JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
30
Życzę chłopakowi powodzenia - kariera jest w jego rękach bo dostanie nie tylko sporo minut, ale jeszcze będzie miał szansę grać w podobnym stylu do Barcelony. Trudno o lepszy klub dla niego, zatem fajnie że kolejnego sezonu już nie zmarnuje.
20
Brawo Barcelona, brawo Xavi... kolejny talent na naszych oczach jest marnowany.
Od razu po tym jak pojawił się Xavi w Barcelonie trzeba było dać chłopakowi się rozwijać na własną rękę i wypożyczyć lub sprzedać z opcją wykupu do Girony lub jednego z czołowych portugalskich klubów, gdzie miałby wiele minut i jeszcze by nauczyli go grać na pivocie.
Z drugiej strony jak Barcelona ma wypożyczać bez pomyślunku do klubów typu Valencia to niech od razu go sprzedadzą z opcją odkupu, aby nie niszczyć mu kariery do końca - ja w niego wierzę.
PS: Villareal właśnie gra - Akhomach wszedł na boisko w drugiej połowie, ale to już i tak bliżej pierwszego składu dobrego zespołu niż w Barcelonie. Moim zdaniem problem Nico to problem ego i zaufania ze strony Xaviego, zatem jeśli Xavi nie widzi go to trzeba się rozstać, aby nie przesiedział na ławce calego sezonu jak Torre.
6
@Gaz Odnośnie Realu się nie wypowiadam, ale pisałem o tym już wiele tygodni przed rozpoczęciem okienka Barcelony:
1. Zawodnicy mają kontrakty i nie chcą z nich rezygnować
2. Bez Cruyffa i Planesa mamy mniej kontaktów i znajomości (ma to znaczenie w aspekcie zaufania kontrahentów)
3. Umiejętności negocjacyjne Alemany'ego uważam za słabe - negocjator nie może być zerojedynkowy, zatem trudno mu czy Deco przekonać zawodników do zmiany klubu, trudno im zaproponować klubową alternetywę oraz trudno im negocjować z innymi klubami bez układów przyjacielskich (jak np. z Mendesem czy Currym).
30
Zapewne 99,99% kibiców o nim nie slyszało, ale to wielki talent - odchodzi z akademii Chelsea z tych samych powodów co odszedł z Barcelony Barbera czy Akhmoach, czyli szanse na grę w pierwszej drużynie.
Widziałem chłopaka na żywo kilka razy i robi świetne wrażenie - można powiedzieć, że jest to materiał na grę w Barcelonie w szerokim składzie w bardzo krótkim czasie - świetna dynamika i start, technicznie bardzo dobry, a do tego ma naturalną umiejętność gry taktycznej oraz świetne dośrodkowania i stałe fragmenty gry. Ja jestem bardzo zadowolony bo przechwycić jedną z trzech pereł akademii Chelsea za darmo to świetna sprawa. Taki talent może wywołać chęć optymalizacji boiskowej pozycji Yamala, którego osobiście widzę w przyszłości jako 9 - jeśli obydwaj trafią do rezerw Barcelony to liczę na to że Marquez nie będzie miał wątpliwości co robić (dla mniej zorientowanych: zdecydować czy grać na wynik czy szkolić do pierwszego zespołu).
0
@theOneAndOnlyKing spokojnie, nie podniecaj się - równie dobrze możesz podawać problemy pogodowe lub gorszy dzień jeśli uważasz że uraz Viniego to wynik jednego starcia...
Kontuzje skokowe nie wynikają z urazów biomechanicznych - Vini miał wydaloną w kosmos skalę RPE bo bardziej chciał niż mógł pozwolić mu młody organizm i brak doświadczenia w aspekcie dynamicznych zmian kierunku biegu czy podskoków w sytuacji gdy nie jest oswojony z świeżo wytworzonymi w trakcie sezonu mięśniami. Drugi raz już tego błędu nie popełnił. Zobacz jaka to była faza sezonu - tylko zmęczenie i przetrenowanie ma znaczenie.
1
@theOneAndOnlyKing chłopie o czym ty do mnie mówisz - dla mnie temat nie jest nawet dyskusyjny - oddziel regularne starcia w trakcie meczu których są dziesiątki od przetrenowania. To że doznał kontuzji w trakcie meczu w tym przypadku jest wynikiem przetrenowania, a nie tylko jakiegoś pojedynczego starcia. Tutaj nawet nie trzeba znać się na piłce - wysarczy znać zasaday anatomii. Blisko 90% problemów z kontuzjami stawu skokowego u piłkarzy wynika z przetrenowania w tak młodym wieku - dzisiaj Vini to maszyna, ale to też pokazuje jak wielki koszt musiał ponieść aby znaleźć się tu gdzie jest.
2
@PatrykBarca Ja nie mówię że trzeba go kupować - może przyjść za darmo jak skończy mu się kontrakt. Niech ktoś w tym klubie myśli w końcu nad oszczędnościami - dzisiaj pisanie o tym piłkarzu to jak pisanie o jakimkolwiek randomie z Juvenilu. Nie pisz o Realu i Vinim - bo Perez kupił piłkarza który był ograny w klubie i brylowal w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii, a artykuł jest na temat talentu będącego w głębokich rezerwach, który nawet nigdy nie zaistniał z szerokich kadrach młodzieżowych Brazylii. Interesy z Currym to też jest ryzyko - fajnie że Roque jest, ale nadal jest kotem w worku, a nie należy zapominać o Arthurze, Douglasie czy ostatnio przepalonych grubych milionach ma Matheusa Fernandesa, który nie dość że kosztował to jeszcze wielomilionowe odszkodowanie w styczniu sąd zasądził. Real ma inną metodologię zakupu piłkarzy na rynku brazylijskim.
Odnośnie Balde to w każdym okienku Xavi chciał go wypożyczyć bo chciał grać Albą i Alonso i taka jest prawda odnośnia dania szansy. Gdyby Balde nie kontynuował tego co go Koeman nauczył, a Cruyff przekonał go do perfekcyjnego przygotowania do presezonu to historia by się potoczyła inaczej. Tak jak napisałem - chęć pozbycia się Firpo ma już swój wiek, zatem kwestią czasu by i tak było że Balde wygrałby rywalizację z Albą gdyby nie zdrowie bo taki byl plan.
1
@PatrykBarca Nie wiesz o czym piszesz - to takie typowo kibicowskie głupie myślenie i porównywanie. Liga brazylijska jest słaba i jeśli nie gra się regularnie w top3 zespołach to każdy piłkarz trafiający do Europy potrzebuje okresu przygotowawczego jeśli nie jest ograny w lidze brazylijskiej, a przeskok nawet w treningach jest innym światem.
Dzisiaj Estevao Willian nie ma żadnego doświadczenia nawet na poziomie nawet ligi brazylijskiej, przez kolejne 2 lata może w kilku meczach zagra. Przypominam, że Estevao Willian gra w Palmeiras, a nie jak Roque z Paranaense, gdzie nie ma konkurencji i nawet jakby miał jedną nogą to by miał pierwszy skład. Wiele wskazuje że Estevao Willian przez kolejne 2 lata będzie rezerwowym w Palmeiras bo ma wielką konkurencję i jeszcze 2 innych utalentowanych piłkarzy, którzy będą wchodzić do pierwszej drużyny, zatem zastanów się o czym piszesz. Gra w 3 lidze hiszpańskiej jest bardziej zbliżona do gry w LaLiga niż liga brazylijska, a rezerwowy z ligi brazylijskiej zawsze będzie ogrywany w zespole rezerw.
Jak chodzi o Balde to odśwież sobie wiedzę - kontuzje za Koemana zepsuły mu start - to Koeman zlecił pozbycie się Firpo aby Balde mógł mieć miejsce w pierwszym zespole. Musiał nie musiał szanse dawał, a Xavi nikomu jeszcze szansy nie dał.
9
@VegetaPolska zły przykład - Vini jest w Realu od 2018 roku i od samego początku do dnia dzisiejszego w spokoju wzmacniał się fizycznie bez forsowania, a jego siła rosła proporcjonalnie do roli w zespole. W sezonie 18/19 miał tylko jedną w życiu kontuzję, która i tak uznawana jest jako efekt przetrenowania.
W Barcelonie jeśli młody talent jest wystarczająco dobry aby grać to nie ma szans być oszczędzany. Wynik to jest z jednej strony wąskiej kadry, ale z drugiej bycia zakładniekiem wyniku sportowego czy opinii niezadowolonych kibiców. Real wybiera rozwiązania dobre dla piłkarzy, a Barcelona mimo wszystko wiele decyzji robi pod kibiców.
14
Odpowiedni plan treningowy i dieta wiadomo że da efekty, ale nic nie zastąpi dawania odpoczynku przez Xaviego. Nawet jeśli najlepsi specjaliści świata zajęli by się Pedrim to jak będzie miał znowu grać od deski do deski każdy możliwy mecz to trudno będzie mu uniknąć kontuzji.
Dla mniej wtajemniczonych bo przy poprzednim artykule na temat Pedriego przeczytałem tyle głupich komentarzy że głowa wysiada: Pedri ćwiczył latami lekkoatletykę i biegał półmaratony, a do tego jest mężczyzną o drobnokościstej budowie - w tym przypadku to nie działa tak że chłopak obije się mięśniami i będzie bardziej bezpieczny - u niego przykładowo nogi typowo piłkarskie zobaczymy może za 4-5 sezonów. Podobnie do Modrićia także Pedri zapewne uzupełnia stricte piłkarskie treningi różnymi metodami dotleniania mięśni, sporo jeździ na rowerku i pływa oraz modyfikuje pamięć mięśniową z poprzednich lat o ćwiczenia bazujące na ruchach bocznych i skupia się na stabilizacji. Nawet jeśli zrobił większą masę to od pasa w dół totalnie nie będzie widać większej różnicy.
PS: Pedri już wcześniej był wielkim profesjonalistą jeśli chodzi o treningi i żywienie - dobrze że modyfikuje i optymalizuje, ale nic nie zastąpi zdroworozsądkowego prowadzenia przez trenera i nie zajeżdżania go.
5
Taka prawda - nie ma ważniejszej pozycji w Barcelonie na boisku od defensywnego pomocnika. Również się zgadzam z tym że brak Busiego będzie zauważalny gdy sezon się rozpocznie, ale liczę po cichu że chociaż metodą prób i błędów w kilka miesięcy wykrystalizuje się piłkarz w linii pomocy, który potrafi bronić grając regularnie na tej pozycji.
1
@krol211 ale wiesz że z Balde to przypadek bo jedynie Koeman chciał z nim pracować, a Xavi w każdym okienku chciał się go pozbyć na wypożyczenie. Tylko dzięki własnej pracowitości oraz świetnym przygotowaniu do sezonu latem został na właśnie zakończony sezon i wystrzelił. Pierwotnym pomysłem Xaviego było granie Albą i Alonso.
Ta sytuacja pokazuje co młody piłkarz musi zrobić aby u Xaviego dostać szansę. Polecam chociaż sobie posłuchać podcastów na temat Barcelony - Xavi musi zaufać piłkarzowi, zatem bez uznanego lub doświadczonego nazwiska trzeba pokazać albo wielki progres albo być dużo lepszym od konkurencji na treningach. Casado czy Abde mogli by odpalić przy Koemanie, ale u Xaviego będą n-tym wyborem bo Xavi ma cele sportowe do zrealizowania i koniec. W zbliżającym się sezonie nie będzie nowego nazwiska, które odpali bo Torre idzie na wypożyczenie, a z rezerw pewnie i tak nikt nie dostanie szansy.
14
W tym artykule nie ma ani jednego słowa mówiącego jak sobie radzi na treningach. Takie dziennikarskie pisanie dla pisania.
Zwróciłem uwagę na jeden szczegół z treningu - jaki rodzaj kroku zrobił Faye w sytuacji porpzedzającej uderzenie piłki przez Torre - można powiedzieć, że dla niego to jeszcze nowy świat, zatem dajmy mu kilka miesięcy w rezerwach aby dostosował się do hiszpańskiej piłki i poczuł pewnie wśród nowych kolegów, a dopiero potem oceniajmy. Jest jeszcze bardzo młody.
0
@PatrykBarca jak za 2 lata będzie na poziomie rezerw to gdzie ma grać? W pierwszym zespole nie ma 20 wolnych miejsc aby każdy talent rezerw mógł grać.
Barcelona to aktualny mistrz ligi, a nie Las Palmas. Roque jest dużo starszy, dużo bardziej doświadczony oraz uznawany za nieporównywalnie większy talent i będzie zmiennikiem Lewego to o czym my tu mówimy.
PS: z rezerw na stałe do pierwszego zespołu trafiają piłkarze w których trener wierzy. Koeman dał szansę wielu piłkarzom i Xavi też powinien tak robić (chociaż ma inne cele jako trener).
16
Na temat tego piłkarza chyba już nie warto pisać - nikt rozsądny nawet nie ma cienia wątpliwości że dla Barcelony jest nieosiągalny.
11
Jak ma kontrakt do 2026 i jest fanem Barcelony to idealnie - poczekać do końca kontraktu i sprowadzić za darmo do drużyny rezerw na ogranie.
Mam nadzieję że Barcelona nie da się wciągnąć w kolejne dziesiątki milionów na raty i powie sprawdzam.
5
@HighestInTheRoom Między Endrickiem i Roque też są prawie 2 lata i ludzie porównywali - jak ktoś nie ma co robić w życiu to zajmuje się pierdołami pomimo tego że te porównania nie mają sensu. Osobiście mam wielką polewkę jak ludzie spierają się lub przeżywają newsy o niczym - sami piłkarze nawet nie zawracają sobie głowy takimi pierdołami :)
3
@JarekS I Real i Barcelona mają potencjał składu, ale oni mają jeszcze pieniądze - nie będzie łatwo, ale sport ma swoją specyfikę.
@fcbarcafan19 Na dzień dzisiejszy o zawojowaniu Europy możemy sobie pomarzyć. Skład nie jest zbalansowany pod rozgrywki europejskie (pod ligę tak), a do tego nie mamy szczęścia przy losowaniach. Będziemy losowani z koszyka mistrzowskiego, zatem wielkie są szanse na wyjście z grupy LM i uniknięcia kompromitacji. Faza pucharowa to już inna historia i raczej szybko odpadniemy, ale mamy solidną obronę i wątpię aby ktoś nam nastrzelał wiele goli.
4
@Bogan Trzeba być dobrej myśli - Balde czy Araujo rozwinęli się bez pomocy Xaviego, a Fati też wiele rzeczy musi sam przepracować. Pomimo tego jak Fati grał w poprzednim sezonie to obiektywnie szanse dostawał - może Xavi niczego go nie nauczy, ale ważne że w niego wierzy - to też jest bardzo ważne.
Ja się bałem że nie kupimy żadnego defensywnego pomocnika i nasza gra będzie wyglądała jak w końcówce sezonu już bez Busiego. Romeu to nie jest mój typ, ale bronić potrafi, a tego nam było potrzeba - z Gundoganem i nie zajechanym Gavim nasza gra ofensywna może dobrze wyglądać na poziomie LaLiga.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
27
Końcówka sezonu, szczególnie w reprezentacji była obiecująca - po cichu trzymam kciuki i liczę na wielki come back bo biorąc pod uwagę czysty talent to jeśli wróci jego kariera na właściwe tory to Roque będzie miał wielkie problemy aby podnieść się z ławki. Dla Barcelony nie byłoby lepszego scenariusza niż odrodzenie Fatiego.
16
Ten moment w których wiesz kogo Barcelona chce kupić, sprzedać lub wypożyczyć bo na każdym kroku się wysprzęglamy, a potem na rynku transferowym każdy możliwy klub rozgrywa nas jak Tottenham przy Lengelcie, Juve przy Kessiem czy Brytyjczycy przy Descie. Nie ma drugiego znanego klubu piłkarskiego, który sam sobie rzuca kłody pod nogi.
21
Pierdu pierdu - gdybyś chciał poczuć sie piłkarzem to byś zgodził się na wypożyczenie zamiast latać z płaczem do Bartomeu.
9
Ja domyślam się że Xavi do dzisiaj nie wie po co Alemany go kupił.
Ciekaw jestem co może pokazać w presezonie nowego...
21
Hahahahah cyrk - Bartomeu dawał chore kontrakty, ale sposób rozwiązywania problemu Barcelony to też amatorszczyzna. Jak koperek schowa się pod ziemniaczkami to nie znaczy że go tak nie ma.
Może zawodnik pójdzie na rękę i niedoszłemu bankrutowi podaruje część pieniędzy, ale udawanie przez Barcelonę że nie ma tematu to jeszcze większe frajerstwo niż rok temu cyrk z de Jongiem. Umowa to umowa.
1
@Murazor Fati jest młody, ale obiektywnie za 3 miesiące będzie miał 21 lat i nadal jest znakiem zapytania. Nie mamy 100% pewnosci że wróci na dobre tory jego kariera.
@matirix20 W sumie tak - Riad to drugi Araujo tylko z lepszym wyprowadzaniem piłki. Barcleona stara się go sprzedać jak każdy inny talent jaki posiadamy z wyjątkiem Yamala bo został mu rok kontraktu i pewnie nie chce go sam piłkarz przedłużać. Generalnie mu się nie dziwię - nie ma czego szukać w Barcelonie, rozwinąć się już bardziej nie rozwinie w rezerwach, a grać na wyższym poziomie trzeba. Gdybym był na jego miejscu to bym uciekał z Barcelony ze względu na brak szans na grę, a chłopak ponoć ma głowę na karku i bardzo świadomie planuje swoją karierę, zatem jestem niemal pewny że odejdzie.
2
Nic tak nie boli jak absolutny brak ambicji rozwoju zespołu. Ktoś powie: jak to, przecież mamy bardzo młody zespół... i tak i nie - jeśli przeanalizować zawodników bardzo ważnych dla zespołu w wieku U23 to mamy jedynie Pedriego, Gaviego i Balde, czyli 3 zawodników na cały zespół poniżej 23 lat, a reszta albo nie gra albo gra poniżej oczekiwań albo jest wypychana z klubu.
Jeśli Barcelona sprowadza Oriola Romeu to oznacza że nie patrzy przyszłościowo - silna Barcelona w Europie to zawsze był zgrywany latami zespół, a teraz jeszcze wypożyczyć na PO Cancelu za grube miliony na jeden sezon i jesteśmy ustawieni... do końca sezonu.
Poważnie nie mogę wyjść z podziwu dlaczego Barcelona nie może sprowadzić zwykłego, poprawnie grającego defensywnego pomocnika, który ma szansę chociaż na papierze te 10 lat kariery mieć przed sobą i jest rozwojowy.
Podam przykład pierwszego z brzegu piłkarza, który jest dużo tańszy od Romeu:
1. Jest wielkim fanem Barcelony - tylko to go powstrzymuje na ten moment przed nieuchronnym wyborem klubu z Premier League.
2. WHU chce nim zastąpić Rice'a, a także Everton i Luton o niego się starają.
3. Profilem piłkarskim 1:1 pasuje na następcę Busiego.
4. Jest reprezentantem Urugwaju i wielu ekspertów uważa, że może wygryźć w niedalekiej przyszłości w pierwszym składzie Torreirę i Ugarte, gdyż Bielsa uwielbia tego piłkarza.
5. Emiliano Martínez z FC Midtjylland lada dzień trafi do wielkiego klubu za miskę ryżu tak samo jak Skelly Alvero kilka dni temu.
Brawo Barcelona! Świetnie, że pozwalamy spełniać marzenia piłkarzom - domyślam się, że Oriol Romeu nawet nie marzył o tym, że kiedyś będzie piłkarzem Barcleony.
9
Niech go biorą do rezerw jeśli taki utalentowany - mógłbym wymienić lekko 20 talentów z Turcji, ale tego chłopaka nie znałem.
PS: Mam nadzieję że dziennikarze w końcu skończą nawiązywać do Gulera bo tylko mnie to denerwuje. Stało się, na treningach wymiata, a Ancelotti jara się jak małe dziecko i już nie myśli o wypożyczeniu bo chce być tym który dał pierwszy sezon w Realu nowemu Messiemu. Czy tak się stanie to czas pokaże, ale niech już skończy się ta odwetowa retoryka że musimy rekompensować sobie innym transferem - to ośmieszające. Niech dziennikarze piszą że interesujemy się załóżmy Canpolatem bo jest wielkim talentem, a nie dlatego że jak nam jeden Turek nie wyszedł to weźmiemy innego...
2
@tgrzeb taka jest piłka - brutalna - niegdyś Assulin, Krkić, Samper, Vazquez, Jeffren, Collado czy Puig mieli być królami futbolu, a ostatnio Riad wypychany jest z klubu podobnie do wspomnianego przez Ciebie Fatiego. Od bycia talentem do gwiazdy pierwszego zespołu jest daleka droga - bycie na szczycie jest tylko dla nielicznych i trzeba mieć nie tylko talent, ale też odpowiedni mental, zdrowie i... szczęście.
@matirix20 szanujmy się - mówię o poważnym zaanagażowaniu, a nie kopnięciu kilka razy piłki na treningu czy kilkuminutowym debiucie dla statystyk. Ja piszę z piłkarskiego punktu widzenia, gdzie zawodnik ma jakąś rolę w zespole i istnieje w hierarchii zespołu :)
15
Witamy - życzę przede wszystkim dużo zdrowia, bo o solidność gry się nie martwię.