych nie walczą sportowcy - z Rosji do Polski trafił sposób na łatwy zarobek na najmniej inteligentnej częsci społeczeństwa, dla której klasyczne rozrywki nie są ciekawe i na takich galach masz często walczący ze sobą margines społeczny, ludzie niedorozwinięci lub upośledzeni, są też mixy płciowe, wiekowe, wagowe itd. Walki między sobą znanych z internetu najczęściej idiotów we wschodniej Europie są popularne i to nie jest sport, ale w UFC walczą najwięksi wojownicy świata.
Wg mnie nie ma co obrażać prawdziwych sportowców, którzy dymiąc na UFC robiąc sobie medialny PR - w tym przypadku na filmiku nie ma nawet obrażania przeciwnika.

3

Średnia wieku socios kupujących karnety to 50-60 lat ponoć, zatem jak w Hiszpanii jest teraz mega upalnie to i mniej kibiców jest na stadionie. Moim zdaniem we wrześniu lub na początku października frekwencja będzie wyższa. Starszym osobom trudniej dostać się na stadion, a katalończycy są wygodnymi i jednocześnie oszczędnymi ludźmi.

0

@krol211 Kto tak powiedział? Masz jakeiś badania na ten temat? Barcelona nie złoży takiej propozycji poważnemu trenerowi z wielkim nazwiskiem bo:
1) poważny trener będzie potrzebował poważnej pensji
2) poważny trener będzie chciał mieć poważny wpływ na kształt kadry i transfery
3) poważny trener będzie chciał mieć gwarantowane startowe transfery 2-3 zawodników w najbliższym oknie transferowym
4) poważny trener będzie chciał ochrony ze strony klubu
5) poważny trener będzie chciał poufności działań na rynku transferowym
6) najważniejsze - poważny trener nie będzie świecił oczami za nie swoje transfery i tutaj zamykam temat bo jeśli interesujesz się Barceloną to będziesz wiedział że żaden poważny trener nie dostanie nawet propozycji od Barcelony. Będzie to osoba z tego środowiska lub wyznająca zasady tego środowiska jak chodzi o styl gry i tyle.

16

Planes kupił go za 2mln euro licząc że będą to łatwe pieniądze w przypadku dalszej odsprzedaży - kwota 20mln euro nie da się ukryć jest kusząca biorąc pod uwagę że sprzedaż niepotrzebnych piłarzy nie wychodzi nam najlepiej.
PS: Żeby tylko ten transfer nie odbił się czkawką - weźmy pod uwagę taką sytuację, że Barcelona nie gra z przeciwnikiem stawiajacym autobus przed polem lub w polu karnym jak Getafe czy Cadiz, gdzie walory Abde są nieprzydatne i nawet wprowadzanie go na boisko jest głupie, ale gra z takimi przeciwnikami jak w następnej kolejce Villareal już ma sporo sensu, szczególnie gdy Balde jest bez formy. Przeciwko zespołom grającym otwarty futbol Abde może być bardzo wartościowy bo jego gra opiera się na budowaniu przewagi boiskowej na dużych przestrzeniach - w dużym uproszczeniu potrzebuje miejsca aby wyprzedzić obrońcę z piłką przy nodze. Paradoksalnie w meczach z silnymi drużynami LaLiga jego profil piłkarski może się przydać, ale nie wiem czy Xavi byłby w stanie i tak go odpowiednio wykorzystać na boisku.

0

@OldMc84 Problem w tym że chce go Mendes w Barcelonie zatem chce tego też Laporta, a Xavi nie ma zapewne nic przeciwko bo jest to doświadczony piłkarz. Rok temu Fresneda kosztował 2-3mln euro i Xavi go nie chciał gdy Cruyff go polecał ze względu na małe doświadczenie.
Wg mnie Cancelo to kot w worku, a więcej znajdziesz tutaj: https://www.fcbarca.com/109040-czy-joao-cancelo-bedzie-realna-opcja-dla-barcelony-aktualizacja-13-49,dyskusja-12885818.html#comment-12885818

0

@Greenalley Michel jest super - widać że komunista z przyjaznej części Madrytu dla Barcelony - zwolennicy efektownego i efektywnego ofensywnego futbolu zawsze budzą mój szacunek. Widać także że ma rękę do młodych piłkarzy i potrafi na nich postawić - Martineza zbudował w rok, a teraz sprowadził Savio i Gutierreza oraz nie boi się na nich stawiać. Bardzo fajny trener, który rozumie potencjał kadry jaką posiada i świetnie ją zestawia grając bardzo efektownie.

@krol211 W dzisiejszej Barcelonie dla 99,99% trenerów będzie to za głęboka woda. Nawet jeśli jakimś cudem Laporta by zwolnił Xaviego to nikt poważny, z wielkim nazwiskiem go nie zastąpi. Powinniśmy patrzeć realnie - kolega @Greenalley podał przykład Michela - prędziej on lub Marquez zastąpią Xaviego niż De Zerbi i mu podobni.

1

@FCBurnley to że Rennes jest wlasnością najbogatszego człowieka w świecie futbolu (nie państwa) to nie znaczy że szastamy pieniędzmi - 90% piłkarzy jak przykładowo Doku czy Kalimuendo nie zarabia nawet 1mln euro netto. To że w tym okienku sprzedamy piłkarzy lekko za 100mln euro także nie oznacza że wydamy wszystko na wzmocnienia.

@DJ6 No jak już dziennikarze piszą o wypożyczeniu to zdecydowanie zły znak - płaszczyzny negocjacyjne Barcelona się zawężają. Katastrofalna jest ta medialna polityka transferowa Barcelony - normalnie nie ma klubu, w przypadku którego aż tyle leaków wychodzi, a najgorsze jest to że rynek często to łyka i odnosi się do tego.

0

@sokot jasne pozostaje trzymać kciuki

@partymaker Zasada jest prosta - jeśli dziennikarz w Hiszpanii coś pisze to trzeba traktować to jak plotkę. Nikt oficjalnie nie powiedział lub nie opisał sytuacji w której Deco przedstawił się jako wielki zwolennik Fresnedy, zatem o czym my tu mówimy. Mamy dziesiątki sprzecznych informajci na temat PO, zatem nie trzeba łykać wszystkiego jak leci. Cruyff był zwolennikiem Fresnedy bo wiem jak wyglądało zainteresowanie ze strony Barcelony Traore i jakie czynniki decydowały o tym że tematy poupadały. Trochę dystansu i relaksu życzę.

1

@sokot i @dziku77 Już rok temu, gdy jego wartość było wielokrotnie mniejsza Barcelona się nim interesowała za sprawą Cruyffa, a Deco daje malutki plusik tylko dlatego że łudzę się, że nie jest tylko figurantem. Też już gdzieś czytałem że Deco się nim interesował, ale odnotowuję sobie po prostu takie doniesienie, aby w dłuższej perspektywie mieć możliwość tego zweryfikowania i wyrobienia zdania na temat jego pracy.

1

Zanotowane: Deco był wielkim zwolennikiem Fresnedy - pytanie czy jest to prawdziwa informacja czy tylko dziennikarskie plotki, ale ma małego plusika ode mnie.

23

Ekipa na LaLigę się montuje - fajne przetarcie przed prezydenturą w Barcelonie za X lat :)

3

@Bogan no ja mam problem w zrozumieniu rozumowania trenera - sam mam kurs trenerski i od wielu lat siedzę w piłce, pytam się trenerów, pytam się piłkarzy, pytam się ludzi z otoczenia okołopiłkarskiego - no kurde nikt nie rozumie co chce Xavi grać przynajmniej przeciwko zespołom głęboko broniącym.

@Radek1337 Fati jeszcze może odpalić, a nawet w dzisiejszej formie to przykładowo Roque nie ma podjazdu. Jeśli chcesz zwracać uwagę na uważne obserwowanie piłkarza to zobacz jak poruszał się Fati przy golu na 1:0 w ostatnim meczu. Gdyby nie jego ruch to Pedri by nie zdobył gola, bo obrońca, który poszedł za Fatim bez problemu by sobie poradził z podaniem Gundogana (albo by do podania nawet nie doszło). Ja widzę Fatiego robiącego progres i to jest najważniejsze dla mnie.

@krol211 De Zerbi to super trener, który uznawany jest za jednego z najbardziej zdolnych z trenerów młodego pokolenia. Z punktu widzenia posiadania przez Barcelonę wielu młodych piłkarzy to De Zerbi by był świetnym wyborem bo to trener genialnie zarządzający młodymi piłkarzami tak samo jak Koeman.
Ja bym nie wyśmiewał kandydatury Marqueza, bo to młody trener i musi się wykazać. Bardziej szanuję kunszt trenera pracującego w 3-lidze hiszpańskiej niż wynalazki z krajów trzeciego świata. Z moich źródełek Marquez wie co to pięć i najwięcej osób porównuje jego styl pracy do Guardioli.

@sylweste.r , @Maker0 , @Greenalley Patrząc na statystyki Girona również miała wielką przewagę w posiadniu piłki (65%), a Getafe grało ostro. Logiczne jest że minimalnie mocniej zespół z Madrytu się otworzył, ale stracone gole nie wynikają z otwartej gry Getafe, a faktu że Girona zagrała tak jak powinna Barcelona, czyli zagrać szeroko ustawionymi atakującymi piłkarzami, dzięki którym linia obronna Getafe nie mogła być tak spójna i grac blisko siebie. Przypomnijcie sobie gola na 1:0 dla Barcelony we wczorajszym meczu - Pedri nie miałby możliwości strzelenia gola gdyby po lewej stronie Fati nie ściągnął na siebie obrońców. Gdyby nie było atakującego zawodnika z lewej strony to w miejscu podania od Gundogana by był obrońca wybijający piłkę i by było po akcji. Zespoły jak Girona czy Barcelona grając z zespołami głęboko broniącymi muszą rozciągać grę linii obronnej przeciwnika, aby wchodzący w pole karne piłkarze mieli więcej miejsca.

@KondiCules No prawda jest taka że Lewy powinien zostać zmotywowany do intensywnej gry poprzez siedzenie na ławce.

@Greenalley Pellegrini by był ciekawy, gdyby Barcelona miała gotowy zespół bez wielu piłkarzy do rozwoju. W sytuacji gdy masz w składzie właściwie 8 piłkarzy U23 i sporo niewiele starszych to ja bym preferował trenera specjalizującego się w rozwoju piłkarzy. Ja bym preferował trenerów, którzy profilem by przypominali De Zerbiego, Artetę, Amorim czy nawet mojego Genesio - kogoś kto będzie rozwijał młodych zawodników i jednocześnie walczył o wynik sportowy.

11

Gratulacje dla Roberto :) !
"Uwielbiam" mental kibiców, którzy plują na klubowe legendy lub wieloletnich piłkarzy bo chcą na boisku oglądać przykładowo małe dzieci (co już jest chore) lub randomowych najemników. Szacunek się należy każdemu, a w szczególności Roberto jeśli jest się kibicem Barcelony.
PS: Patologia to zachowanie łamiące normy społeczne, zatem ciekaw jestem czy jeśli ktoś z rodziny przykładowo traci pracę lub zdrowie to też jest wyrzucany z domu czy zwłoki trzymacie w beczkach. Grubo, prowokacyjnie i z szerszą perspektywą, ale śmiejecie się przykładowo z własnych dziadków jeśli nie daj boże już nie mogą chodzić? Śmiejecie się z tego że długo żyją i pobierają emeryturę lub rentę obciążając budżet państwa? Zapewne większość powie, że szanuje SWOICH dziadków i się z nich nie śmieje, zatem może warto analogicznie szanować zawodników SWOJEGO klubu. Nie ma nawet jednego obiektywnego powodu, dla którego Roberto miałby nie być szanowany. Jeśli jesteś kibicem Barcelony i nie oddajesz szacunku do Roberto (nie mylić z niewinnym śmieszkowaniem) to pokazuje jakim jesteś człowiekiem.

17

@ViscaelBarca2007 No jak dzisiaj oglądałem powtórkę meczu to aż za głowe się złapałem - nie dość że 10min dostał to jeszcze kazał grać Torresowi na lewej flance jakby chciał mieć gwarancję że broń boże nic nie strzeli i będzie miał podkładkę że się nie nadaje.
A tu taki psikus - nie dość że fajnie rozegrał akcję z golem, gdzie został odgwizdany spalony to i tak strzelił gola, ale żeby było śmieszniej.... opuszczając pozycję lewego skrzydła i wchodząc na pozycję środkowego napastnika.
Mi się miarka przebrała - dla mnie wszystko jest już jasne - potwierdza się to co pisałem przed meczem, zatem bez względu na wyniki "Xavi out" bo marnuje potencjał zespołu, a piłkarze się nie rozwijają. To marnowanie czasu świetnego pokolenia - zmarnowaliśmy już pokolenie Messiego bo mając najlepszego piłkarza świata tych LM mogło być więcej, tak samo mamy teraz kolejne świetne pokolenie to gramy w ziemniaka z Getafe czy Cadizem, zamiast jak Girona, która ma podobny system gry wczoraj rozstrzelać Getafe w pierwszej połowie i do widzenia.

9

@Beztroskii a jakie trzeba mieć dane odnośnie piłkarzy Barcelony aby wiedzieć że jeśli na początku lipca zaczął się presezon, kilka dni zjeżdżali się piłkarze, po kilku treningach był wylot do USA, zatrucie i nierozegrany mecz, następnie mocni przeciwnicy sparingowi, którzy zostali potraktowani poważnie z grą pod wynik zamiast przepracowania pod kątem nowego sezonu. Masz powrót piłkarzy do Barcelony - co robi Xavi - daje kilka dni piłkarzom aby zregenerowali się na mecz Pucharu Gampera - normalnie piłkarze nadal by byli w treningu bo zasuwali by możliwie mocno aby fizycznie przygotować się do sezonu, a tu zależało Xaviemu na świeżości bo liczył się wynik meczu z Tottenhamem, a nie sezon. Teraz znowu piłkarze dostają wolne zamiast zasuwać.
Wielu piłkarzy wygląda słabo fizycznie, wielu też jest bez formy - nie trzeba siedzieć w piłce aby to widzieć, a ja widząc formę takich piłkarzy jak Lewy, Gundo czy Gavi łapię się za głowę. Po co piszesz o Fatim czy Torresie jak oni w treningi zaczęli jeszcze przed presezonem i to jak wyglądają nawet w 1% nie jest zasługą sztabu szkoleniowego. Zamiast pisać głupoty policz sobie chociaż dni treningowe z presezonu - wiele tego nie było, a ile wolnego dostawali.

15

@sylweste.r i @ViscaelBarca2007 ja mam pewne obawy - na konferencji prasowej Xavi odnośnie wpuszczenia na boisko Fatiego powiedział "Postawiliśmy na Ansu jako mediapuntę, musieliśmy zaryzykować". W sytuacji gdy graliśmy w linii ataku na 35-latka bez formy oraz dziecko - trener stwierdził w meczu w którym musimy dominować rywala na każdej płaszczyźnie że wprowadzenie napastnika to ryzyko... Jestem przerażony, nawet nie wspominająć o tym że wczorejsze zmiany były na chybił-trafił...

16

Osobiście dziwię się że jest problem ze sprzedażą Lengleta nawet pomimo jego pensji - piłkarz w świetnym wieku, utytułowany, ograny na płaszczyźnie międzynarodowej i w różnych mocnych ligach.
Niesamowite jak głupie wypowiedzi medialne (kozaczenie czy lekceważenie innych) oraz brak kontaktów na rynku transferowym odbijają się na możliwościach Barcelony na rynku transferowym. Mało klubów chce robić interesy, żeby potem w przestrzeni medialnej słuchać o sukcesach negocjacyjnych kontrahenta bez względu na to czy deal był udany lub nie. Przykro się na to patrzy, szczególnie gdy piłkarze nawet z totalnym zjazdem sportowym jak Abdou Diallo sprzedawani są za te 15mln euro, a o Premier League to nawet nie wspominam.

27

Jedno jest pewne - Yamal to wielki talent i ma tą "magię", ale zobaczymy jak Xavi będzie zarządzał jego zdrowiem bo mówimy jeszcze o chłopcu, który ma wybitnie chłopięcą budowę ciała. Tutaj nawet nie chodzi o kontuzje wynikające ze starć z przeciwnikami, a o niebezpieczną i nieporównywalnie większą intensywność meczów w porównaniu do "zabawy w piłkę" w dziecięcym czy młodzieżowym futbilu.
Nóżki są jeszcze bez tzw. warstwy ochronnej - na palcach jednej ręki można policzyć trenerów w profesjonalnej piłce, którzy ryzykują dając grać więcej niż 45min. Wystarczy zobaczyć przykład Rico Lewis, który piłkarsko mógłby w City w szerokim składzie być już rozpoczynać 3 sezon, a ile czasu zajęlo mu budowanie bezpiecznej do gry masy mięśniowej.
Yamal to talent pokroju Fatiego czy Pedriego - trzeba chuchać i dmuchać, a broń boże sztucznie nie przyspieszać jego kariery. To nie jest przypadek, że tak mało piłkarzy ma możliwość zdobycia jakichkolwiek minut na takim poziomie w tak młodym wieku.

1

Biedny Xavi - co on zrobi z piłarzem, który nie jest pomocnikiem...

16

Czuję się jak u schyłku Valverde w Barcelonie - non stop odpowycznek - po wielu piłkarzach widać wręcz braki treningowe, a tutaj mamy do czynienia z zarządzaniem siłami zamiast wypracowaniem siły... No nie mogę, co chwilę odpoczynek, a z aktualnej kadry to tylko Fati i Torres są naładowani bo widać że przepracowali wakacje jeszcze przed rozpoczęciem presezonu.
PS: praktyka jest taka, że jak zespół ma niekompletny presezon to odpowiedzią jest 3-4 tygodniowa rzeźnia treningowa, aby z każdym kolejnym tygodniem fizycznie prezentować się lepiej, mieć większą świeżość czy szybkość. Jesteśmy po 2 kolejce, a piłkarze jak Lewy wyglądają jakby to była już końcówka ciężkiego sezonu.

4

Matko boska co za zestawienia... zobaczmy sobie w jak zestawia linię ataku Real z Bilbao lub Almerią - gra na 3 napastników z 2 szeroko grającymi Vinim i Rodrygo aby rozciągać do granic możliwości linie obronne przeciwnika, a grający w środku wchodzący w pole karne Bellingham miał możliwie dużo miejsca aby strzelić na bramkę bądź zgrać do innego piłkarza wchodzącego w pole karne.
Dzisiejszy przeciwnik Barcelony jest dużo słabszy piłkarsko od Bilbao czy Alemerii, a gra piłką nie jest najmocniejszą cechą Cadizu i nie będą tworzyli wielkiego ofensywnego zagrożenia. Barcelona powinna grać 3 napastnikami bo z góry wiadomo że Cadiz nie ma wyjścia i będzie w sposób zwarty się bronił prawie przez cały mecz.
Z punktu widzenia przeciwnika z jakim gramy potrzeba szybkości, gry kombinacyjnej i dynamiki na skrzydłach - z punktu widzenia posiadanych piłkarzy o różnych umiejętnościach i mocnych stronach najbardziej logiczne zestawienie to Fati-Torres-Yamal, lecz wiadomo jest że Xavi nie ma jaj jak Guardiola, który potrafił posadzić Lewego na ławce gdy miał gorszy okres w Bayernie, zatem kolejnym logicznym zestawieniem jest Fati-Lewy-Torres.
Gavi, Pedri lub Gundogan to zawodnicy centralnych stref boiska - nie rozciągną zwartej linii obronnej Cadizu tak dobrze jak piłkarze potrafiący grać szeroko na małych przestrzeniach (Fati, Balde, Torres, Yamal). Abde w tym meczu nawet z ławki nie powinien się podnieść bo żeby chłopak zbudował przewadę na boisku to potrzebuje bardzo dużej przestrzeni. O ile z mocnymi przeciwnikami, którzy przez 80% czasu nie będą się tylko bronili gra 4 pomocnikami ma sens (tak samo jak gra Abde wtedy ma sens), ale z zespołami jak Getafe czy Cadiz Barcelona potrzebuje bardzo ofensywnego ustawienia aby generować dużo akcji i ruchu w polu karnym przeciwnika, a nie rozgrywać mecz na środku boiska.
Mam nadzieję że przewidywanych składów się nie sprawdzą bo czekała nas będzie kupa jak w meczu z Getafe, tylko z mniejszą agresją przeciwnika.
PS: Barcelona nie ma wyjścia i musi grać Roberto na PO bo nie mamy prawego obrońcy - nie ma co się podniecać i płakać - gramy z potencjalnym spadkowiczem LaLiga u siebie, a nie o finał LM zatem poradzi sobie - w meczu z Tottenhamem zmienił kontuzjowanego Araujo to jego gra poprzedzająca zdobycie kolejnych 3 goli przez Barcelonę miała pozytywny wpływ na wynik.

2

@Bogan też się tego obawiam, ale jeśli tak się stanie to znaczy że Xavi musi odejść bez względu na wynik końcowy tego meczu...

8

Coś czuję, że Gonzalez z góry zakłada, że Xavi będzie chciał grać tak samo jak z Getafe sugerując że wprowadzi "swoje niuanse do gry zespołu", Barcelona potrzebuje zmienić system gry na bardziej ofensywny, a nie wprowadzać niuanse, zatem piłeczka jutro po stronie Xaviego, aby udowodnił że wyciąga chociaż jakieś wnioski.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?